Wszystkie zwierzeta Eli sa regularnie badane i leczone, nie sa to młode -podlotki , tylko zwierzaki starsze i po przejscicach, co niestety odbija sie tez na zdrowiu.Profilaktyka ( odrobaczania, szczepienia, odpchlania), stałe leczenie ( Dakota caly czas byla w leczeniu), wizyty w lecznicy, Bunia tez wymaga stalego podawania lekow do oczu, Filemon chorowity ( co chwile infekcje drog oddechowych), Febe po sterylizacji i usunieciu guzow pakietu mlekowego, Czotek po kasrracji, mial badany tez mocz i analizy krwi, no i Rex-a to uszy, a to zeby, walka z nadwaga, badania tarczycy i innych narzadow, mozna by tak wyliczac. Do tego odpowiednie zywienie. Jesli ktos ma watpliwosci , cala dokumentacja leczenia zwierzakow Eli jest.