-
Posts
30258 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
208
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by agat21
-
Tak, właśnie taką tofucznicę robię najczęściej. W sezonie letnim dodaję czasem pomidorki koktajlowe, w zimie czasem pieczarki. Ja też mam chorą tarczycę, ale tofu jest produktem trochę innym niż czysta soja. Musiałabyś go zjeść z kilogram dziennie żeby Ci zaszkodziło. Ja tofu uwielbiam i jem je praktycznie codziennie, często robię z niego np. pasty kanapkowe.
-
Ja rzadko gotuję coś wymyślnego, bo nie mam czasu, na co dzień jem bardzo prosto. Dzienny jadłospis to będzie trudno napisać, bo to zależy od dnia i rozkładu zajęć. Zawsze staram się za to zjeść treściwe śniadanie (owsianka z orzechami lub suszonymi owocami na mleku roślinnym) plus smoothie z warzyw liściastych (jarmuż, szpinak, natka pietruszki, seler naciowy) i owoców (banany, jagodowe owoce - teraz mrożone jak nie ma świeżych itp.) , czasem dorzucam buraczka lub marchew, sok z cytryny, kurkumę czy imbir jak zimny dzień - co tam mam pod ręką i w lodówce. Zdarzają się kanapki z tofu lub domowym hummusem (banalnie prosty w przygotowaniu), na to jakieś ogórki kieszone lub inne kiszonki (zimą to super sprawa) lub papryka lub cykoria lub natka pietruszki. W weekendy często robię tofucznicę, którą uwielbia mój TZ czyli wegański zamiennik jajecznicy. O obiadach można by pisać godzinami. Polecam w razie czego książki Marty Dymek (popularne Jadłonomie), które napisała właśnie dla początkujących wegan. Proste i szybkie w przygotowaniu. Jej przepisy, ale także Weganona, Ervegana i innych popularnych autorów, są też w necie.
-
Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.
agat21 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Już niedługo Zoranku -
BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')
agat21 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
No tak -
Dlatego jestem weganką od wielu lat. Nie muszę się zastanawiać i kombinować czy coś jest humanitarne czy nie. Nie jem żadnych odzwierzęcych produktów. Zdrowie mam super. Poza tarczycą rozwaloną przez Czarnobyl dawno temu. Nie łykam żadnych tabletek, a moi rówieśnicy już od dawna jadą na jakichś lekach na nadciśnienie, miażdżycę, cholesterol, cukrzycę itp. A lżejsze sumienie to już w ogóle bezcenna rzecz. Cieszy mnie jednak każdy choćby mały krok innych ludzi w kierunku zmniejszenia cierpienia zwierząt na świecie. Niech to będzie najpierw "chociaż" niejedzenie mięsa. To zresztą często jest pierwszy krok do większych przemyśleń i zrobienia kolejnych kroków - rezygnacji ze skór i futer, nabiału, bojkotowania cyrków papugarni czy innych miejsc "rozrywki", która jest po prostu torturą dla zwierząt.
-
Śmierć człowieka jest jednak czymś zupełnie innym niż śmierć zwierzęcia. Człowiek zazwyczaj (w naszych warunkach społecznych i geograficznych) umiera otoczony szacunkiem, opieką, miłością najbliższych. Jego śmierć jest celebrowana i opłakiwana. Śmierć zwierzęcia tak zwanego hodowlanego to koszmar z najgorszego horroru. Zero szacunku, empatii, wszechobecne przerażenie, zapach śmierci i ostatnie próby walki o życie bezbronnych niewinnych istot, zadawanie im nadmiernego bólu i cierpienia przez wyżywających się psychopatycznych pracowników. Maleńkie dzieci oddzielone od matek i traktowane jak ostatnie śmieci. Kto z nas chciałby tak umierać lub życzyłby takiej śmierci swoim bliskim?
-
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
agat21 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Nadziejko dziś pieniądze dotarły - ogromnie dziękuję -
Kolejny pies, obok którego nie można było przejść i go zostawić. Wbrew rozsądkowi. Ale pies jest atakowany i gryziony przez inne w boksie. Rozpaczliwie szuka pomocy u człowieka. Ceną rozsądku mogłoby być jego życie..więc zapraszamy z Aską7 na jego wątek.
agat21 replied to agat21's topic in Psy do adopcji
Piesio na bazarku imiennym dostał imię Zoran -
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
agat21 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Ogromnie dziękuję za tak hojne wsparcie Makusia! ❤ To może ja dopłacę 60 zł na konto Zei, żeby pełną fakturę za miesięczne hotelowanie kikou mogła wystawić. -
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
agat21 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Bardzo bardzo dziękuję Nadziejko oraz wszystkim kupującym ❤ -
To musi świetnie wyglądać