-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
W kojcu gminnym kolejny pies. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Wszystkie badania zrobiliśmy na gminę, kupiłam tylko leki do podania na skórę za tydzień i dwa oraz Imaverol do smarowania zmian co 3 -4 dni. Zmiany mają się zmniejszyć, ale czy zniknął, nie wiem. Dobrze by było wykąpać psa ze dwa razy w szamponie leczniczym, ale nie mamy warunków do wykąpania psa -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Jesteśmy po wizycie w Makowie. Misia bała się wsiąść do auta, ale jak się położyła na siedzeniu, to tak spokojnie dojechaliśmy te 23 km. Do lecznicy wciągnięta , bo też się bała. W poczekalni leżała plackiem, przerazona, ale ogomniem machała Waży 21,5 kg. Co powiedziała nasz dr Magda: wiek trudny do określenia - zęby trzonowe jak u 5-latki, reszta jak u 15-letniego psa, bo wcale nie ma siekaczy, a kły w połowie starte/połamane., waga 21.5 kg. Jak tylko weszliśmy do gabinetu, Magda poczuła nosem zapaszek psa. Ja, cholerka, od pewnego czasu, po covidzie w marcu zeszłego roku mam zanik węchu! Zmiany to nie nowotwór, a grzybicze przerostowe zapalenie skóry. Zmiany na zadku, na uszach, pewnie i ta końcówka ogonka i martwica to też grzyb. Mamy dużo leków, smarowidło na skórę co 3-4 dni, wskazane dobre odżywianie i... najlepiej domowe warunki -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Zaniedbałam rozliczenie finansów - na pierwszej stonie nie podaję wydatków.... Pieniądze przeznaczyłam na zakup suchej karmy, Fitmin 15 kg z nieznanego mi dotąd sklepu Animalio (najtaniej, 149 zł), smaczki w Zooplusie za 70 zł, porcje rosołowe (gotuję na nich ryż, makaron, warzywa, i obieram z kości), serca wieprzowe, tańsze mięso. Kupiłam dwie obróżki. No i ogłoszenia!... Wyróżniam na olx kolejny raz Aresa, to 25 zł bez kilku gr, wyróżniam Znaczka i Fafika. Puszki jeszcze mam, uzupełniam nimi ten gotowany ryżowy "wkład", ekonomiczniej wychodzi. Ale i wożę kojcowym (przy każdej wizycie miseczka), teraz Misia - Molly. -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Dobrze, że jakiś piesek będzie miał dom -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Jutro pojedziemy do dr Magdy - Tomek ma wolniejszy dzien. Zobaczymy, co nasz doktor powie. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Uczymy się chodzenia na smyczy - jest trudno, biega, szarpie, krąży wokół człowieka jak pies łańcuchowy. Na fb wysłałam setkę wiadomości z prośbą o pomoc, je fizycznie nie daję rady. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Odrobaczona, odpchlona, kleszczy nie stwierdzono. Zeskrobiny ze zmian raczej nic nie dadzą - nie jest to grzybica, świerzb, raczej bujanie tkanki nowotworowe. Ale... za kilka dni wsadzimy sunię do samochodu i pojedziemy do dr Magdy na kompleksowe badanko. -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Żeby ją gdziekolwiek zabrać na badania, musi nauczyć się chodzić na smyczy. Dziś próba - wyszła wprawdzie po namowach i smaczkach z kojca, przebiegła ze 3 metry i pędem wróciła do siebie. Z jednej strony to dobrze, nie będzie kłopotów z wypuszczaniem, by pobiegała, bo wraca. Teraz byliśmy z Tomkiem, by zakroplić oczy, puściłam ze smyczą. Tak to jej odpowiadało, pobiegała, wróciła na wołanie. Fajna jest... Taka ufna... -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Wiem, Wawerku, wiem....spokojnie czekamy, nie ma wyjścia -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Trzeba ją pokazać dermatologowi, a to Warszawa - nie damy rady Stąd prośba o dt! Pokerku, jak trzeba będzie kaski, dam znać, ale już Ci dziękuję, jak zawsze niezawodna jesteś -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
nie, jeszcze nie dwa nieduże pieski nadal tkwią w kojcu gminnym nikt nie da nawet dt... -
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Wpływy: 196 zł Mazowszanka z bazarku 20 zł Nesiowata Wydatki: leki z lecznicy Maków - 72 zł witaminy zestaw - 34 zł mięso, porcja rosołowe, dodatki - na bieżąco RAFI KARMA MOKRA MIX SMAKÓW 24 x 800 G PUSZKA (Allegro) - 156,99 zl Proszę o pomoc! nie damy rady zająć się kolejnym tymczasowiczem, wozić do lekarza, diagnozować! -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
Jak zwykle - rolnik zgłosił psa, który siedzi od kilku dni pod jego gospodarstwem i denerwuje jego psy, które mało się z łańcuchów nie urwą, tak szczekają!... Panowie z gospodarki komunalnej przywieźli psa w czwartek, my z Tomkiem podjechaliśmy go zobaczyć w piątek. Z budy wyszła suczka, średniej wielkości, szorstkowłosa, przyjazna. Na początek rzuciła się w oczy szyja, masakrycznie przetarta sierść ze strupkami, po łańcuchu. Potem szczurzy ogonek, z martwicą na końcu potem zmiany na pupie - na pośladkach przerośnięta goła skóra z wybroczynami Dziś zabraliśmy ją do gabinetu na badanie, potem trafiła naszego, awaryjnego małego kojca. Odpchlona, odrobaczona, obcięte pazurki, zakroplone oczko, bo okropne zapalenie spojówek. Na smyczy raczej nie umie chodzić, do samochodu - panika, do gabinetu też, znieruchomienie, czołganie się. Zero agresji!... Proszę, tyle dobrego dzieje się na Dogomanii, to może i u nas się zadzieje? Nie mamy warunków do diagnozy i leczenia suczki! Dom tymczasowy/fundacja, kto pomoże? Suczka waży około 15 kg, ja nie daję rady jej nosić...
-
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Potrzebujemy teraz pomocy, naprawdę. Zabraliśmy z gminnego kojca znalezioną w czwartek na wsi suczkę. Jest chora, niemłoda, i nie mieliśmy serca jej tam zostawić, zero szans.... Założę jej wątek. -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Karuś jest na pierwszym miejscu jako metamorfoza!... Zamrzający zwinięty w precel kundelek pod ścianą sklepu z używaną odzieżą... jak go zabieraliśmy do auta z Tomkiem, to już się prawie nie ruszał A teraz! rewelacja! No i ma na własność Witusia, he, he! -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Wawerku, tu na wątku Aresa piszę nie tylko o nim, zaglądają tu tylko zaprzyjaźnione osoby, którym jestem ogromnie wdzięczna Znaczek - wiejski kundelek, waga ok. 10 kg, młody, ze 2 lata. Siedzi w gminnym kojcu, uwielbia biegać, szczekać, bawić się, umie chodzić na smyczy. Energiczny chłopaczek, bardzo sympatyczny. Fafik - znaleziony w te mrozy przez dziewczynę, Karolinę, pracującą w sklepie. Oswajała go 2 tygodnie, aż się dał wziąć na ręce i przywieźć do gminnego kojca. Waży ze 12 kg, drobnej budowy, ufa znajomym osobom - do Karolinki się tulił, nie chciał się od niej odkleić , ona czasem go odwiedza i wyprowadza na spacer. Na smyczy nie za bardzo sobie radzi, ale nie szarpie się, tylko siada i podgryza smycz. Ma piękne oczy i ogromny potencjał - żeby tylko ktoś z nim popracował. Nie możemy znaleźć mu domu tymczasowego, a to byłaby szansa dla psa.... A Ares (czy Ores, to ten sam pies) bez zmian. W domu mam 3 swoje psy i 3 koty, nie dam rady wziąć kolejnego. -
~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ho, ho, wnusio - psiarczyk, cudownie!