Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
  • Posts

    21459
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    34

Everything posted by mar.gajko

  1. Jak już wlazła na kanapę :) to za dwa dni wlezie do łóżka :) albo i szybciej. Piękna dziewczynka
  2. Mam nadzieję, że mała w domu. I podrowiłaś od nas wszystkich p. Renatę :), no ... Ty wiesz
  3. Mureczko piękne zdjęcia Maxiątka, Czyli dom jaki? Bez psów? Czy zgodzi się z sunią jakąś? Koty? Dzieci? To owczarek, powinien raczej zaakceptować wszystko w domu, przy odpowiednim prowadzeniu, tak myślę, jak sądzisz?
  4. Nie denerwuj, trzeba sobie "życzyć" u wetów, jak wet Cię nie zna.
  5. Ten droższy kortyzol/kreatynina z moczu wychodzi jak już jest ewidentnie, tak na 100% i tak go trzeba powtórzyć, a przynajmniej powinno. Nie wiem, ja zawsze zaczynam od pełnego moczu, mofrologi z Schyllingiem i pełnej biochemii, jak stworzenie łysawe to i z profilem tarczycowym. A dopiero potem, na podstawie tych wyników szczegółowe badania jak posdtawowe sa w normie w miare.
  6. Gabi, aj bym zrobiła ten mocz "pełny" z tym co pisałam. To nie jest drogie, u nas 20-25 zł, ze wszystkim: gęstość, białko, hemoglobina, białe, czerwone, glukozą, bakteriiami i kryształami. A potem dalej.
  7. Test supresji deksametazonem, to co piszesz. To najbardziej wiarygodna metoda.
  8. Jedne są podstawowe aż nadto, a drugie do test kortyzol/kreatynina z moczu. Te badanie powinno być robione z "porannego" moczu i trzy dni po rząd. Nie ma ozanczonej gęstosci, białka, hemoglobiny, białych, czerwonych, glukozy, bakterii i kryształków - to podstawa. Bo widać czy pęcherz bądź nerki sa OK.Ona mże mieć jakis stan zapalny z bakterii, bo Cushingowcy dużo piją, bardzo dużo. No i jest specyficzny wygląd skóry - brzucha obwisłość, braki w sierści.
  9. :) oby kocie nie pogoniły Belusi na początek. Bo kocie to groźne są :)
  10. Będzie jedynaczką? Czy jest jakiś braciszek? Siostrzyczka? Psia-kocia?
  11. Dziewczyny, ale te wyniki nie wskazuja jednoznacznie na Cushinga. W jedej karcie wet zalecił podawanie kortyzolu, a to własnie kortyzol powoduje tę chorobe, tzn, jego nadmiar. Te wyniki moczu w ogóle jakies niepełne, z nich nie widac czy jest jakiś stan zapalny. Nic w sumie nie widać, nawet ciężaru. PH ma OK. A współczynnik kort/kreat nie wskazuje na Cushinga, a w najgorszym wypadku jest watpliwy.
  12. Mógłby jakieś zdjęcie podesłac tej zaadaptowanej istoty :)
  13. Kiedy ogłaszanie Bamboszka? Już gotowy?
  14. Onna, jak mogę zaproponować. Zbierz wszytskie wyniki i umów się na wizytę u dr Orła w Krakvecie. Dokładnie go zbada, jak trzeba na lekkim głupim jasiu, i tam zrób badania, zapłacisz połowę taniej niż u swojego weta. Robię profil tarczycowy Nestorowi już którys raz i nigdy nie zapłaciłam 90 zł, w żadnej lecznicy. Za odkleszczowe w Krakvecie, wprawdzie 2 lata temu, ale jednak płaciłam 60 zł za testy. Powiedz dr Orłowi, że to schroniskowy, policzy taniej jeszcze. Jeżeli chcesz, to jakoś mogę podjechać - tylko wizyta musiałaby być wieczorkiem, bo to dla mnie drugi koniec Krakowa.
  15. Mureczko i jak Maxio? Jak uszko? Widać jakąś poprawę po kropleniu? Kupiłaś może którys z tych płynów do ucha z Tris-edta?
  16. A kto to ten Florek? I co mu jest?
  17. Oby chłopak jak najdłużej w dobrym zdrowiu był.
  18. Mureczko, ten antybiotyk jest w ludzkich wydaniach pod kilkoma nazwami. Jak wet przeliczy, to może wziąć ludzką receptę na to? On jest bardzo tani w aptece :)
  19. :) nie ma. Trzeba stać/siedzieć obok i trzymac tę watkę w uchu, aby jej nie wytrzepał. Ja miałam dwoje uszu 2 x dziennie :) rano i wieczorem. Zajmowało mi to ok. 50 minut. Z czyszczeniem, wycieraniem, proszeniem, nagrodami :) ale warto było te 5 miesiący się trochę pogimnastykować. U Maxia nie taki podła ta bakteria, dzięki bogu i powinno być trochę szybciej, no i uszko jedno jest do pielęgnacji.
  20. No niestety, u dr Stefanowicza kolejki zawsze, choć ceny luksusowe. Z moim Frankiem czekaliśmy ponad dwa tygodnie na termin wizyty. I zabolało przy płaceniu.
×
×
  • Create New...