Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Magda, dla chłopa na roli. Holy na śledzionie najprawdopodobniej guza (nowotwór) o wielkości 4 x 2,4cm. Najprawdopodobniej guz będzie rosnąć, aż pęknie. Dlatego też musimy pilotować poprzez USG jego stan i wielkość. U młodego psiaka, by się śledzionę z guzem usunęło. U niej na razie obserwujemy, czy rośnie, czy pojawia się stan zapalny wokół. Za miesiąc będziemy mieć porównanie, czy guz się powiększył, czy nie i czy np. robi się wokół stan zapalny.
  2. Miny stroi bajeranckie. :loveu:
  3. Jasne, jak coś to będziemy dzwonić.
  4. Pinkmoon, my oczywiście jesteśmy zdecydowani wziąć Czarusia do nas na 100%. Będziemy Ci wdzięczni za bazarki. :loveu: Z naszej strony dograliśmy miejsce u Magdy, czeka. Anita, ogromne podziękowania za fundusze na transport. Co do hotelu u Magdy i innych hoteli. Pierwsza sprawa to taka, że Magdę znam kilka lat, jej metody szkolenia, sprawdzania psów, adopcje i jest mi z Magdą "po drodze". Nie mam problemów z dogadaniem się z nią, nie mam oporów przed współpracą z nią. Psy są sprawdzane w sensowny sposób, co uważam za priorytet w adopcjach. Przez lata działalności mieliśmy do czynienia z różnymi hotelami, a jednak dziś z nimi nie współpracujemy. Doświadczenie uczy. Prawda jest taka, że wielu nawet bardzo dobrych szkoleniowców nie ma podejścia do psów bezdomnych i nie umie ich przygotować do adopcji. Dodatkowo w każdym tygodniu ktoś z nas, albo z wolontariuszy jest u Magdy i obserwuje psiaki, co z tego co widzę jest problemem w innych miejscach. Dziewczyny, jeśli macie możliwość - to oczywiście umieśćcie Czarusia w Łodzi. Ważne jest dla nas, aby psiak został wyciągnięty i dostał szansę. Nie ważne jest kto się nim zajmie, oby tylko zrobił to w sensowny sposób dla psiaka i dla ewentualnych właścicieli. My niestety pilotować psiaków w Łodzi nie możemy, stąd też zostały wszystkie przeniesione do Magdy. Jak się okazało, psy siedzące miesiącami w łódzkim hotelu ukazały się z zupełnie innej strony pod okiem fachowca i hotelowanie ich za mniejsze fundusze, było przysłowiowym wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
  5. W brzuszku ok poza deformacją na śledzionie o wielkości 4 x 2,4cm, wskazujący na proces nowotworowy. Nie ma jednak jeszcze cech zapalnych. Musimy teraz więc pilotować śledzionę (następne USG za miesiąc) i pilnować, aby deformacja nie pękła.
  6. Jeszcze potwierdzę u Magdy miejsce na 100% i szukamy transportu.
  7. W razie co mogę przesłać faxem potwierdzenie, że fundacja go zabiera, ewentualnie później pocztą. Tylko i tak mamy problem z transportem jak na razie bo nie ma chętnych, którzy zdecydowali by się go przewieźć.
  8. Wczoraj w ramach sentymentu czytałam głupoty jakie żeśmy wypisywali 2 lata temu. :evil_lol: Patrzę, a tu już 2 lata. 7.07. to ja obchodzę rocznicę adopcji Breny z Palucha. :)
  9. Ocelot, piszecie że psiak jest w złym stanie. Pytanie więc czy dożyje transportu do listopada? Co do kastracji, oczywiście fajnie by było aby był wykastrowany, ale pytanie czy można go w tym stanie kastrować? Po zdjęciach i Waszym opisie ciężko cokolwiek wywnioskować. Na ostatnim zdjęciu Czaruś wygląda dobrze. Zaś Wasz opis, że nie wstaje budzi krew w żyłach. Więc niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy kastrować.
  10. Dzięki. Jutro Ci podeślę Negrę, tylko muszę poczekać na zdjęcia z sesji. ;)
  11. Zabierz mnie sąsiadko ze sobą. :loveu:
  12. Piromanko, szczerze podziwiam za ilość ogłoszeń. Dziękujemy Ci za poświęcony czas. Żywię szczerą nadzieję, że przyniosą one zamierzony skutek. Piromanko, nieśmiało zapytam... Czy dałabyś radę czasami ogłosić któregoś naszego fundacyjnego psiaka?
  13. Sevaś za miesiąc ma 2 urodziny jak jest u Darii. Ale ten czas leci.
  14. Pralinkowe zdjęcia od nowej rodziny [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ac6832c8c3e2f93.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/316742055b2f7647.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20535db1ca6556cb.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82c93f3a9a23df23.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd43e9d5eceddcad.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d67d0b3a62b93917.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28f04b43aad96ebf.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecbba8fdf6313fb7.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b5c2f72d14d545a.html[/url] [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cef796cd548c290b.html[/url]
  15. Rozmawiałam z wetem, który leczy Lolusia. Na oko w którym wrzód pękł Loluś nie widzi i widzieć nie będzie. Na razie poprzez krople trzeba ratować samą gałkę aby nie trzeba było jej usuwać całkowicie. Drugie oko trochę lepiej, ale także leczenie do k. życia. Niestety Lolusiowe oczy są problemem do k. życia od dawien dawna. :-( Na pocieszenie fotki Lolusiowe od Kataryny. Loluś w roli głównej :mrgreen: tak ciągne mojego ludzkiego przyjaciela na spacer :oops: [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/219/571221fb653181cbmed.jpg[/img][/URL] lubimy poprubowac naszych męskich sił ;) [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/218/58733ea886d185c7med.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images47.fotosik.pl/218/05d4417c51a61a49med.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images43.fotosik.pl/219/0dea3b4bea8b5b31med.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images38.fotosik.pl/215/f1f049b887f30a3amed.jpg[/img][/URL] mam co chciałem ;D [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images39.fotosik.pl/215/a2dc60a66f05d9c6med.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images43.fotosik.pl/219/1f593fc5c57bb4a8med.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images47.fotosik.pl/218/d074b0adedd2a7f4med.jpg[/img][/URL] moi przyjaciele ludzie mówią ze szybko biegam :roll: [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/73/9b7c2d799b28ea10med.jpg[/img][/URL] ale i mi czasami brak sił [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images44.fotosik.pl/219/bdc80aa20382dcddmed.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images43.fotosik.pl/219/fcdea84dec89d46bmed.jpg[/img][/URL] Dlatego w domu odpoczywam z moją koleżanką :P [URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images38.fotosik.pl/215/4575ffc721748d19med.jpg[/img][/URL]
  16. Wątek tak umarł, że ja sama nie zaktualizowałam ważnych kwestii - zarazem prosząc Cię Iza o tekst... Przepraszam. :oops: Tekst jest super. A z zaległości - jakich nie napisałam to: - Negra jest już po sterylizacji, zabieg zniosła super - Negra jest w DT, bo do hotelu nie dojechała :) - Negra ma ok. 5 lat. Pit-R6 napisze niebawem tekst ze swoimi spostrzeżeniami na temat Negry. Sunia miała dziś także sesję fotograficzną z Kasią.
  17. Życie w schroniskowej sforze chociaż CS-owania ją nauczyło. :) Agnieszko, dawać Twój nr tel w ogłoszeniach, czy Anity?
  18. Czy jest szansa, abyście zawieźli Czarusia do hotelu do Radomia? Ja najwcześniej będę mogła ok. 5.11. a szkoda, aby pies czekał. Jeśli się zgodzicie, dowiem się u Magdy czy będzie miała na niego miejsce u siebie.
  19. Ninka, jak pies jest w tragicznym stanie to będziemy myśleć co zrobić. Niestety ze zdrowymi jest gorzej, bo jest ich ogromna ilość i nie wiadomo którego pierwszego ratować.
  20. Wiecie co, dziś mija 8 dni jak Holi jest u nas i niestety kilka nowych guzów jej wyrosło na ciele. :-( Strasznie szybko rosną. Jutro USG brzuszka, zobaczymy co w nim słychać.
  21. Dziewczyny, czy w Waszym schronisku szczeniak Groszek to nie jakiś mix bullowaty? Widziałam go na NK. Może któraś ciotka by mu dala DT aby nie marzł w schronisku.
  22. Do Andzi już 2 lata jadę... tłumaczę to odległością. :evil_lol: Wstaw jeszcze fotki, takie ładne som. ;)
  23. Wiśnia jesteś, że nie chcesz tymczasika. A byś upchnęła spokojnie kilka. :eviltong: Żeby ten Pcim był bliżej to ja bardzo chętna na odwiedziny. :loveu:
×
×
  • Create New...