Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Dzięki za odpowiedzi, justa, niepotrzebnie u Ciebie naśmieciłam widzę, bo dotarłaś ;)
  2. evel

    The Crazy Westie!

    [url]http://img189.imageshack.us/img189/6782/img4917g.jpg[/url] jakie skupienie :) [SIZE=1]Mam pytanko :oops: Czy te półkółka się Wam bardzo obkręcają? Bo nie wiem, czy brać właśnie takie, czy zwykłe kółka do łańcuszkowej obroży :oops: A obkręcających się "nie zniesę" :evil_lol:[/SIZE]
  3. Jak to "biegaliśmy"?! Na lonży nie da się biegać :diabloti: [url]https://lh3.googleusercontent.com/-rxAjS8pPZcw/T-hhNlGMusI/AAAAAAAADNQ/KMNGY6bcIhw/s640/P6250116.JPG[/url] :loveu:
  4. Pytanie do właścicieli obróżek zaciskowych z łańcuszkiem - [B]lepiej brać kółka zwykłe, okrągłe, czy półkółka[/B]? Bo półkółka wyglądają lepiej wizualnie, ale jak mi się będą wywijać nieestetycznie to mnie szlag trafi :eviltong:
  5. [url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_4544.jpg[/url] buahahha, Zu też tak robi :lol: Właśnie też miałam pytać, co to za czarny jamnior z piekła :evil_lol:
  6. Trzeba podzielić adres linki - np. www . coś tam .pl ;)
  7. Dog, ja się już dowiedziałam kiedyś, że pseudo-ASTka się rzuciła na moją sukę, bo moja śmiała szczeknąć :) I moja jest agresywna, bo szczeka (ze strachu, bo już poznaje tę sukę z daleka i wpada w panikę, jak ta świnia do nas leci), niektórym nie przetłumaczysz, choćbyś nie wiem jak się starała.
  8. Nie wiem, jak się nie wstydzisz pokazywać takiego spaślaka :diabloti:
  9. DONka, jeśli lubisz owczarkowate, to pewnie BOS, jeśli chciałabyś bardziej "miękkiego" psa, to może golden? :)
  10. Oooo, kleisz uszy, Ewa? :) I nie mów, że gnojek sam z siebie pływa? :D
  11. evel

    Barf

    Wędzona może być gorzej przyswojona niż świeża - moją sukę po wędzonych czasem "goni". Może z małą trzeba zacząć od delikatnych porcji, gdzie więcej tak naprawdę chrząstek niż kości? Np. zmielony korpus z kury. A dawałaś na początek żwacze? Wiem, że niektórzy przestawiają psy bez tego etapu, ale ja stosowałam żwacze i jestem przekonana, że niektórym psom, zwłaszcza wrażliwszym, to może ułatwić przejście na surowy pokarm.
  12. evel

    Barf

    Jakie masz psy? Ja mam 10kg mikserkę, na wątku są też dwie pekinki, mały pudel i inne niewielkie psiaki, i nikt się nie boi kości ;) U nas podroby są zawsze podawane z papką warzywną i nie ma problemu. Niektóre psy wolą podroby sparzone, trzeba kombinować czasem, żeby trafić w psie gusta.
  13. evel

    Barf

    Ale podawanie psu samego "czystego" mięska z warzywami to nie jest BARF. A podawanie jednemu psu surowizny, gotowanych zupek i karm gotowych dopiero może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
  14. Ludzie uwielbiają mieć wymówki. Często wybierając przedstawiciela jakiejś rasy (a jeszcze częściej - pseudo rasy) guzik wiedzą o danym psie. Patrzą stereotypami. A gdy coś się nie udaje, zawsze mogą powiedzieć - aaa, bo ta rasa to tak ma! Mnie to osobiście irytuje, bo zamiast rzetelnie podejść do tematu wyboru rasy to zwalamy odpowiedzialność na "cechy rasy".
  15. No i dobrze, gdyby wszyscy lubili to samo, to byłoby nudno :P
  16. [quote name='Marta_Ares']Wróciłam :diabloti:[/QUOTE] Jak dobrze! :loveu: :diabloti:
  17. [quote name='a_niusia']chcialam miete i limonke!!![/QUOTE] A turkus? A może łosoś 25mm? Podobno mają być jeszcze jakieś taśmy, chyba wieczorem Marta wstawi :) Jak to dobrze, że postanowiłam kupić tylko jedna obrożę, mam jednego psa i nie mam manii :evil_lol: Bo im więcej psów i obroży tym trudniej chyba coś wybrać :eviltong: Chociaż mnie się mało co podoba, w ogóle większość rogzów, wszystkie lupiny, część ozdobnych tasiemkowych hand made'ów jest absolutnie nie w moim guście i ja bym w to psa nie ubrała, uff, wyrzuciłam to z siebie :lol:
  18. A co bierzesz jeszcze? Ostry róż? A limonkę masz już?
  19. [quote name='a_niusia'] ej marta wrocila!!! zamawiamy obroze?:))) ale ja teraz nie wiem, co zamowic, bo nie ma miety 3 cm!!![/QUOTE] Ja jej napisałam PW ze dwa dni temu już :evil_lol:
  20. Boi się, kłapie mordą, ale z ogonem pod brzuchem, a jak słyszy głośno latającą muchę to biega po domu jak w amoku jakimś. Jak ją wrzucę do klatki i przykryję i tam sobie posiedzi chwilę, to jest reset i pies wychodzi już normalny ;) Ale jak jakaś mucha przeleci obok jej łba to od nowa się zaczyna zabawa. Może jest tajnym członkiem rasy pudel :cool1: :evil_lol:
  21. Znacie jakieś sposoby na fobie przed... owadami? Właśnie musiałam czarnego pacjenta odesłać do klatki i przykryć, bo pojawiła się MUCHA. Dobrze, że Zu nie jest pudlem, bo bym miała dogo-ciotkowe-komando na głowie za takie akcje :evil_lol:
  22. Super Miśce w świniach! :) [quote name='Szura']Vectra, historia stara, bo sprzed ponad roku. ;) Ale "niepokoje" były wcześniej na wątku, tu post od którego zaczynają się wróżby ze zdjęć [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194227-Pudelki-z-pseudohodowli-W-NOWYCH-DOMACH-)))?p=15993037#post15993037[/URL] (gdzie ja byłam zachwycona, bo pies początkowo bał się schodów itd., a na widok yorka była panika, a na fotkach był niecały miesiąc u mnie :D), wcześniej też były niepokoje, że klatka, że szkolenie, no wiadomo. ;) *jak mu kaganiec sprawiłam to w ogóle się dowiedziałam, że z niego próbuję amstaffa zrobić, a to łagodny piesek, a takie widać w komunikacji miejskiej mogą olewać przepisy :evil_lol: *[/QUOTE] Wyszło szydło z worka. Ty go po prostu nie kochasz :(
  23. [quote name='Dubin'] 1. Zachowania kłopotliwe jak oszczekiwanie, naskakiwanie, niszczenie i ogólna nadpobudliwość trudna do opanowania: West, york, sznaucer miniaturowy, silky terier, foksterier. 2. Agresja i [B]złośliwość [/B]w stosunku do ludzi i innych psów, jednocześnie psy te za każdym razem nie były polecane do domu z małymi dziećmi: West, chow chow, terier szkocki, sznaucer miniaturowy, husky, foksterier. 3. Niska podatność na uczenie się: Chihuahua, pekińczyk, chow chow, beagle, basset. 4. Wysoka podatność na uczenie się, łatwa współpraca: Golden, labrador, border collie, pudel, owczarek niemiecki, doberman, angielski springer spaniel, owczarek szetlandzki. 5. Psy rodzinne - życzliwie nastawione do świata - zwierząt, ludzi, zarazem potrzebujące bliskich kontaktów ze swoim panem i ciągłego zainteresowania (nie dotyczy bloodhounda ponieważ są to psy niezależne, mało absorbujące ale rodzinne): Wszystkie spaniele, wszystkie retrievery, nowofundland, bloodhound, duży i miniaturowy pudel, bichon frise, mops, beagle. 6. Psy stonowane i zrównoważone, taki odpowiednik psiego stoika: Bloodhound, nowofundland, basset.[/QUOTE] Złośliwość? Mam nadzieję, że to tylko "babol" tłumacza, bo psy nie są złośliwe. Niezależnie od tego, jak często ludzie twierdzą, że jest inaczej. Nie wrzucałabym też beagle'a do nieuków - nawet tu na dogo mamy beagle biegające w agility, a gdyby były takimi tępakami to by raczej nie kumały o co tam chodzi ;) [quote name='gryf80']beatryx ja mam pitbulla-swietnie sprawdza się jako stróz-pies biega luzem po posesji-co dla mnie jest plusem-szczeka wtedy gdy na prawde jest powód(przeważnie obcy ludzie kręcacy sie prz siatce lub bramie),a nie jak mój drugi pies (cao)co szczeka także "na wiatr"[/QUOTE] Bo pit to co innego niż AST. [quote name='gryf80']beatrx znalazłam na psy24 opis dl astów wykonany przez p,Borzymowskiego-cytuję". Jest inteligentny, żywy, spostrzegawczy. Te cechy czynią amstaffa wspaniałym stróżem, opiekunem, obrońcą, wartościowym członkiem stada - rodziny."[/QUOTE] Co nie zmienia faktu, że większość stabilnych psychicznie amstaffów raczej nie będzie nikogo bronić, bo te psy kochają ludzi. A na stronach z opisami ras jest mnóstwo głupot :)
  24. Fajnie kudłacz wygląda i pewnie lżej mu trochę :) A Ty się baaardzo zmieniłaś, jak na mój gust ;)
  25. Odgrzebuję przy okazji, jak już tu dotarłam :) W Lublinie bardzo pozytywnie na BARF zareagowała pani dr z przychodni Pazur na osiedlu Choiny. Tzn. na zasadzie, że jak psu służy, wyniki badań okresowych są OK, a właściciel ma pojęcie o dobrym bilansowaniu żarełka to nie ma nic przeciwko :)
×
×
  • Create New...