Dziewczyny super rady tu powyżej podały :)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w oduczaniu psa szczekania, bo ja akurat między innymi po to go mam, żeby szczekał :) Mieszkam na parterze, i w nocy przy otwartym oknie, czujny piesior to jest to, co pozwala mi spać spokojnie ;)
Z łóżkiem kilka razy wystarczyło powiedzieć stanowczo "nie wolno" i sprowadzenie psa na dół, nawet bez nagradzania, i załapał szybko :)