erka
Members-
Posts
16858 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by erka
-
Wilczka, ale co się da??? Gmina Sitkówka Nowiny nie jest żadnym pozytywnym przykładem!:angryy: W żaden sposób nie rozwiązuje problemu bezdomnych psów. Juz nie raz zabierałysmy stamtąd bezdomniaki, nigdy nie otrzymują żadnej pomocy z gminy. Kilka dni temu zabrałysmy z osiedla w Nowinach sunię w zaawansowanej ciąży, która koczowała tam od długiego czasu. Poszłam do UG, aby pomogli chociaż w sfinasowaniu sterylki aborcyjnej. Nie było nawet mowy o jakiejkolwiek pomocy. Gdyby nie zależało mi na suni, to zostawiłabym ja pod płotem i za dwa dni zamiast jednej suni mieli by osiem. Ale takie argumenty do tępogłowych nie docierają, arogancja urzędasów jak zwykle, skonczyło sie awanturą i tyle . Musiałabym byc mieszkańcem gminy i zarejestrowac psa na siebie, wtedy możliwośc sterylki. A ja widać po watachach bezdomnych psów mieszakańcy Nowin, aż sie palą ,żeby je przygarniać:diabloti:.
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
erka replied to ang's topic in Już w nowym domu
I jeszcze jedna propozycja dla jaanki, malutki staruszek, wywalony na wsi, siedział gdziś przerażony , przycupniety, chyba nie jadł przez wiele dni. Bardzo miły psiaczek, spokojny, ładnie chodzi na smyczy. [IMG]http://i40.tinypic.com/346n62p.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/33dv887.jpg[/IMG] Dom dla niego znaleźć będzie bardzo trudno:(. Węgielkowa nie na darmo się jest Centralą ;). -
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
erka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Węgielkowa, dla jaanki , która ma serce dla największych bid, to ja miałabym inne propozycje niż Frytka, która pewnie problemu ze znalezieniem domu nie będzie miała. Ja bym była szczęśliwa, gdyby u jaanki znalazła sie Albinka, która juz trzeci rok bezskutecznie szuka domu. [IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/TI5qTjeQ03I/AAAAAAAAD44/6rnCLFZK7B0/DSC08419.JPG[/IMG] Cudowna sunia, która ma lekką niesprawność jednej łapki , dlatego nie może chodzić po schodach. Tu jej historia: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/177257-Czy-cudem-uratowana-Albinka-nie-ma-szans-na-dom-Co-dalej-Eutanazja[/URL] Albo Aisza, też wspaniały charakter, sunieczka , którą ktos wyrzucił z samochodu i na tego..... czekała przy drodze kilka miesięcy. Sunia jest po operacji usunięcia guza sutka. Tez mimo wielokrotnych ogłoszeń ani jedna osoba nie zapytała o nią. [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg62/scaled.php?server=62&filename=aisha064.jpg&res=medium[/IMG] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg11/scaled.php?server=11&filename=foty2836.jpg&res=medium[/IMG] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/221914-Nie-jestem-stara-nie-jestem-brzydka-jestem-tylko-chora-Pokochaj-mnie-Aisza[/URL] -
Piękna ONka Tasza. Szuka przystani...Znalazła ją nad morzem!! :)
erka replied to Linssi's topic in Już w nowym domu
To myślę,że już spokojnie 83,50 zł, które zostały po Taszce można przekazać na Albinkę:). -
Salmunia u mag.dy, bo do agniesi trafiła rodzinka , sunia z 5 szczeniorami:). Myślę,że Salmuni zmiana miejsca pomoże w dalszej socjalizacji , nowe miejsce, nowi ludzie, to się przyda suni, która wcześnej była w kompletnej izolacji. Wczoraj jednak stwierdziłam,ze ta Warszawa , nad którą zastanawiałyśmy sie, to jednak nie byłby dobry dom dla Salmy. Jednak zbyt duży stres , jak dla niej, tym bardziej,że pani chciała sunię zabierać do pracy. Wczoraj Salma, jak nas u agniesi zobaczyła , to trochę niepewnie oszczekała, a potem uciekła, obcych się jednak boi. A małpiszonek nie pamiętał, jak ją ratowałam:cool3:. W samochodzie bardzo grzecznie jechała, u mag.dy początkowo wystraszona, z podkulonym ogonem, ale dzisiaj juz o wiele lepiej, zapoznawała sie z terenem i psiakami. Nie wiem, czy mag,dzie uda się szybko zrobić , jakieś fotki, bo pogoda fatalna.
-
Śliczna Frytka w typie skye terrier - już w swoim kochającym domku:)
erka replied to ang's topic in Już w nowym domu
Ale jaanka teraz będzie miała remont domu, a to nie byłaby dla Fryteczki komfortowa sytuacja, bo ona jednak jeszcze ma wiele lęków i potrzebuje spokoju. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Cieczka trwa ok. 3 tyg., a kiedy sie u suni zaczęła? Plamienie jest w pierwszych dniach. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
No widzisz ang, łapanie psiaków nie jest takie trudne;). Ale nie wiem, czy mama da radę z Bońkiem i sunią w cieczce:roll:. Najgorsze są ostatnie dni cieczki. Sterylkę można zrobić , najwcześniej ok 2-3 tyg. po cieczce. Po jej zakończeniu, bo plamienie jest na początku. To fajnie ,ze szczeniory juz samodzielne, ale nie ma się co dziwić, jakoś musiały sobie do tej pory w trudnych warunkach radzić. Myślę,że nie mają więcej niż 2 mies. Jak ból łapy u Nory nie przejdzie, to chyba trzeba będzie jechać do weta, zobaczymy. Jeżeli Agata P ogłosiła Frytke, Mariankę, Salmę, Ziutka zrobiła ogłoszenia Aiszy, Loli, to zostałaby [B]Albinka, Kajtuń, szczeniorki kaczyńskie. [/B]Nie wiem, czy ewelinka_m coś ogłaszała:roll:[B]. [/B]Bo chyba z ogłaszaniem Foksi jeszczce chwile sie wstrzymamy, niech nabierze ciałka. Jeszcze bardzo proszę o ogłaszanie dwóch kotek, kórych fotki wstawiałam, maja ok 10mies. I staruszka Pimpusia, którego fotki wstawiam. [IMG]http://i40.tinypic.com/346n62p.jpg[/IMG] [IMG]http://i39.tinypic.com/34pf6n8.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/33dv887.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/34q4jo9.jpg[/IMG] [IMG]http://i41.tinypic.com/r0z3aa.jpg[/IMG] Pimpuś okazał sie całkiem żwawym staruszkiem, po wyczeszczeniu i zakrapianiu uszek okazało sie ,że chyba jednak słyszy. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest miłym , spokojnym psiakiem. Być może był wczesniej domowym psiakiem. -
Nie jestem stara, nie jestem brzydka - jestem kochana i mam DOM :)
erka replied to Roszpunka's topic in Już w nowym domu
Niestety żadnego odzewu z ogłoszeń, nikt nawet nie zapytał o Aiszę. Szkoda,że jej wspaniałego charakteru nie widać na zdjęciach . Nie wiem juz , czy nie pisać w tytule mix wyżła niemieckiego. Tylko,że wtedy mozna przyciągnąc jakichs mysliwych. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[B]Dziewczyny, bardzo proszę napiszcie, czy ktoś teraz ogłasza , a jeżeli tak, to które psiaki? [/B]Savahna jutro może z doskoku cos ogłosić, ale nie chciałaby powielać ogłoszeń. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Było do przewidzenia, że foksiu będzie szukać swojej psiej rodzinki, bidulek został sam. Dobrze ,że sie znalazł:). Ang na razie nie ma miejsca na niego niestety. Zobacz jutro u weta w jakim wieku jest mniej więcej. Chyba nie jest zbyt młody i wtedy wiesz , jak jest, szanse na dom małe:(. Węgielkowa, aleś wymyśliła te imiona dla szczyli:diabloti:. Jeszcze te męskie mogą być, choć bym nie dała dwóch na "a" , bo bedą sie mylić . Ale te dla dziewczynek:crazyeye:!Urina:megagrin:! Jak bym nie wiedziała,że zaraz jedziesz samochodem, to bym Cie o coś podejrzewała :eviltong:. Natomiast Nora, bardzo ładnie:lol:. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='agniesia'],taka bidna chudzinka!![/QUOTE] No rzeczywiście agniesiu, Salma "bidna chudzinka" :evil_lol:, tylko fałdy tłuszczu jej wiszą pod szyją:cool3:. Mag.da dostała kolejnego psa do odchudzania:evil_lol:. Biedne te nasze bezdomniaki;). -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ang, jak ewelinka_m wstawi fotki rodzinki, to może założyłabyś jej osobny wątek? Rzeczywiście szczeniorki wczoraj wyłapane dzięki poświęceniu Linssi i i ewelinki_m, bez nich pewnie by się to nie udało, dzięki dziewczyny:loveu::loveu:. A sunia mama taka trochę molosowata , super łagodna, bez problemu dała sie zapiąć na smycz i choć była bardzo zaniepokojona, jak wydostawało się szczeniory, kótre wrzeszczały wniebogłosy, to nie było ani odrobiny agresji z jej strony. Zresztą dzieciaki, które tam też opiekowały się rodzinką bez problemu ją głaskały, a szczeniaczki nosiły na rękach. Szczeniorki cudne misie, nie bardzo dzikie, ale jednak jeszcze sie boją człwieka Super,ze udało się zabrać rodzinkę , bo nie dość, że w warunkach były fatalnych, pod takim kontenerem, gdzie pełno śmieci, rozbitego szkła, to jeszcze , jak pisze ang, już ludziom przeszkadzały i ich los tam był niepewny. Ten foksiowaty piesk, który z nimi koczował był kopany, jak mówiły nam dzieci i nie wiadomo, czy sunia też, bo kuleje na nogę. Wczoraj zrobiłyśmy zamianę i sunia ze szczceniorami pojechała do agniesi, a Salma od agniesi do mag.dy. Linssi, wczoraj zrobiła dużą trasę, bo najpierw do Małogoszcza/ jeszcze okrężną drogą dzięki nawigacji:cool3:/ , potem z rodzinką do Łopuszna i stamtąd z Salmą do Kielc i potem do mag.dy, bardzo dziękujemy:loveu:. -
Dzięki savahno :):). Jeszcze tylko benia bym prosiła, bo on, jak i Lars powinny byc ozdobą pięknych domów z ogrodami , a nie kisić się w boksach. A w schronisku, to każdy powienien wolontarystycznie popracowac choć kilka dni, wtedy mógłby zabierac głos i wydawać sądy. To schronisko, z taką infrastrukturą, jaka jest, powinno byc przeznaczone na max 50 psów. W takiej ciasnocie, jak tam jest, trudno aby było idealnie. Ale to już pretensje do władz miasta, które wyobrażaja sobie ,ze schronisko zbudowane pewnie z 40 lat temu, spełni wymagania jakie dzisiaj stawia się przed takim miejscem. Pracownicy , na czele z kierowniczka robia co mogą ,żeby w takich warunkach psiakom dać namiastkę domu, aby ich pobyt tam był do zniesienia. Jak ktos znał tak, jak ja , to co się działo za poprzedniej ekipy, nie ma wątpliwości,że nawet nie ma tego co porównywać. Wszyscy byśmy chcieli ,żeby było jeszcze lepiej, ale w tych warunkach, przy takiej ilości psów, jest to b.trudne. Dlatego bardzo potrzebna jest pomoc wszystkich, którym los bezdomniaków nie jest obojętny, przede wszystkim w szukaniu domów, ogłaszaniu.
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Foksia wróciła po dwóch dniach pobytu w lecznicy, musiała byc trochę wzmocniona po zabiegu, bo chudzina z niej straszna. Kąpiel by się bardzo przydała, ale z tym trzeba poczekać. Dzisiaj tez była sterylizowana Frytka. Frycia podobno po 3 godz. od zabiegu już była w formie i na nogach:). -
Życzyłybyśmy sobie,zeby wszystkie nasze psiaki takie domki znajdowały i pisały takie reportaże :). Dzięki rzepek:):):). Ach, te krajobrazy....:)
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ewab, ta mix labradorka, która znaleziona została w Nowinach, podobno jest ze schroniska, była też wysterylizowana przez schronisko. Znalazł się jej właściciel z Zalesia. Dzwoniłam do Tinki, suńka od pierwszych chwil czuła sie , jak u siebie:). Trochę maltretuje starszą sunię rezydentkę, kot jej na razie unika. Zdjęcia obiecane:). -
Ostatnia operacja Oskara! Bardzo prosimy o wsparcie finansowe!
erka replied to erka's topic in Już w nowym domu
To dopiero psy obronne macie:evil_lol:. Dobrze,że juz ciepło i Oskarek na zew., to nie musisz z nim wychodzic po nocy. A czy on tak dalej duzo siusia? -
~~ Czarna plamka na śniegu - maleńka Nocka z Kieleckiego MA DOM!!
erka replied to malagos's topic in Już w nowym domu
To super wieści od Noculka:), bo tez się bałam tych pierwszych dni. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='malagos']ale się u Was dzieje, i dzieje..........[/QUOTE] Malagos, niestety, a to na dogo, to tylko jakiś ułamek tego, co sie u nas dzieje:-( . Dzisiaj jeszcze , jezeli ang się uda złapać tą dużą sunię ze szczeniorami, to zabieramy ja do agniesi. Sytuacja zrobiła się podbramkowa, bo ten typ, który wyłapuje psy kręcił sie juz koło tej suni i szczeniorów:mad:. Mam tylko nadzieję,że ang zdąży i że uda się towarzystwo wyłapać. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
erka replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Dzwoniłam dzisiaj do domu Irgi, wszystko jest ok:). Irga papug nie zjadła, na razie jeszcze trochę onieśmielona, więc bardzo grzeczna, może później sie rozkręci:razz:. Tylko pierwszego dnia próbowała wydostać sie z szelek na spacerze, ale pani kupiła jej lepszy model, z którego ciężko wyjść, ale teraz juz nie ma tego problemu .