Teraz są dość bezpieczne leki odrobaczające, więc jeśli wet nie ma nic przeciwko, to sukę można odrobaczać.
Gorzej ze szczeniaczkami, one muszą skończyć co najmniej 3 tyg. No i trzeba wziąć pod uwagę, ze ponieważ suka pielęgnuje szczeniaki, zaraża się wtórnie robalkami, typowe błędne koło do czasu odrobaczenia szczeniąt.
Ale będzie dobrze. Czas szybko leci.