Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
To kielecka seria. W niedzielę rano ewab i jej TZ pojechali po kalekiego Jagiego, który do mnie trafił. Na drodze, przy lesie zostały dalej dwa psy, w tym bokserek. Wieczorem interweniowali w sprawie Mozarta i reszty. Może tego szczeniaka chociaż ktoś weźmie na DT? Tam dzień bez zgłoszeń o kolejnych bezdomnych psach jest dniem udanym. Kto wchodzi na kielecki wątek, to wie.
-
Chyba warto tu zamieścić zdjęcia pozostałych w tym koszmarze psiaków. Biedaczek :-(. Szkoda, że u nas jest takie przepełnienie i nie mam jak pomóc. Może zacząć zbierac pieniądze na hotelik? Gdzie się podzieje, jak skończy się mu ten króciutki tymczas? Deklaracje, choćby niewielkie zawsze przybliżą wizję bezpiecznego schronienia, a tak nie ma żadnej nadziei :shake:.
-
Linka jest sliczna, tylko prosze na PW króciutki opis i tel. taktowy do jej DT . Gubię się w tych wszystkich psiakach, a tak zanotuję sobie w widocznym miejscu.
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
divia-gg, próbuj prostowania i malowania, tylko nie zapomnij o postawieniu jej uszu :evil_lol:. Muszę zastanowić sie nad przerobieniem Groszka na onka ;). Mnie tez to zaskakuje, bo dzwonią, mówią że szukają psa na zewnątrz, do pilnowania, ale ma być onek, albo mix. Wszystkim polecam Barego, ale jakoś szczególnie zalezy na wyglądzie. Bez sensu :shake:. Skoro pies ma spełniać rolę stróża, to jakie znaczenie ma jego wygląd? Powinni patrzeć na predyspozycje w tym kierunku. -
Ja też prosiłam wczesniej o fotki szczeniaka i kontakt. Cały czas dzwonią ludzie o szczeniaczki. ewab, wstaw zdjęcia pozostałych psów. Pododawaj je do wątków moich tymczasowiczów z informacją, że takie jeszcze kieleckie psiaki potrzebują pilnie Dt, żeby można je było wydostać z piekła. Może akurat ktos je dojrzy. W im więcej wątkach bedą, tym większa szansa na ich wypatrzenie.
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Erka, nic nie wspominali, że go nie chcą, tylko że mysleli, że bedzie mniejszy. Podawałam jego wagę, ale chyba ludzie nie kojarzą psów po wadze. Napisali, że wszystko w porządku. ewab, ten pan co chce owczarka, to pewnie na zewnątrz, skoro ma ogród? Podpytałas może? Niko nie nadaje sie absolutnie. On nie ma sierści onka, brak mu podszerstka i po kilkunastu minutach na zimnie wyje i zawodzi, żeby iść do domu. Może mieszkać wyłącznie w domu. Do mnie też dzwonią ciągle udzie, którzy szukają onka nadającego się na zewnątrz. -
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Jagiego raczej nic nie boli, on boi się tego, co może go spotkać. Na spacer z nim wychodzi mój mąż, ale sama muszę go odbierać, bo jemu nie da się podnieść. Chyba musiał doświadczyć więcej złego od mężczyzn. Ja robię to tak, że najpierw do niego szczebioczę, potem głaskam po głowie, a dopiero na końcu chwytam za bok. Jak już go złapie z jednej strony, to wtedy ulegle się kładzie i mozna podnosić. Boi się samego ruchu zblizającej się do boku ręki. Najlepszy byłby dom bez małych dzieci na wszelki wypadek. W związku z tym, że Jagiemu nie dolega nic, co da się wyleczyć, to myśle, że możnaby go spróbować ogłaszać. Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc? ja niestety nie robię ogłoszeń ze względu na brak czasu. O Jagim można napisać, że jest spokojny, lekko wystraszony. Za to grzeczny, zachowuje czystość w domu, nie niszczy, nie jest wybredny w jedzeniu, chętnie je suchą karmę. Toleruje suki, nie przepada za innymi samcami. W domu nie reaguje na koty. Nie nadaje się do domu z malutki dziecmi ze względu na lęk, przed gwałtownymi ruchami. Idealny do domu z ogrodem. Kontakt (32) 3533135, 660124623. Bardzo prosze o wsparcie finansowe dla Jagiego :modla:. Zaszczepiony i wykastrowany będzie miał większe szanse na znalezienie domu. Niko zjada po kilogramie suchej karmy dziennie i nie mam nawet pieniędzy na kupienie nastepnej karmy dla Jagiego. -
Albinka bardzo dobrze reaguje na inne psy, tylko za szczeniaczkami nie przepada, jesli jej wchodzą do legowiska. Kotów też nie goni. Jest bardzo spokojna. Zero agresji. Dostaje bardzo bolesne leki i tylko patrzy żałośnie, nawet nie warknie. Fajnie, jakby miała ogłoszenia. Tylko trzeba napisać, że na dzień dzisiejszy ma mało sprawną jedną nóżkę. Na jej usprawnienie potrzeba czasu. Po tym są już tylko same plusy. Zachowuje czystość, nie szczeka, ładnie chodzi na smyczy, jest spokojna i zrównoważona, kocha dzieci. Myśle, ze w ogłoszeniu można dać jako pierwsze któreś ze zdjęć z moją córką i jakiś tytuł w stylu "Albinka kochająca dzieci..." Nie da się jej podciągnąć pod żadną rasę, więc trzeba skupić się na jej głównych zaletach ;). Z doświadczenia wiem, że wielu ludziom zależy nie tyle na wyglądzie psa, co jego stosunku do dziecka. Tel. do ogłoszeń (32) 3533128.
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Ja tez dostałam wiadomość od Plutka. Jest grzeczny i wszystko w porządku, tylko przerósł oczekiwania Państwa, jesli chodzi o rozmiar ;). -
[quote name='betel']Dodałam do Allegro jeszcze 2 zdjęcia z tych nowych . Nie wrzucałam fotki z dzieciaczkiem , choć ładna , bo lepiej nie ryzykować[/QUOTE] Nie rozumiem :oops:, czego nie ryzykować ? Chodzi o stosunek do dzieci? Groszek to słodka ciapa i uwiebia dzieci. Bardzo chciałabym, żeby trafił do domu z dziećmi. Jest delikatny i przytulny. Ciągle tylko przytulałby się. Lubi wszystko, co sie rusza. jako jedyny polubił moje yorki i maltańczyki. One na niego ujadają i go podgryzaja, a on nic sobie z tego nie robi i chce bawić się dalej. Najlepszą jego kolezanką jest Łatka, wspólnie szaleją. W ogóle Groszek jakoś szczególnie zjednuje sobie psich przyjaciół. Bardzo lubi go Niko, a np. Plutka i innych szczeniąt nie tolerował. Poza tym Groszek jest bardzo usłuchany. Na spacerze nie odbiega, a jesli nawet to, jak tylko usłyszy swoje imię, przybiega. Trochę kojarzy mi sie z świnką z kreskówki" świnki trzy" ;). Ma grubiutką pupkę i jest wiecznie zadowolony :lol:. No i jest wyjątkowo zrównoważony. Tak go zachwalam, że najchętniej sama sobie wzięłabym go :evil_lol:.
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
U Jagiego wszystko w porządku. Wczoraj musiał być bardzo zestresowany. Dzis ładnie zjadł, najchętniej z ręki. Cieszy się już trochę na mój widok. Najgorsze są spacery, bo trzeba iść, gdzie chce. Jesli próbuje się go wziąć na ręce, to próbuje sie odgryźć. Dziś mój mąż poszedł z nim wieczoram na spacer. Długo nie wracali, więc wyszłam zobaczyć, jak sobie radzą. Okazało sie, że Jagi nie chciał iść w stronę domu, a nie dał sie wziąć na rece, bo kłapał zębami. Stali więc tak pośrodku drogi i czekali na zbawienie :evil_lol:. Dodam, że obaj wystraszeni i zdezorientowani. -
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Na razie na Jagiego wydałam 30 zł za wizytę wet. Dziekuję za wsparcie, swoje konto podaje Erka. Jolanta08, Erka na pewno poda Ci na PW numer do wpłaty. -
ewab, te psy w górach to są bezdomne, czy czyjeś, tylko zagłodzone i zaniedbane? Do mnie ciągle dzwonią ludzie w sprawie szczeniąt, to wstaw fotki i podaj jakis kontakt, bedę odsyłac.
-
Groszek na zimowym spacerku: [URL=http://img41.imageshack.us/i/2910n.jpg/][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/325/2910n.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img41/2910n.jpg/1/][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/2910n.jpg/1/w462.png[/IMG][/URL] [URL=http://img694.imageshack.us/i/2909.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/9908/2909.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img694/2909.jpg/1/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/2909.jpg/1/w460.png[/IMG][/URL] [URL=http://img710.imageshack.us/i/2913.jpg/][IMG]http://img710.imageshack.us/img710/3985/2913.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img710/2913.jpg/1/][IMG]http://img710.imageshack.us/img710/2913.jpg/1/w640.png[/IMG][/URL] [URL=http://img407.imageshack.us/i/2911z.jpg/][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3245/2911z.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img407/2911z.jpg/1/][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/2911z.jpg/1/w464.png[/IMG][/URL]
-
Poznajecie tego bałwanka? [URL=http://img695.imageshack.us/i/2906.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/6522/2906.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img695/2906.jpg/1/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/2906.jpg/1/w466.png[/IMG][/URL] [URL=http://img34.imageshack.us/i/2907r.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/3791/2907r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img34/2907r.jpg/1/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/2907r.jpg/1/w439.png[/IMG][/URL] [URL=http://img34.imageshack.us/i/2905r.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/2735/2905r.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img34/2905r.jpg/1/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/2905r.jpg/1/w444.png[/IMG][/URL]
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Niko na wieczornym spacerze: [URL=http://img46.imageshack.us/i/2902.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/1986/2902.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img46/2902.jpg/1/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/2902.jpg/1/w640.png[/IMG][/URL] [URL=http://img130.imageshack.us/i/2903y.jpg/][IMG]http://img130.imageshack.us/img130/5885/2903y.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img130/2903y.jpg/1/][IMG]http://img130.imageshack.us/img130/2903y.jpg/1/w640.png[/IMG][/URL] Ewelinko, bardzo dziękuję. Oby ktos się zgłosił z tych ogłoszeń. -
Obiecane wczorajsze fotki Albinki. Ręka, która leczy ;): [URL=http://img64.imageshack.us/i/2899a.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/6766/2899a.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img64/2899a.jpg/1/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2899a.jpg/1/w436.png[/IMG][/URL] [URL=http://img64.imageshack.us/i/2900.jpg/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/6913/2900.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img64/2900.jpg/1/][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2900.jpg/1/w433.png[/IMG][/URL] [URL=http://img46.imageshack.us/i/2901.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/1700/2901.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img46/2901.jpg/1/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/2901.jpg/1/w438.png[/IMG][/URL]
-
Albinka czuje się dobrze. Chodzi nadal na 3 nogach i tu chyba trzeba duzo czasu + masaże, żeby stanęła na 4. Najważniejsze jednak, że porusza się samodzielnie. Wczoraj dostała całą porcje kroplówki. Je i pije sama. Dzis zrobiła ogromne siku, wczoraj więc wstrzymywała pewnie ze stresu. Jest wybredna w kwestii jedzenia. Wybiera mięso z miski, zostawia ryż. Jest to przemiła i przekochana sunia. Dziś zacznie dostawać wszystkie pozostałe leki. Dostanie również lek rozpuszczający skrzepy, więc po kilku dniach, jak odblokuje się tętnica rdzeniowa, może stanie tez sama na wszystkich łapkach.
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Jagi był wczoraj badany neurologicznie. Miał tez badane oczy. Myślę, że nie chodzi tu o słuch, bo reaguje na głos, tylko brak potrzeby kontaktu z ludźmi, jeśli całe zycie był bezdomny. Nie mozna zapominać, że w Kielcach wiele psów od urodzenia nie ma domu. Podobnie do niego zachowywała się nasza Sara po 9 latach spędzonych w schroniskowej budzie. Do dziś nie ma zbytnie potrzeby bezpośredniego kontaktu. Jagi np. nie macha z radości ogonem. Jesli chodzi o sikanie, to miałam na mysli nie problemy z oddawaniem moczu, tylko to, że utrzymanie się w tej pozycji na niesprawnych nogach, które jeszcze bez przerwy podrygują, sprawia mu wiele trudności. Całą noc nie ruszył się z legowiska. Nic nie jadł, nawet z ręki. Na spacery noszę go na rękach i nie zrobi kroku na smyczy, jesli nie chce iść w danym kierunku. Zaczyna się szarpać i gryźć smycz. Ożywia się tylko na widok wolnej przestrzeni i mojego Wolfa, który biega gdzie chce. Cały wtedy napina sie i aż drży. Myślę więc, że najlepszy byłby dla niego dom z ogrodem, gdzie miałby zajęcie i swój teren. Nudzenie się w legowisku zupełnie mu nie odpowiada i pobyt w domu go stresuje. Bardzo proszę o wsparcie dla niego. Jesli mamy szukac mu domu przez zagraniczne fundacje, to trzeba będzie go zaszczepić także przeciwko wściekliźnie, a póxniej wyrobić paszport. Dziś go odrobaczę, a za dwa dni mozna na wszystko zaszczepić, tylko, nie ma za co. Do tego ze względu na moje suki i obecność trzech innych dużych samców, konieczna u nas jest kastracja. Nie wiem naprawdę, jak to ogarnąć. -
Jutro czeka nas najkosztowniejsza sprawa, czyli wizyta w aptece. Leczenie jest skuteczne, ale bardzo kosztowne. Ja więc też prosze o pomoc finansową dla sunieczki. Za to mam naprawdę dobre wiadomości. Albinka była na spacerze wtedy, kiedy my i jest super. Możecie śmiało ją zacząć ogłaszać. Gdyby ktoś chętny znalazł się, to troszkę poczeka. Albinka ma najbardziej pożądaną cechę, mianowicie uwielbia dzieci. Jak tylko zobaczyła Minię na sankach, to przypadła do niej i przykleiła sie, a widziała ją pierwszy raz w życiu. Mama bała sie, żeby Albinka nie przemarzła, a ona nie chciała odejść do domu od Mini. Niesamowity widok. Jak załadują się baterie w aparacie, to wstawię fotki. Leczenie daje już rezultaty. Dostała tez steryd. Albinka... chodzi. Koślawo i na 3 nogach, ale zawsze o własnych siłach. Niewładna jest tylko noga po tej stronie, gdzie był krwotok i zrobił się zator. Z czasem powinno być lepiej. Dostała kroplówke. Problemem jest siusianie. Widac, że oddawanie moczu sprawia jej trudność. Jutro dowiem się, co z tym zrobić. Widać, że bardzo potrzebuje w człowieku oparcia. Dobrze byłoby, gdyby znalazła się szybko dla niej rodzina, żeby nie przyzwyczaiła sie za bardzo i po leczeniu mogła pojechac do nowego domu. Ona pragnie kontaktu z człowiekiem całą sobą. Jest też świetna w relacjach z innymi psami.
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Jesteśmy po spacerze. Jagi chyba naprawdę nigdy nie miał domu. Zachowuje sie trochę autystycznie. Nie ma potrzeby kontaktu z człowiekiem. Ten kontakt ogranicza do bycia "obok", a nie "z". Nie potrafi absolutnie chodzic na smyczy, co jakiś czas ma napady paniki. Poza tym cały czas jak stoi, to ma tik, który wygląda, jakby kopulował. Najwiekszą trudność sprawia mu siusianie. Sika jak suczka i pod koniec prawie leży Jest łagodny, boi się gwałtownych ruchów, ale to normalne, jesli mieszkał w kieleckie wsi. Andzia ma rację. Zmiany są nieodwracalne. Mozna tylko masować tą słabszą nogę, żeby pobudzić mięsień. Jej stopa zresztą jest podwinięta do środka, więc na niej rzadziej staje. No i ma mieć duzo ruchu, żeby ta noga pracowała. Olga7, dziękuję za zainteresowanie. Gdybyś nawiązała jakiś kontakt, to daj znać. Jagi świetnie nadaje się do domu z ogrodem. Jest czujny, lubi przestrzeń i widac, że lepiej czuje sie na zewnątrz, niż w domu. Pani doktor podkresliła tez jego kolejną zaletę, mianowicie nie bedzie liniał dwa razy w roku, a jego włosy nie powinny uczulać. Mam zdjęcia z wieczornego spaceru, tylko rozładowała mi sie bateria w aparacie.