Jump to content
Dogomania

Lidan

Members
  • Posts

    5887
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lidan

  1. Nie kojarzycie przypadkiem tego psiaka? Przyszedł dzisiaj za moimi sukami ze spaceru. To chyba młody piesek, szczuplutki, cichy, ale wesoły. Ma brązowe oczy, niekopiowany ogonek, nie jest wykastrowany, nie ma chipa. Zguba ma czarną obróżkę z materiału i małą granatową w kratkę bandamkę. Na odwrotnej stronie obroży jest napisany nr telefonu tylko niestety ostatnie 3 cyfry zatarły się tak, że nie da się ich odczytać. Próbowaliśmy dzwonić trochę na chybił trafił ale nie trafiliśmy. Piesek został znaleziony na granicy Czerwonego Prądnika i os. Oświecenia. Koło południa był widziany w okolicach Złotego Wieku. Nikt go nie zna i nikt nie chce :( Ja też go nie chcę bo nie potrafię spacerować z trzema psami i nie stać mnie na kolejnego czworonoga...i nie mam miejsca na kolejne zwierze nawet takie milutkie. Podejrzewam, że latał za suczkami i może pobiegł za daleko. Na razie rozwiesiłam kilka ręcznie pisanych ogłoszeń bo nie mam sprawnej drukarki w domu. Zgłosiłam też do schroniska znalezienie psiaka. Mam nadzieję, że właściciel zacznie go szybko szukać. Gdyby przypadkiem ktoś miła czas i drukarkę to proszę powieście trochę ogłoszeń w okolicach Złotego Wieku, Oświecenia, Mistrzejowic.
  2. Wiem, że Ci ciężko, smutno i źle... Wiem, że w takiej sytuacji większość ludzi podejmuje decyzję, że w przyszłości psów nie będzie w ich domu. Dwanaście lat temu, po uśpieniu mojej siedemnastoletniej Psotki też się zarzekałam, że nie będę miała więcej psa. Wytrzymałam 7 lat. Może i nie miałabym psów gdyby ktoś ich nie wywalił. Teraz kocham je najbardziej na świecie i nie żałuję, że trafiły pod nasz dach. Czas leczy rany i koi smutki, a chęć pomagania psom w beznadziejnej sytuacji jest często silniejsza od naszych żali i postanowień. Łatuś taki poważny na tych zdjęciach... Pamiętam jak robiłam mu pierwsze allegro, jak przerabiałam zdjęcia, żeby nadawały się do wklejenia...tak jakby to było miesiąc temu.
  3. Biedactwo... Zwierzęta cierpią w milczeniu tak długo, a gdy już widać, że coś jest nie tak to okazuje się, że już jest za późno na leczenie. Łatuś już nie cierpi i może biega z moją Psotką, Elzą i innymi cudnymi psiakami, które przeszły wcześniej za tęczowy most. Trzymaj się Reniu :glaszcze:
  4. [quote name='daga31081980']Łatuś za TM:([/QUOTE] O matko... Strasznie mi przykro :( Można wiedzieć co się stało? Nie przeżył operacji czy też skrócono mu życie w bólu? Biduś, nie doczekał wprawdzie własnego domu ale on o tym nie wiedział. Na pewno czuł sie w dt jak u siebie i ostatnie dni spędził w komfortowych warunkach, otoczony dobrymi ludźmi. Dzięki dobremu sercu Liones Łatuś żył w dostatku choć nie miał już prawie deklaracji i za to serce bardzo dziekuje.
  5. Czy psiak jest już po operacji? Udało się? Coś więcej wiadomo o tym guzie?
  6. [quote name='Lionees']Z łatusiem jest bardzo źle,jutro operacja.Rokowania są bardzo,bardzo ostrożne.Wszystko potoczyło się migiem,łatuś ma guz w jamie brzusznej.Jutro w trakcie operacji dowiemy się co dalej.... Jutro też opiszę wszystko. Trzymajcie kciuki,bo bardzo potrzebne :([/QUOTE] Trzymaj się Łatku :kciuki:
  7. [quote name='kaja8888']gdzie wszyscy jesteście???????????? Tak tu cicho :([/QUOTE] W pracy :p
  8. Śliczności kochane :iloveyou: W jakich luksusach teraz mieszkają :-) To była przeprowadzka z budy do pałacu :multi:
  9. Wiadomo co z Trusiem? Poprawiło się troszkę?
  10. Bo ja wszystko jest w porządku to wszyscy lecą do tragedii i na bazarki ;-) A jeszcze inni próbują przed świętami nowych przepisów na ciasta i degustują :eating: Odkryłam fajną stronę z przepisami: [url]www.kotlet.tv[/url] Jest tam sporo ciekawych przepisów m.in na różne serniki :-) Pola wygląda na zadowoloną. Niebrzydka z niej panienka :iloveyou:
  11. [quote name='EVA2406'] Przed chwilą rozmawiałam z DIF i mówiła, że Polcia cały czas śpi, ale jak się ją zawoła to otwiera na chwilę oczy. Zaraz mają iść na sioo.[/QUOTE] Uff... Dobrze, że śpi...chyba...Trzymamy dalej kciuki za szybką rekonwalescencję :kciuki: [quote]Tak jak przypuszczaliśmy sterylka okazała się aborcyjną. Byłyby następne cztery bidy................ :([/quote] A to poważniejsza sterylka była. Całe szczęście, że trzymałyście ręke na pulsie bo szczeniaczków szukających domu jest u nas pod dostatkiem. [quote]Dałam DIF pół worka karmy Purina. Moje suczydła podzieliły się z Polą :). Tak więc z jedzonkiem mamy na chwilę spokój. DIFciu, jak będzie się kończyło to melduj ;)[/quote]Każdy troszkę podeśle i Polcia z głodu nie umrze ;-)
  12. Będę trzymać kciuki jutro za Polę.
  13. Faktycznie całkiem spory pies z tej Poli :crazyeye: A ja jej jedzonko dla małych psów wysłałam :oops:
  14. Też tu zaglądam z nadzieją na jakieś wiadomości o Poli (i może zdjęcia) :-) [COLOR=silver]Dzisiaj bez wyrzutów sumienia mogę tu siedzieć i nikt mi nie przeszkadza. Przy takiej pięknej pogodzie wymęczyłam moje sunie na 3 godzinnym spacerze. Teraz śpią i nawet do głowy im nie przychodzi przynoszenie piłeczek do rzucania ;-)[/COLOR]
  15. [quote name='EVA2406']Właśnie dowiedziałam się, że obroże Preventic zostały wycofane, bo były za mocne i padały od nich wszystkie owady.[/QUOTE] Osoba u której w tamtym roku kupowałam obroże preventic powiedziała, że tylko u nas są wycofane. W Czechach podobno można je kupić. Tej obroży używa się też w leczeniu nużycy. Osobiście zamierzam również w tym roku zabezpieczyć Gapę właśnie tą obrożą, jeśli tylko będzie to możliwe...chyba, że wynajdę coś innego równie skutecznego :-)
  16. [quote name='EVA2406']Karma doszła - 4 kg. Poleńka bardzo dziękuje :) Wyniki mam już u siebie i tak na moje oko nie jest źle. Są małe odchyłki od normy, ale to pewnie nie będzie miało wpływu. Dzwonię do mojej wetki, ale nie odbiera.Pewnie zajęta. Mamy jednak jeszcze chwilkę czasu na konsultacje z wetką. [B]Może i obroża kiltix jest dobra, ale moje wszystkie suczydła są uczulone na obroże.[/B] Dostają wyprysków i łysieją pod obrożą, więc zostają mi tylko kropelki. Tylko jakie?????[/QUOTE] Jedna z moich suczek też drapała się przez cały czas noszenia tej obroży aż wpadłam na to, że może być uczulona. Od tej pory kupuję jej obroże [URL="http://allegro.pl/preventic-obroza-przeciw-kleszczom-dla-psow-od-ss-i2191428085.html"][COLOR=purple][U][B]PREVENTIC[/B][/U][/COLOR][/URL] tylko, że ona jest droższa, trudniej dostępna i działa chyba przez 4 miesiące. Co ciekawe Gapa lepiej ją toleruje i kleszczy nie łapie, natomiast na Kolę kleszcze właziły przy tej obroży jakby jej w ogóle nie było :niewiem: Obydwiesuczki są niewielkie, obydwie kudłate i razem spacerują w tych samych miejscach... [quote name='bico'][SIZE=2]Żadne antykleszczowe zabezpieczenie nie ma sprawić, żeby kleszcze w ogóle "bały się" na psie pojawić, tu chodzi o to, że jak już kleszcz się pojawi i wkręci, preparat ma go jak najszybciej zabić, zanim się na dobre opije i zainfekuje żywiciela.[/SIZE][/quote] jestem innego zdania, tym bardziej, że mam pewne porównanie działania różnych środków. Koleżanka ma niskopodwoziowego psa o wadze ok 20 kg, który uwielbia kąpiele w rzekach i bieganie po krzakach. Długo nie mogła się przekonać do kupna obroży przeciw kleszczom uważając, że psiak ją szybko zgubi w krzakach i cały czas zakrapiała go frontlinem. Po każdej wyprawie poza miasto Kajtuś wracał z 4-5 wbitymi kleszczami. W pewnych okresach zbierał kleszcze już nawet na krótkim spacerze po krakowskim osiedlu w centrum miasta. Gdy w końcu koleżanka postanowiła wypróbować obroże kiltiks okazało się, że Kajtek wraca "czysty" ze spacerów, sporadycznie trafiał się jeden kleszcz. Tak więc są środki, które odstraszają krwiopijców i na pewno jest to lepsza ochrona niż wkręcony kleszcz, który po 48 godzinach zatruje się frontlinem czy innymi kropelkami :lol:
  17. [quote name='DIF']Są już wyniki badań krwi, ale niestety nie mogę zeskanować z uwagi na sprzętowy problem. Jeśli ktoś by chciał pomóc to przekażę maila dalej w celu wstawienia na dogo.....:modla:;)[/QUOTE] Możesz wysłać do mnie to wstawie wieczorem (przy pomocz TZa ;-) ) [email][email protected][/email] Czy doszła już karma dla Poli?
  18. Biedactwo... pewnie zmęczony wrażeniami ostatnich dni. Dojdzie do siebie gdy będzie miał trochę spokoju i poczuje się bezpiecznie :-)
  19. [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]DIF[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18828384#post18828384"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL] Pola na razie dostała frontline na skórę przeciwko pchłom i kleszczom, ale ja osobiście nie ufam temu preparatowi!:shake: [quote name='EVA2406'] To co polecasz, bo ja muszę swoje psiarstwo zabezpieczyć.[/QUOTE] Podobno różne preparaty różnie działają na różne psy. Dla mnie dobre zabezpieczenie jest wtedy gdy kleszcze w ogóle nie czepiają się psa, a przy frontline niestety czasem nawet codziennie wyjmowałam z psa te paskudy. U moich kudłatych (a także u znajomych gładkowłosych ;-) )doskonale sprawdza się obroża kiltix. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obroża działa przez conajmniej pół roku. Zaopatruję się na allegro u tego właśnie solidnego i taniego pana [URL="http://allegro.pl/obroza-kiltix-mala-zimowa-promocja-od-zookrak-i2199713256.html"][B][COLOR=red]= >[/COLOR][/B] [COLOR=darkred][U][B]obroża kiltix[/B][/U][/COLOR][/URL]
  20. Śliczna psina zrobiła się z tej kupki nieszczęścia. Brawo dziewczyny!:klacz:
  21. Nie mogę się doczekać zdjęcia Poli w salonowym wydaniu.
  22. Sprawdzam co u Poli :iloveyou: Melduję, że karma wysłana priorytetem ale prawie wieczorową porą więc pewnie nie ma co się spodziewać dostawy wcześniej niż pojutrze :niewiem:
  23. Zaglądam do staruszka. Co u niego? Strasznie mi go żal...
  24. EVA zwolnij "trochę przestrzeni" w swojej skrzynce. Próbowałam wysłać do Ciebie pw i pokazał mi się taki komunikat: [quote]EVA2406 wykorzystali swój limit wiadomości, i nie mogą przyjąć żadnej nowej dopóki nie zwolnią trochę przestrzeni.[/quote]:crazyeye: :lol: Adresik dostałam. Postaram się jutro wysłać paczuszkę.
  25. Płakać się chce na widok tak przestraszonej trzęsącej się kupki nieszczęścia :(
×
×
  • Create New...