Jump to content
Dogomania

Lidan

Members
  • Posts

    5887
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lidan

  1. Są jakieś świeże wiadomości o Franusiu?
  2. Jak się czuje Polusia? Czy krople zaczęły pomagać?
  3. [SIZE=3][COLOR=#0000cd]Ja również zapraszam na bazarek dla tych psiaków:[/COLOR][/SIZE] [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235645-%C5%BBelazko-torebka-Kolczyki-klipsy-szk%C5%82o-w%C5%82oc%C5%82awek-latarka-do-2-11?p=19972604#post19972604[/url]
  4. No i dotarłam na wątek Reksia. NA razie tylko pierwszą stronę przeczytałam ale postarm się później nadrobić.
  5. Poczytałam szybko jeden wątek i zajrzę jeszcze na drugi. Niewiele chyba mogę teraz pomóc ale może jeszcze na coś się przydam... Trzymam kciuki za Franka :kciuki:
  6. [quote name='kaja8888']Biedna Polcia :( Lidan ja codziennie wstaję o 5 :) i nie mam z tym żadnego problemu, gorzej wieczorem bo padam jak przecinak ;) a dzisiaj jestem pierwszy dzień na urlopie i wstałam o 5.50 nie wiedzieć po co ;) tzn w zasadzie wiem po co jestem w tzw. proszku przedwyjazdowym i zaraz biorę się do ostrych przygotowań :)[/QUOTE] Do końca października pracowałam od 9-ej więc wstawałam najwcześniej o 6-ej. Od listopada muszę zdążyć do pracy na 8-ą, a że miałam urlop więc dopiero dzisiaj mnie to dopadło. Dawniej też nie miałam problemów ze wstawaniem ale widać starzeję się ;) Nie potrafię dotrzeć do łóżka przed godz 0.00 więc trudno wstać w środku nocy :placz: Przy czym nie należę do śpiochów i nie wyleguję się do południa. Zresztą Kola robi mi poranne pobudki bo głód ją budzi (mamy coś wspólnego :diabloti: ) Biedna ta Polusia. Żeby zrobić jakiś wymaz z ucha to pewnie trzeba będzie odczekać ok 2 tygodni od podania tego surolanu. Wiem, że wszystko kosztuje ale od momentu gdy pies mojej mamy złapał pałeczkę ropy błękitnej jestem zdania, że należy od razu robić wymazy, posiewy czy jak to się nazywa, żeby szybciej zacząć leczenie. Trzymam kciuki za Polusię, żeby zaczęło się poprawiać.
  7. Ja szykuję się do pracy po urlopie :roll: i rozpaczam nad perspektywą wstawania od jutra po 5-ej :placz:
  8. Mogę zrobić bazarek na te psiaki...
  9. [quote name='malagos']Nieźle, he, he! :) Noc przespana suchusieńko i cichusieńko. Rano wpadło całe stado do kuchni, w tym dwa koty i tylko Szelka odrobinę miała stracha, jak zobaczyła Grosię na posłanku. A po co się kłóciły z Grosią? Usiadła przy moich nogach, jak sobie robiłam poranna kawkę i patrzyła spode łba, jak Grosi dałam trochę mięsa z puszki na śniadanie. A reszta, jak co dzień dostała chrupki. Grosia ślizga się po kafelkach, nie umie chodzić, to dla niej nowość. I smycz też nowość. Jak jej na spacer zdjęłam kaftanik, to oczywiście ryjek wylądował na rance. Teraz znów zabezpieczona została w kuchni. Tomek ma za jakiś czas zajrzeć, czy kuchnia jeszcze cała.[/QUOTE] Bidusia :( Wszędzie kłody pod nogami, a nawet śliskie płytki... Może nie trzeba zdejmować jej tego gustownego kubraczka na czas spacerku? Moja Gapcia lepiej czuła się z kubraczkiem. Ja myślałam, że będzie jej wygodniej jak zdejmę i że szybciej sie załatwi a ona co chwile siadała i nie chciała dalej iść. Jak padał deszcz i nie chciałam, żeby rana została ubłocona zostawiłam jej ubranko i śmigała jak szczeniak. Choć pewnie to jakiś wyjątek ;-)
  10. Zasypiałam z obrazem tych bidulków przed oczami i nadal o nich myślę. Dobrze, że mają już budy i może nie są głodne. Gdyby pani miała telefon można by do niej codziennie zadzwonić z przypomnieniem o nakarmieniu psów.
  11. Jejku... Przykro patrzeć na te wychudzone psiaki.
  12. A co sądzicie o lecznicy "Nasze Zwierzaki" ul. Majora 58? Leczy ktoś tam swoje zwierzaki? Jeśli macie jakieś negatywne spostrzeżenia albo przypadki proszę o informację na pw. Podobno sporo osób z dogo jeździ tam z bezdomniakami i chwalą sobie tą lecznicę ale nie wiem czy z powodów ulg jakie podobno są tam udzielane bezdomniaczkom i miłym paniom tam pracującym czy faktycznie są godne polecenia? Byłam tam 2 razy z drobiazgami i pani, która oglądała moją Gapę zrobiła na mnie dobre wrażenie. Rozważam drobny zabieg + czyszczenie ząbków mojej Gapci więc chciałabym coś więcej wiedzieć.
  13. Melduję się u Poli :-)
  14. Zaglądam do Grosi i trzymam kciuki za sterylkę i szybka rekonwalescencję po :kciuki:
  15. Lidan

    Metamorfozy

    Śliczny owczarek z tej Alpiny. Tylko to biedne oczko zostało z tamtego zabiedzonego psa.
  16. Ogoliłam Gapę i mogę wreszcie zaprezentować porządnie obróżki kupione na bazarkach taks:-) To z poprzedniego bazarku. [IMG]http://imageshack.us/a/img844/7449/gapa7.jpg[/IMG] A to z ostatniego. [IMG]http://imageshack.us/a/img607/8475/gapa5.jpg[/IMG] W tej Gapa chodzi non stop i jest najlepsza! [IMG]http://imageshack.us/a/img850/7434/gapa3.jpg[/IMG] [IMG]http://imageshack.us/a/img171/5571/gapa2.jpg[/IMG]
  17. Nawet całkiem ładna sunia choć taka ulizana :eviltong:
  18. DIF cieszę się, że wszystko wraca do normy. Lepiej niech Polę obejrzy weterynarz bo trzepanie uszkiem to może być np zapalenie ucha środkowego, albo obce ciało w środku. Nie wszystko jesteśmy w stanie sami zobaczyć. Oby to nic poważnego nie było. Bazarek z szarpakami już otwarty. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235335-Szarpaki-fr%C4%99dzle-polarowe-Na-Miko%C5%82aja-dla-ps%C3%B3w!-Do-18-listopada!?p=19947163#post19947163[/url] Zapraszam na zakupy!
  19. [quote name='EVA2406'] [B]Małgosiu[/B], jak Ty to robisz, że te domki tak szybko znajdujesz?[/quote] Ewa, podrzuć Małgosi Polę!!! :diabloti: [B][quote]Liduś, [/B]pierwszą klientkę na szarpaka już masz :)[/QUOTE] Czyżbyś potrzebowała szarpaka? ;) Idę sprzątać ptaszkową obsr... klatkę. Mam dzisiaj dzień gospodarczy w domu :flaming:
  20. Zapiszę na razie. Później poczytam.
  21. [quote name='EVA2406']Nie miałam takich przypadków, choć od wielu lat mam koty i psy. Liduś, zajrzyj na wątek : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/137319-Co-chcecie-KUPIĆ-na-bazarku?p=19939811#post19939811[/URL] [B]Masz już tam klientkę na szarpaczka polarowego[/B] :) Elu, to nie aniołki mi się trafiają, ale normalne koty. Były dziewczyny z Miau w czerwcu u mnie na zlocie i widziały moje kociarstwo.[/QUOTE] Dzięki! Zaraz coś tam napiszę :-) Tylko mój mąż cosik przystopowała i nadal mam tylko 10 szrpaków :hmmm: Chyba jutro wystawię to co mam.
  22. [quote name='EVA2406']Liduś, ja nie wiem jakie Ty miałaś koty. Moje są bardzo grzeczne. Wszystkie chcą się przytulać i nigdy żadnemu nie przyszło do głowy chodzić po firankach, albo pacać łapką swoją ukochaną pańcię. A noc jest od spania. Czasem któremuś się przypomni, że jest głodny, ale jedzonko stoi, więc cichutko podejdzie, poje i wraca do łóżeczka. Jedyna niewygoda to tylko za mało miejsca na tapczanie, ale tu i psy mają swój udział......:evil_lol:[/QUOTE] Raz chciałam pogłaskać małe kotki to mnie ich matka ugryzła :placz: Kilka lat później dorosłego znalezionego kota niosłam do koleżanki. Zaczął się wyrywać i w końcu pazurami przeorał mi policzek :angryy: Długo prosiłam o psa ale rodzice ciągle odwlekali ten krok więc przyniosłam do domu kota bo z nim przecież nie trzeba spacerować. Kociak był już dorosły, wcześniej mieszkał w domku. Wytrzymałam z nim 3 dni i oddałam. Wybredny w jedzeniu ( a to czasy stanu wojennego były), miauczący przeraźliwie, chodzący w nocy. Nie na moje nerwy :shake:
  23. Jak dużo tych kocy? Czy tylne siedzenie i mały bagażnik w osobowym niewielkim autku wystarczy? JAki to region Krakowa? Nie odświeżyłam strony przed napisaniem odpowiedzi... Widzę, że już są chętni do pomocy :-)
  24. Słyszałam, że zdarzają się atakujące papugi, głównie samce. Często powodem agresji jest lusterko w klatce. Mój samiec bał się obcych i żółtego koloru, a samicę przerażał niebieski koc. Trzeba było uważać w czym się wchodzi do pokoju gdy były poza klatką. Co tam u Polusi? Wreszcie naprawili pocztę więc frędzle powinny za kilka dni dotrzeć do DIF.
  25. Nimfy są cudowne tylko strasznie tchórzliwe. Też miałam 2 nimfy :-( Zostały mi po nich tylko zdjęcia i nadgryzione meble. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/7/papuzki.jpg/"][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7130/papuzki.jpg[/IMG][/URL] Mizianko dla Polusi :-)
×
×
  • Create New...