-
Posts
8543 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by jotpeg
-
Smarczek - ofiara schroniska. Wyzdrowiał i MA NOWY DOM!
jotpeg replied to hanek's topic in Już w nowym domu
zdjęcia super, szczególnie to z panem kotem :loveu::loveu: -
proszę, dopomóżcie w ogłoszeniach... :modla::modla::modla:
-
Homer z poderżniętym gardłem zamieszkał u doti200 !!! HAPPY END!
jotpeg replied to Basia1968's topic in Już w nowym domu
kciuki trzymamy!!! :thumbs::thumbs::thumbs: -
Mrówka - malutka, pogryziona - MA WSPANIAŁY DOMEK W KRAKOWIE
jotpeg replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
Cześć Mrówa! Przepraszam cię, że wczoraj nie podbiegłem do ciebie, ale musiałem witać serdecznie moją Pancię, żeby jej nie było przykro. :oops: A później poszlismy przez osiedle, bo na alejach masa psów była... Mnie to nie przeszkadzało, ale Panciowi - owszem. Widziałem, że ty też na smyczy; pewnie z tego samego powodu... Pozdrawiam :p Noras ps fajne masz te śniegowe foty! :lol: -
Franek w nowym domku. Piękny, szczęsliwy pyszczek - zobacz!
jotpeg replied to zulugula's topic in Już w nowym domu
wspaniałe wieści!! :multi: Zulugula, chwała Ci, za to, co zrobiłaś dla psiaka!!! :Rose::Rose::Rose: Był u Ciebie 3 miesiące i łarwo nie było... Franiu, niech ci się wiedzie! :p -
a tu co?? pusto? :mad: a Uszak takie ładne :loveu::loveu: foty ma...
-
mały off, ale pośrednio dotyczący sprawy Olkusza (tekst z Dziennika Polskiego): NOWY TARG. Po interwencji w schronisku w Olkuszu wiele samorządów pyta o miejsce dla psów na Kokoszkowie. W schronisku dla bezdomnych zwierząt czeka na przygarnięcie ponad 300 psów. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu to placówka prywatna. Prowadzą je Celina i Kazimierz Pawluśkiewiczowie. W nowotarskim schronisku psy trzymane są w dobrych warunkach. Właściciele dbają, by czworonogi miały odpowiednio duże boksy, budy, jedzenie, opiekę weterynaryjną. Zwierzęta są szczepione przeciw wściekliźnie, a szczeniaki – przeciw chorobom wirusowym. Jednakże w schronisku przebywa już ponad 300 czworonogów, dlatego nie można przyjąć więcej. – Mamy telefony i oferty od gmin, jednak nie możemy nic zrobić - mówi Kazimierz Pawluśkiewicz. Ostatnio głośno jest o schronisku dla bezdomnych zwierząt w Olkuszu, w którym zwierzęta były niehumanitarnie traktowane. Obecnie schronisko tamto nie przyjmuje już zwierząt, a samorządy, które do tej pory miały podpisane z nim umowy, szukają miejsc, gdzie mogłyby umieścić bezdomne psy. - Gminy, które oddawały psy do schroniska w Olkuszu, pytają mnie o możliwość podpisania umowy. Są to nawet miejscowości spoza Krakowa. Zdaję sobie sprawę, że te samorządy mają problem, jednakże my nie mamy już takiej możliwości – mówi Celina Pawluśkiewicz. Właścicielka nie może przyjąć psów z tamtych gmin w trosce, by zwierzęta, które obecnie przebywają w schronisku oraz trafią tu z gmin, z którymi schronisko ma podpisaną umowę, miały odpowiednie warunki. - Dlatego nie możemy podpisywać nowych umów. Jednak samorządy, z którymi współpracujemy, mogą być pewne, że dla przywiezionych z ich terenu psów, miejsce się znajdzie – podkreśla właścicielka schroniska. Do schroniska w Nowym Targu trafiają psy nie tylko z okolicznych gmin, takich jak m.in. Nowy Targ (miasto i gmina), Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Rabka – Zdrój, Szaflary, Czarny Dunajec, ale także z tych dalej położonych: Mszany Dolnej, Brzeska, Pcimia, a nawet Nowego Sącza. Osoby, które chciałyby przygarnąć psa, mogą przyjeżdżać do schroniska codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 8 – 16 (latem – od 8 do 18). Psa można wziąć nieodpłatnie. Czworonogi wydawane są osobom dorosłym. Trzeba zabrać z sobą dowód osobisty. - Mamy bardzo różne psy: małe, duże, różnych ras – mówi Kazimierz Pawluśkiewicz. Zapewnia, że droga dojazdowa do schroniska jest na bieżąco odśnieżana – nie powinno być kłopotów z dojazdem do schroniska. Można też dzwonić: 018 44 88 433.
-
alez cudo!!! :loveu: ale trzeba mu zorganizowac oglaszanie... :modla:
-
Franek w nowym domku. Piękny, szczęsliwy pyszczek - zobacz!
jotpeg replied to zulugula's topic in Już w nowym domu
Franio - piesek ideał :loveu::loveu::loveu: -
ten tekst dowodzi tego, ze nie mozemy skonczyc jeszcze akcji wysylania pism, zwlaszcza do wladz (wojtow, burmistrzow), ktorzy tak ladnie :angryy: sie tu wypowiadaja!!! 27.01 ukaze sie artykul tej tresci w Dzienniku Polskim: Co robić z bezdomnymi zwierzętami? POWIAT KRAKOWSKI. Gminy, które miały podpisane umowy ze schroniskiem w Olkuszu, nie mają teraz gdzie umieszczać psów czy kotów. Od 1 stycznia na mocy decyzji burmistrza Olkusza, schronisko może przyjmować tylko zwierzęta z olkuskiej gminy. Zdaniem obrońców zwierząt, powinno zostać całkowicie zamknięte. Do końca zeszłego roku, umowę miało z nim podpisaną 12 gmin z powiatu krakowskiego, m.in. Liszki, Igołomia-Wawrzeńczyce, Krzeszowice, Słomniki, Wielka Wieś, Zielonki. – Wszystkie schroniska w Małopolsce są przepełnione i nie chcą przyjmować zwierząt spoza swojego terenu, a na gminie ciąży ustawowy obowiązek zapewnienia opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Tylko, jak to robić, skoro nie ma odpowiedniego miejsca, gdzie można je odwieźć? – mówi Wojciech Burmistrz, wicewójt gminy Zabierzów. Zdaniem Roberta Jakubka, burmistrza Skały problem z olkuskim schroniskiem został rozdmuchany, bo warunki w nim wcale nie są takie złe. – Wysłaliśmy zapytanie do wszystkich schronisk, czy przyjmą zwierzęta z naszej gminy, ale liczymy się z odmową – dodaje burmistrz. Władze gmin w powiecie krakowskim zamierzają rozmawiać o utworzeniu międzygminnego schroniska. Oszacowano, że będzie kosztować 2-3 mln zł. Jednak już pojawiło się wiele przeszkód, przede wszystkim związanych z lokalizacją, która na pewno będzie oprotestowywana. Z taką sytuacją spotkało się olkuskie schronisko, które właściciel chciał przenieść w inne miejsce. Jeśli nawet gminy porozumieją się w sprawie budowy i znajdą na nią miejsce, to potrwa to około dwóch, trzech lat. Trzeba będzie zacząć od zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, a potem uzbroić działkę. Szefowie gmin wstępnie rozmawiają o małych schroniskach na około 30 zwierzaków. Olkuskie było ogromnym i trudnym do utrzymania. Teraz przebywa w nim 150 zwierząt, ale były momenty, kiedy było o sto więcej. Antoni Rumian, wójt gminy Michałowice ma inny pomysł: - Obrońcy zwierząt bardzo kochają psy, znają się na ich utrzymaniu, mogliby więc zbudować schronisko i robić na tym biznes, a my chętnie będziemy im za to płacić – ironizuje wójt, bo jest oburzony akcją e-maili wysyłanych pod koniec zeszłego roku do gmin przez obrońców zwierząt, nawołujących do niepodpisywania umowy z olkuskim schroniskiem ze względu na złe w nim warunki. - Zamiast współpracować ze schroniskami, pomagać i służyć im radą, w jaki sposób poprawić w nich warunki, znaleźli najprostszą metodę – drogę do likwidacji placówki nie oferując nic w zamian – komentuje wójt, który napisał pismo do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w sprawie przyjmowania w nim psów spoza Krakowa. – Tak naprawdę, to 90 procent psów porzucanych na naszym terenie, przywożonych jest z Krakowa – twierdzi szef gminy. Potwierdzają to inni burmistrzowie i wójtowie, a włodarz Skały wymienia miejscowości, gdzie najczęściej porzucane są krakowskie czworonogi: Cianowice, Minoga, Ojców. Gminy za wyłapywanie i opiekę nad psami płaciły schronisku niemałe kwoty. Michałowice - ryczałt miesięczny w wysokości 1500 zł, Czernichów 400 zł ryczałtu i dodatkową opłatę za każdego przywiezionego. Średnio rocznie w tej gminie wyłapywano około 20 psów. Tyle samo w gminie Skała, która płaciła schronisku miesięcznie 1700 zł 2000 zł wynosił ryczałt Skawiny, gdzie w zeszłym roku sytuacja bardzo się poprawiła, bo powstało stowarzyszenie zajmujące się adopcją psów. Dzięki niemu w 2008 r. do schroniska wywieziono tylko 17 psów, gdy w latach poprzednich liczba sięgała nawet 40 czworonogów. Skawina dwa lata temu wprowadziła też sterylizację wyłapywanych psów. Na nasze pytanie, co będzie się działo z bezpańskimi psami, skoro nie ma gdzie ich wywieźć, szefowie gmin odpowiadają, że nie wiedzą. Najbardziej obawiają się, by wałęsające się psy nie pogryzły ludzi. Ewa Tyrpa [email][email protected][/email]
-
nadzwyczajny!!! :p ma ujmujące spojrzenie, bida taka, a uszy... :loveu: :loveu:
-
[quote name='Jogurt']Duzy Tomku, a gdzie jest ten park psów? Jako żyje w Krk nie mam pojęcia które miejsce masz na mysli :cool3: :evil_lol:[/QUOTE] przy ul. Strzelców, na Prądniku Czerwonym. spory teren ogrodzony siatką, 2 wejścia-bramki z różnych stron, altanka, ławki, piaskownica, alejki.
-
Piękny, grzeczny, zdrowy ON, szuka domu juz w swoim domu
jotpeg replied to gemsi's topic in Już w nowym domu
czyli znowu cisza... taki piekny pies