Jump to content
Dogomania

LeCoyotte

Members
  • Posts

    3425
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by LeCoyotte

  1. [quote name='Unbelievable']napisałam, że może, a nie musi :diabloti: w ogóle to ja miałam na myśli zdjęcia portretowe, nie zrozumiałam :oops:)[/QUOTE] aaaa jak tak, to masz rację z tym bf/ff:) Przyczyną może byc też niepewny AF.
  2. [quote name='Unbelievable'] mam, d70, no i niestety warunki takie a nie inne zmusiły do dosyć dużego iso ;) przy czym duże tutaj to już koło 500:roll: dodatkowo nie odszumiałam a wyostrzyłam, i wyszło jak wyszło[/QUOTE] 500 to nie takie duże;) Jeśli zdjęcie dobrze naświetlone (można powiedzieć, że na cienie, ale tak żeby nie przepalić) to szumy są malutkie, po zmnijeszeniu i wyostrzeniu nie widać ich prawie, na pewno duż o mniej niż u Ciebie. Ja mam D70s więc to chyba to samo;) Nigdy nie odszumiam, chyba że iso 1600;)
  3. [quote name='ariss']w kolorze chyba jednak lepsze? [url]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/3-Kopia2-1.jpg[/url][/QUOTE] haha fajne:lol: w kolorze lepsze.
  4. [quote name='Doginka']Super czarnuszka, tylko ten ogon:mdleje:[/QUOTE] Ogonek celowy, już pisałem sto razy:diabloti: [quote name='Justa']Opowiedz coś więcej - fajny niefajny? Bo ja sie przymierzam do kupienia tele w końcu.. Kojotku wyrwij jej ten tupecik, to odrośnie czarnuśka ;)[/QUOTE] Mam męczyć pieseczka? Już jej nawet szyjki nie skubię całej tylko ciacham maszynką, bo ją to boli. Niech sobie ma srebrną:) [quote name='ariss']i ja też czekam na opinie o obiektywie:)[/QUOTE] Napiszę, ale jutro, jeśli pozwolicie:cool3: misiek [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/4a4bea41.jpg[/IMG] hop do patyczka;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/6de372a7.jpg[/IMG] Patyczkowy potór. Z patyczkami się nie patyczkuje. Nigdy. Aż wióry lecą. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/32c20252.jpg[/IMG]
  5. [quote name='ariss']ale ona fajnie pozuje:)[/QUOTE] Odziedziczyła po Justynce:loveu::evil_lol:
  6. [quote name='Infortune.']Mam ten sam problem... Pole ostrości mam ustawione na pysk a ostrość i tak zawsze jest na ogonie, dlaczego? [/QUOTE] Dlaczego? Bo masz za wolny sprzęt. Od momentu ustawienia ostrości na dziób do wyzwolenia migawki upływa jakaś część sekundy, w której piesek juz zdąży przebied odległość między nosem a ogonem;) Polecam ręczna ostrość i refleksu:cool3: Jest jeszcze jeden sposób, ale o tym nigdzie nie przeczytasz:diabloti: [quote name='Unbelievable']u ciebie to akurat może być back focus ( BF ), poszukaj czegoś o teście bateryjkowym albo innym który pozwoli to sprawdzić ;)[/QUOTE] co to za herezje:evil_lol: jaki BF, po prostu j.w. ;) A tak BTW, nietrafianie AFa w punkt można bardzo łatwo wyregulować - w nowszych puszkach jest opcja w menu, w starszych kręci się śrubkami.
  7. [quote name='Justa'][URL="http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/1faf088d.jpg"]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/1faf088d.jpg[/URL] Reweeeeeelkaq :loveu: Jakis nowy obiektyw, czy mam przewidzenia? :p[/QUOTE] Nie ma to jak oko specjalistki:loveu: Nikkor 80-200/2.8:loveu: [quote name='Unbelievable']Super zalatana Samba :loveu: jaki ma tupecik :evil_lol:[/QUOTE] A no tupecik:evil_lol: Zrobiłem jej takie coś, bo taka ogolona na prawie łyso głowa do najpiękniejszych nie należy:eviltong:
  8. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/c5883616.jpg[/IMG] i młotylek;) [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/b9f567b0.jpg[/IMG] i chatka puchatka [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/2a11364e.jpg[/IMG]
  9. Uwaga przyniosłem fotki:p Tu jeszcze przed cięciem. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/9fc0438f.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/1d1c3bde.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/681a2a79.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/1faf088d.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/1f02a471.jpg[/IMG]
  10. [quote name='Justa'] Hmm.. rozwiń :p[/QUOTE] Wydaje mi się, że Galina ma po Tobie brodę. Zgadłem? :roflt:
  11. [quote name='Justa'] Brzydkie, bo światło nie takie. A pies wygląda jak zarośnięty, ale trudno.. :mdleje: [/QUOTE] Taak bardzo brzydkie:diabloti: O ile pamiętam to lubisz takie miekkie światło:hmmmm: [url]http://img130.imageshack.us/img130/7702/dsc0929ep.jpg[/url] jak szczeniak:)każdy włos w inną stronę, w artystycznym nieładzie:lol:
  12. [quote name='bognik']Cześć [B]Kojociku[/B]! ;)[/QUOTE] cześć Bogniczku:lol: [quote name='ariss']rysujesz przepięknie!!!!!!! ale ten grzywek jakiś dziwny(nie mówię o rysunku) [/QUOTE] [quote name='Doginka']Ten grzywek to chyba ma perukę założoną:diabloti: Ale rysujesz rzeczywiście cuuuuuuudownie:loveu: Niestety chociaż mieszkam w Wawce, to jednak nie za bardzo znam się na obiektywach na tyle, żeby je móc ocenić:oops:[/QUOTE] [quote name='Endher']Rysunek jest naprawdę mistrzowski,jestem pod wrażeniem :mdrmed: ![/QUOTE] dzięki;)
  13. [QUOTE]=Iś & Chester;14380432 Ale bez stabilizacji i statywu jestem w stanie zrobić dobre zdjęcie w ruchu np ?[/QUOTE] Z tego rozumiem, że obiektyw potrzebny Ci do zdjęć sportowych... czyli stabilizacja do niczego nie jest Ci potrzebna;) Przydaje się ona tylko do statycznego i ciemnego kadru. Zamiast dokładać do stab. to lepiej dołóż do jaśniejszego obiektywu lub puszki z niskimi szumami;)
  14. [quote name='Iś & Chester']Czyli że jak mam Canona 450D, a on jak wszystkie amatorskie i półzaawnsowane Canony jest bez stabilizacji w korpusie przydałoby się ten najdroższy, tak ? [/quote] Nie ma body Canona ze stabilizacją, jest tylko w obiektywach. A czy warto dokładać 600zł dla stabilizacji to musisz sobie sama odpowiedzieć. MZ nie warto. Ta najdroższa sigma nie ma też opcji 'makro' (te tańsze z 'makro' ma dwa razy większe powiększenie), nie wiem czy to brałaś pod uwagę;)
  15. [quote name='psiulka'] Czekam również na zdjęcia Galiny, widziałam już te z zabiegami fryzjerskimi i na mrówczej pościeli :)[/QUOTE] i ja też czekam:) Na weekend tez planuję obrobić Sambie podwozie, to porównamy;) i już wiem, że Tobie to lepiej wyjdzie:lol: [quote name='Justa'] Coś na co długo się czeka smakuje lepiej.. :) (...) Ale może kiedyś będę miała fajnego męża z którym podzielę się obowiązkami. [/QUOTE] Czyli mówisz, że ślub na emeryturze to jest to:evil_lol: Trzymaj się tam na wecie!!:)
  16. [quote name='Justa']Oj Kojot tu mnie zwaliłeś z nóg :mdleje:[/QUOTE] A to dlaczego? Myślisz, że komuś by się chciało bawić w M w zmiennych warunkach oświetleniowych? Np świeci Słońce i nagle zajdzie za chmury, a potem znow się pojawi itd... zanim przekręcisz kółkiem te kilka EV różnicy to Ci obiekt zwieje;) A tak aparat sam Ci sie dostosuje do zmiany, a Ty możesz się skupić na ważniejszych rzeczach niż kręcenie kółlkiem, ewentualnie zrobisz korektę, ale tu trzeba dość do wprawy kiedy i jak bardzo skorygować naświetlenie. A zdjęcia w hali, albo przy pewnej pogodzie, gdy masz niezmienne światło to Manual też się sprawdzi, a może i będzie lepszy, zależy od obiektu;)
  17. [quote name='Bzikowa']Dzięki wszystkim za odpowiedzi !!! :) Szczerze mówiąc to zawsze zostawiałam to EV na 0 , nigdy nie przyszło mi do głowy zmieniać :oops: Czas wrócić do lektury instrukcji :diabloti:[/QUOTE] Taka generalna zasada, im obiekt jaśniejszy, tym ekspozycja więcej na plus EV, im ciemniejszy - minus EV. To bardzo ułatwia życie;) Nie tam żadne manuale do zdjęć dynamicznych, tylko właśnie tryb A (lub S) i korekta ev:p
  18. [quote name='Bzikowa'] Na którym zdjęciu kolory są lepsze, bardziej naturalne: [/quote] Drugie i trzecie. Na pierwszym kolory są za mocne, kolor psa aż razi;) [quote] Czy uważacie, że 2 ostatnie są prześwietlone? [U]Co zmienić w ustawieniach żeby kolory były żywsze?[/U] [/quote] Drugie jest idealnie naświetlone, trzecie może odrobinke za jasne, o 1/3EV. A pierwsze jest niedoświetlone. Zresztą można to sprawdzić w exif: korekcja ekspozycji -0,7EV. Dodatkowo nasycenie kolorów +2. Te dwa ustawienia nawzajem się wzmacniają (bo kolory na niedoświetlonym zdjęciu robią wrażenie bardziej nasyconych).
  19. [quote name='ariss']e tam grzywka już widziałam;) daj coś innego:eviltong: a Sambulkę czas najwyższy odgruzować, w piątek ma być 20 stopni, ugotuje się bidulka:diabloti:[/QUOTE] A takiego grzywka widziałaś?;) [URL=http://s283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/?action=view&current=dbbdd43d.jpg][IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/dbbdd43d.jpg[/IMG][/URL] Gdybyś odwiedzała psią kostkę, to byś wiedziała, że odgruzowana:eviltong::diabloti: jeszcze tylko podwozie w trakcie:lol: [URL=http://s283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/?action=view&current=0bc69722.jpg][IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/0bc69722.jpg[/IMG][/URL] [quote name='Moniek193']Hej :) Czy Ty do zdjęć krajobrazowych używasz jakiegoś filtra ?[/QUOTE] nie;)
  20. [quote name='AgaMasel']Nikita suche. Wyglądają na olejne, bo strasznie cięzko malowane. Nie potrafię inaczej niestety... :([/QUOTE] A jak byś chciała? Przecież jest dobrze, każdy ma swój styl:)
  21. [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/art/6b4e74b9.jpg[/IMG] pies z patykami w brodzie:lol: [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/2bef2814.jpg[/IMG] [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/28654fef.jpg[/IMG]
  22. [quote name='ariss'] jakbym wyszukała Twoje wpisy tu, to wszystkie byłyby identyczne:diabloti::evil_lol: [/QUOTE] Ale jakże prawdziwe:fadein: Przecież ona jest genialna;) [SIZE="1"](zaraz mnie pogonisz za powtarzanie się:diabloti:)[/SIZE]
  23. [quote name='deer_1987'][B]pytanie do posiadaczy olympusa. Jaki af macie ustawiony do focenia psow w ruchu? s-af czy c-af? [/B][/QUOTE] Jeżeli c-af to to samo af-c, czyli ciągły af, to logika podpowiada, że c-af bardziej się nadaje:)
  24. [quote name='Agathee']Mnie najbardziej urzekły widoczki! :loveu::loveu: Cudowne![/QUOTE] [quote name='Moniek193']Bardzo mi się podoba to zdjęcie :) [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/6a81c0b4.jpg[/url][/QUOTE] dzięki:) [quote name='anetta']Ta łasiczka po prostu rewela :crazyeye: [url]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/luty2010/771082e6.jpg[/url] :mdleje::thumbs: No wiesz....:obrazic:[/QUOTE] wieczorem wstawię;) [B]Warszawianki/Warszawiacy z Nikonem!:cool3: [/B]Szukam kogoś ze stolicy, kto w najbliższych kilku dniach ma trochę czasu i chęci, żeby sprawdzić stan pewnego obiektywu. Chcę kupić go przez net i chcę mieć większą pewność, że to nie będzie kiciuś w woreczku;) --- [IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/marzec2010/ddebfda2.jpg[/IMG]
  25. [quote name='Nikita89'] Apropos - rysuję na papierze od drukarki i mam pytanie, czy na innym rodzaju papieru rysuje się jakoś lepiej?[/QUOTE] Zdecydowanie tak;) Kup sobie na początek zwykły szkicownik 120g/m2. Fakt, można na wszystkim rysować, ale po to są konkretne rodzaje papierów, żeby z nich korzystać:) [quote name='Bolsbokser']Skończyłam wreszcie szczeniaka na dłoni [url]http://lh3.ggpht.com/_IHy5CS3gC-Q/S5pp4Ie84UI/AAAAAAAAB5Y/_VnRXYcy8XQ/rysunek%208_thumb.jpg[/url] Mam jednak pewien dylemat, czy dodać tło. Myślałam o wycieniowaniu - największym w rogach i jaśniejącym ku szczeniakowi, tym bardziej że chciałam zrobić czarną ramkę z kartonu. Co Wy na to ? Czy może tak zostawić,żeby nie przedobrzyć ? Jednak wg mnie brakuje jeszcze jakiegoś drobnego wykończenia w tle[/QUOTE] Bardzo mi się podoba:) Widać, że masz dobre podstawy. Co do tła, mi też coś brakuje, zbyt pusto jest wokół szczeniaczka. Może przedłuż rękę i brzeg wycieniuj do zgubienia, bo teraz sprawia wrażenie obciętej. A tło przyciemnij od lewej góry do prawego dołu, tak żeby łapki i ręka wyszła do przodu. Czy te łapki maja na zdjęciu kontury, czy kończą się białym? Bo jeżeli kontur jest tylko na rysunku, to jest to argument za dodaniem ciemniejszego tła;)
×
×
  • Create New...