-
Posts
36362 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by majqa
-
[quote name='Wola'](...) jednak dopiero po rozmowie po reakcji psa itd będziesz mogła wywnioskować czy warci są suni czy nie. (...)[/quote] Przemyślałam ten argument i ciężko mu ująć zasadności. Jeśli w głębi duszy zerkniemy na własne działania, zakładam się, że też znajdziemy masę błędów. Najistotniejsze jest w tym wszystkim tych błędów nie powielać. Może i ci państwo dorośli do powtórnego posiadania własnego psa? Tu rzeczywiście sprawę powinna rozwiązać rozmowa, a nie gdybanie. Oby jednoznacznie pozwoliła podjąć decyzję.
-
Poprosiłam jeszcze Wolę o ogłoszenia (o ile pamiętam, choć mogę się mylić, Wola celowała w inne stronki niż Folen, czyli byłoby wzajemne uzupełnienie). Całusy Skoczeńku!:loveu:
-
U zwierzątek też da się uzyskać takie efekty lecznicze. Problem może dotyczyć tylko strony praktycznej (podobnie jak było z badaniem Bonki)- znaleźć gabinet, który zechce pomóc suni.
-
[quote name='przyjaciel_koni'](...)Czy możesz napisać coś bliżej na ten temat, czy to coś takiego, jak (napiszę to bardzo "laicko", bo nie pamiętam, jak to się zowie...) pobudzanie nerwu prądem ? Wiem, że czasem daje świetne rezultaty (wraz z odpowiednim leczeniem farmakologicznym). Już wyjaśniam. W prądy raczej bym nie wchodziła, większość ze stosowanych, po przyłożeniu do ciała elektrod, zagęszcza się na każdej drobnej strukturce skóry - krostka, włosek, znamię, mówiąc prosto, w tym konkretnie punkcie zaczyna parzyć. Bonka z racji owłosienia miałaby marne szanse nie być poparzoną. Wyjątkiem mogą tu być zabiegi w stylu elektostymulacji punktowej (elektroda ma inny kształt i prąd przechodzi w jednym wybranym punkcie, pobudzając np. porażony nerw do działania).Wspomniane pole magnetyczne niskiej częstotliwości (aparatów też jest tu sporo, nie tylko Magnetronic) - ma wiele przełączników (pstryczków) zmieniających tzw. charakter działania pola. Można więc ustawiać tam działanie p/bólowe ale i regenerujące tkanki, np. stosowanie tego pola przez założony gips przy złamaniu przyspiesza zrost (wytworzenie kostniny). Praktycznie wygląda to tak, że pacjent nie rozbierając się umieszczony jest albo na rodzaju materaca albo (jak w przypadku kręgosłupa) w dużym walcu. Nie odczuwa nic, leży tam, zależnie od zalecenia, standardowo 15-30min. Zero dyskomfortu poza jednym - nuda wyleżenia.
-
Nie komentuję żadnego z wetów, każdy (bez wyjątku) z jego punktu widzenia ma rację. Są więc dwie drogi: 1. operacja i rehabilitacja 2. brak operacji i rehabilitacja Najważniejszym jest więc zdecydować się na jedną z opcji i działać.
-
Wspaniale, że ta Pani jest tak bardzo zaangażowana w pomoc Bonce.
-
[quote name='przyjaciel_koni'](...0nigdy do końca nie będziemy pewni, że "właśnie ten wybór" był właściwy...TO MIAŁAM NA MYŚLI. W swoich poprzednich postach poruszyłaś kwestie leczenia tzw. "zachowawczego" TO OZNACZA DOKLADNIE SPOWALNIANIE POSTĘPU CHOROBY. Wszelkie wymienione przez Ciebie środki pewnie będą zastosowane. MUSZĄ BYĆ, POPROSTU MUSZĄ.(...)nie ma "optymistycznej" wersji. MAŁO TEGO NIGDY SIĘ NIE DA W PEŁNI ZAWYROKOWAĆ OBIERAJĄC JEDNĄ DROGĘ, CO BY BYŁO GDYBY...(...)Co do witamin - z grupy B... Gajowa pewnie nieco uogólniła.TAK ZAKŁADAM, STĄD MOJE INFO, ŻE PROSZĘ BY MOJEJ WYPOWIEDZI NIE ROZUMIEĆ JAKO KPINY. WIEM, ŻE CZĘSTO UŻYWA SIĘ SKRÓTÓW MYŚLOWYCH. Chociaż z doświadczenia wiem, że czasem podawany jest dodatkowo Combivit. (...) No i mające wpływ na chrząstkę oraz maź stawową. (...) POZA ZNANYMI (NA POBUDZENIE KALETEK MAZIOWYCH DO PRODUKCJI) - CHRZĄSTKA REKINA. Właściwa dieta - ale to oczywiste. JASNE, ŻE OCZYWSTE.I rehabilitacja - mile widziane pewnie pływanie, lasery ...JA BYM PODPOWIADAŁA POLE MAGNETYCZNE NISKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI NP. Z APARATU MAGNETRONIC MF-10 (LUB JEMU PODOBNYCH) NA ZAKRESIE NIE P/BÓLOWYM, A SPRZYJAJĄCYM REGENERACJI STRUKTUR TKANKOWYCH (ZAKRES TZW. S INACZEJ TRÓJKĄT). (...)Przyszły Opiekun Bony musi być na to gotowy...- WIEDZIEĆ O KONIECZNOŚCI TAKIEJ GOTOWOŚCI. Nie było mnie dzisiaj z Boną. Przypuszczam, że jeszcze otrzymamy dokładniejszy komentarz od Osób, które były na dzisiejszej wizycie. JESTEM B.CIEKAWA SZCZEGÓŁÓW.
-
[quote name='arjuna']spotkasz sie z nimi i ocenisz. moze zwyczajnie należy ich pouczyć(...)[/quote] Wybacz, ale a konto czego pouczyć??? Są tak ciemni, że nie wiedzą, że puszczając sunię narażają i ją i innych??? Ja bym im psa nie oddała.:shake:
-
Sparaliżowana Frotka zostaje na zawsze u JoSi :)
majqa replied to pani_stanislawa's topic in Już w nowym domu
Słowem, bez Ciebie JoSi...............:loveu: -
Wyprostowując/ uzupełniając dalej swoją wypowiedź - bywa, że stan pacjenta jest tak poważny, że wyklucza ryzyko operacji lub chęć ryzykowania wyklucza, po zaznajomieniu się z "za" i "przeciw", sam pacjent. Tak jest w moim przypadku. Wracając do Bony, być może tych "przeciw", zdaniem wielu wetów, może być więcej niz "za". To dla mnie jedyne wytłumaczenie. Pamiętajcie, a raczej weźcie pod uwagę, że tu nie ma jedynej, obiektywnej prawdy. Zawsze jest ryzyko, jak wybór mniejszego zła. Daleka stąd jestem do wyrokowania, co by było gdyby, tego najmędrsza głowa nie wie.
-
:-o :-o :-o :-o :-o
-
Jeśli ktoś zrozumiał mój post jako kpinę z lekarza to jest w błędzie!!! Zaśmiałam się jedynie z witamin i nadal śmieję, bo jedyne, które cokolwiek wspomogą Bonę, to koktajl z wit.B. Jeśli sunia ma nie być operowana to osoby wpłacające (i te, które zechcą zaadoptować Bonę) należy powiadomić, że potrzebne będą ciągłe fundusze na leczenie (czyli, jak napisałam leki dożywotnio). Nad Boną będzie już wisiał zawsze znak zapytania... Tak jest prawda, choć smutna.
-
[quote name='*Gajowa*'](...)Operacja po tak długim okresie od wypadnięcia jądra nie przyniesie żadnych efektów a tylko narazi psa na cierpienie.(...)Można starać się poprawić jej stan tylko przez rehabilitację i podawanie miedzy innymi preparatów witaminowych. Żadna dyskopatia nie cofnie się rehabilitacyjnie!!!!!!! Wszelka rehabilitacja to opóźnianie postępu choroby = profilaktyka połączona z działaniem p/bólowym i p/zapalnym. Tu nie ma mocnych. Czasami to konieczne jeśli są p/wskazania do operacji. (A są???) Bywa, zależnie od przypadku, że operacja oznacza całkowite odwrócenie karty. Dlaczego tu jest zanegowana? Witaminy???? Darujcie! Wiedzcie proszę, że stan Bony będzie się pogarszał. Rzutami. Raz lepiej, raz gorzej. Nic się nie cofnie, choroba będzie postepować. Nie liczcie na cud, nawet operacja to jedna z wersji opóźnienia postępu choroby, a nie jej zatrzymania. Jeśli z nieznanego mi powodu pies ma nie być operowany to czeka go dożywotnie branie leków p/zapalnych (sterydowych i niesterydowych), p/bólowych i suplementów opóźniających zwyrodnienia stawów.
-
Kraków, pies przywiązany do drzewa już w nowym domu.
majqa replied to tamb's topic in Już w nowym domu
[quote name='Patia'](...) jest miejsce w hotelu , tylko skąd kasę wziąć i surowicę ?[/quote] Dziewczyny skoro jest hotel to i jakaś nadzieja. Może zmienić tytuł wątku, prosząc w nim o pomoc kasową? Jeśli uznacie, że w jakimś miejscu tekst jest do bani to piszcie. -
[quote name='ocelot']Iza proś, proś... Czy ja mam zmienić może tytuł, żeby więcej osób zajrzało? Ale na jaki?[/quote] Anulek może moment dać na wstrzymanie. Może dowiesz się czegoś chwytliwego w sb.? Będzie wtedy na co zmieniać. Póki co niech ruszą ogłoszenia. Napisałam PW do Folen, wróci i na pewno nie zawiedzie...
-
Sparaliżowana Frotka zostaje na zawsze u JoSi :)
majqa replied to pani_stanislawa's topic in Już w nowym domu
[quote name='JoSi'](...)Ja tu "tylko sprzątam"(...)[/quote] JoSi nie umniejszając zasług innych ale skomentuję to, co w cytacie: "powiedzmy, powiedzmy...", bo to Ty odwalasz żmudną, codzienną robotę i to Ty przełykasz łzy szczęścia i porażek. Pisz, co Ci Twoja kochana łepetynka zapoda, mnie nie oszukasz.:loveu: -
SZKIELET z Krzyczek -Mrówa pojechała do nowego domu!
majqa replied to pati-c's topic in Już w nowym domu
Czyli tak jak myślałam...stan zapalny. Dobrze, że nie czekałaś... -
Kraków-stary dobek-nie radzi sobie w schronie-pojechał do Niemiec!
majqa replied to karusiap's topic in Już w nowym domu
[quote name='karusiap']Nie wiem czy mozna tak zrobic...dom czeka a Niemcy maja placic za hotel...[/quote] W takim układzie pewno nie, skoro już idą za tym pieniążki i sprawa jest praktycznie zaklepana. -
Jamnik z otwartą raną i odgryzionym uchem-juz w nowym domu
majqa replied to Tigraa's topic in Już w nowym domu
[quote name='kiwi']Zgłosił się bardzo fajny dom, okolice Wrocławia(...)[/quote] Kiwi wiadomość fantastyczna. A może pod kątem sprawdzianu tego domku zmienić tytuł, choć na moment, do chwili odzewu dogomaniaków z Wrocławia? -
Będą potrzebne jak nic ale pamiętaj, że ta sunia siłę psychiczną będzie czerpać właśnie z osoby jej towarzyszącej. Podobnie strach, a tego jej nie można pokazać.:shake: Trzymam kciuki!!!
-
Kraków, pies przywiązany do drzewa już w nowym domu.
majqa replied to tamb's topic in Już w nowym domu
O Boziu, tylko nie schron...:shake: -
Skoroś Skoczek to do dzieła!;)