-
Posts
1480 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by seramarias
-
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Ja też zaglądam, choć nie zawsze piszę. Uwielbiam owczarki bardzo mu kibicuje, to bardzo piękny pies, moje marzenie z lat młodości. -
Zalądam do sunieczek, a tu cisza.
-
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Będę zaglądać i trzymać kciuki, żeby Państwo naprawdę zrozumieli jak pracować z Teo i jak z nim postępować. Widać, że są chętni do współpracy, tylko tej stanowczości i umiejętności brak. Trzymam kciuki, żeby Teo mógł naprwdę poczuć się w domu i być w pełni szczęśliwym psem. -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Sowa dobrze radzi, jak zawsze ;) -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
No nie słucha, bo Pani nie jest w jego oczach przywódcą stada, alfą to ją lekceważy. Do tego pewnie nie raz mu okazała słabość, a to w połączeniu z brakiem konsekwencji doprowadziło do próby przejęcia władzy i narzucania psiej woli. -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Przykro to czytać, ale to taka ludzka przypadłość niby słucha, niby rozumie, a i tak zrobi po swojemu, a potem pretensje do wszystkich i do psa, że nie taki jakim się by go chciało widzieć . Człwiek jak chce zrobić dobre wrażenie to potrafi, niestety czasem starając się trochę podkoloryzuje, ze wszystkim się zgadza, przytakuje, no ideał, a potem to same wiecie jak to się kończy....Mam nadzieję, że Ci ludzie okażą się inni. -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Próba sił, ustąp raz a masz przechlapane. Miałam dwa duże psy byłam aktywna, ale w życiu nie porwałabym się na Teo , to pies dla konesera, kogoś kto kocha pracę z psem, zadania. Gdyby jego losy potoczyły się inaczej, gdyby nie trafił na łańcuch byłby świetnym w pracy w policji, straży granicznej itp. -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ludzie różnie rozumieją aktywność, dla jednego spacer z psem i bieganie luzem po polach to już duża aktywność, może niektórym psom to wystarcza, ale nie Teo. Może jeśli naprawdę Ci ludzie pokochali Teo po rozmowie ze szkoleniowcem zrozumieją, że robią źle i zaczną inaczej z nim postępować. Pytanie tylko czy pokochali i czy są otwarci na pracę z psem, czy może trochę inną wizję mieli, inne oczekiwania i nie będą chcieli nic robić, wtedy najłatwiej oddać psa... -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Moim zdaniem Teo nie jest psem rodzinnym, to taki typ psa pracującego, on potrzebuje bardzo dużo pracy z człowiekiem, musi mieć zadania do wykonania, nie wystarczy go wybiegać. To pies dla człowieka, który lubi pracę z psem i będzie poświęcał mu bardzo dużo czasu. -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Trzeba jeszcze dać rodzinie szansę, może rozmowy ze szkoleniowcem coś pomogą. Jak się nie wezmą do pracy nie dadzą sobie rady z Teo :( -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Niedobrze, Teo nie wybaczy błędów. On potrzebuje bardzo dużo pracy i człeka który będzie dla niego autorytetem :( Widać, że jest znudzony, pojawia się frustracja dlatego niszczy. On musi pracować to pracoholik , a nie ozdoba salonu. -
IGUNIA. MA. DOM. STALY ! Maleńka Iga - byl zwrot z adopcji i schron!
seramarias replied to MALWA's topic in Już w nowym domu
Urodzona fotomodelka :) -
Oj biedna Ty z tym sikaniem Reksia :( O ile sikanie na podkłady da się przeżyć to już zasikiwanie wszystkiego w domu jest kłopotliwe bo i zapach i plamy i ciągłe szorowanie, pranie . Masz serce i cierpliwość do tego łobuziaka. Nie potrafię nic doradzić, ale trzymam kciuki, żeby wreszcie załapał, że jednak dom to nie jest najlepsze miejsce i załatwiał psie sprawy na dworze.
-
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
No tak to jest jak ktoś nie dojrzał do posiadania psa :( Mój drugi pies był w typie onka, nie był tak piękny jak Dragon, nikt go nie chciał miał parwo i wrodzoną wadę serca. Był z nami 7 lat to wspaniałe psy. -
Robicie kawał dobrej roboty, ale nie jesteście maszynami do wykrywania kłamstw i prawdziwych intencji. Co jakiś czas czytam, że mimo PA i przekonania, że domek jest b. dobry jakiś piesek wrócił z adopcji... Jesteście wspaniałe, bardzo cenię wasze odanie i poświęcenie ratowaniu zwierząt, ale widać, że człowiek potrafi być zręcznym bajerantem i robić dobre wrażenie. Nie wiedziałam wcześniej, że szczeniaki nie są wydawane przez świętami, dopiero Alaskan malamutte mnie uświadomiła, to bardzo dobra zasada :)
-
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Jakim człowiekiem trzeba być, żeby tak upodlić żywą istotę, tak zaniedbać, nie widzieć tego cierpienia. Kurczę po co brać psa jak nie można mu zapewnić podstawowej opieki, nie rozumiem tego. -
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Wiem mam to samo z moją kotką adoptowaną ze schroniska, no trzeba będzie o uszka dbać. Musiał bardzo cierpieć :( -
To bardzo dobrze dla nich. Co roku ściska mnie na myśl o tych wszystkich zwierzątkach pod choinkę. Jeśli jest to sprawa przemyślana, ludzie zwierzolubni, odpowiedzialni, gotowi podjąć się opieki na dobre i złe to się nie czepiam, szczęście dla zwierza, że znalazł domek. Gorzej jak bierze się pieska, kotka, chomika.... dlatego, że dziecko chce, maluszek taki słodki, a za jakiś czas okazuje się, że dziecko się znudziło, a i zwierzak posrósł i jakiś mniej uroczy się zrobił, no i mamy kolejną alergię u dziecka ....
-
Dandys z Radys-już w hoteliku u szafirki -juz w DS we Wrocławiu :)
seramarias replied to Sara2011's topic in Już w nowym domu
Bądź już zawsze szczęśliwy piesku :) -
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Piękny pies, michun taki :) Tylko uszka chyba mu jeszcze troszkę dokuczają. -
Zaglądam zobaczyć co u sunieczek. Trzymam kciuki, aby już niedługo opuściły to miejsce i zamieszkały we własnych domkach.