Isabel
Members-
Posts
15088 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Isabel
-
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Jakoś to szczęście nie może do Jaguni trafić, błądzi i błądzi, po hotelikach ją prowadzi zamiast prostą drogą do DOMU! -
Piękna Madam-wreszcie zaadoptowana:)i są zdjęcia :)
Isabel replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Można się tylko pocieszać, że nawet jeżeli Pani nie weźmie Madam, to zdecyduje się na innego pieska. One są wszystkie biedne i wszystkie zasługują na wspaniały dom. Tylko, że są biedne i biedniejsze...tu na Dogo wszystkie są te biedniejsze. -
Jaaga, w tym co piszesz jest bardzo dużo racji. Pies inaczej zachowuje się w schronisku, a inaczej w domu. Co więcej, taki pies w każdym kolejnym domu zachowuje się inaczej. Każdy dom to inni ludzie, inne warunki, inne ludzkie zachowania, inne wymagania od psa. Im więcej takich domów tymczasowych po drodze do domu docelowego, tym bardziej psu miesza się w głowie i tym mniej przewidywalne jego zachowanie w kolejnym domu. Pies zabrany ze schroniska, z ulicy, nawet z domu tymczasowego to jedna wielka niewiadoma. Jak się dostosuje do nowych warunków, do nowych ludzi, czy ich pokocha? Optymalnym wyjściem byłoby gdyby dom tymczasowy był naprawdę tymczasowy - góra 2 tygodnie, wtedy jeszcze psiak nie poczuje się tak bardzo skrzywdzony przekazaniem go w kolejne ręce. To są tylko takie moje przemyślenia, bo rzeczywistość jest niestety taka jaka jest.
-
Piękna Madam-wreszcie zaadoptowana:)i są zdjęcia :)
Isabel replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Agnieszko, bardzo dobrze Cię rozumiem i współczuję Tobie i tym psiakom. Tak bardzo chciałoby się pomóc, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, po prostu rzeczywistość nas przerasta. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
W zasadzie można by Tinusię jeszcze raz odrobaczyć, nie powinno jej to zaszkodzić. Nowe fotki będą, jak przyjdzie mój syn z aparatem, niestety z braku czasu rzadko bywa, a i mieszka daleko ode mnie. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dziasiaj byłam z obiema suniami na pierwszym dla Tiny naprawdę długim spacerze. Cieczka właściwie już się jej skończyła, więc mogłam wybrać się bardziej w świat, ale nadal na smyczy - jeszcze boję się jej puścić. Co poza tym? Są takie momenty w ciągu dnia, głównie wieczorem, kiedy Tina najwyraźniej boi się Vegi, a napradę nie ma powodu. Szczeka wtedy, a nawet warczy i pokazuje Vedze ząbki, a zdarza się to wówczas, gdy Vegula za blisko niej usiądzie (1,5 m), chce ją polizać, albo przebiegnie koło niej. Na szczęście Vegunia nie przejmuje się zbytnio takim zachowaniem koleżanki, niemniej kiedy wychodzę, to zamykam Tinę w pokoju razem z kotami (na klucz, bo Vega potrafi sobie każde drzwi otworzyć). A dlatego z kotami, bo w pokoju jest kuweta i kocie miseczki, więc gdybym zamknęła samą Tinę, to koty byłyby odgrodzone od rzeczy im niezbędnych. Nie zostawiałam Tinki dotąd samej w domu na długo, ale widać, że specjalnie jej to nie przeszkadza, nie słyszałam, żeby szczekała, czy w inny sposób wyrażała swoje niezadowolenie z bycia samej z kotami. Tinka bardzo szybko nauczyła się, że po spacerze wyciera się łapki i w ogóle już nie protestuje, dalej natomiast nie znosi czesania, a przecież muszę ją przynajmniej od czasu do czasu uczesać, bo porobią jej się kołtuny.Apetyt dopisuje, chyba przytyła, bo jak ją głaszczę, to nie wyczuwam już takich sterczących kosteczek. Dolegliwości jelitowe wróciły wczoraj na pół dnia, potem na szczęście przeszły. Nie było to na pewno od jedzenia, bo cały czas je to samo i naprawdę dobre, świeże rzeczy, nie daję nigdy moim psom żadnych świństw, resztek, kości czy tym podobnych rzeczy. Tym bardziej więc jestem zaniepokojona tymi powracającymi (teraz już na krótko, ale jednak) dolegliwościami - bardziej jelitowymi niż żołądkowymi (śluz z domieszką krwi). Jeżeli będzie się to dalej powtarzać, to zgłoszę wetowi. Pocieszające jest jednak to, że apetyt jej dopisuje, że przytyła, że sierść ma ładniejszą, bardziej puszystą i lśniącą. Pozdrawiamy i ściskamy wszystkie kochane Cioteczki! -
Kraków-Puszek,6letni piesek- już w nowym domku.
Isabel replied to Foksia i Dżekuś's topic in Już w nowym domu
Pusiu kochany, a ty czekasz... -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Mimo wszystko kiedyś przecież musi nadejść ten szczęśliwy dla Jagusi dzień! -
Piękna Madam-wreszcie zaadoptowana:)i są zdjęcia :)
Isabel replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Z uwagi na chorobę skóry tej drugiej suni wygląda na to, że padnie na Madam. Trzymam mocno kciuki! -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Jagunia nieustająco przypomina o sobie! -
Piękna Madam-wreszcie zaadoptowana:)i są zdjęcia :)
Isabel replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Oby się udało! -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Jagunia chce do domu!!! Bardzo chce!!! -
Sonia niańczy przybrane dzieci - jeszcze dla Niki szuka domu!!!
Isabel replied to Tweety's topic in Już w nowym domu
Moja Milka z kolei noce spędza na otwieraniu dolnych szafek w meblościance i przymierzaniu moich swetrów i bluzek. Kocurki w ogóle się tym nie interesują, a ona - no cóż, kobieta! -
Kraków-Puszek,6letni piesek- już w nowym domku.
Isabel replied to Foksia i Dżekuś's topic in Już w nowym domu
Puszku, skaczemy na górę! -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Och, bez smyczy to dopiero będzie używanie, Jagusia wyszaleje się za wszystkie czasy! -
Piękna Madam-wreszcie zaadoptowana:)i są zdjęcia :)
Isabel replied to Agnieszka(Visenna)'s topic in Już w nowym domu
Tak bardzo mi jej żal... -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Ja i mój zwierzyniec (5 sztuk) też ślemy ucałowanka dla Jaguni. Bądź cierpliwa sunieczko, twój wielki dzień musi przecież nadejść. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Wszystkim kochanym Cioteczkom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. -
Schroniskowa weteranka Jaga znalazła swój DOM, przenosimy!!!
Isabel replied to Masza4's topic in Już w nowym domu
Bidulka, tak bardzo potrzebuje swojego domu i swojego człowieka.