Słowa mają znaczenie, słowami można bardzo zranić a nawet zabić, może nie bezpośrednio, ale doprowadzić do totalnej ‘zadymy’ w każdej dziedzinie. Chyba nie bez znaczenia jest fakt, gdy uczeń pełen zachwytu nad ciałem pedagogicznym, za plecami nauczycielki powie: ‘ale lala’ lub ‘ale dzi.ka’? Albo zamiast odejdź , ‘spi..dalaj’? Albo na ekranie tv ‘bohater’ przyłoży pistolet do głowy ‘czarnego charakteru’ i powie „zdychaj psie”.
Dla mnie niektóre słowa mają wydźwięk negatywny i użyte w dowolnej sytuacji określają jej klimat, ale… same słowa to nie wszystko.