Są portale prawnicze, gdzie za darmo udzielaja porad. Ja kiedys z takiego skorzystałam.
Poza tym jeśli miejscowi policjanci odmawiają interwencji, rozumiem, że to jakiś komisariat lokalny, to skarga to wyższej instancji policyjnej z kopią do redakcji jakiegos programu interwencyjnego takiego, jak choćby radzi Nutusia. Jeśli dziecko boi się wychodzić na podwórko, kobieta jest na wózku, jej wózek został zniszczony, to temat jak najbardziej "chwytliwy" dla telewizji. Jeśli sąsiedzi też mają dosyć tych alkoholików, to może zamiast zamieniać lokal trzeba wystąpić o ich eksmisję?