Jump to content
Dogomania

Dobermania

Members
  • Posts

    1304
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Dobermania

  1. [quote name='resuruss']Napisz mi prosze numer konta,na pw.Postaram sie jutro cos przelac - moze nie bedzie tego zbyt duzo ,bo mam teraz swiatowke,ale mysle ,ze jak kazdy da troszke to pomozemy wspolnie Twojemu piesiowi :loveu:[/quote] Ojejciu, dziękuję w imieniu mojego krwawnika! :mdleje: :mdleje: :mdleje: Nawet 5 zł to dużo, ja już wyprzedaję moje kaktusowe maleństwa i wszystkie figurki, bo nie chcę rodziców obciążać:( Jeszcze raz bardzo dziękuję. Będę wklejać faktury za wizyty i transfuzje.
  2. Furciaczku, mam w podpisie, kaktusy-cegiełki. Vectro, nie wiemy, bedzie diagnozować w grudniu pani "krwiolog" psi. Nieszczelność naczyń krwionośnych i małopłytkowość - tak wynika wstępnie z analizy morf.:-( :-( :-( :-( :placz: :placz: :placz: :placz: !!! Jak ja się boję o niego!
  3. Wiarę to ja mam, tylko pieniędzy za mało:/ A wątek już założyłam, zaraz tam zaglądnę:-( :-( :-(
  4. Dziękuję... Czy transfuzję wykonuje się przy jakimś znieczuleniu? Żeby pies się nie ruszał?
  5. Olcha, ja myślałam, że to "cziłki" są:crazyeye: To czas na mojego:cool3: Lachsenstein 3D [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/klusZima.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/gacekSmiga.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/bannerbocznypionowyLachsio.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/b6942f28.jpg[/IMG] Gdzie mam Twoje fotografowanie: [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/klebek.jpg[/IMG]
  6. [quote name='Corse']słuchajnie, a czy ja mogłabym prosić o jakiegoś linka czy ew. wstawienie tutaj jakiś fotek niekopiowanych dobków? przyznam się że nie dane mi było zobaczyć jeszcze niekopiowanego dobka i bardzo chętnie nadrobię to przeoczenie :)[/quote] Mój ma uszy niewzorcowe, bo - choc niekopiowane - są dosyć krótkie. W spoczynku gackowate, gdy nasłuch.uje - jak u manchester terriera a gdy biegnie - postawione, "rozwiane" na boki. OOOOOOOOO! W... "USTERCE" występuje często doberek z niekopiowanymi uszami i ogonem! Wygląda po prostu jak gończy polski:) [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/D0b3rm4nnz/dobermannGLOWAanimacja.gif[/IMG]
  7. A ja spędzam wakacje ZAWSZE z piesem:) Do ciepłych krajów nie jeżdzę, zresztą nigdy nie lubiłam, teraz mam przynajmniej wytłumaczenie:) A przecież jest tyyyyle miejsc, gdzie można dobrze odpocząc z psem. A jak pies młody i zdrowy, to kwarantanna, paszport i w samolot - do ciepłych krajów można też we wrześniu czy październiku, gdy nie ma takich upałów.
  8. Bardzo bym chciała pomóc. Wklej na Allegro, Akagerę...
  9. Mam dobermana ze schroniska. Okazało się, że ma migotanie przedsionków. Zaczął brać Cordarone i Digoxin. Niestety, zaczęły się krwotoki. Vitacon, Encorton, Cefalexinum, Keflex i Rutinoscorbin. Myśleliśmy, że Cordarone może powodować trombocytopenię. Okazało się, że pies cierpi na małopłytkowość :shake: Edit z 14.02.07r.: Wcześniej nie było to pewne, ale po porównaniu wszystkich dotychczasowych wyników badań już wiemy, że niestety małopłytkowość. Teraz na serce oprócz Digoxinu bierze Atenolol - wynik EKG znacznie lepszy, wybroczyn na śluzówce nie było przez jakiś miesiąc. Ktoś ma chorego dobka i doświadczenia, rady?
  10. No, śliczne:cool3: :loveu: :loveu: :loveu:! Witamy kolejnego "pinczarza"! PS. Od arzu widac, że jesteś z Niemiec, bo wszystkie Rzeczowniki piszesz z dużej Litery:) To aż tak wchodzi w nawyk:)?
  11. Zaba14, tak, zakręcony ogon jest wadą, ale może być lekko (łukowato) wygięty.
  12. Aaa, z molosów:)? Boże, ale jak ja usłyszałam, że po drugiej transfuzji organizm odrzuca, to zbladłam:( Ja nie wiem, jak ja te pieniądze zdobędę... Już wystawiam kaktusy, na razie mam 10 zł, a jeszcze za wizyty i leki trzeba będzie płacić:( Na szczęście wet. powiedział, że Lachsa to nie boli (krwotoki wewnętrzne). Dzisiaj rano podłoga wyglądała jak miejsce jatki, wszędzie krwawe smarki i krople krwi, jak Lachs mnie lizał w nocy, to tez mnie wyświnił, jak się obudziłam i spojrzałam w lustro, to myślałam, że to ja z nosa krwawię (we wrześniu miałam operację przegrody nosowej - cholera, gdybym wiedziała, to bym nie robiła, bo to prywatnie, tylko zostawiła pieniądze na jego przetaczanie:-() :-(
  13. Furciaczku, skąd znasz? Może z Palucha? Był tam 1,5 roku. Ambra - ano, Lachsiak zamienił ciasny boks na własny ogródek, chociaż te podlewanie "dźewek" nie podoba się mamie:) Mieszkamy w "bloczku" - nie mamy włąsnego domku, ale ogródek tak. A i kota szpieguje bardzo intensywnie. "Kociokwik" w dobkowym wydaniu, może też serial nakręcę;) Jezu, ta krew nie daje mi spokoju:( Dowiedziałam się, e jest 50 grup psich krwi:-( :-( :-( :-( :-(
  14. Napisałam, że ważyŁ, teraz już nabrał ciałka:) ------------- Boże, dzisiaj Lachs znowu dostał krwotoku, biegiem do weta, okazało się, że potrzebne są [COLOR=darkorchid]COMIESIĘCZNE TRANSFUZJE KRWI :-( [/COLOR] [COLOR=#9932cc][/COLOR] [COLOR=#9932cc]Prośba do W-wiaków: za złotówkę można nabyć kaktusy cegiełki na bazarku, link w moim podpisie. Część dochodu na schronisko w Falenicy, część na diagnostykę i leczenie Lachsa...[/COLOR]
  15. [quote name='Ambra'] Ooo, właśnie dostrzegłam PIEC KAFLOWY!:D Ja też mam:) Działa? Palicie w nim?
  16. A Boże, uchowaj!:angryy: On na spacerach marznie, muszę mu jakieś psiobuty kupić a u Pućki już zamówiłam kubraczek wełniany... z kwiatkami:D Uszka i brzuszek mu też marzną:( A jak Twoje whippety, nosza jakieś wdzianka zimą? Przecież to takie lyseńkie i chudzieńkie...:shake:
  17. Jak ja żałuję, że mój się nie umie bawić:(:shake:
  18. Sposób na "zimowe smutki"?:evil_lol: :cool3: [COLOR=cyan].................[/COLOR]
  19. :roll: :evil_lol: :evil_lol: :cool3: :cool1: :roll: :evil_lol: :cool3: Ale za to JAKA plama!:cool3: :cool1: :roll:
  20. "La C H S " - inaczej byłby /lasz/ ;) Nie wiem, nie mierzyłam. Czemu pytasz? Możliwe, że odbiega od wzorca, jest ze schroniska. Jak na dobermana, wzrost ma przeciętny.
  21. [quote name='blaira']Ja dzi odwiedzilam bazar pod hala Mirowska. Co tam jest[/quote] W jakie dni i od której?
  22. Otóż to!!! Albo nie ma jednych, albo drugich, albo są - ale nieopróżniane! U mnie każdy ma własny pojemnik i umowę z MPO czy Sitą, a wyrzucają i tak na przystanek:angryy: I to takie wielkie wory! Codziennie!:mad: :mad: :mad:
  23. [quote name='ktrebor']Pełen wybór mięs i podrobów wszelakich (flaki, kurze łapki, ogony, itp) jest na bazarze na Pl. Szembeka w Warszawie (jest to jeden z najstarszych Warszawskich bazarów - jeszcze przed wojną gromadzili się tam chłopi z podwarszawskich wsi). Ceny np. 2zł za 1kg kurzych łapek, 1,5zł za kg kości cielęcych[/quote] Zgadza się! Świeże! Jeszcze na ul. Płowieckiej jest sklep zoo "Lemur", mają tu kostki mrożonego mięsa, tanio.
  24. To napisałam przecież "niby":) A u mnie (Wawer) to i "zwykłych" nie ma... :/ Tylko przy przystankach autobusowych.
  25. Kora jak zwykle piękna, sierść lśniąca a język na wierzchu:)
×
×
  • Create New...