Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19190
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Tym bardziej, że Pani nadal czeka na wiadomość o innym psie, który nadawałby sie do jej warunków. Bardzo sympatyczna osoba zresztą.
  2. Jak zwykle w przypadku takich maleństw. Jedyna kobieta, jaka do mnie zadzwoniła w Mysi sprawie zadała pierwsze pytanie, jakiej jest rasy. Jak chce rasową miniaturke, to niech sobie kupi u hodowcy. Na drugie pytanie, jaka jest duza powiedziałam, że wielkości moich yorków. Pani ożywiła sie na słowo"york", bo myslała, ze yorki tez rozdaję. Rozwiałam nadzieje.
  3. Nie, ta Pani przeczytała mi całkiem inny tekst, wiec musiał oglaszać ją tez ktoś inny.
  4. Andziu, teraz jest super. Musiałabys widzieć przed wizyta w Brnie. Obie łapki wwijały się pod siebie. Długo trwało zanim każdą z nic ulozyła odpowiednio, a z prawą często nie udawało się. Teraz nawet rozlizywana rana pod złamaniem na prawej nodze zabliźniła się. No i Albinka nie jest już na żadnych środkach przeciwbólowych. Niedawno przechodziłam u mojej suni operację zerwanego więzadła. Tragedia. Noga musi być usztywniona w stałym opatrunku przez co najmniej 10 dni. Wszystko jest gigantycznie opuchnięte. Po zdjęciu usztywnienia pies zamiast nózki ma wiszący kilkutek bez mieśni. Gdyby nie to, ze moja sunia miała całkowicie zerwane wiezadło i nie potrafiła z bólu w ogóle postawić tej nogi, to nie zrobiłabym tej operacji. Drugą mam z naderwanym więzadłem i operacji nie zrobie. Do tego oczywiscie trzeba cały czas podawac antybiotyki, w tym na bakterie beztlenowe i silne środki przeciwbólowe.
  5. Nie, nie kastrowaliśmy go w związku z pozbywaniem sie tasiemca. Jutro ostatni dzień podawania tabletek.
  6. Bary jedzie juz jutro popołudniu. Zawozi go Andrzej. Divia, nie wiedziałam, ze juz wpłaciłaś kasę, to sie rozliczę za ten tydzień róznicy. I tak troche wyjdzie za transport, bo same bramki kosztują. To jeszcze mało z tym domem w Krakowie. Najśmieszniejsze po tylu miesiącach szukania domu jest to, że znalazł sie dzis drugi dom chętny na Barego. Spróbujemy tam umieścić innego psa. Divio, czy Ty ogłaszasz tez Sonię? Ta pani z drugiego chętnego na Barego domu przeczytała równiez ogłoszenie Soni, ze nadaje się do budy. Sonia nie bedzie siedzieć w budzi czy w ogrodzie, tylko będzie wpychac sie do domu. Jesli ją ogłaszasz, to mogłabys zmienić to i napisać, ze szukamy domu, gdzie mogłaby być domowym psem? Pani jest z okolic Opola i gotowa była przyjechac po Barego. Szuka duzego psa bez tendencji do ucieczek, który może mieszkac w budzie i tylko zima spac w pomieszczeniu.
  7. Gringo ma tasiemca. Dam go odrobaczyć trzy dni pod rząd, ale jesli pójdzie do nowgo domu, to dobrze byłoby mu podać Droncit (zastrzyk na tasiemce). Malawaszko, podaj mi na pw dane do wystawienia faktury. Może jutro uda się go wykastrować.
  8. Ja też nie wydałabym Mysi do żadnego z tych domów.To nie sztuka wyciągnąć ze schroniska i upchnąć w pierwsze lepsze miejsce. To pies o szczególnych wymaganiach. Swoich szczeniąt również nie sprzedaję do dużych psów. Jakoś szczeniaki sprzedawane tak w innych hodowlach zawsze źle kończyły. Jednej suni amstaffka złamała żuchwę, drugiego zagryzł owczarek, trzeciego rotweiler. Na dokładkę rotwailera za karę uśpili. Zresztą ci wszyscy ludzie przecież sami moga iść do schroniska i wziąć sobie psa. Ludzie najczęściej są nie do wyedukowania. Sterylizacja to krzywda, kastracja znecanie się, rodowodowego szczeniaka nie chcą tylko takiego normalnego (czyli z pseudo). Ostatnio kretynka zadzwoniła o maltańczyka i powiedzała, ze nie chce z rodowodem i mam jej gdzieś znaleźć bez rodowodu. Jak powiedziałam, że chyba na głowę upadła, zebym ja jej szukała takiego psa i po co jej pies bez szczepień, chory, trzymany w klatce czy piwnicy, to powiedziała, ze sama go sobie wyleczy i zaszczepi i nie ma o czym ze mną dyskutować.
  9. Erko, moze ten piesio w końcu sie oswoi :razz:. Jest fajny i nieduzy, to miałby szansę na adopcję.
  10. Mysie wzięla Justyna. Dostaje antybiotyk. Zawsze lekarz go daje, żeby zapobiec powikłaniom bakteryjnym przy infekcji wirusowej. Musi mieć, skoro pojawiła sie wydzielina ropna z nosa. Gdyby była czysta wirusówka, to bylby sam kaszel, z surowiczym wyciekiem, a nie z ropnym.
  11. [quote name='erka'] [SIZE=3][COLOR=darkorchid][B]Pamiętajcie , od jutra zaciskamy mocno kciuki:thumbs::thumbs: za naszą Ewelinkę, a szczególnie pojutrze, bo wtedy matma, brrrrr....[/B][/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=#9932cc][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#9932cc]Ale już 17.05 będzie po wszystkim i wtedy tylko gratulacje :B-fly:[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE] Pamiętamy i trzymamy kciuki, szczególnie pojutrze. To bedzie szczególne brrrrr.
  12. Przy ucisku na gardlo bolało ja i ksztusiła się. Lekarz powiedział, że taki objaw moze być przy wszystkich chorobach dróg oddechowych. Oby nowy antybiotyk pomógł.
  13. Nikt do mnie nie dzwonił na stacjonarny. Miałam tylko jedno nieodebrane połączenie na komórce, nie oddzwoniłam bo wczoraj wygadałam cała kartę. Mam troche problemów i na dodatek jestem chora, więc nie zawsze dobiegnę do telefonu. Jak cos, to mozna umówić się tez mailowo: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]. Malawaszko, najlepiej podawaj stacjonarny, bo nawet jak mnie nie ma, to zostawiam go mamie. Gringo jest już znacznie bardziej cichy i juz nie kłapie zębami. Najlepszy jest, jak jest wyprowadzany na smyczy. Wtedy słucha i jest łagodny. Puszczony sam nie słucha i są trudności ze zlapaniem go.
  14. [quote name='Karinsien']W jakim formacie jest filmik? Jeśli np w avi, to można go skompresować w następujący sposób: Program WinRar -> Polecenia - > Dodaj do archiwum -> Format archiwum RAR -> Rozmiar woluminów ZIP 100 Pliki z rozszerzeniem .rar, które wyjdą po kompresji, należy załadować na [URL]http://www.rapidshare.com[/URL]. Następnie linki do plików do ściągnięcia należy przesłać osobie, która ma wstawić ten filmik. Po ściągnięciu tych plików, należy je zapisać w jednym folderze i rozpakować. Jeśli filmik ma mniej niż 400 MB (a pewnie właśnie tak jest), to można go załadować za jednym razem i bez żadnej kompresji na [URL]http://www.sendspace.pl[/URL], a następnie prostu podesłać link do ściągnięcia gotowego pliku.[/QUOTE] Nic z tego nie wiem :oops:.
  15. Mała była u mnie izolowana. Odzież zmieniałam, ręce dezynfekowałam Abacilem. Ona była zaszczepiona ponad tydzień temu, więc test moze nie wyjść. Kiedys robiłam taki szybki test na parwo i po szczepieniu wynik był pozytywny, mimo, ze pies był zdrowy. Moje psy są regularnie szczepione i lekarz powiedział, ze bardziej moge bać sie influezy czy kaszlu ken., niż nosówki. Przyznał, że objawy moga być we wszystkich chorobach podobne. Kaszel czy grypa psia mutuja i szczepienie może nie uchronic przed zachorowaniem, a nosówkowe szczepienie daje dobra odporność. Nie mam 30 szczeniąt, tylko wszystkich psów z mlodymi i tymczasowiczami jest tyle. Jedynie Gringo ze sosnowieckiego schronu jest nie zaszczepiony i moje szczenię jeszcze nie ma kwarantanny . Mała miała z nim zamieszkać. Całe szczęście, ze nie nadawała sie do kojca i nie dałam jej do niego. Ma juz zmieniony antybiotyk. Dostała Betamox, który podobno najlepiej działa u psów w schronisku.
  16. Filmik zrobiłam, ale nie udało mi się go wysłac mailem.
  17. Kozy wczoraj pojechały do swojego domu w Mikołowie. Kontakt ich nowa Pani dostała ze schroniska.
  18. Tylko w wiekszości są to psy po przejściach i mają swoje problemy. Kto odda zdrowego, grzecznego yorka? Sznaucerki też oddaja z powodu charakteru, bo były takie słodziutkie jak miały 6 tyg. Oczywiście nie chodzi mi o to, że każdy gubi wlos. Bliss, trudno mi wyobrazić sobie yorki latajace luzem. Mój żaden nie zostałby na zewnątrz bez nas na minutę. Dziwne, że nikt ich nie kradnie. Tak kończą yorkusie za 500 zł. Ludzie nakupili dla szpanu, a potem juz nie ważne, co dalej. Grunt, że wszyscy wkolo wiedza, że stać ich na yorka.
  19. W Słowiku, czyli ten, którego widziała p. Kazia? To super, ze nie jest duży. Zwiększa sie szansa na jego adopcję. Oby da dziewczyna dała mu DT. Ciocia Magnesiątka chce wpłacić 30 zł za Mitzi na psa w największej potrzebie. To byłoby już coś na weta.
  20. Przy mixie i tak może przecież włos wychodzić, bo nie wiadomo, co w genach siedzi. Jesli chce psa z określona psychika i pewnego w kwestii wlosa, to polecam zakup psa w sprawdzonej hodowli, gdzie hodowca doradzi i wybierze okreslone szczenię. Mixy yorków czy yorki tez sie zdarzają do adopcji, ale po przejściach i nie są maskotkami. Yorka też trzeba umieć wychować, żeby nie był małym, szczekliwym terrorystą.
  21. To musisz wpisać w ogłoszenia, ze tyle kosztuje adopcja, żeby ludzie później nie mieli pretensji, tak jak to było ze Słodziakiem. Zrobisz ogloszenia na swój telefon? Jakby ktos sie zdecydował, to podasz wtedy mój. Justyna, zaszczep swojego psa Pneumodogiem, to będzie całkowicie zabezieczony. Wystarczy zaszczepić raz w roku. jest też szczepionka donosowa, ale ja wolę tą tradycyjną. Rzeczywiscie kaszel ken. dla psa z zapadnietą tchawicą może skończyć się śmiercią. Możesz tez podawać mu do jedzenia preparat wzmacniający chrząstki. Jesli to kaszel ken., to musi być powikłany, bo przy zwykłym wirusowym nie ma ropnego wysięku z nosa, co najwyzej surowiczy. I to mi nie pasuje, bo dostaje silny antybiotyk, wiec skąd jeszcze bakterie.
  22. To rzeczywiście nie ma co ryzykować. Kobieta się rozmysli, albo odda potem z byle powodu, a drugi dom moze już znaleźć sobie innego psa.
  23. No własnie. Ten drugi, szkielet żyjący w lesie też podobno jest duży.
  24. Nie wiem, smiać sie, czy płakać. KarOla, ten pies też taki duży. Wczesniej Erka pisała, opis jak od Bena.
×
×
  • Create New...