-
Posts
1304 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Dobermania
-
Ooo,z Psiego Anioła!!! :loveu: Ale Frycia to szczeniak, więc do ułożenia, zawsze też na pewno Azyl i wolontariusze zaoferują pomoc, ja na pewno. jak suczka, to mogę pomóc jako DT czy na spacerach, jeśli tez jesteś z Wawra. Ja, gdybym mogła (czas, pieniądze, warunki - nie liczba metrów kw., tylko brak nienormalnych sasiadów-rozmnażaczy na dole), wzięłabym jeszcze dwa psy. Jeśli macie pieniądze i czas, to wysiłek się opłaci, w końcu jest i mama, i tata, i siostra do pomocy, prawda? Co innego gdybyś mieszkała sama - tak to zawsze Ci ktoś pomoże.
-
Jak rozdzielic gryzace sie psy + agresja: przyczyny i profilaktyka
Dobermania replied to asia26's topic in Agresja
Część z was tak krzyczy o zmianie prawa, większości z was na tym zależy, ale czy nie wiecie, nie próbowaliście? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak mało to obchodzi policję, sądy? Oni, jeśli już, zabroniliby hodowli bullowatych w ogóle, skupiając się na psie a nie dostrzegając winy tych nieodpowiedzialnych kretynów, którzy je produkują jak parówki i podsycają w nich agresję. Czy wiecie, ile ja razy dzwoniłam, pogryziona, na policję? Ile razy mówili, ze porozmawiają, ile razy rozmawiali, ile razy pouczali o zachowaniu należytej kontroli nad psem, ONE NAWET NIE MAJĄ OBRÓŻ (czy obroży:oops:)! I ile razy ten stary moczymorda śmiał mi się bezczelnie w twarz? Od jego córki usłyszałam po PODARCIU PRZEZ SUKĘ SPODNI NA OCZACH JEJ I JEJ MĘŻA, że "moja wina, bo nie powinnam wychodzić z domu, jak psy są spuszczone" (czyli prawie wcale - może powinnam sobie wybudować tunel-wyjście z domu, w którym bezpiecznie będę mogła pokonać trasę z i do domu?)! I co, zgłaszanie przez tyle czasu kolejnych pogryzień i szczucia nic nie daje. A jakby to był bullowaty, to już by został uśpiony. Ale to mnie właśnie wkurza, dostaję białej gorączki, bo w obu przypadkach winny jest człowiek a nagonka na niewinne psy jest niepotrzebna. Bezmózgie dresy powinny miec zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt, choćby patyczaków. I znowu powtórzę, że pies nie jest winny, ale kiedy kolejny raz zostaję poszczuta trzema jamnikami, mam ochotę im porządnie przestawić kostki i zmienić fakturę futerka, chociaż pies niczemu nie jest winien, ale bronić się muszę. Dlatego rozumiem, że ludzie boją się bullowatych, skoro w szmatławcach typu "Fakt" czy SE czytają bez przerwy o psach-mordercach, które myślą tylko o zabijaniu. Najważniejsza jest edukacja i zmiana prawa, ale edukować ludzie się nie chcą. Skoro urzdnicy, tworzący rejestr "ras agresywnych" nie odróżniają pita od asta, to jak można wymagać znajomości psiej psychiki i wychowania? -
Jak rozdzielic gryzace sie psy + agresja: przyczyny i profilaktyka
Dobermania replied to asia26's topic in Agresja
[quote name='grallinka']wiem wiem,znalazlam rozwiazanie...:cool1: nie mozna miec psa duzego...trzeba miec malucha ktorego mozna zawsze wziasc na rece schowac pod kurtke i udawac ze go nie ma.wtedy nic mu nie grozi:) a tak na powaznie zastanawialam sie nad zakupem paralizatora bo po prostu sytuacja na osiedlu jest nie do zniesienia...predzej czy pozniej strace Gralla...[/quote] jezu, jak bym o własnym podwórku czytała... :crazyeye: Tyle że mój sąsiad ma PIĘĆ psów, zupełnie nieułożonych i nieposłusznych i rzucają się nie tylko na mojego psa, który już się ich boi (dobek jamników!!!), ale też na ludzi!!! Oczywiście, sprawa w sądzie, doniesienia na policji, ciągłe wezwania i d*pa. -
Bardzo serdeczne wyrazy współczucia, mam nadzieję, że winni zostaną surowo ukarani, chociaż bólu po stracie suni to nie zmniejszy... :shake:
-
No! Wreszcie! :) Ja spaceruję wzdłuż Grochowskiej:)
-
He, he, a ja polecam oczywiście Wawer:) I jeziorko gocławskie. Park Skaryszewski. Dłuuugie chodniki wzdłuż Al. Waszyngtona no i ULICĘ GROCHOWSKĄ!:loveu: Tam bywamy z Lachsem, chyba że jest chory lub mamy śnieżycę.
-
Ale czemu tylko małe psy:(? Mój bardzo lubi psy mniejsze od siebie, bo nie robią mu krzywdy (słabo widzi) :)
-
:/ Niech wątek nie umiera, no! :/
-
Ale pies też niezawsze chce spać w łóżku:) naprawdę. Fakt, nie są tak humorzaste jak koty, ale czasem pies też chce pospać w spokoju, np. gdy człowiek się intensywnie kręci, rozpycha. A mój Lachs przychodzi do mnie do pokoju, jak ja siedzę przed komputerem, wtedy on wchodzi na łóżko, ale w nocy już śpi na swoim nowym, mięciutkim posłanku:)
-
[IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/5.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/4.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/3.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/2.jpg[/IMG] [IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/6.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/7.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/1.jpg[/IMG][IMG]http://i33.photobucket.com/albums/d63/seideasperitas/meindober/8.jpg[/IMG]
- 398 replies
-
A tak mnie naszło, żeby sobie nowy bannerek sprawić:)
- 398 replies
-
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Dobermania replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
Eheheh, bo to wszystko FOTOMONTAŻ, Negro raz sfotografowany i wklejany na różne krajobraziki:eviltong: :eviltong: :eviltong: -
A właśnie, właśnie, sklerozę i demencję też podejrzewam, i to nie tylko ja, chociaż jeszcze oficjanlnie jej nie zdiagnozowano :eviltong: :eviltong: :eviltong: :cool3: :evil_lol: A też chciałam spytać, co to za napisy na drzwiach... toalety(?):>
- 78403 replies
-
[quote name='Hugo-Kochaś']o jessssu dobrze,że nie dodałaś demencji starczej:crazyeye: :evil_lol:[/quote] To aj się dołączę, bo mam rwę kulszową, zespół jelita nadwrażliwego, chorobę refluksową żołądka i przełyku i zwyrodnienie stawów, choć równoczesnie o dziesięć lat za mało:oops: Przyłączam się do geriatryka:eviltong:
- 78403 replies
-
Tak, tak, już doczytałam, ale nie mogłam edytować posta;) Dobrze, że ją uratowaliście! Ja zawsze sobie takie historie "trzymam" i potem opowiadam wszystkim, którzy chcą "rasowego psa tanio", że ich skrzywdzę okrutnie, jak wspomogą pseudohodowlę, bo rasowce są i w schroniskach, i do odebrania sadystom.
-
Ja na stałe mam dobka i kota po rodowodowej mamie i tacie-maruderze, który ją zbałamucił bez zgody hodowców:P No i w różnych odstępach czasu jakieś schroniskowe czy spod opieki właścicieli wyjęte psiaki tymczasowo. A tak to miewałam gryzonie, zanim rodzice pozwolili na psa, kot pojawił się rok wcześniej.
-
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Dobermania replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
[quote name='samograj']HEJ DOBCIA!!! U Alicjirydzewskiej jest konkurs na najlepsze psie klejnoty, pamiętam,że NEGRO ma fotki z ....... klejnocikami , czy mogę ukraść i wkleić do ALI, może Negro, albo AZUŚ wygra??? POZDRAWIAM:loveu:[/quote] Ojejej, naprawdę konkurs jajeczny? Bo ja bym "wystawiła" mojego synka:eviltong: Proszę o link;) -
Ale tak an poważnie, to on niebardzo toleruje psy, ostatnio jest z nim gorzej, być może go rozpieściłam przez to choróbsko, bo zaczął powarkiwać nawet na suczki i Lizy też nie chciał na początku zaakceptować, ale - jak potem szalały - widać na zdjęciach. Mój brat ciągle powtarza, że żałuje, że nie mamy go od szceniaka, bo byłby zadbany, zdrowy, no i lepiej ułożony. Ale ja wiem, że i tak mam ogromne szczęście, bo go uratowałam, poza tym Lachsiak to bardzo pojętny uczeń i w zasadzie przez wakacje zaraz po adopcji doprowadziłam do do stanu używalności :cool3:
- 398 replies
-
Ło, Jezu, ale tu się strasznie zrobiło... Brrr! A ja akurat przyszłam na świat po upadku komuny - szczęściara:cool3: pozdrawiamy Ozzy'ego :loveu: :loveu: :loveu:
- 78403 replies
-
Posrebrzana Morka i podpalaniec Hasan:) Azuś [*] Negruś [*]
Dobermania replied to Dobcia's topic in Foto Blogi
Faktycznie, bardzo ładne tereny spacerowe, ale co Wy, po czyichś polach uprawnych chodzicie???:mad: Ładnie to tak:eviltong:? Dobie pozrowienia od dobka dla dobka, dla Azusia też:) -
Tak, maminsynek albo może po prostu "kochany synek" to dobre określenie :loveu: No ba! Pewnie ze zjada! I jeszcze je dręczy przed śmiercią - jak to pies-morderca! :evil_lol: :roll:
- 398 replies
-
LOL! Fajowo! TV, smaczne żarełko, pieszczotki - domek idealny! A to złoty ten chłopiec, że psa oddał, byle go ratować:-( :loveu: Czy on mieszka daleko? Odwiedza sunię? Dzięki za odwiedziny w anszej galerii, nie trzeba się kryć;):eviltong: A Pan Lachs, niestety, nie tryska zdrowiem. Pozdrawiamy!