Jump to content
Dogomania

terra

Members
  • Posts

    25650
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by terra

  1. Super ,że się udało. To nadal zaciskam kciuki.
  2. Co słychać u Parysa? Dzwonią domki?
  3. Zaglądam do psiaczków w oczekiwaniu na szczegółowe wieści o domku Rokiego :)
  4. Może jednak coś się wyklaruje i Huba dojedzie na umówioną wizytę.
  5. To zaciskam kciuki za zdrowie maleństwa
  6. Co poniektórym oczy wyrosły w d...pie ;) A człowiek płacze, kiedy widzi śmierć w wypadku komunikacyjnym? Albo jak patrzy na zabitych w wojnach? Albo płacze nad kotletem na talerzu? Oczywiście mam na myśli obcych, bo z najbliższymi sprawa ma się inaczej. Ja rozumiem, że trzeba przeprowadzać badania naukowe, ale czasem mam wrażenie, że to iż jest dzień albo noc nie jest oczywiste dla niektórych. My tam wiemy swoje ;) żyjemy na co dzień z naszymi czworonogami i potrafimy obserwować.
  7. Właściwie 8 lat to nie taki znowu stary. Może się okaże, że oczka się da uratować. Trzymam kciuki :kciuki:
  8. Słodki psiaczek :loveu: Myślę ,że szybko ktoś go pokocha.
  9. Przecież my ludzie tak do końca nie wiemy co "siedzi" w główkach zwierząt. Niby naukowcy robili badania ble ble, ale co chwilę "wyskakuje" coś nowego. To tylko arogancja człowieka i aspiracje do bycia "panami świata" powoduje, że nam się zdaje (niektórzy w to święcie wierzą) iż tylko człowiek jest zdolny do wyższych uczuć. "Wiem, że nic nie wiem" a Baj i pozostałe psiaki miały swoje powody ,żeby uciec. Jeśli tego same nie powiedzą, my możemy się tylko domyślać. No to miałeś niezłą jazdę. Nie zazdroszczę, i serdecznie współczuję. Ale nie siedziałeś w domu i nie myślałeś o przemijaniu, tylko latałeś po lesie. Dobrze, że dobrze się skończyło. edit. Po przeczytaniu Twojego Maćku posta, przypomniałam sobie, jak było gdy umarły moje psiaki. Pożegnałam ich już kilka. Za każdym razem żyjące "stwarzały" jakieś problemy a to rzadka kupa (trzeba myć portki) a to wywalone doniczki, a to coś.... Starały się o zajęcie dla mnie.
  10. Musi ją biedulkę coś tam boleć, że tak się zachowuje.
  11. Piękny psiak :loveu: oby badania wyszły dobrze a kłopoty okazały się przejściowe.
  12. Księżniczka Rita na włościach :) cudeńko Luizka patrzy, co by tu spsocić, słodzizna maleńka :)
  13. Dawno temu kiedy zaczynałam przygodę z własnym psem, weterynarz powiedział, że sama mogę próbować oczyścić kamień z zębów nawet łyżeczką kawową (rączką), co z resztą z powodzeniem robiłam. Teraz mam przyrząd dentystyczny. Może Tolu spróbujesz od kłów poszurać np. łyżeczką po zębach Zulci, zobaczysz czy uda się ja z tym oswoić. Nie musisz oczyścić wszystkich na raz ale sukcesywnie po jednym czy nawet po kawałku. Za zgodę w grzebaniu w paszczy nagradzaj Zulcię, ale co ja będę Ciebie uczyła ;) Słodka z niej panienka. :loveu:
  14. Kruszynka kochana, znajdzie się domek, na pewno.
  15. Jak ktoś coś mnie daje to czuję się tego właścicielem ;) ale nie ma co tego roztrząsać. Brat też pewnie nie był z psem związany, skoro nie interesował się podłym losem psa. Pytanie, kto wyszkolił Rokiego? (retoryczne) Zmierzam do tego, że może ten pies miał innego właściciela, o którym nic nie wiemy. Ale jeśli go nie szuka, to też kiepski właściciel.
  16. zachary, dzięki za wyjaśnienie, jakoś ta informacja mi umknęła. Czy wiadomo od kiedy Roki był u poprzedniego właściciela? Od szczeniectwa czy też może przygarnięty z ulicy? Pytam, bo przyszło mi do głowy, że jeśli on ma zapędy do szwendaczki, to mógł mieć gdzieś inny dom z którego wyszedł na wycieczkę. Czy poprzedni właściciel miał na tyle wiedzy i woli, aby szkolić psa w chodzeniu na smyczy, siadu itp.? Sprawdzano czipa?
  17. Jaki cudny piesek :loveu: i jaki biedniutki :lookarou:
  18. Nie doczytałam takiej informacji :hmmmm: , tamb nic nie pisze o chęci ucieczki Rokiego, wręcz, że wraca na zawołanie.
  19. Przekopiowałam opis tamb na forum RR. Mam nadzieję, że fakt iż jest psem spokojnym i niemal bezproblemowym, pomoże mu szybko znaleźć dt .
  20. Wiemy Maćku, wiemy... :lookarou: Przytulam...
  21. Też jestem ciekawa, co z psiakami, czy ogłoszenia przynoszą efekt w postaci domków?
  22. Wątek Rokiego na forum rodezjanów: http://www.rrclub.pl/forum/viewtopic.php?t=2979 Nic nie napisałam nt. jego charakteru, stosunku do ludzi i innych ( obcych) zwierząt. Jakby można trochę info na ten temat, to dopiszę.
×
×
  • Create New...