Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. dziewczyna spod krakowa, nie chciałam Cię urazić w zaden sposób. doceniam Twą otwartość w podejściu do tematu i przepraszam, jeśli poczułaś sie dotknięta. relacja ukazała sie na forum, co do adopcji Perełki - nie do nas należała decyzja, ale do jej bezpośrednich opiekunów. różnimy się co do oceny powodu zaginięcia Bubka (dla mnie to jest niefrasobliwość) i co do warunków owczarka (nieocieplona i cienka buda). swoje zdanie zawarłam na końcu relacji z wizyty - rzeczywiście, mamy inne wyobrażenie o podejściu do psa, ale to nie znaczy - że już lepsze schronisko.
  2. podpisuje sie obiema rekoma pod wypowiedziami Mrzewinska. na koniec mała anegdota za Melchiorem Wańkowiczem (kto nie wie, kto zacz, niech zapyta wujka Googla): - Buldog zagryzł królika. - Kto winien? - Królik. - ?? - Ruszał nosem!
  3. AdaK, dziękujemy za ogłoszenia :modla::B-fly:
  4. chodzi mi tylko o powiadomienie pani spod kr. o podjętej decyzji.
  5. taka mała uwaga; nawet tu, na forum miłośników psów, musimy się obrażać? co to znaczy: jazgot??? :angryy: czy ja piszę o * psach w typie amstaff: pies-morderca * psach w typie ON: 4 pancerni i pies * biszkoptach labradorach i retrieverach: spasione blondasy * collie: Lassie, wróć * rotkach: rzeźnickie mordy??? Jazgot ma znaczenie pejoratywne i pogardliwe. Zastanówcie się, co piszecie. Nigdy bym się nie odważyła powiedzieć komuś coś takiego o jego pupilu.
  6. dobrze, ze od razu popędziliście sprawdzić. oko delikatna sprawa. zdrowiej, Dyziulcu!
  7. skontaktujcie sie wiec z dziewczyna spod krakowa - niech nie czeka nadaremno. swoja droga, jestem (prawie) pewna, ze tak czy inaczej oni wezma malego psa, jak nie od was, to >ze wsi<
  8. [quote name='Mraulina']W krakowskim schronisku trzyma się latami psy, co do których agresywności nikt nie ma wątpliwości. Nie wyadoptowuje się ich, o nie! Ale i nie usypia. A moim zdaniem należałoby je uśpić. Bo nigdy nic nie wiadomo. Trudno przewidzieć wszystkie sytuacje. A schronisko jest przepełnione.[/QUOTE] Właśnie. Uśpienie w takim wypadku jest chyba bardziej humanitarne niż dręczenie psa latami trzymaniem w schronisku! Ale u nas życie (takie będące torturą i bólem też) to przecież świętość...
  9. [quote name='Mrzewinska']Niestety u nas ratuje sie psy, ktore sa ogromnym zagrozeniem. Niezaleznie od rasy czy braku rasy. Wydaje sie z azylu psy bardzo agresywne do innych psow kazdemu, kto tylko zechce. Rowniez bardzo niepewne do ludzi. Lub takie, ktore juz pogryzly czlowieka. Dostaje za duzo pytan, co robic, bo pies z azylu atakuje ludzi i nie mozna go powstrzymac takze od atakowania innych psow. Obecne prawo w niczym nie chroni praktycznie ani psow przed ludzkim dranstwem, ani ludzi i spokojnych psow przed zwierzetami w nieodpowiedzialnych rekach. Wymiencie schroniska, gdzie trener testuje psy przed wydaniem. Pokazcie jedną rase, gdzie testuje się na serio predyspozycje charakteru, a nie zadowala w najlepszym razie tylko wyuczonymi reakcjami. Pokazcie mi jeden przypadek, gdzie wlasciciel ciezko pogryzionego czy zagryzionego kundelka zdolal wyprocesowac prawdziwe odszkodowanie od wlasciciela atakujacego psa. Zofia[/QUOTE] zgadza sie, niestety. moge sie pod tym podpisac obiema rekami. od kilku miesiecy widuje na spacerach milego, starszego pana, ktoremu wydano w azylu mieszanca amstaffa. Pies jak byk, pan nie jest w stanie zapanowac nad nim, jest po prostu za slaby (fizycznie). Pies zawsze na smyczy, roznosi go energia, byc moze jest agresywny nie dlatego, ze jest mixem amstaffa, ale dlatego, ze ma za soba (nieznane) przejscia. Kto wydal do adopcji milemu, ale mocno starszemu panu, takiego psa?? Mijajac ich (szerokim lukiem) nigdy nie mam pewnosci, ze ten pies jednak nie wyrwie sie czlowiekowi...
  10. trudna sprawa z małym Iksikiem...
  11. podnosze. fajna bardzo :loveu::loveu::loveu:
  12. jakie fantatyczne koty!!! :loveu::loveu::loveu: tyyyle ich :-(
  13. zawsze zaglądam i wyglądam nowych wieści. u nas też cieczki dookoła, Noras jak narkoman chodzi nieprzytomny :roll:
  14. [quote name='brazowa1']:shake: nic. Nawet po wystarylizowana juz Lorcie,z mojego podpisu,malenstwo takie nikt sie nie zglasza.[/QUOTE] wiem, bo podgladam watek Lorci; takie malenstwo sliczne i mlode, myslalam ze w try miga znajdzie dom... a Lis niezwykly jest i juz!!!
  15. i jeszcze takie - napiszcie!: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f97/woj-swietokrzyskie-domek-z-ogrodkiem-dla-jamnika-129870/[/url]
  16. [quote name='kasia14'][B]Cori został przeniesione na boksy zewnętrzne! :( A u nas znowu zimno się zrobiło, śnieg pada.... Pilnie potrzebny nowy dom, chociaż DT, zanim Cori się rozchoruje!:shake:[/B][/QUOTE] boze, zaraz sie rozchoruje :-(:shake: znalazlam takie cos (moze...): [url]http://www.dogomania.pl/forum/f86/chce-pomoc-nie-wiem-czy-mam-warunki-130431/[/url]
  17. [quote name='d-o-m-i-n-o']Jestem sobie mały Dyź Znam się z psami nie od dziś W białe łatki łapki mam I nie lubię siedzieć sam[/QUOTE] bomba!!!!!!!!! :multi::lol:
  18. [quote name='ronja']czarny lisek;)[/QUOTE] :loveu::loveu::p:p
  19. napisalam do konkretnych osob prosby o pomoc w oglaszaniu. oprocz tego znalazlam to (moze...?): [url]http://www.dogomania.pl/forum/f86/chce-pomoc-nie-wiem-czy-mam-warunki-130431/[/url]
×
×
  • Create New...