Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Z ostatniej chwili, bo Divia nie wie. Na wątku kieleckiej kolaczki jest spór o sterylke adopcyjną. Gdyby zapadła szybka decyzja o zabiegu, to kolaczka mogłaby przyjechać chocby dziś. po 2 tyg. byłaby do adopcji. Jesli nie przyjedzie, to sunia z parkingu, którą oswaja Divia moze w każdej chwili dojechać.
-
[Wrocław] Tragedia ciężarnej - Miszka, owczarek collie - już w DT.
Jaaga replied to NaamahsChild's topic in Już w nowym domu
Mam propozycję. Od mojem mamy dziś pojechał Wafelek. Na jego miejsce czeka już inna suczka, ale jesli Miszka miałaby zmienić DT i są pieniądze na zabieg, to może przyjechać najpierw. Dwa tygodnie po zabiegu będzie do adopcji. Może w międzyczasie wydałabym Nika, to tamtą wzięłabym wczesniej. Nie ma co zwlekać, myśle, ze decyzję trzeba podejmować jak najszybciej. Zdanie Erki czy Andzi znam, ale decydująca jest decyzja ewab. Jak coś, to prosze o kontakt. Daje propozycje, żeby nie było później mówione, że nie było alternatywy. -
Chroniąc niektórych od wybuchu, podaję do wiadomości: Wafelek własnie jest w drodze do własnego domu :multi::multi::multi:. Wafelka wzięła Pani, która adoptowała wcześniej Żabcię (Wierę). Własnie przyszła do mnie mama z wiadomością. Troche pochlipuje, ale chociaż ma pewność, że Wafelek będzie w super rękach, wiec nie ma się o co mazać ;). Pani dała 30 zł, wiec można przeznaczyć to na szczepionkę dla Albinki. Justyna, dasz radę zmienić tytuł?
-
TERIER NIEMIECKI (mix) po NOSÓWCE z objawami neurologicznymi- MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Zaglądam. Divia, dzięki za ogłoszenia. Jagi już porusza się doskonale, w biegu nie widać jego kalectwa. Ma tik, polegający na podrygiwaniu tylnej części ciała. Czasem podwija mu sie jedna stopa, ale nie zawsze. Dla nas to jest już praktycznie niezauważalne. Jesli chodzi o charakter, to jest idealny. Miły, wiecznie pogodny, lubi sie poprzytulac, ale nie nachalnie. Szczeka tylko, jak ktoś pojawi się przed domem, poza tym cichy. Na spacerach lubi się wybiegać, wiec dom z ogrodem byłby super. Nie niszczy, zachowuje czystość. Potrafi już chodzić po schodach. Nie jest wskazany dom z podłogami z płytek, bo ma trudności w poruszaniu sie po nich i ruch ogranicza do minimum. Chyba, ze miałby czymś je wyscielone. Jest łagodny, lubi dzieci, ale zrównowazone, bo boi sie jeszcze gwałtownych ruchów. Nie ma konfliktów z innymi psami, jesli one nie prowokują, koty toleruje. Jagi to młody 1,5-2 letni pies. Wazy 15 kg, mierzy 50 cm. Jest wykastrowany, zaszczepiony przeciw chorobom wirusowym, odrobaczony. -
[Wrocław] Tragedia ciężarnej - Miszka, owczarek collie - już w DT.
Jaaga replied to NaamahsChild's topic in Już w nowym domu
Do nas przyjeżdża kolejna kielecka suka, która jest po sterylce aborcyjnej w zaawansowanej ciąży. Nie rozumiem za bardzo paniki w przypadku takich sterylek, bo zwykła sterylizacja czy poród tez jest ryzykiem. Również może dojść do komplikacji. Szczeniaki rodzą się z trudem przez ileś godzin po to, zeby je potem uspić. Suka jest wymęczona i obolała, a na koniec za 2-3 mies. i tak trzeba ja sterylizować. Jedyną niedogodnością zabiegu w tak zaawansowanej ciązy jest podawanie Galastopu, jesli pojawi sie pokarm. Na kieleckich drogach, w lasach i na parkingach sa całe stada bezdomnych, porzuconych psów. Przeciez zamiast tych małych, można zabrać tamte. Erka od razu może przekazać szczeniaka, którego zgarnęła wczoraj. Patrząc na wszystkich moich kieleckich tymczasowiczów, sikających ze strachu, pełzających na kazdy ruch ręką, odgryzających się, czy telepiących ze strachu, po tym co przeszły w czasie swojej tułaczki, naprawdę jestem zaskoczona decyzją. Sama nie byłabym w stanie odebrać suce szczeniąt do uśpienia, dlatego tak bardzo jestem za sterylką aborcyjną. Szkoda, ze sterylizacja nie została przeprowadzona od razu, jak sunia pojawiła sie w DT. -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Jaaga replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Kto jeszcze wesprze finansowo Fabię? -
[quote name='ewab'] PS. jak widzę banerek u emilia2280 to zastanawiam się czy nie powinnam zmienić nicka. Czy to możliwe:cool3:.[/QUOTE] Ewab, aż weszłam w banerek Emilii. Masz racje, na pierwszy rzut oka można skojarzyć z Tobą. Emilia powinna dodać w nawiasie "nie mylić z ewab" :eviltong:.
-
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Nie dam rady. Po prostu suczka pójdzie do mojej mamy na takich zasadach, jak Albinka i Wafelek, a ja będę przy niej pomagać, wyprowadzać na spacery. Od kochanej jkp dostałam na potrzeby DT 200 zł, więc na pierwszy miesiąc będzie. Niko i Jagi nie wymagają na razie wkładów finansowych, czyli za te pieniądze można uratować terierkę, zeby jej tubylcy nie zarąbali. Z Nikiem raczej żaden następny pies nie wchodzi w grę. Cieszę sie, ze chociaz "dogadali" sie z Jagim i skończyły się spięcia. Do tego Sara zaczęła znowu pić i moczyć się, mimo podawanych hormonów, a z Łatki bez przerwy sie leje. Ze spacerów nie chce wracać, na śniegu nie może przesiadywać, gryzie mi ciągle moją maltankę, która ma iść na wystawy, a na razie przez nią wygląda jak ścierka. Nie miałabym ani miejsca, ani sił na kolejnego psa. -
Erko, przesłałam fotki szczeniorka. Jesli masz zdjęcia jakiegoś małego psa, to przeslij mi. Ma sie odezwać ta pani, która dziś własnie szukała małego, dorosłego pieska. Czekam na wiadomość w ważnej sprawie, wiec i tak będę musiała pylnąć się do biblioteki na internet ;). Divia_gg, ona powarkuje ze strachu. Tym akurat nie przejmowałabym się. Czyli co, ogłosić ją? Jutro do nas przyjeżdża w odwiedziny Zojka (teraz Kama) razem ze swoja Panią. Pani chce sie pochwalić swoją niunią, jak wyrosła :eviltong:.
-
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Jaaga replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Naprawdę nikt nie pomoże Fabii :roll:? Odnośnie kojca, to moja pierwsza beniowa tymczasowiczka tez przebywała wyłącznie w domu, kazdy praktycznie pies tu w końcu ląduje. Teraz szukam domu dla wyrośniętego onka i zainteresowani nie potrafią zrozumieć, dlaczego wyłącznie do domu. -
Erko, całe szczęście, że udało sie zrobić sterylki aborcyjne u kolejnych dwóch suczek. Dzieki temu nie bedzie nastepnych kilkunastu szczeniąt dla których nie ma domów, a za rok ich potomstwa. U nas w okolicy w kazdej przychodni jest plakacik fundacyjny zachęcający do sterylizacji kotek, przedstawiający potomstwo jednej pary i ich losy. Dopiero to tak naprawdę uświadomiło mi, jakie są zalety zabiegów. Jesli srednio z tych dwóch miotów byłoby razem 6 suczek, to kazda z nich za rok dałaby miot, czyli dzieki zabiegom Kielce bedą za rok miały o 25 niechcianych szczeniąt mniej. U nas nie ma takiego aż problemu, więc nigdy nie myslałam, ze będę maniakalnie namawiać ludzi do zabiegów. Divia_gg, czy jest szansa na złapanie sunieczki z parkingu? Dzis miałam tel. od pani, która bardzo chciałaby małego pieska. Myślę, ze taka drobna sunia znalazłaby dom. Gdyby była szansa na jej złapanie, to ogłosiłabym ją w lokalnej gazecie. Jakby ktoś zdecydował sie, to wtedy można by ja łapać. Nie mam na nia pomysłu, a jakos lezy mi na sercu.
-
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Jaaga replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Oby teraz już udało się ją dowieźć na zabieg. Im szybciej, tym lepiej. -
Piracik ma dom. Została Bejli musimy Jej pomóc- J. Zdrój
Jaaga replied to agrabcia's topic in Już w nowym domu
Taki śliczny, szpicowaty. Nawet charakter ma typowy. Mój mix szpica Wolf spedził w schroniskowej budzie 4 lata. Wychodził tylko po miskę z jedzeniem. Oby temu też udało sie trafić na własny dom. -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Jaaga replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Pieniądze wpłaciłam. Oby udało sie wykonać zabieg. -
Bernardynka Benia już znalazła swojego człowieka, DT staje się DS :D
Jaaga replied to Kika9004's topic in Już w nowym domu
Sterylka aborcyjna bernardynki za takie pieniadze, to naprawdę okazja. Czy udało sie zorganizować transport? Z pieniędzy, które dostałam od adoptujących mojego tymczasowicza na pozostałe, dam chociaż 20 zł na zabieg. Proszę o nr konta na PW. Od jutra nie bedę miała komputera, więc mogę wpłacić tylko dziś. Kto jeszcze dorzuci się do zabiegu? Zmieńcie tytuł. Ludzie nie pomogą finansowo w zabiegu, jesli w tytule szukacie DT dla niej i malucha. Tytuł w stylu "sterylka aborcyjna lub niechciane szczeniaki" powinien choć troche pomóc. Naprawdę to najlepsze wyjście dla suki. Po kilku dniach od zabiegu wróci do formy i można szukac jej domu. Ostatnio była u mojej mamy na DT Żabcia, która po sterylce aborcyjnej znalazła dom po 3 tyg. Gdyby suka miała pokarm po zabiegu, to wystarczypodawać Galastop.