Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. [quote name='Kar0la']Pięknie wygląda. :loveu: Aż niewiarygodne, że nikt go do tej pory nie wypatrzył. :shake:[/QUOTE] tyyyle czasu czeka małe psiątko...
  2. zdjęcia super, szczególnie to z panem kotem :loveu::loveu:
  3. proszę, dopomóżcie w ogłoszeniach... :modla::modla::modla:
  4. fantastycznie obie podobnie ubarwione!!! :loveu: w sprawach zachowania - nic na siłę, tylko spokój + czas... powodzenia!
  5. kciuki trzymamy!!! :thumbs::thumbs::thumbs:
  6. Zdjęcia prześliczne, a foty >latającego< Tymka nic nie pobije :lol::lol::lol: W sprawie nauk wychowawczych napisz moze do >Mrzewinska< - p. Zofia na pewno nie zostawi psa bez pomocy. Szkoda zeby taka energia jamnicza się marnowała.
  7. Cześć Mrówa! Przepraszam cię, że wczoraj nie podbiegłem do ciebie, ale musiałem witać serdecznie moją Pancię, żeby jej nie było przykro. :oops: A później poszlismy przez osiedle, bo na alejach masa psów była... Mnie to nie przeszkadzało, ale Panciowi - owszem. Widziałem, że ty też na smyczy; pewnie z tego samego powodu... Pozdrawiam :p Noras ps fajne masz te śniegowe foty! :lol:
  8. wspaniałe wieści!! :multi: Zulugula, chwała Ci, za to, co zrobiłaś dla psiaka!!! :Rose::Rose::Rose: Był u Ciebie 3 miesiące i łarwo nie było... Franiu, niech ci się wiedzie! :p
  9. pomozcie. pies jest na łasce i niełasce pijaka.
  10. a tu co?? pusto? :mad: a Uszak takie ładne :loveu::loveu: foty ma...
  11. mały off, ale pośrednio dotyczący sprawy Olkusza (tekst z Dziennika Polskiego): NOWY TARG. Po interwencji w schronisku w Olkuszu wiele samorządów pyta o miejsce dla psów na Kokoszkowie. W schronisku dla bezdomnych zwierząt czeka na przygarnięcie ponad 300 psów. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu to placówka prywatna. Prowadzą je Celina i Kazimierz Pawluśkiewiczowie. W nowotarskim schronisku psy trzymane są w dobrych warunkach. Właściciele dbają, by czworonogi miały odpowiednio duże boksy, budy, jedzenie, opiekę weterynaryjną. Zwierzęta są szczepione przeciw wściekliźnie, a szczeniaki – przeciw chorobom wirusowym. Jednakże w schronisku przebywa już ponad 300 czworonogów, dlatego nie można przyjąć więcej. – Mamy telefony i oferty od gmin, jednak nie możemy nic zrobić - mówi Kazimierz Pawluśkiewicz. Ostatnio głośno jest o schronisku dla bezdomnych zwierząt w Olkuszu, w którym zwierzęta były niehumanitarnie traktowane. Obecnie schronisko tamto nie przyjmuje już zwierząt, a samorządy, które do tej pory miały podpisane z nim umowy, szukają miejsc, gdzie mogłyby umieścić bezdomne psy. - Gminy, które oddawały psy do schroniska w Olkuszu, pytają mnie o możliwość podpisania umowy. Są to nawet miejscowości spoza Krakowa. Zdaję sobie sprawę, że te samorządy mają problem, jednakże my nie mamy już takiej możliwości – mówi Celina Pawluśkiewicz. Właścicielka nie może przyjąć psów z tamtych gmin w trosce, by zwierzęta, które obecnie przebywają w schronisku oraz trafią tu z gmin, z którymi schronisko ma podpisaną umowę, miały odpowiednie warunki. - Dlatego nie możemy podpisywać nowych umów. Jednak samorządy, z którymi współpracujemy, mogą być pewne, że dla przywiezionych z ich terenu psów, miejsce się znajdzie – podkreśla właścicielka schroniska. Do schroniska w Nowym Targu trafiają psy nie tylko z okolicznych gmin, takich jak m.in. Nowy Targ (miasto i gmina), Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Rabka – Zdrój, Szaflary, Czarny Dunajec, ale także z tych dalej położonych: Mszany Dolnej, Brzeska, Pcimia, a nawet Nowego Sącza. Osoby, które chciałyby przygarnąć psa, mogą przyjeżdżać do schroniska codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 8 – 16 (latem – od 8 do 18). Psa można wziąć nieodpłatnie. Czworonogi wydawane są osobom dorosłym. Trzeba zabrać z sobą dowód osobisty. - Mamy bardzo różne psy: małe, duże, różnych ras – mówi Kazimierz Pawluśkiewicz. Zapewnia, że droga dojazdowa do schroniska jest na bieżąco odśnieżana – nie powinno być kłopotów z dojazdem do schroniska. Można też dzwonić: 018 44 88 433.
  12. alez cudo!!! :loveu: ale trzeba mu zorganizowac oglaszanie... :modla:
  13. mieszanka to pewne, ale wyszla nadzwyczajnie :p
  14. czyli Rufusek nadal mieszka (DT) w budzie u Marleny?
  15. Norka ma wiele takich slicznych montaży... :loveu: a domu niet :shake:
  16. Franio - piesek ideał :loveu::loveu::loveu:
  17. kontakt z wlascicielem ma chyba tylko Modliszka, czekamy na wiesci!!!
  18. ten tekst dowodzi tego, ze nie mozemy skonczyc jeszcze akcji wysylania pism, zwlaszcza do wladz (wojtow, burmistrzow), ktorzy tak ladnie :angryy: sie tu wypowiadaja!!! 27.01 ukaze sie artykul tej tresci w Dzienniku Polskim: Co robić z bezdomnymi zwierzętami? POWIAT KRAKOWSKI. Gminy, które miały podpisane umowy ze schroniskiem w Olkuszu, nie mają teraz gdzie umieszczać psów czy kotów. Od 1 stycznia na mocy decyzji burmistrza Olkusza, schronisko może przyjmować tylko zwierzęta z olkuskiej gminy. Zdaniem obrońców zwierząt, powinno zostać całkowicie zamknięte. Do końca zeszłego roku, umowę miało z nim podpisaną 12 gmin z powiatu krakowskiego, m.in. Liszki, Igołomia-Wawrzeńczyce, Krzeszowice, Słomniki, Wielka Wieś, Zielonki. – Wszystkie schroniska w Małopolsce są przepełnione i nie chcą przyjmować zwierząt spoza swojego terenu, a na gminie ciąży ustawowy obowiązek zapewnienia opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Tylko, jak to robić, skoro nie ma odpowiedniego miejsca, gdzie można je odwieźć? – mówi Wojciech Burmistrz, wicewójt gminy Zabierzów. Zdaniem Roberta Jakubka, burmistrza Skały problem z olkuskim schroniskiem został rozdmuchany, bo warunki w nim wcale nie są takie złe. – Wysłaliśmy zapytanie do wszystkich schronisk, czy przyjmą zwierzęta z naszej gminy, ale liczymy się z odmową – dodaje burmistrz. Władze gmin w powiecie krakowskim zamierzają rozmawiać o utworzeniu międzygminnego schroniska. Oszacowano, że będzie kosztować 2-3 mln zł. Jednak już pojawiło się wiele przeszkód, przede wszystkim związanych z lokalizacją, która na pewno będzie oprotestowywana. Z taką sytuacją spotkało się olkuskie schronisko, które właściciel chciał przenieść w inne miejsce. Jeśli nawet gminy porozumieją się w sprawie budowy i znajdą na nią miejsce, to potrwa to około dwóch, trzech lat. Trzeba będzie zacząć od zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, a potem uzbroić działkę. Szefowie gmin wstępnie rozmawiają o małych schroniskach na około 30 zwierzaków. Olkuskie było ogromnym i trudnym do utrzymania. Teraz przebywa w nim 150 zwierząt, ale były momenty, kiedy było o sto więcej. Antoni Rumian, wójt gminy Michałowice ma inny pomysł: - Obrońcy zwierząt bardzo kochają psy, znają się na ich utrzymaniu, mogliby więc zbudować schronisko i robić na tym biznes, a my chętnie będziemy im za to płacić – ironizuje wójt, bo jest oburzony akcją e-maili wysyłanych pod koniec zeszłego roku do gmin przez obrońców zwierząt, nawołujących do niepodpisywania umowy z olkuskim schroniskiem ze względu na złe w nim warunki. - Zamiast współpracować ze schroniskami, pomagać i służyć im radą, w jaki sposób poprawić w nich warunki, znaleźli najprostszą metodę – drogę do likwidacji placówki nie oferując nic w zamian – komentuje wójt, który napisał pismo do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w sprawie przyjmowania w nim psów spoza Krakowa. – Tak naprawdę, to 90 procent psów porzucanych na naszym terenie, przywożonych jest z Krakowa – twierdzi szef gminy. Potwierdzają to inni burmistrzowie i wójtowie, a włodarz Skały wymienia miejscowości, gdzie najczęściej porzucane są krakowskie czworonogi: Cianowice, Minoga, Ojców. Gminy za wyłapywanie i opiekę nad psami płaciły schronisku niemałe kwoty. Michałowice - ryczałt miesięczny w wysokości 1500 zł, Czernichów 400 zł ryczałtu i dodatkową opłatę za każdego przywiezionego. Średnio rocznie w tej gminie wyłapywano około 20 psów. Tyle samo w gminie Skała, która płaciła schronisku miesięcznie 1700 zł 2000 zł wynosił ryczałt Skawiny, gdzie w zeszłym roku sytuacja bardzo się poprawiła, bo powstało stowarzyszenie zajmujące się adopcją psów. Dzięki niemu w 2008 r. do schroniska wywieziono tylko 17 psów, gdy w latach poprzednich liczba sięgała nawet 40 czworonogów. Skawina dwa lata temu wprowadziła też sterylizację wyłapywanych psów. Na nasze pytanie, co będzie się działo z bezpańskimi psami, skoro nie ma gdzie ich wywieźć, szefowie gmin odpowiadają, że nie wiedzą. Najbardziej obawiają się, by wałęsające się psy nie pogryzły ludzi. Ewa Tyrpa [email][email protected][/email]
  19. nadzwyczajny!!! :p ma ujmujące spojrzenie, bida taka, a uszy... :loveu: :loveu:
  20. ujmujące... to spojrzenie wymowne, te uszka załamane :loveu::loveu::loveu:
  21. [quote name='Jogurt']Duzy Tomku, a gdzie jest ten park psów? Jako żyje w Krk nie mam pojęcia które miejsce masz na mysli :cool3: :evil_lol:[/QUOTE] przy ul. Strzelców, na Prądniku Czerwonym. spory teren ogrodzony siatką, 2 wejścia-bramki z różnych stron, altanka, ławki, piaskownica, alejki.
  22. czyli znowu cisza... taki piekny pies
×
×
  • Create New...