Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. [quote name='Daria_13']No to do sportów pinczer średni lub np. pudel toy będzie wręcz idealny![/QUOTE] Czemu toy? ;) Średniak też byłby super, albo nawet duży. Jak nie podobają się pudlowe fryzury to zawsze można ogolić na króciutko i już ;)
  2. Weź, ale jesteś :( A leki wpychasz do gardła? Może się podamy razem do TOZu? Albo niech MaDi przyjedzie na kontrolę? :evil_lol:
  3. evel

    Barf

    No moja łyka jak upośledzona, jak jej nie trzymam w garści czegoś :placz: W sumie chyba powinno być odwrotnie, jakbym jej nie trzymała gnata to powinna sobie jeść spokojnie, bo zawsze jej daję kość jak jest w domu spokojnie i nikt jej nie przeszkadza, a tu takie cyrki... :niewiem:
  4. [quote name='gops']co 2 dni po kolo 40min max godzinka , ludzie sie gapia faktycznie, nikt nie przejdzie obojetnie, byly juz sytuacje ze robili nam zdjecia , ludzie krzyczacy na mnie ze mecze psa, ale bylo tez kilka pozytywnych komentarzy , ja udaje ze nie slysze jak ktos cos gada do mnie bo zazwyczaj jestem sama a Miska nie lubi jak ktos na nas krzyczy i odkrzykuje ;) :lol:[/QUOTE] Ludzie to by się mogli popukać w puste łby zanim coś powiedzą :roll: Ostatnio, jak jeszcze było bardzo zimno, moja przyjaciółka była ze szczeniakiem u weta, szczeniak ze schroniska, chory, przeziębiony, w trakcie leczenia i był w "kubraczku" z rękawa bluzki ;) i jakiś facet zaczął coś chrzanić, że te ubranka dla psów to idiotyzm, że odporność spada, że coś tam, bla bla bla :roll: Zu za to jak ja coś głośniej powiem, ew. coś odstraszam [SIZE=1](psy ze wsi przyłażą, więc chyba gorący sezon cieczkowy w pełni)[/SIZE] to od razu włącza tryb "atakujemy, nie?", bo mama wrzeszczy to ja też, co? :evil_lol: To bardzo fajne, że Twoje psy mają tak ciepłe relacje. Też bym chciała, żeby moje w przyszłości takie miały, ale pewnie będzie ciężko :roll: Smaruję do Ciebie pw :cool3:
  5. O rany, ale dlaczego tak?
  6. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181044[/URL] doczekałam się nawet odpowiedzi ;) Lilkę wyadoptowała elinka.
  7. Fajniutkie te ostatnie obroże :) [quote name='Litterka']Widzę, że troszkę moje pytanie umknęło w tłoku, więc je powtórzę: czy dla psa, który nie chce chodzić przy nodze (zna komendę, reaguje na korekty smyczą i pochwały, ale nie chce zrobić więcej niż 5 kroków w żądanej pozycji, a wydłużanie przerw między smakami do tych 5 kroków nie skutkuje) i bardzo napiera do przodu, aż na sam koniec smyczy, nieważne jak długiej, [B]półzacisk [/B]to dobre rozwiązanie?[/QUOTE] Ja osobiście nie umiem używać półzacisków :oops:, ale widzę, że mamy podobny typ psa - moja leci na łeb na szyję do przodu a potem zdziwko, że smycz się skończyła :splat:, zatem postanowiłam spróbować inaczej - uczę sukę rozróżniania - [B]szelki [/B]- nie wymagam 100% chodzenia na luźnej smyczy, [B]obroża [/B][SIZE=1](po badaniach się okazało, że jest lepiej i możemy spróbować! :multi:)[/SIZE] - chodzimy ładnie przy nodze (dużo, dużo, dużo klikamy albo chwalimy jak sucz idzie ładnie - po kilku dniach widać duże różnice, bo pies się sam pilnuje). Łańcuszka używam do obi, ale bez korekt (przynajmniej na razie :eviltong:).
  8. A może by tak zakończyć sobie niuniać i ciumkać, bo to offtopic? :razz:
  9. evel

    Barf

    No i, rzekłabym, kaczka-sr... :roll: Nie wiem co jest nie tak, pies jadł wczoraj (wciągnął duży kawałek na raz, baran jeden :splat:), przedwczoraj, dzisiaj już tylko suche i sensacje żołądkowe ma. Zaaplikowałam węgiel, no i na razie damy chyba kaczce spokój...
  10. Dzień dobry. Ja przyszłam z apelem. Pamiętacie Lilkę? [URL]http://i47.tinypic.com/t5rck9.jpg[/URL] Otóż, Lilka znalazła dogomaniacki DS u natalie1988. Ja rozumiem, że psy ze schroniska są biedne, że staramy się im z całego serca pomóc nadrobić stracony w schronisku czas, ale nie wiem, czy pamiętacie, że Lilka miała problemy z nogami. Brała nawet na nie leki... [quote name='elinka']Lilka ma chore kolanka tylnych łapek (rozluźnione więzadła rzepek), jest w trakcie leczenia. [/QUOTE] Zdrowy rozsądek (i każdy normalny weterynarz) podpowiadałby, że pies z tendencją do problemów stawowych [U]powinien być szczupły[/U]. Zwłaszcza, że Lilka [B]nie będzie wysterylizowana, ponieważ jest zbyt delikatna [/B](sic!) - wg słów opiekunek. A nie jest zbyt delikatna, żeby wyglądać jak kula armatnia? :roll: [URL]http://foto1.m.onet.pl/_m/741f33993f254ffa8db0af614fb931f1,10,19,0.jpg[/URL] [URL]http://foto1.m.onet.pl/_m/2c5424650e5108a3e4d6ecaf5505fe4d,10,19,0.jpg[/URL] Apele moje i ladySwallow pozostają praktycznie bez echa... Właściwie odpowiedź była tylko taka: [quote name='natalie1988']Lilka przy Czarusiu wygląda na taką duża, w rzeczywistości powoli się odchudza i ładnie jej to wychodzi. A Czaruś jest po prostu mikruskiem, najmniejszy z mniejszych :loveu:.[/QUOTE] (Żeby nie było, Czaruś to nie pies. To szynszyla...) Może ja jestem przeczulona, czepliwa, wredna, ale dla mnie gruby pies [B]nie równa się [/B]szczęśliwy, zdrowy pies. Zwłaszcza gruby pies, który ma problemy ze stawami, a który jednocześnie jest zbyt delikatny na zabieg sterylizacji (o ironio). Może ktoś inny niż ja albo Paulina by napisał słowo do natalie1988? Bo nas raczej ignoruje. Nie chodzi tu o jakieś osobiste animozje, bo personalne konflikty nie są w tym momencie istotne, ważne jest zdrowie tego konkretnego psa. Nie wiem, czy opiekunka jest świadoma, że przy takiej wadze stawy mogą w pewnym momencie po prostu odmówić posłuszeństwa, nie mówiąc o sercu i innych narządach.
  11. [quote name='sator_k_'] Kurcze nie wiem czy pomagoe. Jak się nacisnie w "0 komentarzy" to się pojawia miejsce na napisanie. Trzeba jakiś profil wybrać tu nie wiem o co chodzi (a może nie TRZEBA). Spróbuj na wyczucie. Może się uda ;)[/QUOTE] No wiem, wiem. Ale nie mogę wybrać żadnego profilu niestety, bo wyskakuje jakiś błąd... Dlaczego blogspot jest taki dziwny? :(
  12. Najtaniej wychodzi chyba na allegro. Dziewczyny od TTB polecały zwykłe, czarne klatki z plastikowym dnem.
  13. Pięknie. A to hodowla ZK czy pseudo?
  14. Pręguski są absolutnie czaderskie! :loveu:
  15. Ja też używam różnych olejów w diecie psa, ale na litość boską, strzykawką do pyska? :roll:
  16. [quote name='MaDi']Oby tylko on nie uciekał z wielkim piskiem:eviltong:[/QUOTE] MaDi, spoko loko, Timek jest coś jak moja małpa z charakteru, tylko większy :evil_lol:
  17. [quote name='elcia2001'] P.s. NIE MA PANI ŻADNEGO PRAWA CHODZIĆ PO DOMACH I SPRAWDZAĆ, KTO MA WARUNKI NA PSA KTO NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE] Szczerze - mnie to rozbawiło ;) Ludzie ciągle podchodzą do posiadania, kupowania psa jak do kupowania telewizora czy lodówki - pójdę sobie do sklepu (w przypadku psów: schroniska) pokażę paluchem, co się podoba i biorę do domu. Zupełnie nie rozumieją, ile serca a nierzadko ile pieniędzy wkłada DT w psy, którymi się opiekuje. I co, ma je później oddać w pierwsze lepsze ręce? Śmieszna i niepoważna to jest ta baba, ale cóż - są ludzie i taborety ;)
  18. Chciałam skomentować notkę, ale chyba nie mogę albo nie umiem... :(
  19. Może ktoś chciałby się rozstać z jakimś półzaciskiem dużym dość? W moim mieście nie ma czegoś takiego w sklepach zoo :roflt:
  20. Bo to swój rower - a ten obcy to wiesz, nigdy nie wiadomo, co knuje :D
  21. Jak tak sobie rozmawiamy :lol: to moja bierze Arthrofos Forte, nie wiem na ile to pomaga i czy w ogóle, ale że ona jest sierota i fajtłapa i co chwilę było "coś" nadwerężone (a to kolano, a to staw biodrowy) to sobie jedzie na wspomagaczu (nie żeby codziennie ;))... 10 m-czny labek sąsiadki za to tak zarzuca dupskiem po wysiłku zwłaszcza, że dzisiaj się przeraziłam jak to zobaczyłam :roll: Idę przepyrać tematy o stawach, żeby jej coś mądrego podpowiedzieć...
  22. Ignorować całkowicie. Przynajmniej na początku. I ja bym zaczęła od przyzwyczajania psa do roweru w bezruchu np. razem z człowiekiem stojącym obok, po jakimś czasie z człowiekiem idącym z rowerem, wolniutko jadącym itd., ale poprzeczkę trzeba podnosić umiejętnie i nie za szybko, żeby się biedny Dropucha aż tak nie ekscytował ;)
  23. evel

    Barf

    Z braku kuraków o tej porze roku zakupiłam skrzydła z kaczki. O efektach napiszę jutro rano pewnie ;) Czy Wasze psy też tak dziwnie jedzą? Jak mojej trzymam jakąś padlinę w dłoni to je uważnie, przeżuwa, dokładnie gryzie a jak tylko puszczę, bo już np. końcówka gnata sama została, to pies robi GUL i połyka wszystko bez gryzienia :roll:
  24. [quote name='ABCtresury']Kundel bo go mam na wsi i bardzo dobrze sie sprawuje, albo też husky lub owczarek niemieck. W sumie to prawie wszystkie rasy oprócz alek pudli.[/QUOTE] Husky? Siedzący sam w domu 8 godzin z kotem? Posłuszny? A ja myślałam, że należy pisać tylko sensowne porady...
  25. [quote name='ABCtresury']Równie dobrym psem który msię sprawdzi będzie w tym wypadku Labrador. Zarówno jako przyjaciel jak i stróż,chociaz bokser jest bardziej czujny i waleczny. Pamiętaj że każdy pies potrzebuje dużo uwagi oraz czasu ze strony właściciela. Inaczej będzie po prostu smutny i może stwarzać problemy.[/QUOTE] Labrador stróż? Może i poszczeka, ale jak złodziej wlezie na posesję to mu co najwyżej uszy wyliże :evil_lol:
×
×
  • Create New...