-
Posts
13185 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by tigrunia
-
[quote name='...::Basia::...']No tak kwarantanne trzeba przeczekać i sprzątać ale po niej mozna spokoje z psiakem wychodzić moim zdaniem a nie uczyć załatwiania sie do kuwety i niech całe lata pies gnije w domu:p To to na pewno nie jest dobry hodowca:cool1:[/quote] Nie no kuweta może nie ale podkłady są dobre bo nie wyobrażam sobie latać cały czas za szczeniakiem z mopem :cool1: Jak się nauczy siusiać na matę to żyć nie umierać :loveu::evil_lol:
-
[quote name='Balbina12']z kocyku zawsze może wyjść - sam sobie reguluje a jak założysz jej ubranko to musi w nim chdzić czy sie jej podoba czy nie:roll:[/quote] Wiesz Balbino - ja już pisałam, że nie ubieram swojej sucz ale rozumiem, że bywa tak, że trzeba :cool3:
-
[url]http://img257.imageshack.us/img257/2752/img8454t.jpg[/url] A ja widziałam, ze ona sama go tam zaniosła :diabloti:
-
Ja wszystko czeszę szczotką ;)
-
Cześć dziewczyny - nie mam jeszcze fot :oops: Nie było czasu .. gość się zmył i my pojechaliśmy w gości. Dziś odkąd wróciłam z pracy sprzątam bo mam wreszcie kozę zamontowaną ale bałaganu co nie miara przez to :angryy: Właśnie Łuki dorzuca do "pieca" :evil_lol: Ale ciepełko :loveu: Troche smierdzi - coś mu tam nie idzie chyba no ale cóż - nabierze chłopak wprawy :evil_lol: Paula jeszcze nie wiem czy będę - przecież jeszcze sporo czasu :eviltong:
-
O żesz kurna chata czy ja foty widze ? :crazyeye: Superancko :multi: :multi: :loveu:
-
[quote name='...::Basia::...']Moim zdaniem uczenie psa juz w domu załatwiać sie na kuwete to nonsens:p Ja nigdy moich psów nie uczyłam załatwiania sie w domu i zawsz ejakoś wytrzymywały choć oczywiście jako szczeniaki mają prawo załatwić sie pare razy w domu ale ja ze swoimi strarałam sie zawsze wtchodzić jak miały taką potrzebe:eviltong: a pozatymn to pies a nie kot kuweta moim zdaniem jest zbędna;) a co do maty to kiedyś widziałam jak pani z hodowli Smaragdina uczyła swoje szczeniaki załatwiania sie na mate ale one miały dopiero 4 tyg. i sądze że mata to tylko na początek ale jako dorosły pies to nie powinny sie załatwiać w domu;) Be to to wiem tylko chyba w wieku właśnie 10 tyg mają 2 szczepienia a w wieku 6 tyg jedno (wogle nie powinno sie zabierać szczeniaka w tym wieku:shake:)[/quote] Basia a co z kwarantanną ? Pies nie powinien wychodzić w czasie kwarantanny na dwór .. Drugie szczepienie jest w wieku 8 tyg. Czasem hodowca nie robi nawet tego drugiego tylko szybko sprzedaje szczeniaka :cool1:
-
[quote name='Chantell']tigrunia- no to powodzenia, ale w domu BARDZO ciężko, żeby temperatura spadła poniżej 15, więc nie gadaj głupot okey? Mi chodzi o ubieranie psa, któego zostawiasz w domu, bo gdzieś idziesz. PO CHOLERE? Zostaw mu kocyk, nawet 2 kocyki, legowisko i co tam jeszcze chcesz, ale nie zakładaj mu ubranka. Ćwicz jego odporność. Chcesz, żeby piesek przy każdym wyjściu łapał zapalenia?[/quote] A tu Cię zaskoczę bo w zeszłym roku zaraz po świętach wyprowadziłam się do mamy bo w domu mi woda zamarzła :diabloti: I co Ty na to ? :megagrin: I co za różnica czy pies ma na sobie kocyk czy polarek? :stupid:
-
[url]http://img38.imageshack.us/img38/9403/pict1402f.jpg[/url] :evil_lol: Fajny :loveu:
-
[quote name='Daga03']Ja mam z Guciem następujący problem:jak go przywiozłam od hodowcy to dostałam trochę suchej karmy Royal-jadł aż mu się uszy trzęsły, to mu dokupiłam zadowolona większą ilość i piesek przestał jeść,okazało się , że on jadł Royal Starter do 8 tygodnia a ja mu daję do 10 miesiąca.I teraz nie wiem co zrobić , czy dokupić starter i mu mieszać żeby się przyzwyczaił czy całkowice zmienić na inną.[/quote] Karmę zmienia się stopniowo. Najpierw 3/4 karmy poprzedniej z nową, później 1/2 , 1/4 i po paru dniach możesz całkowicie wyeliminować startera ;)
-
[quote name='...::Basia::...']Przed:eviltong: i będziesz musiała go jeszcze raz zaszczepić;) dlatego ja np. kupuje yorka w wieku 10 tyg. po szczepieniach i odrobaczeniach:p[/quote] W 10 tyg to pies jest zazwyczaj po 2-ch szczepieniach. Jeśli wszystko się odbywa wg kalendarza szczepień to ostatnie powinno być w 12 tyg, wtedy 2 tyg kwarantanny no i wścieklizna.. Włosów z uszu wyrywać nie trzeba koniecznie .. zależy od ilości sierści wewnątrz ucha. Rwie się palcami, wcześniej można posypać jakimś pudrem/talkiem. Wyjdą te, które wyjść mają :eviltong: Na pewno nie wszystkie ;)
-
[quote name='yyy x)']UpraWNIENIA??tzn?? Nie psiak ma ojca bez rodowodu ale ..ojciec Shaggy-ego miał matke z rodowodem a ojca nie:DD:)[/quote] Basia już wyjaśniła jak zdobywa się uprawnienia ale dodam od siebie, ze te wystawy trzeba zaliczyć z min. oc bdb lub doskonałą u suk a u psów wchodzi w grę tylko i wyłącznie doskonała. Sędzia ocenia eksterier, charakter, włos i takie tam i na tej podstawie przyznaje oceny. Kto to jest Shaggy? Ojciec szczeniąt, tak? Bez sensu :shake: Kto kupuje suki z rodowodem, żeby kryć je bezrodowodowymi? Tylko kasa im ucieka :p No chyba, że suka faktycznie była na wystawach i po prostu nie zasłużyła nawet na ocenę bdb i stad uprawnień nie dało się zrobić :cool1:
-
[quote name='yyy x)']Tigrunia kochana nie nerwuj:) Bo ta sunia 2 letnia ma rodowód i to pierwszy miot..:)) A po zatym ja nie rozmawiałam z hodowcą ..tylko rodzice;d może im się coś ubzdurało albo co:D jutro idem do zobaczyć psiaka:D to ci powiem ile tak naprade ma ta sunia:DD:):cool1:[/quote] A uprawnienia ma ? Szczeniaki też są z rodowodem? :p
-
Madźka a axolotl'ów nie chciałaś ? :evil_lol:
-
[quote name='megi82']ja nigdy nie czesze swoich na sucho-do czesania stosuje odzywke dla ludzi gliss kur z jedwabiem-jest rewelacyjna,jak piesek jest rozczesany,bez koltunpow to mozna smialo jej uzywac do codziennej pielegnacji[/quote] Ten gliss kur z jedwabiem strasznie śmierdzi :shake: Ja używam GLISS KUR Hair Repair i moim zdaniem nie dość, że pachnie mniej intensywnie to o wiele fajniej rozczesują się psie kłaczki :cool3: [B] [/B]
-
[quote name='yyy x)']Tigrunia a ile musi mieć pies zeby uważano go za dorosłego..?? Bo u tego hodowcy są dwie sunie jedna ma 2 lata..a druga 11 m-cy..i obie się oszczeniły. proponujesz wziąść szczaniaka z miotu tej suni 2-letniej?? tylko ze te szczeniaki mają dopiero 3 tyg i wstępna data na oddbiór to 12 listopad..;( :razz:Myślisz ze lepiej oczekac?? piesk by miały 8 tygodni...[/quote] Omijaj tą pseudohodowlę z daleka!! :angryy: Nie bierz ani od jednej suki ani od drugiej - ta starsza na pewno te rodziła w wieku młodszej :angryy: Zresztą różnicy w szczeniakach nie ma żadnej czy weźmiesz od tej starszej czy młodszej :shake: Wg regulaminu ZKWP suki można rozmnażać po ukończeniu 18 m-cy. Pseudohodowcy nie mają żadnego regulaminu i robią sobie co chcą i kiedy chcą bez żadnej odpowiedzialności :angryy: No i zdecydowanie bierz pieska po ukończeniu 7 tyg ale nie od ludzi postępujących w tak niehumanitarny sposób z żywymi stworzeniami!! :angryy:
-
[quote name='Chantell']dokładnie. a trzęsie się nie z zimna jak przychodzisz, tylko ze zdenerwowania, że zostawiłaś ją na tyle czasu. NIE ubieraj jej w domu. Jeżeli na dworzu temperatura spadnie do 10 stopni i mniej, to wtedy, a tak to tylko niszczysz jej odporność[/quote] A skąd wiesz jaka panuje u niej temperatura w domu? :cool3: Może też ma 10 stopni :p A Twoim zdaniem moja sucz się trzęsie bo co? Denerwuje się, że Jessi nie jest zimno a jej tak? :diabloti:
-
[quote name='Balbina12']:flaming:ile razy mam pisać,że 6 tygodni to za mało???i co z tego,że to yorkshire terier?:cool1:Widzę,że twoja wiedza to mniej niż 0 w dodatku jakieś anegdotki,że yorki się szybciej rozwijają:roll:twój samodzielnie je dopiero w wieku 5 miesięcy???mój jadł suchą karmę już u hodowcy![/quote] To jest akurat pikuś, że pies ma 6 tyg ale matka 11 m-cy?? :crazyeye::crazyeye: Czy to jakieś kpiny?? :angryy: yyy x) omijaj tą hodowlę z daleka ja Cię błagam!!!!! Matka sama jest jeszcze szczeniakiem :shake: Biedne maleństwo :-(
-
[quote name='...::Basia::...']Czemuu?:-(:[/quote] Czemu nie bern? Bo bern jest dla mojej mamy zarezerwowany :cool3:
-
[quote name='Balbina12']to radzę sie najpierw doszkolić tobie i twojemu wetowi:shake:Niektóre yorki wcale nie noszą ubranka i jakoś nie jest im zimno.mój nosi tylko na dwór jak jest zimno czyli na minusie bądz 0-5 stopni ale nie w domu:shake:Ale teraz sobie tak myślę,że wet miał rację-jak taka kordzinkasia założy psu ubranie w domu w ktory z pewnością jest temp. na plusie to potem o byle chłodek jest zimno![/quote] Nie można wszystkich Yorków wkładać do jednego worka :p Ja mam dwie suczki jedna 2 lata skończyła w maju, druga rok we wrześniu. Suczka starsza ma więcej ciałka, więcej włosa to i jest jej cieplej, młoda to chudzizna z 3 włoskami na krzyż i myślisz, że na zimno reagują tak samo? Młoda śpi pod kołdrą, nawet w tej chwili siedzi na kanapie i się trzęsie z zimna i co - Twoim zdaniem powinnam ją tak zostawiać i niech marznie, trzęsie się cały dzień? Mam ją hartować, tak? :diabloti: Co prawda nie chodzi po domu w ubranku (jeszcze:diabloti:) ale zawsze zostawiam jej jakiś koc, kołdrę żeby mogła się schować. Druga - starsza w ogóle się nie przejmuje chłodkiem jaki jest w tej chwili ale przyjdą mrozy i też będzie zimko w doopkę .. Dodam, że nie mieszkam w mieszkaniu i póki co niczym nie grzeję więc w domu jest autentycznie zimno!
-
[quote name='yyy x)']Aha :eviltong: A wiesz może jak Rozpoznać na 6 tyg. szczeniaku jaki ma rodzaj włosa??:cool3: Dodam ,że to mój pierwszy psiak..i jakoś nie mam zbyt dużej wprawy ..ogólnie uczę się czegoś czytając forum :lol: P.S a z tą prostownicą to tak na poważnie;P??[/quote] No to ile w końcu ten Twój szczeniak będzie miał? 6, 7 tyg czy 7 m-cy ? :cool1: Nie - na 6-tyg szczeniaku nie poznasz jaki ma rodzaj włosa. Możesz sobie co najwyżej na rodziców włos spojrzeć - szczeniak prawdopodobnie będzie miał taki sam. Prostownicy wielu hodowców używa na wystawach jednak również tego nie popieram i ja nie stosuję ;)
-
[quote name='laurin']Cześć:loveu: Wpadłam wieczorkiem na chwilkę:loveu: Pokaż swoje dziewczynki:multi:[/quote] Cześć Ania :multi: Nooo coś by się przydało wstawić :oops: Może coś dziś zrobię .. ;) [quote name='Doti1986']Witamy się gorąco w chłodny niedzielny poranek:loveu:[/quote] Oj kurcze paskudna pogoda :angryy: Idę śniadanie robić - gościa dziś mamy :cool1: