Jump to content
Dogomania

majqa

Members
  • Posts

    36362
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by majqa

  1. Poczekajmy Anuś, liczę, że dowiesz się o jakiejś chwytającej za serce perełce. Śledzę wątek. Natychmiast jak dodasz coś istotnego zrobię tekst. Skup się na wieku, zachowaniu wobec ludzi, innych zwierzów, przeszłości (dokąd uciekał, do jakich warunków go ciągnie, kim byli jego państwo). Jeśli nie dodasz nic do sb.też zrobię (tylko wtedy to jest słowotok - że biedny i tyle, a takich na forach, allegro, w ogłoszeniach na pęczki).
  2. [quote name='kaerjot'](...)to co robią w lutym ?(...)quote] No ba, lutują ile wlezie!;)
  3. [quote name='JoSi'](...)Czyli jednak nie czuje? Nie zdążyłam jej zważyć, wydaje mi się, że utyła trochę.[/quote] To czucie ma prawo się wahać. Poza tym weź też pod uwagę, że mała odżyła dzieki Tobie i zaczyna odkrywać świat na nowo. Skoro tak to zainteresowanie pticami i innymi atrakcjami do pogonienia etc.etc. przesłania jej wszystko. To tak jak małe dziecko, które się "zabawi" i zrobi siusiu mimo, że dotąd pokazywało mamie. Bądź dobrej myśli!!!:loveu: Przytyła? Cudownie, że nabiera ciałka. Parszywe robale poszoł won z Froci !!!
  4. Malizno tylko odpuść myszkom i nie marcuj się!!!:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  5. [quote name='emilia2280'](...) kunszt na miaré Mickiewicza.[/quote] Emiluś uważaj, bo się wieszcz w krypcie złowrogo poruszył. ;) JoSi, jak to w nic nie wierzysz??? :razz: Ja wierzę, że dziś otworzę dobre piwko i wypiję za najłagodniejszą opinię weta o stanie piesia. :-( Wierzę ponadto, że dla oprawcy biedaka właśnie gdzieś szyty jest worek na jego miarę. :angryy:
  6. Poprawka naniesiona. Psiak cudny. Co to za cholerstwo na tej skórze...:shake:?
  7. [quote name='ocelot']Postaramy się wszystkiego w sobotę o Tobie dowiedzieć[/quote] Anuś, jeśli trzeba już teraz, na wariata i w ciemno, to zrobię tekst (zdecyduj), jeśli sobota coś zmieni (w przypływie info), a biedakowi nie dzieje się inna krzywda, poza schroniskową oczywistością - rzeczywistością...to może poczekać?
  8. [B]"Pies, dla którego UWOLNIENIE OD WORKA oznaczało ŻYCIE, błaga o pomoc."[/B] [SIZE=2]Nikt z nas, przy zdrowych zmysłach, nie myśli o śmierci, nie planuje jej precyzyjnie, żyjąc pełnią życia nie dzieli włosa na czworo, nie gdyba...Wywołany do odpowiedzi, przyparty do muru, z łezką w oku każdy przyzna jednak, że chciałby odejść godnie, w stosownym czasie, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: "stosownie późno", a najlepiej jeszcze unikając związanego z tym cierpienia. Kiedy ten czas pożegnania nadchodzi, robimy wszystko, by ulżyć sobie i innym.[/SIZE] [SIZE=2]Zamieramy z przerażenia gdy skutkiem choroby, wypadku losowego, umierają na naszych oczach dzieci. Nie godzimy się z ich śmiercią, nie rozumiemy jej, negujemy, wypieramy ze świadomości fakt, że tak ten świat jest urządzony. [B]Czy równie mocno, jak w przypadku dzieci, naszych największych skarbów, reagujemy na plan Pani [/B][B]Śmierci, w który wplecione są zwierzęta, młode zwierzęta, które nie zdążyły jeszcze ucieszyć [/B][B]oka widokiem, noska zapachem, łapki dotykiem do ziemi [/B][/SIZE][SIZE=2][B]i swoich braci?[/B][/SIZE] [SIZE=2][B]Tu kończy się wymiar naszego ludzkiego oblicza. Z kamienną twarzą[/B] [B]i lodem zamiast serca [/B][B]wręczamy zwierzęciu bilet w jedną stronę, bo tak chcemy, bo tak wygodnie.[/B][/SIZE] [SIZE=2]Taki los, o mało co, nie spotkał młodego, pięknego psa. O mało co, bo czerwony guzik z napisem "koniec" został wyłączony. [B]Jego wybawczyni znalazła zwierzę w szczelnie i z wielką precyzją zawiązanym worku. Zgrozy sytuacji dodaje fakt, że zdarzenie to nie miało miejsca na odludziu, a w jednym z najruchliwszych miejsc[COLOR=black] Halinowa pod Warszawą (okolice ul.Warszawskiej)[/COLOR]!!![/B] Czy inni przechodzący ludzie byli ślepi? Nie dostrzegli nic niezwykłego w szamoczącej się walką o życie bezkształtnej masie? Sądzili, że od świąt Bożego Narodzenia zasiedział się tam Mikołaj i teraz robi psikusa??? Tyleż to wiarygodne, co i krasnoludki tańczące nocami w gmachu sejmu.[/SIZE] [SIZE=2][B]"Nie widzieć.", "nie wiedzieć.", "Przejść obok.", "Odwrócić[/B][/SIZE] [SIZE=2][B]wzrok, gdy nie ma innego wyjścia.", oto nasza mentalność.[/B][/SIZE] [SIZE=2][B]Błagamy o pomoc dla tego skrzywdzonego psa i jego opiekunki. Ta Pani nie podoła wyzwaniu opieki nad psem (a on wymaga natychmiastowej interwencji weterynaryjnej) mając pokaźne stadko innych [/B][B]uratowanych stworzeń. Zrobiła ile było w jej ludzkiej mocy, najpierw ratując biedaka przed [/B][B]śmiercią, obecnie walcząc o to by nie trafił do schroniska. [/B][/SIZE] [SIZE=2][B]Czas przerwać pasmo cierpienia [/B][B]na jego drodze!!![/B][/SIZE] [SIZE=2][B]Jeśli ktoś z Państwa poczuje się na siłach by okazać serce, służyć pomocną dłonią, zechce sięgnąć bieżących informacji o losie psa [/B][/SIZE] [SIZE=2][B]i rozpaczliwości przedstawionej sytuacji, proszony jest o kontakt, [/B][/SIZE] [SIZE=2][B]dane poniżej:[/B][/SIZE] [SIZE=2]mail..............................[/SIZE] [SIZE=2]telefon..........................[/SIZE]
  9. W górę Skoczuniu!!! Do nowego, a nie starego domku!
  10. [quote name='luka1']O Manitou daj ludziom uszy - by go szłyszeli, daj ludziom oczy - by go widzieli i daj im serca by go kochali.[/quote] I dłonie, które go dotkną z miłością, a jego smyczki już nigdy nie porzucą.
  11. Coffie, w górę po domek. Kto jak kto ale czas byś właśnie Ty mógł wreszcie sypiać snem sprawiedliwych obok swego pana.
  12. Wspaniałe wieści Szysiu!!! Zdrowiej maleńki!!!
  13. Dobranoc Kiwiku Tobie i Twoim Opiekunom! :loveu:
  14. Szpula na pierwszą po pomoc domkową Borysku...Pochwal się, że pokonałeś długi, spacerowy dystans, podołałeś, czyli leki zaskutkowały!
  15. Stanęło na jakimś konkrecie transportowym, czy wszystko w powijakach?
  16. Sunieczko w górę! Luizo, wiesz może co dzieje się z sunią? Jest jeszcze u tych państwa?
  17. Wątek opuszczony? Wszystkich kibicujących wywiało? Jejku :shake:...Frotuniu, w górę!!!
  18. A teraz przymknijcie oczy i wyobraźcie go sobie wykąpanego, bez ubytków sierści, tego lęku w oczkach, w pełni wyprostowanego u boku człowieka... To będzie przepiękny pies tylko trzeba dać mu szansę.
  19. No nie wy3mam!!! Ależ wieści!!!:multi: :multi: :multi:
  20. DIFuś dzwoniłaś, a ta zakichana komórka :angryy:, jutro ją wybebeszam. Wybacz proszę. Domyśliłam się, że coś jest na rzeczy. Już mi się łeb zagotował. Obfoć go jutro, za dnia "do bólu", zrób zbliżenia do tych ran. Co tylko uda Ci się zaobserwować od zachowania po wszystko inne wpisuj na wątek. Zrobię mu tekst ogłoszeniowy tylko widzę w tym jedno "ale". Albo trafi się "wariat" z dogo (lub z poza dogo) naszego pokroju i da psu szansę choćby DT albo dooopa. :-( Jak ktoś zobaczy te rany, skórę, to z durną wyobraźnią z banału nawet (choć to mi banalnie nie wygląda - wet konieczny) wypatrzy u psa syndrom ptasiej grypy, HIV i co tam jeszcze. Słowem, mimo litości będzie się bał zaryzykować. Tak sobie gdybam, poprawcie mnie ale...może na ten moment i potrzeby chwili zmienić tytuł, by w nim podać pilność kasy na weta??? Diabli wiedzą co temu biedakowi jest.
  21. [quote name='Doda_'](...) dlaczego wolal wsadzic psa do worka i wyrzucic, zamiast oddac do schroniska??[/quote] ...bo nie miał połaczenia między mózgiem i sercem...:angryy: lub w tym znalazł radość. Mam nadzieję, że sam skończy w worku i to takim, którego nikt nie rozsupła. Też mam psa z worka, zamotanego w nim i wyrzuconego do kontenera na śmieci. :-( [SIZE=3][COLOR=blue][B]Wątek w górę! Potrzebny DT (lub S) dla psiaka!!![/B][/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][/SIZE]
  22. O, o, o....o to mi Anuś biega, wyszukaj takie pikantności.
  23. [quote name='czarna anda'](...)Mam chetna na Zare z Warszawy - bielany Nie wiem juz co jest lepiej (...)Martwi mnie tylko to ze od tk dlugiego czasu dobrej karmy witamin biegania Zara nie ma miesni wogole i nie chce przybierac na wadze (...)[/quote] Nie bagatelizowałabym W-wy. Może ten domek byłby równie dobry, a rzeczywiście znacznie bliżej. Mięśnie/ waga - dopytaj weta, czy nie można podać jej preparatu HMB (chyba, że juz dostaje).
  24. [quote name='ocelot']Dzięki Iza, będziemy w sobotę w schronie postaram się małego wyprowadzić na spacer[/quote] Anulek nie odbierz tego tak, że przeciągam strunę i zwlekam. Bardzo chcę pomóc ale zgrabniej i bardziej do rzeczy wygląda każdy tekst, jeśli są haczyki, o które idzie się pozaczepiać. Coś, co czytającym pomoże w podjęciu decyzji, bo na dobrą sprawę, gdzie się nie kliknie tam pies w potrzebie, a biedny jest każdy. To musi być tekst do określonego adresata, kilka i wie, że "to jest właśnie pies dla niego".
×
×
  • Create New...