Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Sądzimy, że zdjęcie jest OGROMNE :eviltong: A tak poza tym, chyba jest OK - ja bym boczki rozgięła trochę, żeby nie uciskały psa w policzki ;)
  2. [quote name='motyleqq']przyszły do mnie nowe juliusy, tym razem różowe, bo nie mieli już czerwonych :lol: dostałam gratis smycz, więc mimo tego co stało się z poprzednimi szelkami, uważam że sklep jest bardzo profesjonalny i polecam go :)[/QUOTE] Bez zdjęć się nie liczy :siara:
  3. [quote name='omry']To z miłości, dzieli się z Tobą wszystkim, co ma, po prostu :evil_lol:[/QUOTE] Hahahaha, padłam :roflt: Ej, ja na polach, łące czy w lesie też nie sprzatam, bez przesady ;) Ale na osiedlu chyba bym się ze wstydu spaliła, gdybym miała "srać psem" i sobie odchodzić w siną dal. Dzisiaj miałam nawet ochotę zwinąć jakaś pierwszą z brzegu, żeby bilans był na zero ale akurat żadnej w pobliżu nie znalazłam :roflt: Nic to, jutro pójdziemy szukać zaginionej kupy :diabloti:
  4. Ależ ten foks jest bosssski :loveu: Omry, trzeba sobie (i psu) czasem dać na wstrzymanie. A po przerwie zacząć od nowa i pracować przede wszystkim nad motywacją, nie przytłaczać psa zbyt dużymi wymaganiami czy nie spinać się, chociaż dziwnie to brzmi pisane przez moje palce :evil_lol: Ja miałam problem taki, że miałam w głowie obraz tego, co chcę osiągnąć z Zu, więc mimowolnie się spinałam, a ona się wycofywała, bo nie była pewna, o co chodzi. I krótkie sesje ćwiczeniowe. U nas niektóre rzeczy na początku to były kwestie kilku - kilkunastu [B]sekund[/B]​, bardzo, bardzo powoli i etapowo wydłużane. Pierwszą rzeczą sensowną, którą zrobiłam, było spalanie miski. To naprawdę pomaga. Plus zasady porządkowe w stylu piesek nie bawi się sam zabawkami, piesek nie jest puszczany całymi dniami z innymi pieskami bo potem ma właściciela w dupce i takie tam. Nie wiem, jak wygląda Wasza codzienność, ale jakbyś chciała się uzewnętrznić gdzieś na dogo to ja chętnie poczytam i doradzę, jeśli będę umiała :)
  5. [quote name='Unbelievable']ja przyznaję się, że u siebie nie sprzątam ;) bo u mnie nikt tego nie robi. Sprzątam tam, gdzie trawniki nie są usłane gównami[/QUOTE] U mnie też praktycznie nikt nie sprząta i całe osiedle jest właściwie kompletnie zasrakane, ale jakoś nie uważam, żeby to mnie zwalniało ze sprzątania. Dodatkowo, jak tylko mam okazję, to wręczam ludziom woreczki, ale bez jakichś chamskich komentarzy czy coś. Mam nadzieję, że im wtedy chociaż trochę głupio się robi.
  6. Napisz do Itske - odzywała się w Twoim wątku sklepowym, ona ma hodowlaną suńkę OH, pisała też ciekawą pracę dyplomową o hienach :) Ogólnie holendry są chyba dość niewyrównaną rasą, niektóre są szczurowate jak maliny, inne mocniejsze, wyglądające raczej jak ciut drobniejsze ONki - [URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&postID=127496"]post #65[/URL] i dalej ;) Choć tutaj wiek chyba też trochę gra rolę, bo Beryll jest trzy lata starsza od Eri. Ale np. [URL="http://www.itske.com/"]Itske [/URL]właśnie jest drobniejsza niż Beryll. I tak dalej :lol:
  7. Zu też kiedyś wdepnęła, miała minę jakby chciała popełnić samobójstwo i wyleciała z trawnika jak z procy. Kurde, mam nadzieję, że nikt przez noc nie wdepnie w zuzokupę, zresztą jak będzie deszcz w nocy to do rana się ona rozsypie, bo to taka typowo pokościana barfowa była... U nas jak zawsze dobre tematy :diabloti:
  8. Wygląda jak malina, ew. miks mocno malinowy ;) [URL="http://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod%3D19&q=dutch+shepard&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=_NXDT7H-LI3o-gaG7umhCg&biw=1280&bih=649&sei=_9XDT_OIHpLU4QSNwd2RCg#um=1&hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=dutch+shepherd&oq=dutch+shepherd&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_l=img.3..0.16139.16610.0.17551.3.3.0.0.0.1.174.472.0j3.3.0...0.0.ZddRbtGpO0Y&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=c653c6d5c4eb4be8&biw=1280&bih=685"]Hienole [/URL]trzeba szukać w innym języku niż polski ;)
  9. [url]http://img826.imageshack.us/img826/2376/malinkah.jpg[/url] zapytałam na fejsiku o tego psa, bo wygląda jak miks maliny z OHem, albo jak drobniutki OH, chociaż dziwnie umaszczony, bo nie ma typowych pręg, tylko jest jakby przesiany, przydymiony. Edit: znalazłam ciekawa planszę z umaszczeniami malin: [url]http://images10.fotosik.pl/1181/3a332a0f1f1005cc.jpg[/url] plus występuje jeszcze umaszczenie wilczaste. Czy bohater ze zdjęcia to wilczasta malina? :lol: P.S. Czarna podpalana malina - om nom nom.
  10. Classic Long 2. Właśnie się lansowałyśmy na dzielni :evil_lol: To jest cudowny wynalazek, bałam się, że pies dostanie wściku i będzie ciągnął jak opętany, ale o dziwno na flexi ciągnie mniej niż na zwykłej smyczy... Ja wiem, że mam dziwnego psa, ale żeby aż tak? Poza tym, musimy dużo popracować ze smaczkami nad mijaniem psów, bo jednak delikatne napięcie linki źle działa na ten sznurek, co go Zu ma w głowie, żeby jej uszy nie odpadły :cool3: i ma zakusy do pyszczenia mała czarne. Dzisiaj sytuację opanowałam za pomocą piłki, ale może nie być lekko, zwłaszcza w przypadku np. ONków :roll: No i stwierdziłam po raz kolejny, że nie wiem, jak ludzie mogą srać psami i odchodzić, jak gdyby nigdy nic. Nie sprzątnęłam zuzowej kupy, bo nie mogłam jej znaleźć w trawniku i strasznie, ale to strasznie mi z tym głupio :oops: Może jutro ją znajdę w ciągu dnia i sprzątnę, jak ktoś to zobaczy to chyba padnie :evil_lol: Chyba zacznę chodzić na wieczorne spacery z latarką albo czas już zmienić okulary :roflt:
  11. Hm, ta kita jest już skrócona o połowę :evil_lol: A ogonek jest tak dziwnie załamany, że jak skrócę włos od spodu to będzie wystawać prosiaczkowy ogonek, więc chyba musi zostać jak jest ;) Jakoś nie mam serca jej pozbawiać kitki, bo ona jej intensywnie używa i kitka pomaga robić dobre wrażenie :lol: Mam dowód, że Zu nie jest duża :grins: [img]https://lh6.googleusercontent.com/-gnUSqgd02rU/T8M5dmTY6HI/AAAAAAAACJc/DBOldF1KemY/s512/P5270277.JPG[/img] I jeszcze bonus ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-XbpSpeQmWfo/T8M4W6pNgeI/AAAAAAAACE8/eh5OPKJTYWY/s512/P5270197.JPG[/img] Wyrównałam okolice brzucha, dupsko i trochę kryzę, ale nie za bardzo, bo pies mi będzie szelki gubił :roflt:
  12. [quote name='Vectra']lepiej sprawdzać i pytać u źródła , to taka moja rada :diabloti: Chris i Ola , to bardzo miłe osoby. czasem jak słucham tych ćwierkających , to mi się nóż w kieszeni otwiera , jak potrafi fantazja ludziom puścić :evil_lol: Jak będziesz w Lublinie poznasz osobiście .... a jak pojadę robić fotki , to się podzielę ;) A ich pieski też biegają za boomerami , zresztą pierwszy boomer który widziałam na oczy i chciałam posiąść , był od nich :cool3: :evil_lol:[/QUOTE] Ja wiem, ale tym razem ptaszek jest bardzo dobrze poinformowany :evil_lol: Ja tam nie siedzę w rasie, ale jak usłyszałam o tylu staffikach w jednym domu, to zrobiło to na mnie wielkie wrażenie, nie powiem, że nie ;) W Lublinie może będę z Martensową jak wszystko dobrze pójdzie, więc będziemy się pewnie snuć między owczarami a ttb ;)
  13. Dzięki za wszystkie uwagi, teraz wydaje się taka malusia :lol: I ogólnie fajnie jest ZOBACZYĆ, że mój pies ma wcięcie w talii :D [quote name='Karolina.'] [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-lNSm9eLer7U/T8M4U-s00tI/AAAAAAAACEo/KCpLPmJwflA/s640/P5270178.JPG[/URL] Jaka ona jest duża w porównaniu do jorków :lol:[/QUOTE] Nienienie, Zu nie jest duża, to one są malutkie :evil_lol:
  14. evel

    Barf

    Nie ma na świecie niczego doskonałego ;)
  15. Bo rzadko się widzi aż takie fajne psy. Bardzo mi się podobają i ogólnie pomysł tych ludzi na życie z nimi. Ptaszki ćwierkają, że pan wraz z panią mają coś ponad 20 staffików... Szał :D
  16. Wlazłam sobie pooglądać stronę tego pana... I padłam :mdleje:
  17. Kurde, to chyba wypada jednak się wybrać na wystawę lubelską, skoro tylu znajomych będzie można tam spotkać ;) A na klubówce TTB będziecie? Chętnie bym obejrzała foty z tych pokazów stafficzych :cool3:
  18. Mam głupie pytanie. Prostujesz włosy? :lol:
  19. Moja tymczaska łapała delikatnie ząbkami za skórę człowieka, zwłaszcza na przedramionach, tak przyszczypywała i zaraz puszczała, zawsze to robiła gdy była w nastroju do zabawy i chciała komuś okazać swoją sympatię ;)
  20. Ja od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką Flexi Classic Long. Smycz przeszła już pierwsze testy w parku pełnym ludzi, psów, rowerzystów itp. Jak na razie jestem zachwycona :lol:
  21. [quote name='Vectra']tu wyraźnie widać , tą nadwagę :diabloti: [URL]http://img843.imageshack.us/img843/2681/dsc04845e.jpg[/URL][/QUOTE] Stoczyła się kulka z górki :evil_lol:
  22. [url]http://img804.imageshack.us/img804/2469/dsc04834nx.jpg[/url] buahahah jaka mina miśkowa :evil_lol:
  23. [quote name='BBeta']A ja chyba jednak wolę Zu w wersji naturalnej :eviltong: :diabloti:[/QUOTE] A ja tam sama nie wiem, ale rozważam nabycie maszynki w przyszłości :evil_lol: [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-C6k7gkHJCRU/T8M4JxI2ncI/AAAAAAAACDs/1-0ZWrFQX28/s512/P5270131.JPG[/URL] kwintesencja inteligencji mojego psa :roflt: [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-sN3ywp_addw/T8M4af6CgII/AAAAAAAACFc/LQDw8YY3q98/s640/P5270204.JPG[/URL] tu chyba jechała STRASZLIWA głośna bucząca kolejka z wesołego miasteczka :roll: [quote name='gops']skróćcie ogon :evil_lol: chociaż nożyczkami , śmiesznie wylgąda z tą kitką .[/QUOTE] Gdyby to zależało od mojego widzimisię, to by pewnie miała ogon całkiem ścięty "na szablę" ;) Jednak Zu ma straszliwie krzywy ogon (PIRANHA macała), w przeszłości pewnie połamany, przez co jak ma kitkę to tak tego nie widać, a jakby był łysy to by wyglądał strasznie. Tzn. tutaj i tak jest skrócony o połowę już ;)
  24. To chyba nie jest tak jednoznaczne, że pies szkolony w obronie będzie nas bronił w sytuacji prawdziwego zagrożenia a żaden inny nie. Moja dobka nie była szkolona w IPO a broniła nas i ogólnie członków rodziny, najbardziej byłą podejrzliwa w stosunku do meneli, ale nie startowała "bezsensownie". Zresztą nie wyobrażam sobie spacerów z psem, który wszędzie wypatruje zagrożenia - owszem, pies może być czujny, ale jak dla mnie ma być też stabilny emocjonalnie. Po tej trzęsidupie, którą mam w domu, chciałabym trochę odpocząć psychicznie ;)
×
×
  • Create New...