-
Posts
3425 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LeCoyotte
-
GUSTAW, sznaucer, DZIKUS ZŁAPANY - nie uciekaj już psie!!!!MA DOM
LeCoyotte replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek, z którego część dochodu zostanie przeznaczona dla Gustawa:razz: [url]http://www.dogomania.pl/threads/194570-KUBRACZKOWY-Bazarek!-Zbieramy-m.in.-na-poważną-operację-uszu...-do-21-X-2010-22h00[/url] -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='ariss']ten rysunek jest świetny! a co do sznaucerowej szyi to właśnie taka powinna być;) broda kwestia gustu;)[/QUOTE] wiedziałem, że się tu odezwiesz:loveu: [quote name='Bolsbokser'] A teraz mam pytanie ściśle związane z tematem: jak jest niewyraźna fotografia, to jak radzić sobie ze szczegółami? Improwizować ? Tak samo niewyraźnie rysować, czy raczej uruchomić wyobraźnę i na upartego rysować włoski ?[/QUOTE] Improwizować:p Jeśli wiesz, jak powinna wyglądać sierść, jak się układa, w którą stronę, znasz anatomię, to masz z górki. Tak samo oczy i nos, jak są na zdjęciu tak czarne, że nie widać szczegółów, też trzeba improwizować, no bo jak tu zostawić czarną plamę... fotografia nie jest doskonała;) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='betty_labrador']Kojocie nie obrażaj sie ....;)[/quote] Ja się nie obrażam:) to przecież dziecinne. [quote name='Unbelievable']Kojot, dla mnie Gasska ma brodę jak wykutą z marmuru ;) zero lekkości, zwłaszcza przez zbyt równą końcówkę(przetarte gumką?) Mimo wszystko powinien wystawać jakiś włosek raz tu raz tam ;) no i czepnę się do szyi, bo wydaje się za chuda bez kontekstu, czyli reszty ciała a oko, nos, cieniowanie bomba :loveu:[/QUOTE] Broda - kwestia gustu;) mi się podoba idealnie równa. Gumką pasteli nie wycieram. Co do szyi to częściowo się nie zgodzę;) popatrz na różne zdjęcia sznaucerów, raz ma szerszą szyję, raz węższą, zależy od ustawienia psa [quote name='Bolsbokser']za którą - pozwolę sobie powtórzyć się do obrzydzenia - serdecznie dziękuję. Bo jestem bogatsza o parę wskazówek.[/quote] Nie ma za co:) Zawsze, gdy wyłapuję czyjeś błędy to z nadzieją, że będzie to przydatne... [QUOTE]Jeśli chodzi o ton wypowiedzi, to często pozory mylą, bo nigdy nie da się odgadnąć czyichś emocji na podstawie pustych słów i kilku emotikonów. Nie widać mojej żartobliwej mimiki twarzy, nie widać też momentami ironii. [/QUOTE] Szkoda, że net ma takie wady;) [quote] Wracając do Twojej pracy, to generalnie bardzo mi się podoba, z wyjątkiem wykończenia brody, i załamanie sierści na szyi przebiega trochę inaczej :evil_lol:[/quote] Pisałem, że szyja celowo zmieniona, więc zdjęciem się nie sugerujcie;) ale dziękuję;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/6fe66805.jpg[/IMG] i zdjęcie [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/6ea378ed.jpg[/IMG] -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='Bolsbokser'] Poza tym,jeśli rzeczywiście jest taki wprawiony, to mogę się jedynie poduczyć od niego. [/quote] Nie jestem ekspertem do rysunku, nie mam 30-letniego doświadczenia. Nauczyć się można nawet od niedoświadczonej osoby z nowym świeżym podejściem;) [QUOTE]Bo ja nie pozwoliłabym sobie na nią, wiedząc jakie sama błędy popełniam. [/QUOTE] Ja też wiem, jakie błędy popełniam, ale to nie znaczy, że nie można o nich pisać w stosunku do innych prac. [quote]Ale od nosa i żuchwy się odczep - bo za dużo mnie pracy to kosztowało i mi się podoba, co nie oznacza,że na tym etapie spocznę.[/QUOTE] Dla odbiorcy liczy się efekt końcowy, a nie nakład pracy, jaką się w to włożyło. I obyś nie spoczęła na tym etapie:cool3: [quote name='NightQueen']Przeglądając twoją stronę wpadłam na rysunek psa (bodajże 6 zdjęcie, pies rysowany ołówkiem) który wydaje mi się znajomy, masz może jego zdjęcie? skąd był pies? bo tak jakbym go znała ;-)[/QUOTE] To jest Ajlu, kojarzysz? Właścicielka ma chyba nick Anusia&Ajlu [quote name='Bolsbokser'][B]LeCoyotte[/B], pomimo tej całej krytyki, sprawiłeś mi jednak ogromny komplement :loveu: - nie wiem tylko czy świadomie, czy nie ?! [/quote] Mimo, że pisałem w nocy, to było to całkiem świadomie:evil_lol: [quote] PS. złoszczę się sama na siebie tak na prawdę,a nie na krytykę, ale ... nie zgodzę się z tym nosem i żuchwą :eviltong:[/QUOTE] Dobrze, że masz swoje zdanie i tak go zaciekle bronisz:p [QUOTE]Nadal czekam na Twoje prace. [/QUOTE] Może być taka? [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/gassira_flavago_m-www_animart_pl.jpg[/IMG] i fota [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/efafb856.jpg[/url] (szyja zmieniona celowo) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
hmmm....... Miałem nie pisać nic, bo trudno prowadzić dyskusję z osobą nie przyjmującej krytyki...:roll: [QUOTE]Krzywy i za duży nochal ??? Hmmm...a to ciekawe, bo nawet jak zrobiłam symulację w PSie i nałożyłam dwie warstwy na siebie, to jakoś ten nochal i ta "dolna szczęka" zwana żuchwą niemalże idealnie się pokrywają ze sobą. [/QUOTE] Nie trzeba sprawdzać, to się po prostu rzuca w oczy. Może sam nos jest prosty, ale przez to, że jego prawa część jest szersza, a prawa dziurka zbyt wysoko w stosunku do drugiej, wydaje się krzywy. Sama napisałaś wyżej, że jest rysunek nieproporcjonalny, co by tłumaczyło dlaczego dolną szczękę ma niżej (BTW-> [url]http://portalwiedzy.onet.pl/51977,,,,zuchwa,haslo.html[/url] ). Nie jestem zła, tylko wściekła. :angryy: I to nie z powodu krytyki, bo przecież ten wątek po to jest, tylko w wyniku Twojego podejścia. [QUOTE]Bo zanim coś skomentujesz w ten sposób, to najpierw się upewnij, czy masz rację.[/QUOTE] Mam przed sobą rysunek, obok zdjęcie i widzę co jest nie tak. [QUOTE]Zapomniałeś chyba wziąć pod uwagę fakt, że zdjęcie jest tutaj umieszczone pod kątem - no tak, wtedy wszystko wydaje się nieproporcjonalne :roll: [/QUOTE]\ Wziąłem na to poprawkę, a nawet specjalnie wyprostowałem:cool3: [QUOTE]A ja myślałam,żeby uzyskać fachowej pomocy, bo tytuł brzmi "Rysunek i Malarstwo - [B]Nauka krok po kroku[/B]" [/QUOTE] Tak, ostatnim krokiem było by poprawienie tych kilku drobiazgów, o których wspomniałem. [quote] Pyszczek ma czarno - brązowy, a brodę białą. Cieniuję, jak potrafię, nie każdy urodził się geniuszem.[/QUOTE] Nie trzeba być geniuszem, żeby przyciemnić te zbyt jasne partie sierści. Gdyby wszyscy robili wszystko tak jak potrafią, nie wychylając się ponad to, to dalej siedzielibyśmy w jaskiniach malując swoje bizony, słoniki czy sarenki i zjadali żywcem wszystkich śmiałków mówiących, że ten bizon, słoń czy sarenka ma za krótkie nogi. [QUOTE]Oby tylko nie przywiązywała wagi do błędów, które Ty wytknąłeś, bo akurat nie miałeś racji. [/QUOTE] W każdym punkcie przyznałaś mi rację, oprócz krzywego nosa. A zbyt niska dolna szczęka sama podchodzi pod nieproporcjonalność rysunku;) Więc... o co chodzi? [quote name='pidzej']widać, ze bardzo dobrze rysujesz a takie rysunki ocenia się bardziej profesjonalnie niż inne, słabsze.[/quote] No właśnie...! Widząc TAKI rysunek (w pozytywnym znaczeniu), od razu przychodzi na myśl, że musiała go rysować osoba doświadczona... więc pozwoliłem sobie na krytykę... co nie znaczy, że mi się nie podoba. -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[B]Bolsbokser[/B], podoba mi się ta wyrazista kreska:) Jaki to format? W oczy mi się rzuca krzywy i za duży nochal i za wąskie uszy u podstawy;). I dolna szczęka jest za szeroko otwarta w porównaniu ze zdjęciem. I czemu on jest taki kontrastowy?;) Pyszczek ma czarno brązowy, a u Ciebie jest czarno biały (dosłownie). Białą to ona ma tylko brodę, a tego u Ciebie nie widać, jest szara, tak samo jasna jak ciemnobrązowa szyja. Wiem, czepiam się:eviltong: ale po to chyba jest ten wątek:) -
[quote name='Justa']Białko :loveu: Wyglądają już jak sznaucery, a nie jak chomiki :) [/QUOTE] I szczotka na ryjku coraz większa:lol:
-
[quote name='Grey'] Filodendron , jeżeli kąpać to po strzyżeniu .[/QUOTE] Najlepiej po kąpieli błotnej, prawda? ... Jeżeli strzyc, to zawsze po kąpieli.... psim szamponem.....
-
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='Pinesk@']Najgorzej idą mi prążki, nie wiem czy najpierw zaznaczyć jasne partie a potem na nich prążki czy na odwrót, eh, eh, eh będę kombinować[/QUOTE] Najpierw światła, na końcu cienie. I - najważniejsze - kombinuj aż wyjdzie;) -
[quote name='Pianka']wyciągasz cytaty z dwóch różnych okresów. regulamin sie zmieniał.[/QUOTE] Ostatnia zmiana regulaminu: 4 czerwca [B]2008[/B] zacytowane posty Viris: 21-02-[B]2009[/B] oraz 19-10-[B]2009[/B]. W tym okresie regulamin nie był zmieniany....... Ale dziękuję za odpowiedź.
-
Czy można przedłużyć datę zakończenia bazarku, jeśli nie wszystko się sprzeda? Znalazłem dwie sprzeczne odpowiedzi i nie wiem co robić... ;) [quote name='Viris']Jak wiesz że przedłużasz bazarek to zmień datę zanim ona minie.. Drugi wątek przywróciłam - ale pierwszego nie mogę - jest nieregulaminowy i wyedytowany.[/QUOTE] [quote name='Viris']Bazarków w ogóle nie można przedłużać, nawet przed jego zakończeniem.[/QUOTE]
-
[quote name='Bura']To ja mam foty :)[/QUOTE] To ja też chętnie je zobaczę:p
-
[quote name='Bolsbokser'] W aparacie wyglądało w miarę OK, na komputerze wygląda bardzo ciemno. [/QUOTE] Korzystajcie z histogramu! On wszystko powie o naświetleniu... PS. to drugie też jest niedoświetlone.
-
Strzelce Opolskie- ZANIEDBANE PSY- Pomyslow brak, pomoc potrzebna
LeCoyotte replied to furciaczek's topic in Już w nowym domu
[quote name='furciaczek']Link nie dziala cos...[/QUOTE] Cenzura dogomanii czasem zaskakuje... :angryy: tu jest: [url]http://www.tinyurl.pl?8gEPDicO[/url] -
[quote name='eria'][url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/sierpien2010/7e7a2e3f.jpg[/url] powiem jedno.... nie chciałabym tam być o tej porze co TY :)[/QUOTE] no co Ty! Fajnie było:lol: [quote name='Kora-']LeCoyette- wciąga, bardzo mi się podoba to zdjęcie![/QUOTE]dzięki;) [quote name='masienka']w pierwszej chwili myslalam, ze nie da rady sie powyzywac bo idealne ale jednak :diabloti: rynne bys wymienil[/QUOTE] Właściciel się nie zgodził na wymianę. Chciał dalej spać....:roflt: Na tym też się można wyżyć. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/wrzesien2010/3fcc638b.jpg[/IMG] Z góry dziękuję;)
-
Takie stadko szczeniaków to można godzinami obserwować i nie mieć dosyć:p [quote name='ariss'] :loveu: sam się pochwalisz jakie dzieło stworzyłeś, czy ja mam to zrobić za Ciebie:diabloti: [/QUOTE] Ty się pochwal co dostałaś, ja już nie mam czym:eviltong:
-
[quote name='Unbelievable']za to przeszkadzają mi trochę jasne badyle na pierwszym planie[/QUOTE] I tu mamy sytuację, gdzie warto zastosować małą GO, wg mnie;) Gdyby pierwszy plan i tło było bardziej rozmyte, badyle nie raziły by tak bardzo, a i uwaga odbiorcy bardziej skupiła by się na GRAMie;) [quote name='masienka']LeCoyotte , czesto koryguje ekspozycje bo u malamuta nietrudno o przepaly. U mnie ta fota jest ok ale nie od dzisiaj wiem, ze mam do d...y skalibrowany monitor ;)[/QUOTE] Lepiej mieć minimalnie przepalone 2% czy ileś kadru, a dobrze naświetlone zdjęcie z fajnymi kolorkami, niż ciemne, na którym niewiele widać. Chyba, że sytuacja tego wymaga, tzn fotografujesz ciemną scenę wieczorem, ale pies w słońcu niech będzie jasny;) Teraz możecie się powyżywać na moim zdjęciu:lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/sierpien2010/7e7a2e3f.jpg[/IMG]
-
[B]Masienka[/B] dalej wydaje mi się, że robisz za ciemne zdjęcia;) Boisz się przepaleń, że tak przyciemniasz?
-
[quote name='ariss'] zdecydowanie wstyd się przyznać:mad: [/QUOTE] A ja się nie przyznam, że dawno mnie tu nie było;) Jeszcze raz gratuluję tych małych czarnych diabełków!!:) Niech podbijają światowe wystawy!:ylsuper:
-
SZNUPCIA MINI -staruszka u mnie na DT - JUŻ W DOMU!
LeCoyotte replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek dla Bibi;) [url]http://www.dogomania.pl/threads/193633-Eleganckie-ciepłe-płaszczyki-dla-Twojego-psa!-na-trzy-SZNUPKI!-do-6-X-2010[/url] -
Sznaucerki w schronisku. Hurra - obie w domach.
LeCoyotte replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek dla Sissi i Suzi:) [url]http://www.dogomania.pl/threads/193633-Eleganckie-ciepłe-płaszczyki-dla-Twojego-psa!-na-trzy-SZNUPKI!-do-6-X-2010[/url] -
Cześć studentko:) Fajnie, że wróciłaś do fotografii - dobrze Wam razem na autoportretach;) [quote name='Justa']Wiesz, wystarczy psa zostawić na 2 tygodnie z rodzicami i ledwo ją poznałam - każdy włos w inną stronę, [/QUOTE] Brzmi znajomo:evil_lol: Dopiero co wróciłem z wyjazdu i też mojej psicy nie poznałem :lol: ale pod względem zachowania - cała nauka poszła w las;) Chociaż wyglądem też nie zachwycała;) [quote name='Unbelievable'] oj, Galina rzeczywiście hard :evil_lol: trochę jej się spasło :evil_lol:[/QUOTE] Spasło? Ona taka napakowana jest, to są same hard mięśnie:razz: [quote name='bognik']Galinkę obcinasz to chociaż swoje śliczne włosy zostaw! Ja już wieki moje zapuszczam ...[/QUOTE] Brawo dla tej pani:evil_lol: świecisz przykładem bogniczku;)
-
[quote name='ariss']właśnie weszłam na Twoją stronkę;) i muszę Ci powiedzieć, że masz rewelacyjne tło:loveu::diabloti::loveu: Edit: i jeszcze zobaczyłam, że byłeś w Opolu, przy ringu sznaucerów i nie podszedłeś:obrazic:to już kolejny raz:mad:[/QUOTE] byłem byłem.. przy ringu średniaków przelotem zajrzałem co się dzieje, ale Was nie widziałem, były olbrzymy. A potem to już przy minikach byłem i resztę ringów zaliczałem;) Pora na zdjęciaaaaaa:p Mój zwierzu w wersji długobrodej;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec2010/5de6ccbe.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec2010/33e9b86f.jpg[/IMG] po ciachnięciu największej ozdoby sznuacera [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec2010/b402bbcb.jpg[/IMG] z nową zabawką, z którą się prawie nie rozstaje:lol: co w trawie piszczy [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec2010/783110ab.jpg[/IMG] --- [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/czerwiec2010/6705a814.jpg[/IMG]