-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Dzięki za odpowiedzi, justa, niepotrzebnie u Ciebie naśmieciłam widzę, bo dotarłaś ;)
-
[url]http://img189.imageshack.us/img189/6782/img4917g.jpg[/url] jakie skupienie :) [SIZE=1]Mam pytanko :oops: Czy te półkółka się Wam bardzo obkręcają? Bo nie wiem, czy brać właśnie takie, czy zwykłe kółka do łańcuszkowej obroży :oops: A obkręcających się "nie zniesę" :evil_lol:[/SIZE]
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Jak to "biegaliśmy"?! Na lonży nie da się biegać :diabloti: [url]https://lh3.googleusercontent.com/-rxAjS8pPZcw/T-hhNlGMusI/AAAAAAAADNQ/KMNGY6bcIhw/s640/P6250116.JPG[/url] :loveu: -
Pytanie do właścicieli obróżek zaciskowych z łańcuszkiem - [B]lepiej brać kółka zwykłe, okrągłe, czy półkółka[/B]? Bo półkółka wyglądają lepiej wizualnie, ale jak mi się będą wywijać nieestetycznie to mnie szlag trafi :eviltong:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_4544.jpg[/url] buahahha, Zu też tak robi :lol: Właśnie też miałam pytać, co to za czarny jamnior z piekła :evil_lol: -
5 mieś owczarek niemiecki boi sie wszystkiego/sunia w DT na resocializacji
evel replied to a topic in Strachliwość
Trzeba podzielić adres linki - np. www . coś tam .pl ;)- 222 replies
-
Dog, ja się już dowiedziałam kiedyś, że pseudo-ASTka się rzuciła na moją sukę, bo moja śmiała szczeknąć :) I moja jest agresywna, bo szczeka (ze strachu, bo już poznaje tę sukę z daleka i wpada w panikę, jak ta świnia do nas leci), niektórym nie przetłumaczysz, choćbyś nie wiem jak się starała.
-
Nie wiem, jak się nie wstydzisz pokazywać takiego spaślaka :diabloti:
-
DONka, jeśli lubisz owczarkowate, to pewnie BOS, jeśli chciałabyś bardziej "miękkiego" psa, to może golden? :)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Oooo, kleisz uszy, Ewa? :) I nie mów, że gnojek sam z siebie pływa? :D
-
Wędzona może być gorzej przyswojona niż świeża - moją sukę po wędzonych czasem "goni". Może z małą trzeba zacząć od delikatnych porcji, gdzie więcej tak naprawdę chrząstek niż kości? Np. zmielony korpus z kury. A dawałaś na początek żwacze? Wiem, że niektórzy przestawiają psy bez tego etapu, ale ja stosowałam żwacze i jestem przekonana, że niektórym psom, zwłaszcza wrażliwszym, to może ułatwić przejście na surowy pokarm.
-
Jakie masz psy? Ja mam 10kg mikserkę, na wątku są też dwie pekinki, mały pudel i inne niewielkie psiaki, i nikt się nie boi kości ;) U nas podroby są zawsze podawane z papką warzywną i nie ma problemu. Niektóre psy wolą podroby sparzone, trzeba kombinować czasem, żeby trafić w psie gusta.
-
Ale podawanie psu samego "czystego" mięska z warzywami to nie jest BARF. A podawanie jednemu psu surowizny, gotowanych zupek i karm gotowych dopiero może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
-
Ludzie uwielbiają mieć wymówki. Często wybierając przedstawiciela jakiejś rasy (a jeszcze częściej - pseudo rasy) guzik wiedzą o danym psie. Patrzą stereotypami. A gdy coś się nie udaje, zawsze mogą powiedzieć - aaa, bo ta rasa to tak ma! Mnie to osobiście irytuje, bo zamiast rzetelnie podejść do tematu wyboru rasy to zwalamy odpowiedzialność na "cechy rasy".
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
No i dobrze, gdyby wszyscy lubili to samo, to byłoby nudno :P
-
[quote name='Marta_Ares']Wróciłam :diabloti:[/QUOTE] Jak dobrze! :loveu: :diabloti:
-
[quote name='a_niusia']chcialam miete i limonke!!![/QUOTE] A turkus? A może łosoś 25mm? Podobno mają być jeszcze jakieś taśmy, chyba wieczorem Marta wstawi :) Jak to dobrze, że postanowiłam kupić tylko jedna obrożę, mam jednego psa i nie mam manii :evil_lol: Bo im więcej psów i obroży tym trudniej chyba coś wybrać :eviltong: Chociaż mnie się mało co podoba, w ogóle większość rogzów, wszystkie lupiny, część ozdobnych tasiemkowych hand made'ów jest absolutnie nie w moim guście i ja bym w to psa nie ubrała, uff, wyrzuciłam to z siebie :lol:
-
A co bierzesz jeszcze? Ostry róż? A limonkę masz już?
-
[quote name='a_niusia'] ej marta wrocila!!! zamawiamy obroze?:))) ale ja teraz nie wiem, co zamowic, bo nie ma miety 3 cm!!![/QUOTE] Ja jej napisałam PW ze dwa dni temu już :evil_lol:
-
Boi się, kłapie mordą, ale z ogonem pod brzuchem, a jak słyszy głośno latającą muchę to biega po domu jak w amoku jakimś. Jak ją wrzucę do klatki i przykryję i tam sobie posiedzi chwilę, to jest reset i pies wychodzi już normalny ;) Ale jak jakaś mucha przeleci obok jej łba to od nowa się zaczyna zabawa. Może jest tajnym członkiem rasy pudel :cool1: :evil_lol:
-
Znacie jakieś sposoby na fobie przed... owadami? Właśnie musiałam czarnego pacjenta odesłać do klatki i przykryć, bo pojawiła się MUCHA. Dobrze, że Zu nie jest pudlem, bo bym miała dogo-ciotkowe-komando na głowie za takie akcje :evil_lol:
-
Super Miśce w świniach! :) [quote name='Szura']Vectra, historia stara, bo sprzed ponad roku. ;) Ale "niepokoje" były wcześniej na wątku, tu post od którego zaczynają się wróżby ze zdjęć [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194227-Pudelki-z-pseudohodowli-W-NOWYCH-DOMACH-)))?p=15993037#post15993037[/URL] (gdzie ja byłam zachwycona, bo pies początkowo bał się schodów itd., a na widok yorka była panika, a na fotkach był niecały miesiąc u mnie :D), wcześniej też były niepokoje, że klatka, że szkolenie, no wiadomo. ;) *jak mu kaganiec sprawiłam to w ogóle się dowiedziałam, że z niego próbuję amstaffa zrobić, a to łagodny piesek, a takie widać w komunikacji miejskiej mogą olewać przepisy :evil_lol: *[/QUOTE] Wyszło szydło z worka. Ty go po prostu nie kochasz :(
-
[quote name='Dubin'] 1. Zachowania kłopotliwe jak oszczekiwanie, naskakiwanie, niszczenie i ogólna nadpobudliwość trudna do opanowania: West, york, sznaucer miniaturowy, silky terier, foksterier. 2. Agresja i [B]złośliwość [/B]w stosunku do ludzi i innych psów, jednocześnie psy te za każdym razem nie były polecane do domu z małymi dziećmi: West, chow chow, terier szkocki, sznaucer miniaturowy, husky, foksterier. 3. Niska podatność na uczenie się: Chihuahua, pekińczyk, chow chow, beagle, basset. 4. Wysoka podatność na uczenie się, łatwa współpraca: Golden, labrador, border collie, pudel, owczarek niemiecki, doberman, angielski springer spaniel, owczarek szetlandzki. 5. Psy rodzinne - życzliwie nastawione do świata - zwierząt, ludzi, zarazem potrzebujące bliskich kontaktów ze swoim panem i ciągłego zainteresowania (nie dotyczy bloodhounda ponieważ są to psy niezależne, mało absorbujące ale rodzinne): Wszystkie spaniele, wszystkie retrievery, nowofundland, bloodhound, duży i miniaturowy pudel, bichon frise, mops, beagle. 6. Psy stonowane i zrównoważone, taki odpowiednik psiego stoika: Bloodhound, nowofundland, basset.[/QUOTE] Złośliwość? Mam nadzieję, że to tylko "babol" tłumacza, bo psy nie są złośliwe. Niezależnie od tego, jak często ludzie twierdzą, że jest inaczej. Nie wrzucałabym też beagle'a do nieuków - nawet tu na dogo mamy beagle biegające w agility, a gdyby były takimi tępakami to by raczej nie kumały o co tam chodzi ;) [quote name='gryf80']beatryx ja mam pitbulla-swietnie sprawdza się jako stróz-pies biega luzem po posesji-co dla mnie jest plusem-szczeka wtedy gdy na prawde jest powód(przeważnie obcy ludzie kręcacy sie prz siatce lub bramie),a nie jak mój drugi pies (cao)co szczeka także "na wiatr"[/QUOTE] Bo pit to co innego niż AST. [quote name='gryf80']beatrx znalazłam na psy24 opis dl astów wykonany przez p,Borzymowskiego-cytuję". Jest inteligentny, żywy, spostrzegawczy. Te cechy czynią amstaffa wspaniałym stróżem, opiekunem, obrońcą, wartościowym członkiem stada - rodziny."[/QUOTE] Co nie zmienia faktu, że większość stabilnych psychicznie amstaffów raczej nie będzie nikogo bronić, bo te psy kochają ludzi. A na stronach z opisami ras jest mnóstwo głupot :)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Fajnie kudłacz wygląda i pewnie lżej mu trochę :) A Ty się baaardzo zmieniłaś, jak na mój gust ;)
-
Odgrzebuję przy okazji, jak już tu dotarłam :) W Lublinie bardzo pozytywnie na BARF zareagowała pani dr z przychodni Pazur na osiedlu Choiny. Tzn. na zasadzie, że jak psu służy, wyniki badań okresowych są OK, a właściciel ma pojęcie o dobrym bilansowaniu żarełka to nie ma nic przeciwko :)