Jaaga
Members-
Posts
19185 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Jagi miał wczoraj jechac do Mikołowa na kastrację razem z kotką do sterylki, ale kotka dostała rujki i zabiegi przenieśliśmy na poniedziałek. Poza tym znaczna poprawa w chodzeniu. Tiki ma oczywiście cały czas, ale nabrał ciała i noga z zanikiem mięśni zaczęła lepiej pracować. Na apetyt nie narzeka, wiec pewnie będzie jeszcze lepiej. jest dalej miły i spokojny. Obawiałam się terierowatego charakterku, ale jak na razie niepotrzebnie. -
Erko, jeszcze wydałam 18 zł na 3 Fraxyparyny, które wzięłam z apteki, zanim dotarła paczka od Ewelinki. Na wtorek Albinka jest umówiona na kontrolną wizytę w Tychach, wiec znowu niestety, pieniądze będą potrzebne :roll:. Skarpetki nie sprawdzają się, od razu się zsuwają. P. doktor powiedziała, żeby spróbować specjalnej elastycznej, samoprzylepnej opaski, jaką stosuje się np. do zabezpieczania wenflonów. Tylko dziś jej nigdzie nie kupię, bo wątpie, żeby u nas w aptece mieli. Wczoraj zakończyłysmy podawanie niektórych leków. Teraz będzie już łatwiej.
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
divia-gg, fajnie podnosisz wątki. -
[quote name='ewab'] Dużą sukę przwozimy jutro do płatnego hoteliku - porobimy wtedy zdjęcia. [/QUOTE] O tą wiadomość mi chodziło.
-
Przeczytałam, że ta duża suka z młodymi, których nie chce pokazać, ma jechac do hoteliku załatwianego przez ewab. Czy źle zrozumiałam? Wiem, ze ta druga jest bez schronienia, ale jej chociaz nikt nie chce widłami zabić.
-
Bardzo cieszę się, że sunia z 7 młodymi pojedzie do hoteliku. ewab, napisz może jakie bedą koszty ich utrzymania, może uda się tu cos nazbierać na ich pobyt. Pobyt w hoteliku tak dużej suki i stadka młodych głodomorów będzie pewnie kosztowny. Szkoda, ze u mnie adopcje stoją, bo wzięłabym któregoś.
-
Ewelinko, leki juz dotarły. Dziękuję. I tam musiałam wykupić na początek 3 sztuki w aptece. Teraz zostanie z waszego opakowania, ale trudno. Albinka ma problem. Nie chce wychodzić na spacery, bo tą niewładną stopą szura po zamarzniętym śniegu i już zrobiła się jej rana. Dałam skarpetki od młodszej córeczki. Zobaczymy, czy pomogą. Poza tym wszystko w porządku.
-
Proszę na PW o nr telefonu kontaktowy do opiekunów maluszkow, bo ciągle ludzie do mnie dzwonią o małe szczeniaki, a te właśnie rokują nieduzy wzrost.
-
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
ewab, a co z tą suką, która nie dopuszcza ludzi do młodych? Jesli jutro karmiciel wyjedzie, to nie zabiją ich tam na wsi? Ciągle o niej myślę, tak mi ich żal. -
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab']Qurcze...[INDENT] duża 40-50 kg suka z dziećmi, których nie chce nawet ludziom pokazać. Karmi ją człowiek, który w nalbliższy weekend wyjeżdża na pewien czas. Zostają ludzie, którzy mówią: "po co ją pan karmi, tak to już by dawno zdechła". A jeden taki to już z widłami do niej szedł. Niestety nie mamy zdjęć, bo opiekun nie ma internetu. Suka znajduje się na wsi za Końskimi. Od nas to 65 km. Jeśli mamy je ratowac musimy jechać "w ciemno". Największym problemem jest to gdzie umieścić 2 suki (w tym jedną b. dużą) i 12-13 szczeniaków. [/INDENT][/QUOTE] ewab, może załóżcie tej suce wątek? Zobacz, jaki odzew jest na wątku Mozarta. Zabije wieśniactwo szczeniaki, jak nic, jesli nie umrą z głodu :-(. Sama wzięłabym ją do ogrodu do kojca, ale utrzymanie tak dużej suki i szczeniąt, to naprawdę ogromny wydatek :roll:. Nie wspominając o samej opiece i sprzątaniu. Może ktoś się zlituje. Może udałoby się je w jakimś hoteliku umieścić? Nie ma nikogo na dogo, kto mieszkałby bliżej tej miejscowości i mógłby zrobić zdjęcia? Jak ten pan wyjedzie, to już pewnie nie wyłapie się rodziny, skoro suka nie dopuszcza do młodych :shake:. -
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Tam, gdzie będzie kastrowany nie ma RTG. Kastracja będzie w Mikołowie, a RTG w Tychach. Tutaj, w Katowicach też jest jedna lecznica z super sprzętem, ale trzeba umawiać termin na konkretny dzień i godzinę, a trudno mi przewidziec, czy dam radę w tym czasie akurat jechać. Ważne, że jest coraz lepiej. Dom bez płytek, z ogrodem poszukiwany. -
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
No, nie ten sam, ale co się dziwić, jak wsuwa kg karmy dziennie :evil_lol:. Przyjechała wygięta chudzinka, a teraz to kawał psa. Już ma ponad 30 kg, a pewnie jeszcze sie rozrośnie. Teraz widać efekty kastracji, bo przestał uganiać sie za sukami. -
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Od Jagiego podobnie, jak od Albinki dobre wieści. Jest coraz fajniejszy. Cieszy sie na nasz widok, już nie kłapie zębami, jak się go bierze na ręce. Coraz lepiej reaguje. Lepiej chodzi, bo już nabrał ciała i nóżka więcej pracuje. Uczy się chodzenia na smyczy, powoli, ale jednak ;). W piątek jedziemy na kastrację. Mysle, że i tak trzeba mu zrobić RTG, żeby nie snuć domysłów, co jest wynikiem choroby, a co wypadku. Zresztą na prześwietlenie czeka tez Groszek. Myślę, że w poniedziałek będę już wolna i uda mi sie z nimi pojechać do Tychów. Co do poprzedniego imienia, to trochę adekwatne do jego wyglądu :evil_lol:. -
Wszystki kibicującym Albince chciałam napisac, że jest juz widoczna poprawa w jej stanie. Przyjmowane leki spowodowały, że jedną całkowicie podkurczoną łapkę już czasem udaje jej sie postawić normalnie. Najwiekszy problem mamy z wenflonami. Wczoraj trzeba było założyć jej nowy, a ona w nocy zgryzła cały bandaż, plaster i wygryzła wenflon. Wczoraj za wizytę i podanie dożylne leku mama zapłaciła 30 zł, a dziś chyba trzeba będzie znowu jechac, bo antybiotyk może być podawany jedynie dożylnie. Poza tym wszystko w porządku.
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Dziś kupiłam dla Jagiego Aniprazol na odrobaczenie. Podawać go mam 3 dni pod rząd. Zapłaciłam 25 zł za 5 tabl. Niestety, moja suczka dostała cieczkę i Jagi znowu traci kontakt z nami. Teraz głównie skupia sie na wąchaniu wszystkiego. Na spacerze reaguje złością, jak go próbuję go prowadzić. Bardzo prosze o wsparcie na kastrację Jagiego. Musze go najpierw wykastrować, a dopiero później szczepić, bo jak inne suki dostaną cieczki, to nie będę miała z nim co zrobić. Erko, kontroluj rozliczenia Jagiego. Na jego koncie na dzień dzisiejszy jest 85 zł. Oczywiście Jagi normalnie funkcjonuje. Tak, jak pisze Erka świetnie sobie radził i radzi. Wystarczy przyzwyczaić sie do jego tików i nie zwracać uwagi na dziwne pozycje. Jedynym problemem jest podłoże, po jakim ma chodzić. Płytki na podłodze odpadają. Jagi po nich przesuwa się na przednich łapkach ciągnąć reszte ciała po podłodze. Muszę mu wyścielić całą podłogę prześcieradłami, bo dywaników u nas nie ma ze względu na nasze psy. -
Erka, zrób zdjęcia kotce i kocurowi. Ja zrobię allegro kieleckiej kotce, która jest u mnie, to mogę zrobić im wspólne. Tak często do nas przyjeżdżają psy, ze zawsze przy okazji kot może się na transport załapać. Czy moja może być siostrą tego ze zdjęć, bo są bardzo podobne?
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Byłoby super, jeśli w przyszłości udałoby sie z psem dowieźć też karmę. Wiem, że gotowane jedzenie wychodzi taniej, ale przy takiej ilości zwierząt i obowiązków nie daję już rady przygotowywać posiłków. Daje więc suchą karmę, do której na smak dodaję mieso lub kocie puszki. Moim psom nawet nie co dzień gotuję posiłki, a to wychodzi garnek mięsa i garnek ryżu, które później musze szykować. -
Dziękuję za ogłoszenia dla Albinki. Pieniądze prosze wpłacać na konto Erki z dopiskiem "dla Albinki". Nie chcę teraz zbierać pieniędzy, żeby się w tym nie pogubić. Na AFN chyba lepiej nie wpłacać, bo ostatnio Erka mówiła, że ma problemy z dotarciem do kieleckich pieniędzy tam zbieranych. Jesli coś pomieszałam, to Ewo, popraw.
-
To kielecka seria. W niedzielę rano ewab i jej TZ pojechali po kalekiego Jagiego, który do mnie trafił. Na drodze, przy lesie zostały dalej dwa psy, w tym bokserek. Wieczorem interweniowali w sprawie Mozarta i reszty. Może tego szczeniaka chociaż ktoś weźmie na DT? Tam dzień bez zgłoszeń o kolejnych bezdomnych psach jest dniem udanym. Kto wchodzi na kielecki wątek, to wie.
-
Chyba warto tu zamieścić zdjęcia pozostałych w tym koszmarze psiaków. Biedaczek :-(. Szkoda, że u nas jest takie przepełnienie i nie mam jak pomóc. Może zacząć zbierac pieniądze na hotelik? Gdzie się podzieje, jak skończy się mu ten króciutki tymczas? Deklaracje, choćby niewielkie zawsze przybliżą wizję bezpiecznego schronienia, a tak nie ma żadnej nadziei :shake:.
-
Linka jest sliczna, tylko prosze na PW króciutki opis i tel. taktowy do jej DT . Gubię się w tych wszystkich psiakach, a tak zanotuję sobie w widocznym miejscu.
-
OWCZARKOWATY NIKO Z KIELC w DT wraca z adopcji SZUKA DOMU
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
divia-gg, próbuj prostowania i malowania, tylko nie zapomnij o postawieniu jej uszu :evil_lol:. Muszę zastanowić sie nad przerobieniem Groszka na onka ;). Mnie tez to zaskakuje, bo dzwonią, mówią że szukają psa na zewnątrz, do pilnowania, ale ma być onek, albo mix. Wszystkim polecam Barego, ale jakoś szczególnie zalezy na wyglądzie. Bez sensu :shake:. Skoro pies ma spełniać rolę stróża, to jakie znaczenie ma jego wygląd? Powinni patrzeć na predyspozycje w tym kierunku.