Jump to content
Dogomania

ulvhedinn

Members
  • Posts

    13288
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by ulvhedinn

  1. A mnie zaraz trafi, że ta Warszawa jest tak daleko:angryy: i nie mogę zobaczyć chłopaków osobiście...:-(
  2. Wiesz, żyjemy w społeczeństwie i nie może byc tak, że "liczę się tylko ja i moja fobia"... kurcze ja też mam swoje problemy, np. nie znosze tłumów, koszmar dla mnie to np. koncert rockowy na wolnym powietrzu, więc nie chodze tam gdzie są "spędy" ale nie żądam żeby nie istniały... A moje psy nieproszone do człowieka nie podejda, o skakaniu nigdy nie było mowy- tylko nie znoszę jak pies (na smyczy) grzecznie stoi 2 metry od baby/gówniarza a ta/to "zabierz tego psa bo mnie ugryzie!"... :angryy: a poza tym ciekawe mam na klatce sąsiedkę z kynofobia, która boi się strasznie, a życia nie utrudnia... ja też sie staram jej nie wchodzić w paradę- więc można? --taki mały off.... A pomysł prowadzania dzieci na smyczy podoba mi się strasznie:evil_lol:
  3. [quote name='Behemot']Ale wiesz, istnieje też coś takiego jak fobia - i w takim wypadku strach nie ma racjonalnego podłoża.[/quote] Fobia jest problemem psychicznym, który powinien byc leczony. Chociażby ze względu na utrudnianie życia innym... :shake:
  4. A jeszcze dochodzą dzieci wychowane w strachu przed zwierzakami...:shake: które się drą jak pies stoi od nich o 5 metrów "ugryzie mnie!!!" Moje psy patrza na takie cudo z zainteresowaniem, traktując to jako przedstawienie specjalnie dla nich... Ale niech jakiś pies zdenerwowany wrzaskami i miotaniem sie bachora chociażby szczeknie, to zaraz leci równie histeryczna mamusia i też wrzeszczy "bestia!!!" Kiedyś zreszta widziałam dorosłego faceta, który na widok truchtającego spokojnie psa zeskoczył z roweru i zasłonił sie nim... Pies spojrzał na faceta jak na ostatniego kretyna- prawie było widać jak wzrusza ramionami... jakie są dzieci takiego człowieka??
  5. :calus: Mosii, jestem z Tobą!!!
  6. ulvhedinn

    Nutra gold

    No popatrz...:shake: A ja chciałam karmić Aksę Nutrą, a ona kompletnie nie toleruje tej karmy... Koo koszmarne, sr...a, smrodek... Karmę wykończyła Mila. Aks w ogóle nie wszystko dobrze trawi- sprawdza się PurinaL&R, Acana i Arion... ew. RC.
  7. Czy ktoś z was zna się na tatuażach zagranicznych? Bo bassetówa ze schronu ma taki, który nijak do Polski nie pasuje:shake: 3 (albo 8), 00 i coś co wygląda jak greckie E --- \ / --- Czyli cóś mniej więcej takiego, tylko te ukośne są bardziej pochylone...
  8. Rodzice:shake: Raz jeden w życiu zdarzyło mi się trzepnąć takiego dzieciaka:oops: gów..rz szturchał pieska uwiązanego przed sklepem patykiem, a tatuś stał obok i rechotał...:angryy: Oczywiście był wrzask, na co ryknęłam coś w stylu "kur...a, (...) jakby to był mój pies toby gnój ręki juz nie miał (nieprawda:evil_lol: ), jak ma ojca idiotę, to musi mu ktoś wytłumaczyć!!!" i obawiam się że puściłam wiązankę:oops: (to był ten gatunek ludzi, co rozumie tylko specyficzny język:diabloti: ) Ale teraz patrzę na dzieciaki koło mnie i widzę całkiem sensowne stworki:evil_lol: fakt, że oblepiają Milę jak ja dorwą(co ona uwielbia zresztą;) ), ale wrażliwe na zwierzaki, koty, ptaki, psy... Już mi parę razy przyniosły "cóś" poszkodowanego, a które mogą to i w domu trzymaja...
  9. No właśnie, czy już coś konkretnie wiadomo, kiedy Rudzielec wyjdzie ze schronu?:-(
  10. Jak tylko porobie jej jakieś przyzwoite zdjątka, to wkleję... Na razie patrzę na zeszłoroczne i popłakuję, bo tam jest (niemal) zdrowy radosny pies, a nie łysawa chudzina:-( W sumie Mila miała tak ze 3 miesiące naprawdę dobrego samopoczucia... Seaside, wiesz, ja mam w sumie trzy psy;) a ten trzeci to niemal 13-letni łobuz z padaczką:roll: na szczęście słabnącą z wiekiem:evil_lol: nudzić się nie da!!!
  11. Postanowiłam robić na tym wątku jedno rozliczenie dla Mili i Aksicy:evil_lol: Bo jak się zamotam w rachunkach to juz nigdy nie dojdę co i jak:oops: Oki zaczynamy.:evil_lol: dnia 24.08 stan konta Mili wynosił 131 zł. stan konta Aksy -8zł. wpływy: agusiazet 50,0 Mila ewkabz 50,0 psiaki ogółem loozerka 200,0 psiaki dogowujek Tomek 100,0 Aksa czyli w sumie Mila 131+50=181,0 Aksa -8+100=92,0 wspólny 250,0 wydatki: Mila 116,0 weterynarz dwie wizyty ok. 10,0 olej z nasion ogórecznika (9,76) ----------------------------- 126,0 Aksa 12,0 pieluszki 15,0 3xwet (bierze tylko za leki:oops: ) 35,0 Purina (ale już wyszła, bo Mila pomogła:shake: ) ------------------------------- 62,0 zostało: Mila 181-126=55,0 Aksa 100-62=38,0 wspólny 250,0 Mam nadzieję, że nic nie przegapiłam, najwyżej dopiszę...:oops: :buzi: :buzi: :buzi: dla Was wszystkich!!!
  12. [B]Rozstrzeń serca [/B]to choroba polegająca na tym, że ściany serca stają się zbyt cienkie, by prawidłowo tłoczyć krew, a całe serce bardzo się powiększa (może wypełniać nawet niemal całą klatkę piersiową). Choroba występuje często u bokserów, a także innych psów w starszym wieku. Czasem może np. z powodu wad wrodzonych serca ujawnić się już w wieku szczenięcym. Pies cierpiący na tą chorobę szybko się męczy, pokasłuje, często ma duszności, omdlenia, a także, co jest dość charakterystyczne kaszle w czasie snu. W początkowym stadium te objawy są lekko nasilone i występują pojedynczo. Choroby nie udaje się zatrzymać, można tylko lekami spowolnić jej postępowanie. Autoliza tkanek to proces wstępny rozkładu. Wstrząs to zespół zaburzeń funkcjonowania całego organizmu, w tym przypadku na skutek urazów wewnętrznych. Objawia się min. niedotlenieniem, zaburzeniem rytmu serca i krążenia, zapaścią... Często prowadzi do śmierci.
  13. No to tym bardziej pędź do sensownych wetów- przecież jeśli to chłoniak, to trzeba sprawdzić, czy nie ma go gdzieś- wczesne leczenie daje dużo lepsze wyniki:-o Na co oni chcą czekać? Aż będzie naprawdę źle??!!! I co to znaczy, że jest podejrzenie białaczki- tzn nie było badań krwi i w sumie nie wiadomo?
  14. Prawda...?:loveu: Straszne, ale ja tego łobuza coraz bardziej kocham... PS. Pozwolicie, że będę robiła jedno rozliczenie Aksowo-Milenowe na wątku Mili?? Bo ja się łatwo gubię w buchalterii:oops:
  15. Tylko do Hildebranda albo Kanzawy, na pewno zrobią biopsję, i badać preparat na AR!!! +badanie krwi. Ja mam psicę z chłoniakiem ogólnym na chemii i jest poprawa!! To nie jest uleczalne, ale można psu przedłużyć życie, no i poprawic samopoczucie. Trzymam kciuki!!! Nie wiem w jakich godzinach przyjmuje... [COLOR=#444444]Hildebrand Wojciech lek. wet. [/COLOR][IMG]http://medycyna.onet.pl/0[/IMG] [COLOR=#444444]Wrocław, ul. Na Polance 14c lok. 11, tel: (0-71) 352-50-88[/COLOR] Lek. wet. Hiroaki Kanzawa, ul. P. Czajkowskiego 73, Wrocław, tel. (071) 325 56 88. Czynne: pon - pt w godz. 9.00 - 12.00 i 16.00 - 19.00, w soboty w godz. 10.00 - 12.00. Trzymam kciuki!!!
  16. Winnetou, jak to mają w d...ie?!!:mad: A ty myślisz, że co? Jak ktoś nie pisze "podnoszę, hop" to już nie zagląda, hmm?;) No Czaruś, Fuks... macie szczęście chłopaki:evil_lol:
  17. Prawda, ale oliwa ma działanie przeciwnowotworowe, a z "bogatych" to dostaje olej z ogórecznika... Rany... Mila je ostatnio absolutnie wszystko:evil_lol: Poza tym dzisiaj wet ją badał i stwierdził, że się zmniejszyły znacznie węzły chłonne:multi: :multi: :multi: i na w ogóle razie jest całkiem ok!!!!
  18. Wróciłyśmy własnie od weta i podobno Mili bardzo sie zmniejszyły węzły chłonne... :multi: :multi: :multi: W ogóle czuje się całkiem, całkiem... Znowu się dorwała do herbaty:angryy: , chyba jej rzeczywiście zacznę parzyć do picia:evil_lol:
  19. Musi się udać!! on juz za długo jest w schronisku....
  20. Można!!! Moja znajoma zrobiła sobie kiedys sweter z psa:evil_lol: Bardzo fajny i mięciutki, tylko grzał wręcz potwornie... no ale jeśli znowu bedzie taka zima jak ostatnio;) PS.Jeśli znajdziesz kogoś kto umie wełnę/sierść zgręplować i uprząść, to daj mi znać!! Bo mi potrzebna...
  21. Dzięki Dalmatina za wskazówki... w sumie to bardzo podobne do typowej "paszy" Milenowej, więc się uspokoiłam. Tylko ja daję jeszcze oliwę z oliwek, no i kozieradkę (gęsty odwar) na wzmocnienie... No i oczywiście Mi próbuje zjeść absolutnie wszystko co napotka, zarówno w domu, jak i na dworze... Fifek, a ty nie łam się!!! U nas też nie jest różowo, bernardyny to rasa krótko żyjąca, a Mila ma już z 5 lat:shake: Po prostu musimy walczyć jak długo się da o każdy wspólny dzień!!!
  22. [quote name='AgaG']Dziekuję Ci bardzo, że do nich dzwoniłaś... tak jak już mówiłam zawiezienie do Krakowa tej suni w takim jej stanie na rqazie jest bez szans... ale mar. gajko już ją polubiła i herbatikami karmi. :loveu: napisała mi to w sms-ie, że ;dziewczynka powarkuje, ale herbatnika zjadła. mar. Gajko ja nie mam żadnego doświadczenia z trudnymi sukami :placz::placz: i wiem, ze jestem okropna, ale liczę na Ciebie troszkę:eviltong:moje jazdy do hotelu przy pięciu pach na opiece (bo bungo na tymczasie) są niemożliwe...Dobrze przynajmniej, że młój malżonek to wszystko toleruje. dziś spotkał swojego ucznia, gdy szwedł z dwoma psami, a potem z trzecim i ten go [B]zapytał, dlaczego ma tyle psów... [/B] [B]a mój mąż: "po tylu latach uczenia w szkole odczuwam nieprzepartą chęć obcowania z inteligentną formą życia":diabloti:[/B] [/quote] :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: Mam nadzieję, że z sunią będzie wszystko dobrze, a jak sie uspokoi i oswoi, to pewnie okaże sie słodką przylepą;)
  23. Poproszę o więcej info na temat Fuksa...:loveu: szczególnie stopnia jego niepełnosprawności- czy coś czuje? rusza łapkami? jak się załatwia? itp...
  24. No, to jeszcze troszkę: [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2255/image017ti3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://load.imageshack.us/"][IMG]http://img119.imageshack.us/img119/5197/image018ph4.jpg[/IMG][/URL] O, nie- TEN patyk jest MÓJ!!!! [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://img201.imageshack.us/"][IMG]http://img201.imageshack.us/img201/4761/image013wm2.jpg[/IMG][/URL] ...pomogę mojej pańci, dorzucę jeszcze gałązkę... [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img182.imageshack.us/img182/7070/image014wn2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img244.imageshack.us/img244/6497/image006wo1.jpg[/IMG][/URL]
  25. Nawet nie chcę sobie wyobrażać... [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/"][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/5370/image003to0.jpg[/IMG][/URL] Pa,pa, ja idę do lasu!! [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/"][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/8317/image002do8.jpg[/IMG][/URL] Niosę patysia na ognisko... [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/"][IMG]http://img179.imageshack.us/img179/840/image009ja2.jpg[/IMG][/URL] ...jak by tu urwać kawałek... [URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://load.imageshack.us/"][IMG]http://img104.imageshack.us/img104/1802/image012ja4.jpg[/IMG][/URL] ...mam!!!
×
×
  • Create New...