-
Posts
19838 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by halbina
-
[B][FONT=Arial]SZUKA DOMU!!! Szuka swego miejsca na tej ziemi! Szuka swego na zawsze już człowieka! [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Tobi przeszedł już wiele, chociaż to młody pies, [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Tobi w swoim krótkim życiu mieszkał już w kilku miejscach, na tych przeprowadzkach z miasta do miasta upływa mu jak na razie życie. Tobi w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi zwiedził już spory kawałek świata… [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]W grudniu 2006 roku trafił do schroniska w Jeleniej Górze. Miał skaleczoną łapę, był głodny i przestraszony. Potem znalazł się w azylu w Żorach, gdzie warunki były całkiem znośne, ale ciasny boks i brak towarzystwa ludzi były tylko niedogodnością. Groziło mu niebezpieczeństwo wywiezienia do schroniska – umieralni w Mysłowicach. [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Znalazła się dobra dusza z Katowic, która wzięła psa do swojego domu, pod tymczasową opiekę. Miała nadzieję, że tak uroczy i piękny pies szybko znajdzie dom i swoich na zawsze ludzi. To było w styczniu 2007 roku. [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Niestety, pies nie zauroczył nikogo. Okazało się, że potrafi być spokojny jak baranek, ale tylko wtedy, gdy czuje się bezpieczny, gdy ktoś jest w domu. Kiedy zostawał sam – okazywał swój niepokój bałaganieniem i niszczeniem. Dobra dusza miała dobre chęci, ale nie miała większego doświadczenia w wychowywaniu psów, pracowała, więc pies zostawał sam przez osiem godzin. Na spacerach zaś nie mógł się dostatecznie wyszaleć, bo nie reagował na przywołania, a czasami uciekał. Sprawiał coraz większe problemy. Na smyczy szarpał i rzucał się na inne psy. Przedłużały się także dolegliwości żołądkowo-jetitowe psa, wciąż był leczony, wciąż bez sukcesu. Nie można było go zaszczepić. [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Opieka tymczasowa trwała już ponad trzy miesiące, ale dłużej trwać nie mogła. [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Wobec braku chętnych na psa, niemożności zaszczepienia go i umieszczenia w hoteliku pozostawało jedno… oddać go znów do schroniska. Jego opiekunka chciała mu jednak zaoszczędzić losu więźnia i ofiary choroby i ludzi, postanowiła poddać go eutanazji. [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Ta wiadomość zmobilizowała wolontariuszy forum internetowego Dogomania.[/FONT][/B] [B][FONT=Arial]Tobi został umieszczony w prowadzonym przez jedną z osób działających na rzecz psów w potrzebie hoteliku w Częstochowie. Tobi szybko wrócił u niej do zdrowia. Ma wspaniałą fachową opiekę, która jednak kosztuje… [/FONT][/B] [B][FONT=Arial]SZUKA DOMU!!! Szuka swego miejsca na tej ziemi! Szuka swego na zawsze już człowieka! [/FONT][/B] [B][FONT=Arial][SIZE=3]Słowa Moniki (jego obecnej opiekunki):[/SIZE][/FONT][/B] [B][I][FONT=Verdana]Tobi to bardzo fajny, żywy pies. Szalenie inteligentny i z nieprzeciętnym zmysłem kombinatorskim. Może mieszkać w bloku, ale jego po prostu trzeba solidnie zmęczyć! On potrzebuje się wyszaleć. Ładnie zostaje w kojcu sam. Agresji do psów nie zauważyłam, do suk szarmancki, do psów zaciekawiony, odważny ale nie prowokuje. Nie jest dominujący ale zaczepiony odpowiada, fajny psiak z niego [/FONT][/I][/B] [B][I][FONT=Verdana]Tobi- zupełnie normalny psiak szuka domu może lepiej z ogrodem…[/FONT][/I][/B] [B][/B] [SIZE=5][COLOR=black]Kontakt do Moniki:[/COLOR][/SIZE] [SIZE=5][B][COLOR=black]tel. 887-055-487, [/COLOR][/B][/SIZE] [SIZE=5][B][COLOR=black]mail: [/COLOR][EMAIL="[email protected]"][COLOR=black][email protected][/COLOR][/EMAIL][/B][/SIZE] [SIZE=2][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE] [SIZE=2][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE]
-
Chappi jest naprawdę bardzo inteligentny. Wczoraj późnym wieczorem podczas spacerkugdzieś się zapodział, a że nie mógł mnie odszukać w ciemnościach, pobiegł do domku i czekał... Dziś odkryłam, że co prawda jest bardzo uparty w żebraniu o ludzkie jedzenie: wspina się na człowieka, drapie, szczeka... nie reaguje na polecenia odsyłąjące na miejsce, ale jednocześnie grzecznie siada i czeka na smakołyk, kiedy takowy zauważy. I proszę, jak chce, to rozumie i potrafi...
-
Rudy BRUTUS z Zabrza PO SZKOLENIU!!! MA DOM
halbina replied to Asia_Klero's topic in Już w nowym domu
U nas ostatnio chyba wysyp cieczek... psów szwendających się także, ulicę ode mnie koczują dwa psy już drugą dobę: mały czarny krótkowłosy i strasznie zaniedbany, brudny kudłaty biało-coś tam... :shake: :shake: :shake: Zawiadomiłam Straż Miejską, obiecali przysłać kogoś ze schroniksa... Może rudasek też poszedł w tango po prostu... -
szczeniak Junior porzucony na śniegu ma już dom :)))
halbina replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
:watpliwy: :nonono2: :niedowia: :siara: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: -
szczeniak Junior porzucony na śniegu ma już dom :)))
halbina replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
słabo się starałyście z fotkami... pewnie...:razz: :p -
Grand - młody dżentelmen - ma swój wymarzony domek na zawsze
halbina replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
dziś, niestety, też się nie udało nadrobić zaległości, przynajmniej mnie... -
szczeniak Junior porzucony na śniegu ma już dom :)))
halbina replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
Cóż za brak wiary, doprawdy... taki słodziak miałby tak długo czekać na dom... no wiecie, dziewczyny! :angryy: -
Te , które przeżyły mają już super domki!!!!!!
halbina replied to wandul 66's topic in Już w nowym domu
A dlaczego się rozmyślili?... :-( -
Trzymamy kciukasy za zdrowie wszystkich!
-
[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/862/img1367an6.jpg[/IMG][/URL] Ależ się w tym moim życiu zmienia wszystko... z samego dna rozpaczy do raju u Patii... Co mnie teraz czeka?...
-
Mogę napisać.
-
Speranza bez łapy - strach, cierpienie i nadzieja.MA WRESZCIE DOM!
halbina replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Widać, woli wolność... ale przynajmniej wiadomo, gdzie jest! -
Ależ się zgrały w tym dozim chodzie... niesamowita ta fotka!
-
szczeniak Junior porzucony na śniegu ma już dom :)))
halbina replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
[URL="javascript:void(0);"][IMG]http://www9l.incredimail.com/gcontent/animations/pets/drool_sm_clr.gif[/IMG][/URL]Życzymy mu, żeby to szczęście go nigdy nie opuszczało! -
Spróbuje ,spróbuję !!!Jamniś długowłosy ale kaleka!!!/ ma dom!
halbina replied to gamoń's topic in Już w nowym domu
[URL="javascript:void(0);"][IMG]http://www9l.incredimail.com/gcontent/animations/pets/drool_sm_clr.gif[/IMG][/URL]Czy malutka ma Allegro? jakieś ogłoszenia w portalach? -
[IMG]http://i149.photobucket.com/albums/s76/niunia32/DSC00259.jpg[/IMG] Tajfunek tu skrzydła ma, widzieliście?... :evil_lol:
-
Norek już w Nowym Domu w Krakowie! :-D
halbina replied to Halo (Alfa i Zuzia)'s topic in Już w nowym domu
Czytaj tytuł, Marmar... ;) -
szczeniak Junior porzucony na śniegu ma już dom :)))
halbina replied to justynavege's topic in Już w nowym domu
Teraz można się już cieszyć! :megagrin: :megagrin: :megagrin: :cool2: :thumbs: :klacz: :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb: :bigcool: :bigcool: :bigcool: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :cunao: