-
Posts
5887 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Lidan
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Może oni tam zbyt leniwi albo zbyt zmęczeni, żeby bawić się nawet w Sylwestra :p -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Obawiam się Ewuś, że nigdy ten zwyczaj nie zniknie. W Szwajcarii podobno nie ma zwyczaju strzelania w sylwestra, w jakimś państwie (chyba w Norwegi) można tylko raz w roku i to chyba do 2-ej w nocy i zastanawiano się czy nie zabronić nawet tego. U nas podobno teoretycznie też nie wolno puszczać petard itp poza sylwestrem ale na każdej nawet najmniejszej imprezie ciągle są jakieś wystrzały. Obok naszego bloku nocują całe stada srok, kosów i czegoś tam jeszcze fruwającego. Nie wyobrażasz sobie nawet co się tu dzieje w noc sylwestrową gdy te ptaki w panice zaczynają latać we wszystkich kierunkach... Jesteśmy wyjątkowo mało zdyscyplinowanym narodem, nie szanującym siebie a tym bardziej sąsiadów czy ich zwierząt. Osobiście znam osoby, które uważają tzw ciszę nocną za przeżytek, są oburzone, że można komuś zwrócić uwagę gdy jest za głośno. Moja Gapunia też boi się wszelkich wystrzałów, rozbłysków itp. Na burze nie mamy wpływu ale reszta też mnie okropnie drażni. -
Niestety nie jest wykastrowany. Czekam na informację czy coś wyszło z planowanego spotkania Maksa z panem, który podobno był zainteresowany jego przygarnięciem.
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Też zaglądam do Poleńki i do Was tu zaglądających i piszących :-) I Pozdrawi8am serdecznie :-) -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Usuwa się. One często rozrastają się do całkiem sporych wielkości. Mnie też wczoraj usunęli ;-) Pierwszy weterynarz do którego poszłam z tym guzkiem Gapy powiedział, że gdyby to było np na plecach to można zostawić ale pod pachą gdyby zaczęło rosnąć (a raczej by rosło) to będzie przeszkadzało w chodzeniu. Operacja w tym miejscu też byłaby obarczona ryzykiem uszkodzenia splotu nerwów. Zdecydowałam się to operować bo Gapa może mieć nawet 11 lat i z każdym rokiem ryzyko związane z narkozą rośnie.) Przy okazji Gapie wyczyszczono ząbki i wszczepiono mikrochipa. -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Witajcie! Ja też przeważnie codziennie zaglądam, ale nie zawsze mam natchnienie do pisania. Moja sunia jest po operacji usunięcia tłuszczaka i to jest teraz najważniejsza dla mnie sprawa. Poza tym szukam domu dla takiego cudnego misiowatego Maksa. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/854/max3i.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4602/max3i.jpg[/IMG][/URL] Ale myślę o Was ciepło. -
Witajcie. Taki psiak został znaleziony 21 grudnia na jednym z osiedli w Nowej Hucie (Kraków) Nikt go nie szuka, nie ma czipa ani obroży z numerkiem. [IMG]http://img705.imageshack.us/img705/7586/maks4e.jpg[/IMG] Podobno ma nie więcej niż 3 lata. Jest bardzo przyjacielski i z każdym się wita. Kotami się nie interesuje, suczki lubi, dzieci podobno też. Nie wiem dokładnie jaki jest w kontaktach z samcami. Trafił do domu gdzie miało być mu dobrze i podobno wszystkim się spodobał, ale jeden z członków rodziny nie zgadza się na tak dużego psa. Jeśli jutro kolejna zainteresowana osoba nie zakocha się w nim i nie okaże się odpowiedzialnym człowiekiem to będziemy mieli problem co z nim zrobić :niewiem: Czy to mieszaniec nowofundlanda? [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/221/max2gj.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/9459/max2gj.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/854/max3i.jpg/"][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4602/max3i.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/845/max8b.jpg/"][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/6905/max8b.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='Afryka']Myślę, że więcej osób zwróciło uwagę. Piękny pies i w dodatku z bardzo miłym charakterem. Ja niestety nic konstruktywnego nie mogę zaproponować, więc się nie odzywałam. Jak się potoczyła dalej jego historia?[/QUOTE] We wtorek pojechał do domku w Skotnikach. Miało być super! Dom ogrodzony, trzypokoleniowa rodzina, wszyscy zachwyceni Maksiem... Na drugi dzień już się okazało, że nestorka rodziny nie zgadza się na tak dużego psa, że nie poradzi sobie z psem i z dwójką dzieci. Nie rozumiem, że w ogrodzonym domu nie da się wygospodarować pokoju czy miejsca gdzieś, żeby psiak tych kilka godzin czekał na powrót pozostałych domowników. Najwidoczniej mam za mało wyobraźni. Jutro ktoś ma psiaka obejrzeć. Oby kolejna osoba okazała się bardziej odpowiedzialna i oby Maks skradł serce tego pana.
-
Podpisuję się pod powyższym obiema rękami!!! Ciekawe czy ktoś zwrócił uwagę na moją prośbę o pomoc w sprawie pięknego psa, którą zamieściłam kilka dni temu.Wiem, że jedna osoba zauważyła wpis i napisała do mnie na pw. Reszta wypominki sobie tu urządziła i połajanek udziela. Gratuluję. I nie dziwię się już, że coraz więcej osób szuka pomocy i pomaga poza dogo.
-
Sańka ciągle szuka własnego domu. Czy ktoś ją kiedyś pokocha?
Lidan replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
Sańka robi za niańkę dla mniejszych psiaków :-) Śliczna jest! -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Te zdjęcia mają być z wątku czy ze strony hoteliku? Może być to: [URL]http://kadif.streemo.pl/Image/762484.jpg[/URL] -
Sańka ciągle szuka własnego domu. Czy ktoś ją kiedyś pokocha?
Lidan replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
W jakim celu jest ten grysik w poduszce? I czy to taki normalny jadalny, surowy grysik "kasza manna" jaki daje się dzieciom? Gdy pies mojej mamy miał przesuszony, ze zdartą skórą nos, który co jakiś czas krwawił wet polecił smarować go maścią tranową. Plusem tej maści jest niewątpliwie to, że pies może ją zlizywać bez szkody dla swojego zdrowia. Nos całkiem się nie naprawił bo bielactwa nie da się wyleczyć ale przestał krwawić i przestały się na nim tworzyć takie suche łuski. Nie wiem czy w przypadku Sańki pomoże ale może warto spróbować. Jest tania. Tu można o niej poczytać[COLOR=#ff0000][B] =>[/B][/COLOR] [URL="http://www.i-apteka.pl/product-pol-37612-MASC-TRANOWA-20g.html"][SIZE=4][COLOR=#b22222][U][B]MAŚĆ TRANOWA[/B][/U][/COLOR][/SIZE][/URL] -
Przez kilka lat korzystałam w wyżej wymienionej lecznicy. Na pewno jest tam taniej i po leki i środki na odrobaczenie pewnie nadal będę tam chodzić ale... Orzeł jest tam tak rzadko, że nie da się tylko u niego leczyć psa. Jego wspólnikowi nawet nie chciało się zbadać psa przed zaszczepieniem... Inni zmieniają się zbyt często, żebym mogła ich spamiętać. Jeśli chodzi o całodobowe usługi to też zależy jak się trafi.Nie da się do nich zadzwonić w nocy lub we święta gdyż nie odbierają wtedy telefonu o czym jest nawet informacja na drzwiach. Akurat z Kolą, która miała złamaną łapę trafiłam w niedziel wieczorem na młodziutką lekarkę, która rtg nie umiała zrobić. Przez trzy dni woziłam się z tym biednym psiakiem tam i z powrotem zanim jej łapę unieruchomili. Wolę nie myśleć co by było gdybym przyjechała z psem powypadkowym potrzebującym interwencji chirurgicznej. Nie skreślam ich całkowicie ale jednak w nagłych przypadkach zwłaszcza poważnych będę raczej do drogiej Arki jeździć bo tam można od razu wszystko na miejscu zrobić i wcześniej człowiek wie który weterynarz go przyjmie. A na razie będę testować w dni powszednie panie z "Naszych zwierzaków" :-) W Nowym Roku życzę nam wszystkim i naszym podopiecznym żebyśmy jak najrzadziej musieli korzystać z usług weterynaryjnych.
-
Okropna tragedia. Współczuję im bardzo :( Tamten link się nie otwiera. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237958-Splonela-FUNDACJA-CENTAURUS!-POMOCY[/URL]!
-
Byłam już kilka razy też z niezbyt poważnymi sprawami ale jestem zachwycona panią Moniką (blondynka) i panią technik. Pamiętają jak piesek ma na imię, bardzo dokładnie badają psy za każdym razem. W najbliższy piątek w południe moja Gapa będzie miała tam usuwanego tłuszczaka (prosze trzymać kciuki) pod narkozą więc będę mogła coś więcej powiedzieć.
-
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#800080][SIZE=2][FONT=Verdana]Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok, Niech się życie z górki toczy, Niech Wam wiatr nie wieje w oczy, Spełnienia marzeń, wielu wrażeń... [/FONT][/SIZE] A dla Poli domek marzeń![/COLOR] -
Ktoś się chyba pozbył psiaka przed świętami :angryy: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/202/maks1j.jpg/"][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/4060/maks1j.jpg[/IMG][/URL] Błąkał się przez kilka dni na os. Wandy w Nowej Hucie. Ktoś wpuścił go do klatki chrześnicy mojego męża, która natknęła się na biedaka wracając do domu. Nie miała sumienia odwieźć go do azylu więc został na święta ale Ania nie może go zatrzymać. W zasadzie po Sylwestrze nie ma co z psem zrobić. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/716/maks2n.jpg/"][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/3118/maks2n.jpg[/IMG][/URL] Psiak jest niesamowity. To chyba mix nowofunlanda. Młody maksymalnie 3 lata. Pies duży, łagodny... Nie szczeka, nie skacze, na spacerze chodzi przy nodze nawet jak jest bez smyczy. Nie reaguje na koty, nie wchodzi do łóżka. Mało tego jest bardzo opiekuńczy. Gdy Ania przewróciła się na lodzie psiak pomagał jej wstać :crazyeye: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/705/maks4e.jpg/"][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/7586/maks4e.jpg[/IMG][/URL] Maks, jak go nazwała Ania, grzecznie jeździ samochodem. Gdy dziewczyna wyjeżdżała z mamą na święta do rodziny pod Kraków zabrały swoją suczkę i Maksa ze sobą. Liczyły, że może ciocia z wujkiem zgodzą się przygarnąć Maksa, ale nic z tego nie wyszło. Chwilowo pies jest właśnie pod Krakowem ale po Nowym Roku nie ma się gdzie podziać. Mama Ani powiedziała mi dzisiaj, że chyba serce im pęknie z żalu jeśli będą musiały odwieźć tego cudownego psa do azylu. Niestety dziewczyny nie mają warunków na tak dużego psa. Gdy położy się w ich kuchni to nikt się tam już nie zmieści. Ich suczka dokucza Maksowi i jest bardzo zazdrosna. Pilnie potrzebny dom/mieszkanie/dom tymczasowy dla tego cudownego psa. Gdyby ktoś coś wiedział... słyszał. Maks zgłoszony jest w schronisku i w KTOZie. NA osiedlu wiszą ogłoszenia o jego znalezieniu, u weterynarza i w pobliskim sklepie zoo też. Na razie nie ma żadnego odzewu. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/138/maks3h.jpg/"][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/6739/maks3h.jpg[/IMG][/URL] Reklamuję go wśród znajomych, spróbuję kilka ogłoszeń w internecie wyprodukować. Pomóżcie, proszę, znaleźć jakieś bezpieczne lokum Maksowi. To jest nr kontaktowy do obecnej opiekunki psiaka: 506-216-124
-
Sańka ciągle szuka własnego domu. Czy ktoś ją kiedyś pokocha?
Lidan replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
A czy przypadkiem problemy z tarczycą nie objawiają się świądem??? -
Sańka ciągle szuka własnego domu. Czy ktoś ją kiedyś pokocha?
Lidan replied to mestudio's topic in Już w nowym domu
[quote name='mestudio']Ponieważ Sańka bardzo się drapie i umycie jej w kolejnym szamponie nie pomogło, TZ kupił dziś kolejny specyfik i właśnie idą się kąpać.[/QUOTE] Może to jakaś alergia na jedzenie??? Niedawno mojej Gapie urosły i szybko powiększały się guzki na grzbiecie. Popędziłam do weta i okazało się, że to reakcja alergiczna na jakiś smakołyk. Pomogły 2 zastrzyki (chyba antybiotyk) w tygodniowym odstępie i zmiana smakołyków z popularnych pedigree na jakieś drogie z kaczki. -
Psy odebrane, są dt, potrzebne choćby najmniejsze deklaracje!!!
Lidan replied to Randa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Lidan']Przelałam 310 zł. Proszę o potwierdzenie na wątku bazarkowym gdy już będą na koncie. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235645-ZAKOŃCZONY-ROZLICZAMY-Żelazko-torebka-Kolczyki-klipsy-szkło-do-2-12[/URL][/QUOTE] Czy pieniążki dotarły na właściwe konto??? -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Sielsko, anielsko, świątecznie u Polci :-) -
Wielkie zmiany w życiu Reksia vel Rockyego :) ...
Lidan replied to Paolina's topic in Już w nowym domu
Racja...tylko, że ja nie należę, niestety, do tych subtelnych, delikatnych, dyplomatycznych osób i dlatego niechcący czasem kogoś urażę... za co szczerze przepraszam :oops: -
Wielkie zmiany w życiu Reksia vel Rockyego :) ...
Lidan replied to Paolina's topic in Już w nowym domu
Zaglądam do Reksia i widzę, że ni e tylko mnie święta jakoś niezbyt cieszą ;-) Dziwni z nas ludzie, prawda :watpliwy: -
10 zł deklaracji na wagę życia dla POLI. POMOCY!!!
Lidan replied to EVA2406's topic in Już w nowym domu
Ja również życzę wszystkim spokojnych świąt! -
[quote name='Anula']Poszukuję osoby do przeprowadzenia wizyty p/a w Krakowie przy ul.Skarżyńskiego dla mojej tymczasowiczki.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?[/QUOTE] Skarżyńskiego to os. Dywizjonu 303, prawda? Napisz do AMIGA. Mieszka w tamtej okolicy, może będzie mogła pomóc.