-
Posts
1480 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by seramarias
-
IGUNIA. MA. DOM. STALY ! Maleńka Iga - byl zwrot z adopcji i schron!
seramarias replied to MALWA's topic in Już w nowym domu
Malwa ja Cię przepraszam, ale jeśli Pani jak to pisałaś wcześniej stać na utrzymanie i leczenie suni to chyba pokrycie przynajmniej części kosztów transportu nie powinno być problemem. Jeśli teraz nie jest skora dołożyć się do transportu, to co będzie jeśli sunia się rozchoruje i koszty leczenia będą wysokie, dużo wyższe niż ten transport, czy będzie skora leczyć sunię? Ja nie mam zaufania do takich ludzi, co najlepiej za darmo, a różne przypadki z dogomanii uświadomiły mnie, że z tą deklarowaną miłością na dobre i złe, różnie bywa i nie jeden piesek wrócił, choć miało być tak kolorowo.. Rozumiem oczywiście stanowisko: dla dobra psa lepiej pokryć wszystkie koszty, byleby miał dobrze i był kochany. Oby tak było i w tym przypadku, bo sunia zasługuje na najlepszy domek. Mi po prostu zapala się czerwone świateło, jak czytam, że ktoś chce za darmo, wychuchanego, psa, ba najlepiej w typie rasy, ale absolutnie nie ma zamiaru dołożyć się do czegokolwiek... -
IGUNIA. MA. DOM. STALY ! Maleńka Iga - byl zwrot z adopcji i schron!
seramarias replied to MALWA's topic in Już w nowym domu
Kiedy adoptowałam moją sunię zostałam poinformowana co muszę dla niej uszykować jak również o zwrocie kosztów sterylizacji. Uważam, że było to bardzo rozsądne i uczciwe ze strony DT. Gdyby sunia jechała do mnie z daleka pokryłabym koszt takiej podróży. Dziewczyny ja rozumiem, że dobro psa itp. ale mi nie podoba się podejście typu nie zwrócę koszytów transportu i już. Według mnie takie podejście jest dużym minusem dla każdego domu. Każda osoba adoptująca psa powinna mieć świadomość, że wiąże się to z kosztami po jej stronie. Wkurza mnie podejście typu przywieście, dajcie wyprawkę, a jak coś nie teges to zabierajcie psa już teraz, natychmiast. Pokrywacie koszty hotelików, płatnych domów, leczenia... To są bardzo duże sumy, może warto uświadamiać adoptujących? Według mnie jeśli podczas adopcji DS ponosiłyby koszty (chociażby transportu) poważniej podchodziłyby do tej kwestii. Mi byłoby wstyd wymagać od kogoś, żeby przywiózł mi psa na swój koszt. -
Trudno powiedzieć, faktycznie może im się zmiana nie spodobać. Nie namawiam do kupna bo to jednak wydatek jest, a nie wiadomo czy zaakceptują. Kiedyś widziałam gdzieś jak dziewczyna sama robiła z takiego sporego pudła plastikowego, wycinała dziurę w wieczku , nie wiem czy masz takowe, ale gdybyś miała i chciała poświęić to może warto spróbować. Postawić jako dodatkową kuwetę i przekonać się czy się spodoba. Miałabyś kocie prezenty z głowy, bo nie wiem czy Reksio się znudzi roznoszeniem Ci po mieszkaniu niespodzianek...
-
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
seramarias replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ludzie, którzy wcześniej mieli psa i nie było z nim problemów często patrzą przez pryzmat tamtego psa, tego że sobie z nim radzili to dlaczego nie mieliby poradzić sobie z Teo.... Myślę, że tak było z Państwem, którzy wcześniej go adoptować i podobnie myślała dziewczyna z Wawy... Ludzie niby czytają, słuchają a i tak często wiedzą swoje, bagatelizują i nie rozumieją, że z niektórymi psami jest inaczej, że czasem trzeba naprawdę bardzo dużo pracy włożyć, a pies pracoholik to nie pies, który zadowoli się spacerem nawet długim, czy pobiega chwilę przy rowerze. Teo potrzebuje mnóstwo uwagi ze strony swojego człowieka, wysiłku fizycznego i umysłowego. To wyjątkowy pies dla wyjątkowego człowieka. Nie będzie łatwo znaleźć mu dom, ale wierzę, że gdzieś tam jest odpowiedni człowiek, tylko jeszcze na siebie nie trafili. -
Ona młodziutka jest, jeszcze dziecko, może te niszczycielskie zapędy wynikają z wieku i nudy, kiedy jest sama i z czasem miną . Miałam dwa młodziki , jeden niszczyciel straszny pół mieszkania pożarł, później jak dojrzał wzorowo się zachowywał. Ona taka śliczna jest na pewno ktoś ją wypatrzy i pokocha .
-
Dragon pojechał do DT potrzebna pomoc w leczeniu
seramarias replied to andzia69's topic in Już w nowym domu
Wierzyć się nie chce, no jak można nie zauważyć Dragona, toż tu powinna kolejka chętnych stać do adopcji :(