-
Posts
16511 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by doddy
-
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Podusia z bullem na pomoc Nuce: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=171876[/url] Zapraszamy do licytacji, bo jest super. :loveu: -
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Zakładaj wątek, bo jak już znajdzie domek ze złotymi klamkami to musisz mieć gdzie fotki z nowego domu wstawiać. ;) -
Sofia nie musi wracać do schronu!!! Ma swój dom!!!
doddy replied to ewab's topic in Już w nowym domu
Najlepiej jak zadzwonicie do Magdy, bądź ją odwiedzicie i porozmawiacie o metodach, dodatkowo sprawdzając warunki. ;) My np. jedziemy we wtorek do Magdy, jak coś to zapraszamy to dopowiemy jakie mamy spostrzeżenia. Na szybko. Pomieszczenia. U Magdy są psiaki tylko w pomieszczeniach, nie ma zewnętrznych kojców. Wszystkie psiaki (nawet te stricte kojcowe są przyzwyczajane do pomieszczeń, oduczane załatwiania się - np. nasza Zelda została szybciutko oduczona załatwiania się). Kojce są ogrzewane. Wielkość kojców jest różna, od małych z posłaniami dla psiaków, po duże z łóżkami jak dla ludzi, co jest np. przydatne przy sprawdzaniu tendencji do niszczenia mebli. Zdarza się także, że niektóre psiaki mieszkają w domu (np. nasza Adelka z nią mieszkała), ale to sporadyczne przypadki. Metody szkolenia. Po pierwsze to co podoba mi się w Magdy pomaganiu psom i hotelowaniu bezdomnych przypadków, jest fakt że dla niej priorytetem jest sprawdzenie psa przed adopcją w celu dopasowania mu odpowiedniego domu. Magda nie wymusza na psach metodą kija i marchewki, aby psiaki były od razu grzeczne, już w pierwszym, czy drugim dniu, nie rozbudza w nich zabaw pt. "walka z człowiekiem". Jako, że sama szkoliłam psy od 12 roku życia, równolegle zajmując się adopcjami - mogę śmiało powiedzieć, że z Magdą nam "po drodze" i mamy podobne podejście do bezdomnym psów. Mój mechanizm sprawdzania psa pod kątem adopcyjności, nie wygląda tak jak np. w hotelach ze szkoleniowcami. Ja celowo pierwsze dni popełniam masę "błędów", które popełniają ludzie w pierwszych dniach od adopcji. Obserwując psa, nie wymuszając na nim wskazanych zachowań, mamy dokładniejsze odzwierciedlenie możliwego scenariusza przyszłej adopcji, co jest pomocne w dalszym przygotowywaniu psa do adopcji. Same metody szkoleniowe Magdy, najlepiej poobserwować osobiście. Z reguły są dopasowane do temperamentu i możliwości psa. To co jest najważniejsze - u Magdy psy nie są uczone, sprawdzane, ani nie mają kontaktu z rękawem do sportów obronnych. Ja osobiście jestem dużym przeciwnikiem uczenia bullowatych sportów obronnych, a także pokazywania im, że zabawa z człowiekiem w gryzienie może być atrakcyjna. To jednak dłuższy temat do tłumaczeń i rozważań. Dziewczyny, jeśli macie możliwość bo np. jesteście z Radomia, myślę że najlepiej spotkać się z Magdą. Pokaże Wam pewnie nasze psiaki, z którymi zaczyna przygodę szkoleniową, a także te które są przez nią przygotowane w pełni do szukania domu. Jeśli ktoś chciałby jechać z nami we wtorek, to podaję swój nr tel 0501 797 018. -
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Maniunia jest cudna. Anita, jak coś to Wam możemy pomóc w opłaceniu weta. Dawaj znać na pw. Dam ją oczywiście na stronkę. ;) -
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Andzia, czyli dzidzia już u Agnieszki? Coś potrzeba dla malutkiej? Coś mamy pomóc? :cool3: Nuka... ja to jakoś nie wierzę w tę adopcję BS. :shake: -
Nasza iskierka Tesia odeszła za TM... na szczęście kochana
doddy replied to doddy's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Kasia od Luny :) Ja też rozmawiałam ze Strażą dla Zwierząt aby dali znać jak oni będą jechać. -
[Fundacja AST] Wątek zbiorczy - prosimy o pomoc finansową
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Post dziękczynny. :loveu::loveu::loveu: Dziękujemy Agnieszce z Trójmiasta za podarowanie nam sporej ilości karmy dla psiaków. Dziękujemy Karolinie, za pomoc w przetransportowaniu jej oraz tak za całokształt (jakbym wymieniała, to by zajęło 2 dni!). Dziękujemy kolejnej p. Karolinie za karmę RC Renal dla Lolusia. Dziękujemy Asi za przekazanie środków na stawy dla Holy oraz karmy, która ma dojść. Dziękujemy p. Kasi za 2 wielkie wory jedzenia i smakołyki. [B]DZIĘKUJEMY[/B] -
Magda wiesz co słychać u Wenus?
-
Negra- astka w ciąży-Zbieramy na Transport Szczecin-Wrocław
doddy replied to Sebriel's topic in Już w nowym domu
Negra bardzo ładnie się "wciągnęła" po ciąży. Poszukujemy dla niej domu bez psów, kotów a także małych dzieci. -
Loluś dostał karmę dla nerkowców od p. Karoliny. Bardzo dziękujemy. :loveu::loveu::loveu::loveu:
-
BULLTERRIERKA MALINKA zamieszka w super, extra domu w Warszawie :)
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Malinka jest już po sterylizacji i mastektomii. Dochodzi do siebie, wybudziła się ładnie, dzielnie zniosła narkozę i teraz jest dosłownie noszona na rękach do łóżeczka. Oby jej to nie zostało na dłużej. :diabloti: Zaczynamy się rozglądać za nowym domem. Jeśli się takowy szybko nie znajdzie to jeszcze zrobimy porządek z zębiskami. Gdyby któraś z cioć lub wujków miała chwilę aby mi pomóc w ogłaszaniu, będę bardzo wdzięczna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam finansowo i rzeczowo ofiarowując część siebie. Dzięki Wam Malinka dzisiaj może cieszyć się coraz lepszym życiem. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/115/68609e89ad7c9834.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/115/45e2cc91f7440843.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/115/4e658b3eaead2d9a.jpg[/IMG][/URL] -
Nasza iskierka Tesia odeszła za TM... na szczęście kochana
doddy replied to doddy's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Bardzo dziękuję ciotce Hajaa, że nie kazała mi zabierać Tesi teraz, już, natychmiast i przetrzyma ją do czasu, aż będę mogła po nią jechać, bądź znajdzie się transport. Monia, naprawdę dziękuję bo wiem że nie jest Ci łatwo.