-
Posts
1304 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dobermania
-
No, to ja też się pochwalę moim Ocalonym:) Lachs to stary dobermann po przejściach. Ktoś zranił mu prawe oko (nie widzi na nie), bił (kiedy do mnie przyszedł, potwornie się bał), polewał ze szlaucha (do tej pory ma aquafobię i nawet, gdy nalewam mu wody do miski, on ucieka a pije tylko, gdy nie ma obok niego nikogo, kto mógłby go oblać:-(). Niestety nie mam dobrych zdjęć z okresu zaraz po adopcji, ale Lachs wyglądał jak zagłodzony chart, miał kręgosłup i żebra na wierzchu, był cały wymazany, śmierdział (wyobraźcie sobie, jak trudno go było przy tej fobii wykąpać! Myslałam, że zejdzie na serce!), do tego miał otwarte rany na grzbiecie. Spał w ciasnym, brudnym boksie z 3 innymi psami a wejście do budy miał zbyt małe - przy każdym wejściu i wyjściu obcierał rany na plecach...:-( Teraz wygląda tak, choć blizny i odleżyny zostały: [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/kangur1.jpg[/IMG]
-
Ja zaraz coś dla niego na bazarku dogomanii wystawię. Boże! Tego sk...ela, który mu to zrobił powinni skazać na ciężkie roboty! Najlepiej w schronisku!!! Sprzątanie, remonty, itd.
-
He, he, dokładnie! Szkoda, że tak późno wstawione, bo bym zagłosowała:shake:
-
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/D0b3rm4nnz/doberglowa.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/nanjowszezdjzweirzatkow/Lsiostroke.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/nanjowszezdjzweirzatkow/peleryniarze1.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/nanjowszezdjzweirzatkow/LachsSpi_stretch_pomn.jpg[/IMG]
- 398 replies
-
Korek odszedł w zapomnieniu....bardzo mi go brakuje :([']
Dobermania replied to Pianka's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[*] :-( . -
O, jakie słodkie paznokietki!!!:evil_lol:
-
~''~Batman vel. JAZZ~''~ od 3.11.06 grzeje juz dupke w swoim domu
Dobermania replied to Kostek's topic in Już w nowym domu
Ja też mam psa z Palucha i też nikt nie sprawdzał, czy żyje:shake: Chociaż teraz to chipują. Ale i tak nie pojadą do osoby, która weźmie go do DT, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie oddała komu innemu... Oni tam mają setki psów, nie sprawdzają każdego po kolei... A tak szkoda psiny:shake: -
Dołączam do fanklubu Ozzy'ego:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Najbardziej podoba mi się (z nowych) to na fotelu i to, jak "wietrzy jąderko":D
- 78403 replies
-
Tam w pierwszym poście z lista schronisk jest niepełne info o Azylu Pod Psim aniołem. Strona, na której jest lista psów wraz z opisami i zdjęciami, mapką dojazdu i telefonami ma ten adres: www.psianiol.org.pl
-
Barcelona, Alhambra, Victoria...czyli whippety w towarzystwie dobermanki
Dobermania replied to Ambra's topic in Whippet
Heheh:mad: Od tego jesteśmy, żeby pilnować:) Powodzenia w poszukiwaniu mieszkania! My też właśnie kupiliśmy "w strefie podmiejskiej", bo znacznie taniej wychodzi. I mniejszy ruch, więcej terenów spacerowych dla psów. -
To jest boskie! :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3: :cool3:
-
Mój też jest wykastrowany. I też ze schroniska:) Ale aż taaaki chudy nie był. Niesamowita metamorfoza!:multi:
-
Barcelona, Alhambra, Victoria...czyli whippety w towarzystwie dobermanki
Dobermania replied to Ambra's topic in Whippet
Ojojoj, chyba Cię te zaręczyny i pozaręczynowe świętowanie bardzo absorbują, bo... GALERIĘ ZANIEDBUJESZ:mad::mad::mad::eviltong: !!! A mnie to samo zarzucałaś, jak mnie kilka dni nie było:evil_lol: Co słychać u whippetów i dobka? -
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Dobermania replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
Prawda;)? Taki dostojny:loveu: -
Galeria Pacco Rabann'a (Paco co zrobił raban) iod 17 s. siostrzycy wilczycy
Dobermania replied to miumiu's topic in Galeria
:D:D:D:D:D:D To ten słynny Paco:) "Prawie dobermann.":lol: -
czy smycz to ochrona psa czy jego niewola
Dobermania replied to serduszko's topic in Obroże i smycze
Bardzo żal mi psów takich ludzi:shake: (Którzy kupują dużego psa o skłonnościach przywódczych i potem z powodu "trudności" wyprowadzają go na trzy piętnastominutowe spacery dookoła bloku, a pies ich wlecze za sobą i - żeby go zatrzymać - łapią się drzewa.) To przykre. A jak zwrócisz takim uwagę, czy zaoferujesz pomoc to jeszcze mają pretensje albo mówią: "co pani tam wie!":shake: -
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Dobermania replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
:D:D:D:D Jakbym mojego widziała. Tyle że bez kąpieli, bo boi się wody:shake: -
A tu jak zwykle pięknie:) Az miło patrzeć. Czekoladki górą:cool3:
-
czy smycz to ochrona psa czy jego niewola
Dobermania replied to serduszko's topic in Obroże i smycze
Smycz to przede wszystkim WYMÓG PRAWA, niestety. Może w strefie podmiejskiej i ewentualnie w niektórych parkach nie ma takiego rygoru, ale jesli mieszkacie na osiedlach, to przecież widzicie wszechobecne tabliczki "[COLOR=seagreen]psy wyprowadzamy wyłącznie na smyczy i w kagańcu[/COLOR]". Nieważne, czy pies ma 10 czy 70 cm w kłębie, dwa miesiące czy 10 lat, jest stary, niewidomy i ledwo powłóczy nogami. Mnie osobiście to przeszkadza, bo jeśli pies jest ułożony i ma dobry kontakt z opiekunem, to wraca na zawołanie i nie rzuci się na dziecko czy rowerzystę. Niestety, nie wszyscy umieją wychować swoje psy a dużo ludzi się boi - stąd ten przepis. Problem jest też, gdy pies jest niewykastrowany, a na osiedlu pełno śladów zapachowych suk z cieczką. Wtedy nawet ułożony pies jest mniej posłuszny. -
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Dobermania replied to ayshe's topic in Obedience
Ten film nie daje się otworzyć:( -
nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi
Dobermania replied to ayshe's topic in Obedience
Sposób na stres poszkoleniowy? No, jak to? KOLEJNE SZKOLENIE!:D A jak nie, to wymęczenie psa dłuugim spacerem i zabawą. -
To jest bos-kie! Nie ma to jak fafle w ruchu:cool3: :cool3: :cool3:
-
Dziękować! Mnie też się potwornie podobały i po prostu MUSIAŁAM je kupić:cool3: :evil_lol: A oto druga koleżanka, którą opiekowałam się jako petsitterka: [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/lor1.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/lor0.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/lor.jpg[/IMG] I Sunieczka:[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/thSunieczka1.jpg[/IMG]
- 398 replies
-
Ja myślałam, że prędzej podniesiecie krzyk, że to "miesza psu w głowie", jeśli chodzi o jego pozycję w stadzie. Ale w najnowszym, listopadowym "Moim psie" jest czat z Kłosińskim. Napisał on, że teoria dominacji to przezytek - a więc nieprzepuszczanie w drzwiach i jedzenie przed psem nie ma sensu;) Więc to samo tyczy się wspólnego spania. A miumiu ma rację, jeśli chodzi o higienę czy dobro dziecka: [quote name='miumiu']Przy dzieciach jest jeden moim zdaniem myk -bezwzglednie przestrzegane terminy odrobaczania zwierząt! I to nie wżne -śpią, czy nie śpią razem.[/quote]
-
:evil_lol: :evil_lol: Dokładnie! Bez przesady! Zarazki (wirusy, bakterie, grzyby) są WSZĘDZIE - w powietrzu, w glebie, na podłodze i na upranej pościeli! Nawet na twojej dopiero co umytej skórze. Strzębki różnych grzybów penetrują twoje komórki codziennie i nikt od tego nie umiera. Równie dobrze - dotykając poręczy w tramwaju czy siadając na ławce w parku się brudzisz. Pies po wspólnym spacerze jest tak samo brudny, jak ty. Tyle że chodzi bez butów. Chyba że się wytarza:cool1: Ale to kwestia własnego wyboru i wrażliwości. Mnie mój nieumyty pies przeszkadza mniej niż mój nieumyty chłopak:evil_lol: Chłopaka wysyłam do wanny, psa pod kołdrę;) I nie czuję się jakoś specjalnie brudna. Można częściej zmieniać pościej i czesać psa (bo to jego SIERŚĆ zostaje w łóżku, a nie jakiś abstrakcyjny "brud").