Jump to content
Dogomania

zerduszko

Members
  • Posts

    21476
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by zerduszko

  1. [quote name='wilczy zew'][COLOR=#ff0000][B]Jeśli ma kartę pamięci i ustawienie na zapis na karcie to na allegro kupuje się czytnik do kart pod USB za jedyne 14zł z przesyłką. Nie są nam potrzebne żadne kabelki czy inne komórki.[/B][/COLOR][/QUOTE] No to już łatwiej mieć kabel pod usb... w sumie to jedno, tylko nie trzeba cudować z kupowaniem kolejnego ustrojstwa, które tez może zginąć :P [quote name='WATACHA']Ale piękny Swissek[/QUOTE] Piękny i dalej pokłócony z grzebieniem.
  2. Niepotrzebnie się tak spinasz :P WZ ma swoje podejście do psów i z moich obserwacji wynika, że ciężko ją będzie przekonać, że jest inaczej ;) Typu właśnie, że pies rozumie ludzką mowę i da się mu coś wytłumaczyć ;) Aleeeee co dla mnie najważniejsze, to WZ specyficznie pisze i co nieco może się nam jawić inaczej. Mam nadzieję przynajmniej, że to nie wygląda tak, ze WZ chce sukę np. przewrócić na grzbiet, ta się "opiera", WZ świadomie nie odpuszcza i suka ja dziabie.
  3. Nie wiem co napisać... normalnie :( Ale dobrze, że już po wszystkim :D
  4. [quote name='evel']Sorry, że tak się wpraszam między wódkę a zakąskę, ale poraziły mnie foty siniaków. Ciesz się, że dostałaś tylko tak. To było ostrzeżenie. NIGDY w sytuacji konfliktowej nie łap psa z góry, za kark. A już na pewno nie psa broniącego zasobów. No chyba, że znudziły Ci się np. palce ;) Myślałaś o wizycie jakiegoś [U]dobrego[/U] szkoleniowca, który by ocenił Wasze relacje? Bo coś tu jest bardzo nie tak, skoro suka sobie pozwala na tyle, a Ty powtarzasz, że "jest kochana, ale...". I te frazesy o łamaniu psa - kto mówi, żeby łamać? Żeby ustalić, kto w parze człowiek - pies jest ważniejszy i ma większe wpływy, nie trzeba psa nawet palcem dotykać. Choćby wprowadzić parę zasad typu "nie ma nic za darmo", spalanie miski, karmienie tylko z ręki, pracowanie nad obroną zasobów, komendą wypuszczania czegoś z ryjka i tak dalej i tak dalej. Każda konfrontacja z człowiekiem, zwłaszcza udana (= człowiek odpuszcza), umacnia psa w spostrzeżeniu, że człowiek jest słaby, że zawsze można go odgonić, odstraszyć, a jak się bardziej stawia to można pójść "na ostro". Tylko widzisz, psy noszą zęby zawsze przy sobie, a człowiek niekoniecznie ma się jak obronić czy wycofać w krytycznej sytuacji. I nie odbieraj tego proszę jako atak. Po prostu jestem w szoku trochę, jak sobie można pozwoli na to, żeby pies dyscyplinował człowieka zębami. P.S. To nie jest dziecko. To pies. To, że jej wygłosisz elaborat o tym, że trzeba wycierać łapki, nie sprawi, że ona to zrozumie, zaakceptuje czy polubi. NAUCZ ją znaczenia słów, konkretnych komend oznaczających konkretne czynności. Będzie Wam łatwiej, naprawdę.[/QUOTE] Dobrze gadasz... ale teoretycznie ;) Ja miałam Swissa 5 miesięcy i dzień przed wydaniem go do nowego domu ugryzł mnie dokładnie w te same miejsce co Kera Wilczą, bo mu się coś przypomniało. "Tylko" on nie gryzł tak mocno. I to nie jest tak hop siup z psem po przejściach, który ma "ciut" więcej niż te kilka lat. To o czym piszesz, to wszystko robiłam i co się okazało... że to mogło tylko pogarszać sytuację. Tak mi zasugerował po rozmowie telefonicznej znany szkoleniowiec, z którym neistety nie było dane mi się spotkać i jednoznacznie określić co i jak. Trzeba się liczyć z tym, że na Kerę trzeba będzie już zawsze uważać. Ale oby nie, trzymam kciuki. Na odkręcenie takiego zachowania u psa w tym wieku trzeba masę czasu. Ja się z WZ nie zgadzam jeśli idzie o wychowanie psów, ale chyba nikt lepiej od niej nie wie co tak się dzieje i jak u nich wygląda. A to czasem idzie o niuansiki. Zobaczcie sobie jaką brodę ma Swiss, jak przyjechał do mnie ze schroniska. On po roku dalej nie pozwala czesać się swojej ukochanej Pani.
  5. Podzieliłabyś się z koleżankami i wstawiła ta jedną fotę :P
  6. Jestem chętna na wypożyczenie :) Kiedy mogę odebrać? ;)
  7. Jasne, ja na złość Tobie pożyczyłam kabel, który został zgubiony i nie miałam jak wstawić zdjęć ku Twojej uciesze. No ale... żebyś nie marudziła to Ci posłałam mms'a... bo znów zaczęły przychodzić stare :P
  8. A co moja osoba ma z popsutym telefonem wspólnego?
  9. [quote name='wilczy zew']to jest foksterier [/QUOTE] Nie chodzi o psa Frox tylko Fox.
  10. Walnąć telefon, bo padł. Żeby go trafiło coś...
  11. No... to się problem rozwiązał sam, bo mi się wsie mmsy poszły... paść. A dostawałam właśnie nowe :(
  12. Liczymy na poprawę :) A doły trzeba zakopywać.... sioo doły ;)
  13. Ale głowę mogłabyś dopracować. Ha! W końcu ja mogłam pomarudzić.
  14. [quote name='Agucha']Dało się bez szwanku usunąć tego paskuda spod oka?[/QUOTE] Niestety wyrwało się ciut włosa i ma placki. I mm dalej był drugi! znaczy po drodze do domu załapała :/ [quote name='malawaszka']ale to chyba nie ja Ci wmawiam od hohohoooo?[/QUOTE] A kto inny?
  15. Nie ma się co cieszyć, bo jak WZ przyjdzie, to tam powie, że my ślepe, bo to jasne i oczywiste ;)
  16. Dogodzić babom się nie da! Wmawia mi taka jedna już od hohohoho, że Sadie to nie sznup, a jak odeszłam od wzorca, to jest bunt :lol: Sadie wygląda teraz uroczo, ma dwie dziury koło oka po kleszczach :/ Rano ją zakropiłam i w lesie nas złapał deszcz. Zawiązałam jej na kark moja chustkę, ale czy to coś da? No i wówczas już w ogóle była sensacją spaceru :lol: I... od kiedy jest obcięta, to się zgrzeczniła. Dziś Lizka goownojad chodziła karnie na smyczy, a Sadie cały spacer luzem. Nawet sarenkę spotkałyśmy, na szczęście nie widziała, a na tropie była kontaktująca ;) A w koło tylko małe dzieci i szczeniaczki :/ Ale bym ukochała... [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/75577-Schronisko-w-Rudzie-Śląskiej-DUŻO-PSÓW-DO-ADOPCJI?p=18953752#post18953752"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/75577-Schronisko-w-Rudzie-Śląskiej-DUŻO-PSÓW-DO-ADOPCJI?p=18953752#post18953752[/URL] A kilka postów niżej coś dla Waszmości :D
  17. Ale torpedka z Kredki:) Co tam u Was słychać? Mało piszesz :(
  18. Aż dziw bierze, że ona ejszcze obrośnięta ;) Strasznie mi się podoba ta dziewuszka :D
  19. No zdecydowanie jak jest smycz to wiem, ewentualnie po obrożach czy porównując do innych psów... ale tak dwa portrety - zabij nie wiem ;)
  20. [quote name='malawaszka']no w końcu psa od mnie dostała nie? :evil_lol:[/QUOTE] I pomyślałby kto, że się tak boi, że jej takiego aniołeczka odbierzesz :lol:
  21. [quote name='wilczy zew']bociek super[/QUOTE] Tfu, nie wstawiać takich fot na wiosnę :lol:
×
×
  • Create New...