-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
A wybierasz się na wystawę niedzielną? :cool3:
-
[quote name='madziulik_13']Gdyby ktoś chciał 3 fastbacki i hero xtra - w komplecie - zapraszam na pw ;)[/QUOTE] Masz zatkaną skrzynkę, a ja bym się chciała zorientować, jaka cena Cię interesuje, i czy zestaw to 3 fastbacki + 1 hero xtra? :cool3:
-
Ja jestem ortodoksyjna :evil_lol: i uważam, że im mniej wypełniaczy, tym lepiej. Chleb, kasza, ryż, makaron - jak się trochę postarać, to wcale nie trzeba ich psu dawać ;) Poczytaj o BARF, jest cały dział na dogo, to fajna alternatywa dla karm gotowych, jak się człowiek zakręci i zorientuje, co, gdzie i za ile, to wychodzi taniej niż dobre suche, a składniki nieprzetworzone - wiadomo, lepiej się przyswajają. Oczywiście, o ile pies nie ma alergii i takich tam.
-
[quote name='asco']Moja BARDZO lubi chleb. Mam jej nie dawac? Dostaje to bo jej smakuje. I jezeli pies dostaje chleb to znaczy, ze sie go jak smietnik traktuje ? Stawiam glownie na mieso i to jest glowny skladnik codziennego posilku. Nie widze absolutnie niczego zlego w dorzucaniu : chleba, jajka czy garci suchej karmy skoro jej to smakuje. I uwaga - co bardzo dziwne. JESZCZE NIE ZDECHLA (jak to mozliwe? ) Tak wiem - skoro nie zdechla to pewnie za 3 lata 2 miesiace i 4 dni bedzie chora. Nie popadajmy w paranoje moze?[/QUOTE] A moja bardzo lubi ludzkie kupy z krzaków, spleśniały chleb spod balkonów i wszelką znaleźną padlinę. Tak jej zostało z czasów, gdy była psem ulicznym. Mam jej dawać czy nie? Dzieci zwykle wolą chipsy, colę, frytki i parówki, niż kawałek gotowanego mięsa ze szpinakiem i kaszą. Czy to oznacza, że powinno się dzieci karmić frytkami? Żebyś się tylko nie zdziwił, jak Twoja dobka (z jakiej hodowli jest sunia? - to z ciekawości ;)) za parę lat będzie miała poważne problemy. Miałam dobermankę i ogólnie trochę do czynienia z tą rasą. To nie są jakieś super zdrowe, odporne psy, więc należy im zapewnić zróżnicowaną ale [B]racjonalną[/B] dietę. Każdy rodzaj pokarmu inaczej się trawi, nie jest więc możliwe "wyciągnięcie" maksymalnej ilości składników odżywczych z gotowanej kaszy, surowego mięsa, chleba i suchej karmy jednocześnie, lub w krótkim przedziale czasowym. Są ludzie, którzy karmią np. surowym i suchym, ale odstęp między różnego rodzaju posiłkami powinien wynosić co najmniej 12 godzin.
-
[quote name='asco']Lepiej ladowac codziennie to samo - racja. Rece opadaja...[/QUOTE] Ręce to opadają, jak ktoś traktuje psa jak kosz na odpady. Moja suka jest na BARFie, więc nie dostaje codziennie tego samego, ba, ma chyba bardziej zróżnicowaną dietę niż ja :lol:. Ale przynajmniej jej nie zapycham chlebem, na litość boską :roll:
-
specjalistyczny sklep sportowy-czy potrzebny?
evel replied to motyleqq's topic in Sprzęt i akcesoria
A ja mam pytanie. Czy ta ażurowa piłka się odbija ładnie? -
Może trzeba Wam więcej luzu, zabawy, wydurniania się? :) Moja suka uważa mnie za głównodowodzącą :lol: ale starałam się ją zachęcać do kontaktu cielesnego, bo jest mi to potrzebne chociażby w obedience, więc mimo tego całego "szacunku" suka nie obawia się podchodzić bardzo bardzo blisko, włazić na mnie, skakać, czy lizać, ale na odpowiednie hasło natychmiast przestaje ;)
-
[quote name='a_niusia']mlody budda jak cos nie przejawia zainteresowania pieskami, ktorych nie wolno meczyc, a jest strasznie biedny, bo jak tylko zaczyna kogos meczyc, to dostakie taki wpieprz od Tiamisi, ze traci zainteresowanie meczeniem. dzis nie ma Tiamisi, to odrazu se znalazla kogos do meczenia!!! jakby co, to my chetni. zobaczysz, ze nawiaza trudna przyjazn. Tiamat pozwoli sie Zu gonic do upadlego!!![/QUOTE] Ja wiem, że są takie psy pacyfiści, bo mamy taką suczkę na osiedlu. To jest jedyny pies, który się bawi z każdym psem w okolicy, nawet z porytą na dekiel "dobermanką", która chce zeżreć wszystkie psy świata. Co ciekawe, mała jest pokroju Zu, ale krótkowłosa i jest z lubelskiego schronu ;) Psa tak czytelnego aż przyjemnie się ogląda, dlatego dla mnie będzie frajdą poznanie kolejnego takiego osobnika :) Co do młodej - Zu raczej olewa inne pieski, jak jej każę :diabloti: ewentualnie pokłapie dziobem przez chwilę (jak ma kaganiec to stara się staranować intruza :roll:) i jej przechodzi jak zainterweniuję (niepozytywnie, hahaha), jak pies jest jakiś natrętny to Zu po złapaniu takiego za nos udaje, że jest niewidzialny, a ona funkcjonuje w równoległym wymiarze i nie będzie się spoufalać z plebsem ;) Aczkolwiek z duplem na drugi dzień integracji podjęła coś na kształt zabawy, normalnie dumna byłam :lol: Yorki piranhowe ostatnio zostały raczej zignorowane, co w sumie jest dobrą opcją - kiedyś każdy pies był do zeżarcia, a teraz albo ignoruje, albo się bawi, ale potrzebuje dojrzeć do tej decyzji ;)
-
[quote name='asco'] Wczorajsze jedzenie wygladalo tak : 3 kawalki chleba z maslem, jajko ze skorupka(sniadanie), garsc suchej karmy (extrucan), 600g puszki z marketu(obiad), 2 porcje rosolowe (kolacja) Wszystko pieknie zjedzone zaraz po wlozeniu do miski. Na dzisiaj : kawalek chleba, troszke groszku, ogorkow i garsc suchej karmy (bosch my friend)(sniadanie), na obiad dostanie wedzony ogon a na kolacje 2 podgardla. Aha - na moja suczke bardzo dziala jeszcze kot ;) Jezeli widzi zagrozenie w postaci glodnego kota, ktory szykuje sie na jej miske czysci wszystko co w niej jest. Co wazne : staram sie aby pies codziennie mial prawdziwe mieso (porcje rosolowe, mieso wedzone, skrzydelka, lapki, mieso mielone, zoladki, serca itp) wizyta u drobiarza zajmuje mi 10 min dziennie. Stosuje wypelniacze w postaci : suchej karmy, makaronu, ryzu, kaszy, mokrej karmy z puszek, chleba. Pies czesto nie ruszy pojedynczych skladnikow : (np nie zje samej kaszy). Ale jezeli dodam do niej groszku, mortadeli i wbije jajko - szamie jak oszalaly . Moze tedy droga ? I naprawde bawi mnie jak ludzie polecaja karme po 200 zl za worek 15kg, zachwalaja ile to miesa nie ma i jaka cudowna nie jest ;) wszystko wysuszone, przetworzone i nie wiadomo jakiej jakosci. Za te 200 zl to nakupie psu miesa na caly miesiac ;)[/QUOTE] Asco, chcesz zabić swojego psa, czy tylko zafundować mu jakieś choróbsko? W psa nie można ładować jak w śmietnik - i surowe, i gotowane, i suche, i wędzone. Pies to nie świnia :roll:
-
[quote name='a_niusia']hehehehe nikt nie chce poznac mlodego buddy?:))) jak bedziemy, to pojdziemy:)))[/QUOTE] Nie, że nie chce :lol: Po prostu się martwię, że moja mała łysa pałka zostałaby nieco przytłoczona :evil_lol: A o Tiamat słyszałam już takie opowieści, że chciałabym ją poznać :cool3:
-
[quote name='LadyS']Ja od białego psa, owszem, dodatkowo - o zgrozo! - z rodowodem; prócz tego, mam również "pański nosek", bo wykąpałam psa, który przyjechał mi na tymczas zaszczany i zaśliniony, a my nie dość, że alergicy, to jeszcze w kawalerce i pies mi kogo głowy spał. No i uznałam, że za takie przechowalnie psów (bo nie hotele), jak ten, z którego przyjechała ta suńka nie ma co płacić, bo sa bez sensu :lol: Piranha ma yorki i w schronisku ZAWSZE wyciąga te w typie rasy, bo jej oczy wypływają, jak patrzy na starsze czy brzydsze; prócz tego, za dużo mówi gów... znaczy: fiołki. No i jest po prostu beszczelna - koniecznie w tej formie! Evel wzięła psa dopiero po tym, jak dogomania go wykarmiła, wyleczyła i doprowadziła do ładu; do wybijania wszołów w moim mieszkaniu po tymże psie na pewno wysłała sobowtóra :lol: Prócz tego jest patologiczną właścicielką, bo że niby coś wymaga od biednego pieska ze schroniska! A fu! Furciakowa jest najbardziej light z nas wszystkich, ale i tak na pewno skopiowała sobie z neta wszystkie dyplomy, no i ma słabosć do rasy - a każdy, kto pomaga rasie, powinien zginąć marnie :lol: A Martens z nami udziału w tych wątkach nie brała, ale uważam, że można ją uważać za piątego, honorowego członka naszej trupy za ogólną działalność na forum :diabloti:[/QUOTE] Za podsumowanie piątka z plusem :lol: a_niusia, macie jakieś plany na początek lipca? Będę we Wrocu z łysą u LadyS, więc tak sobie pomyślałam, że może byśmy się wybrali na wspólny spacer, choćby tylko z Tiamat? :)
-
[quote name='LadyS']Na pewno ja i piranha :lol:[/QUOTE] I fur, zdaje się :lol:
-
A no tak, wiedziałam, że skądś znam jedyneczkę :) W takim razie stawiam na dwójkę, drogą eliminacji :evil_lol:
-
Pierwszy? Ew. drugi, trzecia suka to chyba schroniskowa jest, o ile dobrze kojarzę ;)
-
[quote name='Ty$ka'] [URL]https://lh3.googleusercontent.com/-YDyCltnHUTU/T82FRB71PQI/AAAAAAAACfA/NJXip5c4txM/s500/IMG_4255_resize.jpg[/URL] - jest wstawiony na jackach? Możesz coś skrobnąć o tym szczylu? ;)[/QUOTE] Ja przepraszam, ale taki z niego Jack jak z koziej d. waltornia :evil_lol: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-AkxvcpDE9iY/T82FR9pinTI/AAAAAAAACfE/gecnXEhUj_o/s452/IMG_4260_resize.jpg[/IMG] Obstawiam, że to będzie piesek średni, tak z 10-15kg ;) Może lekko długowłosy.
-
[quote name='a_niusia'][URL]http://www.tkdogs.com/dog_shows/2010/Border+Collie+Crufts/photo/1181-523[/URL] ta suka w tym roku na cruftsie byla pierwsza w klasie otwartej a tu pies, ktory wygral te klase: [URL]http://www.borderduke.at/galerie/[/URL] nie wygladaja jak lyse kundle i pracuja.[/QUOTE] Coś się łysych uczepiła? :evil_lol: Nie wszystkie ISDSy są łyse ;) Przykład pierwszy z brzegu: [URL="http://www.piesfarmerski.pl/nasz******.html"]http://www.piesfarmerski.pl/nasze[/URL] - psy.html Zapomniałam o dogo cenzurze :diabloti: trzeba usunąć spacje ;)
-
[quote name='a_niusia']kurde, ale to jest super pies w wielkiej potrzebie!!![/QUOTE] Ja nie wątpię ;) Ale jako że należę do Be[B]szcz[/B]elnej Czwórki, to niestety, mam czelność mieć fochy i takie tam, zresztą pies gubiący włos obecnie nie przejdzie i nie ma mowy nawet, bo niestety nie ode mnie to zależy ;) Jakbym mieszkała sama samiusieńka, to by mi było raczej wszystko jedno ;) [quote name='Unbelievable']ja widząc porównanie, grama sierść, a brumy sierść.... NIGDY więcej krótkowłosego białego psa, nigdy! mimo że mi się podobają przekrutnie, to ta sierść doprowadza mnie do szału, nie było Grama w moim mieszkaniu 2-3 miesiące a sierść i tak jest wszędzie :mdleje:[/QUOTE] Ja Jaxową sierść znajdowałam miesiąc po ich wizycie u nas, a byli przecież tylko parę dni ;) I dużo sprzątałam, bo mam manię :evil_lol:
-
Hehe, chyba bym musiała dostać pomroczności jasnej, żeby sobie wziąć białego psa - ja się ubieram głównie na czarno i jak zuzowe kudły są WSZĘDZIE, to ich przynajmniej nie widać :lol:
-
[quote name='a_niusia']z drugiej strony: po cholere krzyzowac cos, co wyglada jak kundel i nijak nie przypomina przedstawiciela swej rasy? nie sadzisz, ze to powinno byc po prostu wyposrodkowane? tak, aby psy "show" nie byly kalekami a psy "working" nie byly po prostu brzydkie?[/QUOTE] Tam, gdzie pies służy do pracy, a nie do tego, żeby sobie leżał i pachniał, jego umaszczenie czy ucho, czy włos naprawdę schodzi na drugi plan. Border collie jest właśnie typowym angielsko-szkockim burkiem farmerskim, wiadomo o jakim przeznaczeniu. A teraz nagle na wystawach lansuje się pompony o grubej kości, które by nie wytrzymały przy owcach jednego dnia, nie mówiąc o tym, że coraz częściej zdarzają się psy wyprane z popędów. Jest to przekleństwo nie tylko borderów, ot, taki znak naszych czasów - piesek ma być ładny, ma pobiegać czasem za piłeczką, pobiec przy rowerze czy pójść na spacer do lasu, ale żeby coś więcej, to nie, bo będzie "problemowy" dla nastek, co chcą ćlicnego bołdełka :) Najlepiej w ogóle blue merle, red merle, czekoladę, sable, tricolor brindle czy jeszcze jakiegoś tam modnego kolorka. Są psy pośrednie i te podobają mi się chyba najbardziej. Czy to jest wg Ciebie paskudna suka-burek? [URL]http://elkeeava.jalbum.net/THE NETHERLANDS/slides/KEEGALLOP.jpg[/URL] [URL]http://elkeeava.jalbum.net/THE NETHERLANDS/slides/TONGUE.jpg[/URL] [URL]http://republika.pl/elkeeava/images/Keegraf12.jpg[/URL]
-
[quote name='a_niusia']dupy nie urywaja, ale wygraly cruftsa, ktory jest najwazniejsza europejska wystawa. i teraz tak...mozna oczywiscie twierdzic, ze to jest zaden sukces ani ze to o niczym nie swiadczy, ale chyba nikt nie jest tak glupi:)[/QUOTE] Wiesz, CRUFTS wygrywają też psy tak karykaturalnie "przerasowione", że nie są w stanie normalnie funkcjonować, dobrym przykładem może być pekińczyk. To trochę dla mnie przekreśla ideę tego całego SHOW za wszelką cenę, bo ludzie chyba zdurnieli, że hodują kaleki całe życie trzymane w klatkach, żeby zaznać trochę prestiżu na wystawowych salonach.
-
[quote name='a_niusia']nie mniej jednak cruftsa w tym roku wygraly psy, ktore wygladaja inaczej niz te, ktore sie tu pokazuje. tez maja 4 lapy i tez biegaja, ale sa po prostu ladniejsze.[/QUOTE] Co do ładniejsze i brzydsze - kwestia gustu, bo dla mnie psy, o których pisałaś wcześniej, dupy nie urywają ;) [quote name='a_niusia']TONKORY SHIMMA DANARI DE BEERS oczywiscie pewnie maja cos nie tak z katami i nie wypasaja owiec, ale gdybym chciala mie bc to bym sobie poszukala wlasnie takiego szolka jak ci zwyciezcy cruftsa.[/QUOTE] TONKORY SHIMMA [IMG]http://www.tonkory.com/artwork/dogs/2317_182010153050.jpg[/IMG] DANARI DE BEERS [IMG]http://www.danaribordercollies.com/syldenmanreversestandingweb.jpg[/IMG] Dla mnie suczka jest parówkowata i zdecydowanie jak na mój gust jej proporcje są nieładne, mój ideał suczki bc na pewno byłby dużo lżejszej budowy, a pies jest kulą futra. Ale komuś się to może podobać ;)
-
A co to za pies? Ja wielbię ASTy np. z Gangstaffu ;) [URL="http://gangstaff.eu/american_staffordshire_terrier/males.html"]Chłopaki[/URL], a z dziewczyn [URL="http://gangstaff.eu/american_staffordshire_terrier/gallery/high_hopes/index.html"]ta[/URL] mi się podoba szczególnie :) A gdyby wszystkie niekopiowane boksery wyglądały np. tak: [URL]http://www.boxer-puppies-for-sale.com/images/bcHhZVEMFawnBoxer.jpg[/URL] to byłoby fajnie :evil_lol:
-
[quote name='a_niusia']i pytanie, czy to dobrze, ze tak sie stalo-niektore wygladaja po prostu brzydko i nie dziwie sie, ze sa one zle oceniane na wystawach.[/QUOTE] Niektórym bardziej niż na futrze zależy na popędach i charakterze, zresztą tam, gdzie używa się borderów do pracy, ich wygląd ma marginalne znaczenie, liczy się drive i zdrowie ;) Dlatego właśnie niektóre BC wyglądają jak polskie burki z łańcucha zdjęte ;) Ale taki typ też ma swoich amatorów, jak widać :lol: Ja np. nie mogłabym mieć BC ofutrzonego jak niedźwiedź, a to jest typ lansowany u nas na wystawach, chociaż powoli, powolutku się to zmienia ;)
-
[quote name='Kashdog']Little Jackie Black Chevers (Nice). Suka Terezy Kralovej [URL="http://www.youtube.com/watch?v=Slqni3R6dd8&feature=related"]CUDOO[/URL] :loveu:[/QUOTE] Ciekawe :) Zwłaszcza, że [URL="http://www.bordercollie.cz/vrh_l/spark_en.htm"]ojciec[/URL] tej suki wygląda prawie jak collie. Nie jak bc, tylko collie rough :evil_lol: