-
Posts
3425 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by LeCoyotte
-
[quote name='Bolsbokser'] Na upartego, to możnaby powiedzieć,że i 300 mm do portretu się nadaje - hehe - robione z daleka :p[/QUOTE] 300 to przesada;) Płasko będzie i tyle;) Tak sam jak np 28mm się do portretu nie nadaje. [quote name='masienka'] Chcialabym sie zmiescic z wydatkami w okolicach 8-10tys. Jest cos co moglibyscie polecic mniej wiecej w tej cenie? Nie chodzi mi o konkretne oferty bo to wcale nie musi byc nowka. Jak zdecyduje sie na jakis model to po prostu bede szukac. Teraz tylko tak ogolnie chcialabym sie zorientowac czy jest szansa na cos fajnego za te pieniadze.[/QUOTE] Canon 50D + 70-200/2.8 usm, albo 5D używka [quote name='Bolsbokser'][INDENT] Tylko nie wiem czemu są chwalone, skoro to ciemne szkło, mimo że stałe.:???: [/INDENT][/QUOTE] Może i ciemne, ale zależy do czego;) Mam Tokinę 12-24/4. Ciemna? MZ świetne szkło, w szerokim krajobrazie sprawdza się w 100%, i do reporterki też się nadaje. A co z Canonem 70-200/4? Też świetne, to krajobrazu jak znalazł. A Nikkor 70-210/4? Można by tak jeszcze wymienić sporo przykładów;) [quote name='Justa']W zasadzie ja macro nie robię, ale chyba to MACRO w nazwie do czegoś zobowiązuje Sigmę?[/QUOTE] Właśnie zobowiązuje, ale tylko do zgarniania kasy z naciągniętych klientów;) 'Macro' teraz dopisują do wszystkiego co ma skalę odwzorowania większą niż 1:5. A obiektywy stricte do macro mają min. 1:1. I właśnie takim jest Twoja Sigma 70/2.8. Jeżeli ktoś szuka szkła konkretnie do makro i wie co chce, to na pewno wybierze odpowiednie, a takich jest bardzo dużo - 35, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 85, 90, 100, 105, 150, 180 i 200mm. Więcej nie pamiętam:evil_lol: [quote name='Unbelievable']tylko, na moim przykładzie- tamron 55-200 f.3.5-5.6 bodajże kosztował mnie 500zł. Szkło o podobnej ogniskowej ze światłem 2.8 kosztuje 4,5,6 razy tyle. [/quote] Jest jeszcze starsza Tokina 80-200/2.8, za 1000zł można wyrwać, ale wolna jest i niezbyt ostra. Ale 2.8 jest:evil_lol: [quote]a i jeżeli ktoś potrafi to poradzi sobie z ciemniejszym szkłem.[/QUOTE] Jeżeli mówimy o sporcie, musiałby być bogiem, żeby chmury się rozstąpiły i wyszło Słońce;) Jedyne co można, to zwiększyć iso. PS. Ma ktoś na zbyciu Sigmę 70-200/2.8?
-
[quote name='anetta'] Ok, czyli zdjęć nie ruszać. A jaki format mam im powiedzieć żeby zdjęcia nie były poucinane? [/QUOTE] aaa bo Ty pewnie masz nie lustrzankę tylko kompakt, tam są inne proporcje boków, zamiast 3:2 to 4:3, więc zdjęcie będzie albo ucięte w pionie, albo jeśli to możliwe, format 15x13 a jak nie to po prostu 13x9 z tym, że powiedz im, żeby nic nie ucinali - będziesz mieć wtedy białe ramki po bokach, które możesz sobie poucinać nożyczkami:diabloti:;)
-
to samica gila;)
-
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='AgaMasel']Ja to już przy Tobie nie mam po co rysować:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:[/QUOTE] rysuj jak najwięcej, bo warto;) ten koń jest przykładem:p dodałbym tylko więcej świateł -
[quote name='anetta']Nikt nie wie???:roll:[/QUOTE] Nic nie zmniejszaj. Lab sobie z tym poradzi i automatycznie dopasuje rozdzielczość. Nie wiem skąd wytrzasnęłaś 1280x960;) Po pierwsze - proporcje inne niż format 13x9 (wystarczy podzielić obydwa wymiary i porównać) Po drugie, dlaczego 250dpi? Wydruki robi się zazwyczaj w rozdzielczości 300dpi. Na upartego możesz sobie sama zmniejszyć. Liczymy: szerokość = 13cm / 2,54 * 300dpi =~ 1535px wysokość = 9cm / 2,54 * 300dpi =~ 1063px Albo w jakimś programie graficznym zmieniamy rozmiar w centymetrach, zamiast w pikselach, przy ustawionej rozdzielczości 300dpi
-
jakieś widoczki zimowe z okolic rezerwatu Grafik;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/6a81c0b4.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/17008b83.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/c61d9b1a.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/a5b7b632.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/8aee75c3.jpg[/IMG]
-
Samba:grins: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/218198cb.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/172af372.jpg[/IMG]
-
gile dwa [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7775grubodziub_640.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7779grubodziub_640.jpg[/IMG] kos [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7802kos_640.jpg[/IMG] mazurek [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7804mazurek_640.jpg[/IMG] czernice trzy [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7817czernica_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='betty_labrador'][url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/cb878447.jpg[/url] gdzie to bylo robione?[/QUOTE] w Bierkowicach [quote name='ariss']JAK TY TO ROBISZ?????????????:mdleje::mdleje::mdleje:[/QUOTE] nie wiem:shake: tak sobie chodzę, szukam kadru, jak znajdę, robię mu pstryk i już:diabloti: [quote name='BBeta']Wszystkiego najlepszego! :BIG:[/QUOTE] Sambina dziękuje;) zdjęcia się znalazły:cool3: jakiś ptak, którego w książkach nie ma;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7782cos_640.jpg[/IMG] kowalik [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7792kowalik_640.jpg[/IMG] uciekająca łasica z łupem;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7752lasica_640.jpg[/IMG] mewa srebrzysta [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7759_640.jpg[/IMG] prawdopodobnie drzemlik [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7768drzemlik_640.jpg[/IMG]
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
LeCoyotte replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka'] [url]http://img684.imageshack.us/img684/1967/dsc0119v.jpg[/url][/QUOTE] klonujesz psy?:evil_lol: [quote name='malawaszka']oooniee wybacz wybacz bo jesteś jjuż jedną z nielicznych oglądających :modla:[/QUOTE] ja oglądam:cool3:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
ostatnio prawie wcale zdjęć nie robię;) ale coś poszukam;) o jest;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/cb878447.jpg[/IMG]
-
[quote name='ariss']przyszedłeś bez nowych zdjęć? tak nie wypada;)[/QUOTE] nie mam nic:eviltong:
-
[quote name='betty_labrador'] Tobi, a wiesz moze jak sie zaczaic na rzadkiego dzięcioła czarnego w moim lesie? :razz:[/QUOTE] musisz zbudować czatownię na drzewie i czekać, czekać, czekać...... :diabloti: [quote name='Justa'] Bosz, jaka Sambina nieszczęśliwa na tym zdjęciu.. [/QUOTE] ee wydaje Ci się:evil_lol: ona jest cierpliwa na takiej pozowanej sesji foto, dostaje nagrody, krzywda się jej nie dzieje;) [quote name='Unbelievable'][url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7758lasica_640.jpg[/url] suuper! ostatni raz widziałam taką w pysku Grama ;) ale chyba photobucket zabrał ci kolory?[/QUOTE] no niestety photobucket kompresuje zdjęcia:shake: [quote name='Doginka']Wow:crazyeye::loveu: Czy ona jest dzika, czy hodowlana?:hmmmm: Piękna:loveu:[/QUOTE] łasiczka jest całkowicie dzika:;)
-
[quote name='ariss'] [url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_9964.jpg[/url][/QUOTE] Ty ją tam posadziłaś bo chyba sama nie wskoczyła?:lol: fajną ma aureolę, jak święta:evil_lol:
-
[url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/l-Kopia.jpg[/url] w pierwszej chwili myślałem, że to długie to ucho:roflt: ale zaraz zaraz, skąd u sznupa takie długie ucho:evil_lol: to musi być ogon!:evil_lol: Warchlaki już są, to teraz kolej na czarne szczeniaczki:razz:
-
osaczona przez koty:evil_lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/26577aa5.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/2c3512b2.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/f3dd1667.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/_DSC7758lasica_640.jpg[/IMG]
-
[quote name='BBeta']Nareszcie... :diabloti: [/QUOTE] nie zaprzeczyła! Czyli jednak na prawdę się stęskniła!:sweetCyb::diabloti::diabloti::diabloti: [quote name='ariss']czy mógłbyś częściej wstawiać tu tak powalające prace!!!!!!!!!!!![/QUOTE] może może..:cool3: [quote name='betty_labrador']no nie, ja padłam po cane Corso a co dopiero po grzywku :cool3: :mdleje: Co Ci Samba tak zjaśniała? :-o[/QUOTE] nie zjaśniała;) od dawna jest lekko szara na główce i podwoziu;) [quote name='Doginka'] A ja grzywka nie widzę:-( Widzę tylko znak photobucket:-([/QUOTE] [quote name='eria'] Grzywka nie widzę, tak jak Doginka ,widzę znak photobucketa[/QUOTE] Bo miałem go tu nie pokazywać;) Ci co widzieli, to mieli szczęście:evil_lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/4043dfa2.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/ed63e1c9.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/cf3f5925.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/22ec847e.jpg[/IMG]
-
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='AgaMasel'] np między oczami (nie wiem jak to się fachowo nazywa u psa) [COLOR="#a0522d"]STOP;)[/COLOR] A ten mi się podoba:p [url]http://img62.imageshack.us/img62/784/pieeeeeeeeeeeeees.jpg[/url][/QUOTE] Pokaż zdjęcie:razz: [quote name='Mada:)']Piękny konik i psiak!! Szkoda tylko, że psiak na jasnym papierze, bo na ciemnym efekt byłby powalający! :)[/QUOTE] Zawsze można tło domalować. [quote name='Koma']Dzięki :) Faktycznie tępe strugaczki mogą niszczyć ołówki, zawsze mi to tata powtarzał :evil_lol: W każdym razie dobre ołówki dobrze używane i przechowywane same z siebie się nie łamią ;) [/quote] Dlatego nie używam strugaczek;) Ostry nożyk załatwia sprawę. Potem zaostrzyć papierem ściernym na deseczce i voila;) [quote name='Koma'] A czy ktoś z Was używał fiksatywy Koh-i-noorskiej? Na Allegro można dostać za ok.15zł i się nad zakupem zastanawiam :razz: Nie plami, nie zmienia barwy? A może używacie innych firm? A jeśli lakier (bo podobno też dobry) to jaki?[/QUOTE] Nie używam w ogóle fiksatywy, bo przyciemna pastele. Kropelki fiksatywy jakby sklejają wierzchnią warstwę i robią się mikroskopijne dziurki. Brzydko to wygląda i pozbawia szczegółów;) Żeby po spryskaniu pastele rzeczywiście się nie rozmazywały, trzeba by na prawdę dużo fiksatywy użyć. Lakier podobnie, ale jest 'delikatniejszy', jego to dopiero trzeba się napryskać:evil_lol: Fiksatywę używam jedynie między kolejnymi warstwami pasteli. --- [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/fc27128a.jpg[/IMG] -
Pies żebrzący:evil_lol: W roli łapówki - tygrys [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/6f644934.jpg[/IMG] --- [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/d1052172.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/20083a37.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/a5b7b632.jpg[/IMG] Grzywek;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/64130b6d.jpg[/IMG]
-
[B]BBeta[/B] się za mną bardzo stęskniła, więc oto jestem:lol::diabloti: [quote name='Agathee']Witam po raz pierwszy :loveu: Ostatnio chyba zbyt wiele czasu, bo nagle tak inne galerie zaczęłam odwiedzać :lol: MAKRO BEZBŁĘDNE! :)[/QUOTE] Witam;) [quote name='malawaszka']Kojot a Ty gdzie? do Chin wyjechałeś??!!![/QUOTE] Nieeeeeee:eviltong: Jestem tutaj:p Samba na zimowo: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/388a41a0.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/3341d387.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/6fb3c6b2.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/83b5666d.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/771082e6.jpg[/IMG]
-
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='Mada:)']Okej, tak bywa - wiem coś o tym, więc nie było uwagi. :) LeCoyotte, można gdzieś obejrzec całą Twoją galerię rysunków?[/QUOTE] Już to poprawiłem, tylko że zdjęcia nowego nie zrobiłem Jestem otwarty na wszystkie uwagi:) jak ktoś coś ma niech pisze;) Aa galerii prac to nie mam jeszcze;) A tak btw, jeżeli model (pies, człowiek czy cokolwiek) jest w rzeczywistości np. nieproporcjonalny, ma krzywe ucho, nos, za duże oko itp. to nie uznawajcie tego za błąd rysunku;) -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='Mada:)']Nosek jakiś taki 'ścięty' sprawia wrażenie krzywego, ale całokształt perfekcyjny! :) I tło mi się podoba.[/QUOTE] dzięki:) ten typ tak ma;) za noskiem jest ciemna sierść i tak się to zlało. -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='AgaMasel']Takie cuś ostatnio zaczęłam mazać, ale stwierdziłam, że to nie na moje nerwy ]http://img192.imageshack.us/img192/5872/piesssssssss.jpg[/QUOTE] nawet nie próbuj myśleć, żeby z niego rezygnować!;) nieźle sobie poradziłaś z białą sierścią, a oko jest świetne. No i tło bardzo tu pasuje i uwydatnia biel pieska [B]Mada[/B], gratuluję wyróżnienia w konkursie;) i takie cuś ode mnie - golden suchymi pastelami w kilku etapach;) najpierw szkic - musi być dokładny, bo potem każdy błąd na szkicu jest powielany [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/e54c75ee.jpg[/IMG] nakładanie podstawowych kolorów + początek rozcierania palcem (na uchu). Dodajemy tony pośrednie, a jak nie mamy to po prostu mieszamy najbliższe kolory [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/eb009421.jpg[/IMG] tu miały być dwa zdjęcia ale gdzieś je wcięło.. ogólnie mówiąc, po roztarciu i zrobieniu dość szczegółowych zarysów, utrwalamy kolory fiksatywą, żeby się nie pomieszały przy nakładaniu nowej warstwy czyli szczegółów. Szczegóły dopracowujemy wiszerem. Na koniec dodanie tła, świateł i głębokich cieni. I gotowe;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/anastazja_DSC7483_1640.jpg[/IMG] -
Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2
LeCoyotte replied to dog_master's topic in Off Topic
[quote name='wilczanda']Dzięki za rady. ;) Jak będę w sklepie to sobie zakupię. A jak robicie cienie na sierści? Zawsze jak robię cień to wygląda to jak skłębiona kulka. :([/QUOTE] musisz robić kreski w jakiejś odległości od siebie, żeby nie nachodziły na siebie czyli nie zlewały się. Np. kreskujesz dość gęsto twardszym ołówkiem, a potem miękkim robisz rzadsze ciemniejsze kreski, żeby zrobić cień i przy tym uwidocznić sierść - poszczególne włosy (chyba dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi?) [quote name='Unbelievable']ale niepotrzebna : P w zupełności wystarcy co dwa- 8b, 6b, 4b, 2b.[/QUOTE] nie zgodziłbym się:eviltong: kiedyś też tak rysowałem - dwie, najwyżej kilka miękkości, teraz trudno mi sobie wyobrazić rysunek bez pełnej palety;) widać różnicę między mocniej rysowaną kreską 2B, a lżej rysowaną kreską 3B o takiej samej jasności - jeżeli ma być ciemniejsza kreska, to wolę tą drugą opcję;) Ale to też zależy od papieru... [quote name='betty_labrador'] Zależy jaka sierść- jeśli dluga prosta i sztywniejsza-ołówki twardsze, jesli długa i miękka to ołówki miększe ;) proste.[/QUOTE] tu też się nie mogę zgodzić:eviltong: długa, miękka i biała sierść miękkimi ołówkami? 5B? 8B? eeee niebardzo:eviltong: [quote name='ariss']Koma i Kojot pieknie Wam to wychodzi!!!! czyli moja sznaucerka poszła w zapomnienie:(no trudno[/QUOTE] dziękuję:) czy ja o czymś nie wiem, o czym powinienem wiedzieć?:razz: wyślij mi na maila jakieś fajne zdjęcie portretowe tej przepięknej średniaczki:p [quote name='*anusia&ajlu*']mam pytanko i prosbe kto moglyby narysowac? namalowac? moja Ajlu :) czy daloby sie platnie, bezplatnie? tu fociszka [url]http://images49.fotosik.pl/224/d586b283a9e54ee4m.jpg][/url][/QUOTE] masz PW;) -
[quote name='Justa'] Mam nadzieje, że w sesji lub po niej bedzie trochę więcej czasu, to i naprodukuję się tutaj i fotki będą i pies będzie odpicowany. Jeszcze tylko trochę, ale nie przestawajcie trzymać kciuków ! [/QUOTE] powodzenia w spełnianiu marzeń:kciuki: przecież nie ma innej opcji, żeby się nie spełniły:cool3: I dobrze, że pamiętasz jeszcze o Mironie... pozdrów go ode mnie:diabloti: