Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Acana jest dobrą karmą, jeśli służy to nie ma sensu zmieniać :) A już na pewno nie na RC, gdzie płaci się głównie za marketing ;) Z suchych jeszcze - ja mam obecnie swoją sukę na Brit Care, myślę, że ciekawa opcja i cena bardzo fajna. TOTW też jest OK. Fajny skład mają 1st choice :) Z mokrych puszkowych podobno Britowe dania są w porządku, ale nie testowałam :)
  2. Ojejuuuu i nie utonął ten okruszek? :lol:
  3. [quote name='strix']Nie była ani strzezona ani oznaczona (przecież gdyby był dostępny regulamin albo znak zakazu wstępu z psem, to byśmy tam nie leźli!) ale prowadziły do niej schodki, więc wnioskuję, że dzika nie była.[/QUOTE] To nie do końca tak działa ;)
  4. No ale kurde, już abstrahując od małego amstaffa, ja osobiście się palę ze wstydu jak moja suka wyskoczy z mordą do jakiegoś psa (u niej to lękowe akurat) i NATYCHMIAST reaguję, a są ludzie, których psy robią tak codziennie, pięć razy dziennie, a ci ludzie to przyjmują jak gdyby nigdy nic. Owszem, pies ma prawo się komunikować. Może więc sobie podczas mijanki zarzucić ogon na plecy, może się zjeżyć, może sobie burczeć pod nosem, ale jak wyskakuje z wrzaskiem to chyba nie jest normalne i obowiązkiem właściciela jest na to reagować i coś z tym zrobić.
  5. Ale super. Ile Ci zajęło przekonywanie Ginki do wody? :)
  6. evel

    The Crazy Westie!

    [url]http://i1148.photobucket.com/albums/o565/yuveza/fly%20forest/_DSC3984.jpg[/url] jak pluszak! :)
  7. evel

    Piękne i Bestie.

    No suki to takie... suki no :lol: Brawo dla Łatka, wyrobił się chłopak :razz:
  8. evel

    Barf

    Ciepłą wodą zalewam. Same zje, ale ponoć to rzadkie zjawisko ;) więc można dosmaczać niedużą ilością np. kefiru czy oleju jakiegoś, ew. kawałkiem czegoś smacznego typu rozdrobnione podroby czy mięsko, ja podaję (jak nie zapomnę) z algami i psu gały wyłażą na wierzch ;)
  9. [quote name='monisiaxp'] Podzielcie się, jak ktoś ma jakąś książkę może zeskanować i wrzucić w wersji pdf.[/QUOTE] No nie bardzo, bo to jest jawne łamanie praw autorskich, karane prawnie ;)
  10. evel

    Barf

    Japanisze, jeśli mogę coś zasugerować - moja suka też jest wrażliwiec i "bełtacz" :) i u nas na wszelkie problemy typu przytykanie kośćmi, czy ogólnie profilaktycznie do większych gnatów - cuda działa siemię lniane podawane przed albo zaraz po posiłku.
  11. [quote name='motylek1007'] czy zostaliście kiedyś wyśmiani publicznie jak sprzątaliscie po psie?[/QUOTE] Ze mnie i siostry kiedyś recholiła grupka dresów, ale nie wiem, czy można to zaliczyć do publicznego wyśmiania, skoro ich łączne IQ jako całej grupy jest pewnie mniejsze niż IQ mojego psa :)
  12. [quote name='zaginiona sara']Bezpieczny dla otoczenia. Ja bym nie chciała żeby mój pies został połamany kagańcem.[/QUOTE] Ja też. Ale przede wszystkim to bym chciała mieć psa żywego, a nie zagryzionego.
  13. Przecież to nie może tak być - normalna szkoła zapewnia prawo do odebrania pieniędzy i zrezygnowania z kursu, jeśli nie spełnia oczekiwań. Może podpytaj jakiegoś prawnika, nawet tu na dogo, na co można się powołać? Naprawdę nie szkoda Ci własnego psa? I nerwów na dyskusje z tym bucem? Gdyby ktoś uderzył mojego psa w pysk to byłaby to prawdopodobnie ostatnia czynność, jak by wykonał. Bo nie zamierzałabym stać bezczynnie. Co innego korekta, słowna, obrożą, ba, nawet kolcami dobrze założonymi!, a co innego tłuczenie psa po kufie. To jest nie do przyjęcia i kwalifikuje się pod łamanie ustawy o prawach zwierząt. Z psem dominującym trzeba po pierwsze wypracować solidne podstawy posłuszeństwa w każdych warunkach. Tego się nie osiągnie biciem.
  14. A jaki? Tubka weterynaryjna, która może zabić psa noszącego takową? Skóra, która szybko parcieje od śliny chociażby? Plastik, który aktywny pies jest w stanie połamać? Niestety, dopóki nikt nie wynalazł kagańca lepszego niż fizjolog, nie bardzo jest jakaś sensowna alternatywa.
  15. [quote name='a_niusia']panuje nad psem "fizycznie"? ok, bo zobaczyla z daleka innego psa. a gdyby ten pies wyszedl z ciemnej uliczki i nie widzialaby go wczesniej? albo np. przypadkowo puscilaby smycz? [B]pies, ktory sie rzuca, a wlasciciel nie jest w stanie go wychowac, powinien nosic kaganiec[/B].[/QUOTE] Owszem. U mnie wczoraj ON złapał i przetelepał starego sheltie, który już ledwo człapie. Niby nic się nie stało, bo natychmiast go puścił, jednak niesmak pozostał. Dlaczego u nas w kraju jest taki opór wobec zakładania psom kagańców? To jakaś ujma? Plama na honorze? :roll:
  16. Jak dla mnie - coraz gorzej im idzie z nowymi wzorkami :evil_lol:
  17. O matko, serio tylko o to chodziło? To ja już rozkminiam jakieś dziwaczne aspekty pisania/niepisania imienia psa na adresówce a tu takie coś, hehe :)
  18. Ja bym chyba panu strzeliła w ryj, gdyby miał czelność uderzyć mojego psa po pysku, niezależnie od tego, czy to AST, chihuahua, czy bernardyn. Co to za koleś w ogóle?! :shake: Ja bym natychmiast szukała innej opcji... :( Nie jestem za 100% pozytywnym szkoleniem, ale nie wyobrażam sobie takiego stosowania przemocy wobec psów.
  19. Niuans czy nie, pytam, bo mnie ciekawi takie podejście. Poniekąd właśnie przez wzgląd na psychologię, z którą mam sporo do czynienia, a nie kojarzę, o co może chodzić, chyba upał źle na mnie działa ;) Może chociaż na PW bym mogła się dowiedzieć, o co chodzi jeśli nie chcesz publicznie pisać?
  20. No więc o co chodzi? Poza tym, nie każdy pies da się dotknąć obcemu, ale napis na ID można przeczytać czasem nawet z pewnej odległości.
  21. Ale Aza jest szczuplutka :)
  22. No i dobra, załóżmy, że rozmnożysz tego psa, skoro się tak upierasz, i co dalej? Jaki [U]pozytywny wpływ na rasę[/U] ma powoływanie do życia psów ze skłonnością do nużycy? Hodowla psów rasowych z założenia ma udoskonalać rasę, a nie mnożyć psy wadliwe. Ktoś powie, że nużyca to przecież nic takiego, ale w niektórych rasach ciężko jest na dzień dzisiejszy znaleźć psa bez skłonności do chorób skórnych, co moim zdaniem normalnie nie jest. A zaczynało się pewnie podobnie - mamy fajne psy, ładne eksterierowo, rodowód też OK, no to mnożymy. A tam, że alergia, nużyca, atopia... Nie szkodzi. Moim zdaniem warto by było się zastanowić nad szerszym kontekstem całej sytuacji.
  23. [quote name='gops']tyle mają np oba brit care bez zbożowe[/QUOTE] I tłuszcz drobiowy ;) Jax to pacjent specjalny, to nie takie proste niestety :P
  24. evel

    Piękne i Bestie.

    Rany, podziwiam Cię, bo ja bym te baby chyba wysłała do wszystkich diabłów :evil_lol: Nienawidzę, jak mi się ktoś wcina, jak pewien dziadek jęczał co spacer, czemu ta linka, a po co ta linka, a pani, piesek się męczy, to go kiedyś spytałam, czy jak mi pies spieprzy za sarnami to pan go będzie łapał? Bo ja nie. Problem się definitywnie rozwiązał :evil_lol:
  25. Czy Wy też macie wrażenie, że odgięte boczki kagańca po jakimś czasie wracają trochę na swoje miejsce i trzeba poprawiać, czy mam za mało siły i powinnam tę pracę zlecić TŻtowi? :evil_lol:
×
×
  • Create New...