Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Udało mi się skomentować :cunao:
  2. Hopsa! :multi: Jutro znowu nas czekają kluski - gdyby ktoś miał ochotę na pyszny, domowy makaronik, na pewno będzie bazarek :loveu:
  3. [quote name='filodendron']A w ogóle, to o której trzeba przyjść na taką wystawę, żeby Was zobaczyć? (Bo my to tylko jako widze - "gapiacze", jeśli już. W tamtym roku laicko utknęliśmy przy ringu ONków - obserwowanie podwójnego wystawiania było dość frapujące... ;))[/QUOTE] Mnie się udziela od własnego psa chyba - ja przy ONkach długo ustać nie mogę, bo mnie trafia na ten wrzask ciągły :evil_lol: Może się spotkamy jakoś przypadkiem w większym gronie? :) Ja z ladySwallow pewnie będziemy od rana, TŻtów wyślemy na piwo, żeby nie przeszkadzali :eviltong:
  4. [quote name='Weaver'] Evel : jeżeli nie znasz psiego języka ciała , komunikacji , to faktycznie twój pies łatwiej toba manipuluje , bo np. pozwalasz mu na robienie rzeczy, których nie akceptował by inny pies . Inny pies okazałby psu ,że coś mu się nie podoba i twój pies musiałby „wejść do jego bajki” i uznać jego zwierzchnictwo . Ty zapewne nie zwracasz uwagi na połowę takich zachowań , a do tego masz smaczki albo zabawki . Udomowienie oznacza tylko i aż konformizm . Człowiekiem można manipulować . Z innymi psami pies musi się liczyć [/QUOTE] No kumpelka Psa Pustyni jak nic! Z tym samym przekonaniem, że ja, ja, JA! wiem wszystko, a wy, nędzne robaki, możecie się ode mnie tylko uczyć! :roflt: A wywnioskowałaś, że g*wno wiem o psiej mowie, booo...? Suka jest u mnie od roku, a ma ze cztery lata tak mniej więcej pewnie. Mam nad moim psem kontrolę, w prawie każdej sytuacji (w ciągu tego roku, tylko 2 razy się nie zrozumiałyśmy jakoś poważniej), myślę, że jakieś miliard razy bardziej niż przeciętny posiadacz psa z mojego osiedla, tak dla przykładu. Nie muszę mieć przy sobie zabawek ani smaczków, żeby pies reagował na moje polecenia. Potrafię jej pokazać, że czegoś nie akceptuję i ona się do tego podporządkowuje. Potrafię jej też dać do zrozumienia, które zachowania są OK. Muszę to wszystko robić uważnie, bo pies jest dość miękki psychicznie, a do tego ma tendencje do wpadania w histerię i ostrego reagowania. Nie muszę jej wyrywać niczego na siłę ani zrzucać z łóżka, pewne kwestie opierają się na wzajemnym zaufaniu, ale z takim Twoim nastawieniem, że pies to tylko pasożyt, którego trzeba trzymać twardą ręką, bo inaczej będzie katastrofa, nigdy pewnie takiej więzi ze swoimi psami nie nawiążesz - współczuję. Te wszystkie zachowania o których pisałam, pies nie wybrał sam z siebie i nie owinął mnie sobie wokół małego pazurka, bo zdaje się, że tak właśnie myślisz - to ja wybrałam, że pies ma pierwszy wchodzić przez drzwi (do tej pory miałam duże psy i myślę, że przez nieuwagę mogłabym taką pchłę przytrzasnąć drzwiami czy coś), ja wybrałam, że śpimy razem (bo lubię), pozwalam psu włazić na meble, ba! zachęcałam ja do tego od początku. W zamian za to wszystko mam psa, który mi ufa w każdej sytuacji, mimo że ogólnie jest dzikim dzikiem ;) i obcej osobie się w życiu nie da dotknąć. Jezu, Ty naprawdę wierzysz, że psy nocami knują jakby tu opanować świat?! Jeśli tak - ponownie strasznie współczuję. [SIZE=1]P.S. Netykieta zobowiązuje do zwracania się do rozmówców z szacunkiem, wyrazem tego jest np. używanie wielkich liter w zwrotach do drugiej osoby. Ale to tak na marginesie.[/SIZE]
  5. duska, zarejestruj się na forum sheltie - tam siedzą ludzie zorientowani w rasie, na pewno znajdziesz jakieś opisy, nie takie "suche", tylko z życia wzięte, wady, zalety, ogólnie jak żyć z szelciakiem, jak wychowywać, jak wybrać dobrą hodowlę... Cavalier King Charles Spaniel Wam się nie podoba?
  6. A co, w domu z ogrodem to jakaś różnica jest w wytrzymałości pęcherza? :D
  7. Ogólnie psy ponoć niezbyt lubią noszenie czy łapanie metalowych rzeczy - w przypadku mojej suki się przynajmniej potwierdza, musiałam się trochę namęczyć, żeby polubiła swój łańcuszek do obedience ;)
  8. [quote name='Collie'] Nie wiem czy te psy dobrze znoszą pobyt w bloku ...[/QUOTE] A co za różnica, czy mieszkasz w 30m mieszkanku czy w 120m pałacu, jak owczarek i tak będzie się starał za Tobą łazić i Cię dotykać, jak pracujesz przy kompie, czytasz, czy cokolwiek? Bez przesady ;)
  9. O właśnie - co myślicie o cavalierach? :)
  10. A jak my Was poznamy, jeśli młody już się nie wydziera wniebogłosy? :D
  11. Zaraz, zaraz - ale to nie ma być prezent dla dziecka, prawda? Bo pies jest dla całej rodziny, a dzieci, jak to dzieci, szybko się nudzą... Dziecko samo nie ułoży psa na niekłopotliwego towarzysza. Sheltie potrzebuje pracy, zresztą mało który pies jej nie potrzebuje ;) to znaczy pracy psychicznej (np. nauki komend, sztuczek) oraz fizycznej (bieganie, aportowanie), szelciaki maja także duże predyspozycje do psich sportów (np. agility, frisbee). Ważna jest właściwa socjalizacja takiego malucha od narodzin w hodowli (fajnie by było, gdyby robili z maluchami program wczesnej stymulacji) poprzez kolejne doświadczenia w hodowli (różne środowiska, różni ludzie, zwierzęta, odgłosy życia codziennego itp.) - a po odbiorze malca socjalizacja spada na właścicieli ;)
  12. A dla większej swobody można kupić długa linkę treningową, np. 10 czy 15 metrów ;)
  13. Znalazłam dzisiaj jednego zdechlaka na podłodze, błe... :roll: Chociaż dobrze wiedzieć, że krople działają ;)
  14. Aha. Przy Acanie to rzeczywiście, BC jest pewnie trochę niżej ;)
  15. Zmroziło mnie... A już myślałam, że się uodporniłam na takie widoki, ech... :shake: Jeśli by się przydało takie info - znajoma, która ma sunię-wątrobowca, karmi ją [FONT=MS Shell Dlg 2]Trovet HLD, ponoć jest trochę tańszy niż RC Hepatic, a też OK. [/FONT]
  16. Zankosław: [URL]http://img232.imageshack.us/img232/8053/dscn4383c.jpg[/URL] [URL]http://img100.imageshack.us/img100/8645/dscn4378t.jpg[/URL] [URL]http://img529.imageshack.us/img529/5210/dscn5098.jpg[/URL] Aczkolwiek to jeszcze o niczym nie świadczy, gdyż tam są bardzo "popularne" psy w takim typie, tj. średniego wzrostu, ciut dłuższego włosa, z długim uchem leżącym albo półstojącym (moja Zuzka, ruda Miśka - klon, Zanek, teraz ostatnio Tina) :roll: Był też zuzowy klon, tylko krótkowłosy... Edit: takie jeszcze mam, z okresu wakacyjnych upałów: [URL]http://img529.imageshack.us/img529/5210/dscn5098.jpg[/URL] A tu chyba zuzo-klonik, czarny krótkowłosy (ta rozdziawiona ruda chapa obok to Basia :evil_lol:): [URL]http://img810.imageshack.us/img810/9907/dscn5070.jpg[/URL]
  17. A to czarne to nie Zanek? Kurna, jaki wysyp północniaków i ONkowatych, dżizys :shake:
  18. [quote name='Avaloth']Nie znam się na dalmatach ale raczej będzie trudno znaleźc rasowego psa w cenie niższej niż 100zł, no chyba że peta..[/QUOTE] R=R dalmatyńczyki bywają i tańsze, niż 1000zł, ponoć są "niepopularne", że tak się wyrażę...
  19. Ale w takim saganie to się za nią ludzie oglądają, nie? :D Ja tam czasem słyszę te pełne oburzenia szepty: takiego małego pieska ubrali w TAKI KAGANIEC! :evil_lol:
  20. Dawno mnie nie było, a tu takie zmiany... Jak tu się nie zakochać w takiej modeleczce? [url]https://lh4.googleusercontent.com/_IWPSfgJ1xzk/TX6dKM-x8bI/AAAAAAAAGzI/iOIA_dfhcFQ/P1010533.JPG[/url] Soema, my to się chyba nie nadajemy na tymczasowanie :oops: Jak sobie przypomnę, jak ryczałam za małą białą Niną (a ona za mną po drugiej stronie drzwi!) to mi wstyd jak cholera :roll: ale na tamtą chwilę nie mogłam jej zagwarantować normalnego domu, a wiem, że żyje jak księżniczka w swoim DS - i takiego właśnie domku życzę Molce. Swoją szosą - czy scenie ma wydarzenie na FB? Ja to jestem zielona jak szczypiorek, jeśli chodzi o ten portal, ale ponoć czasem taka forma promocji pomaga znaleźć dom.
  21. Ja chciałam wziąć Marta, ale to patronka sprzątaczek bodajże, więc wzięłam ostatecznie Julię ;)
  22. O kurna, musimy się na jakiś spacerek ustawić w Lublę :grins: Zuzulindę moją można obejrzeć klikając w link "ZU" w mojej sygnaturce - zapraszam ;)
  23. [quote name='furciaczek'] Potem mam w planach przekopac wybieg dla psowatych, podezjewam tez troche mi na to zejdzie, wyrownac i walnac tam po prostu piach....bedzie sobie taki piaszczysty wybieg:loveu: Na drugim bedzie trawa, usypie sie jakies gorki i dolki coby wiecej radochy z latania mialy:loveu: a na 3 zrobimy sobie placyk szkoleniowy i jakis tor do Agility coby jakos produktywnie czas spedzac:loveu: Z szopy hale treningowa zeby w czasie zlej pogody z psowatymi moc cos robic:loveu: Obore na psairnie sie przerobi, z kuchnia, izolatka, lazienka dla psowatych:loveu: W miedzy czasie pare budynkow trzeba wyburzyc, postawic sobie ogrodzenie, oddzielic wybiegi.... Tak odwalilo mi...ale wiosna zawsze tak dziwnie na mnie dziala:loveu:[/QUOTE] Fur... zaadoptuj mnie! :modla: :modla: :modla: :placz:
  24. Tak zazdraszczam morza :oops: i tych psów, które je kochają, moja się brzydzi :eviltong:
  25. evel

    Gabi&Kapsel

    [quote name='chi23']Chyba 480 na 640. Powiedzcie mi: jakie jest prawdopodobieństwo że Kapsel(agresywny do psów) zrobi coś szczeniakowi(ale psu, NIE suce)?[/QUOTE] Jeżeli Kapsel ignoruje szczenięta to dopóki szczenię będzie miało immunitet, powinien być spokój. Dużo zależy też od rasy - no ale mastify sobie w kaszę dmuchać nie dają raczej... Ja bym się raczej bała okresu dorastania[SIZE=1] (dlatego np. osobiście nie wzięłabym sobie do Zu suki CSV, chociaż teoretycznie by uznała jej przywództwo, ale samca CSV, na pewno nie ryzykowałabym też biorąc sukę dobermankę, bo tu już mogłaby być rozpierducha, a sukę BC - prędzej niż samca, bo Zu kocha BC a one same są na tyle plastyczne, "miękkie", że można je spokojnie trzymać z innymi psami i dają radę).[/SIZE]
×
×
  • Create New...