-
Posts
16511 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by doddy
-
Przy nużycy kąpie się co 3 dni psiaka. Ale nie wiem jak z grzybicą.
-
Ja tylko jednego psiaka leczyłam na grzybicę - Mambę. Ale szczerze, to nie pamiętam co dostawała. Więc tu niewiele Ci pomogę. :(
-
Aga, tylko Nizoralu nie polecam ;) Jak kąpać to w Hexodermie albo Manusanie. Nizoral może przynieść skutek taki, że sunia wyłysieje...
-
Pit bull red nose bez oka, zostaje u Darii i Jarka! Dziękujemy!
doddy replied to Inez's topic in Już w nowym domu
On miny robi zabójczo śmieszne. -
Pit bull red nose bez oka, zostaje u Darii i Jarka! Dziękujemy!
doddy replied to Inez's topic in Już w nowym domu
On wygląda na przeszczęśliwego z nowego domku :) -
Bardzo się cieszę, że chociaż to będziemy mieć "z głowy". Wstępnie może będziemy mieć dom tymczasowy dla niuńka w Warszawie. :) Ula, czy schronisko jest otwarte w weeekendy? Jeśli tak, to w jakich godzinach?
-
"Dobrze, że jest dobrze". Dąbrówkowe psy zapraszają :)
doddy replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Kawał dobrej roboty :) Oby nad psami zaświeciła tęcza, tak jak nad schroniskiem. -
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
doddy replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Warto, abyście oprócz mocnej smyczy zaopatrzyły się także w linkę np. 10m. Na niej możecie sprawdzić jak pies reaguje na zawołanie, czy jest uważny, czy zwraca uwagę na przewodnika i jak zachowuje się na odległość. Co do obserwacji psów na spacerach i "oceny" ich, ciężko jest mi Wam sensownie opisać wszystko przez internet. Na pewno wiele ominę. Ponadto każdy pies jest inny, więc i możliwe scenariusze z obserwacji mogą być różne. Na początku oceńcie sobie psa już w klatce, czy podchodzi do krat cały rozmerdany, czy z rezerwą, czy się spina w jakikolwiek sposób na człowieka. Dajcie psu smakołyka, zobaczcie jak pobiera pokarm, czy łapczywie, czy delikatnie. Zobaczcie jak reaguje na rozrzucony pokarm, czy go pilnuje, czy pozwala Wam spokojnie go zabrać. Na spacerze zwróćcie uwagę, czy pies nie obawia się dotyku, bądź nie wyraża jakiejś dezaprobaty, pogmerajcie przy obroży, wygłaszczecie, złapcie za łapę, obon, ucho. Zaobserwujcie jak pies na spacerze reaguje na obcych ludzi, czy jest przyjazny, obojętny, czy zdystansowany, sprawdźcie choćby jak reaguje na podanie ręki i zwykłe przywitanie. Spróbujcie zawołać do siebie psa od czasu, zobaczcie czy idzie z Wami i z Wami współpracuje, czy ma Was w nosie i traktuje jako dodatek na końcu smyczy. Spróbujcie się z psem pobawić, zaobserwujcie czy podejmuje zabawę z Wami, czy łapie piłkę (gryzak, patyk), czy się przeciąga, czy oddaje bez problemu, czy zabawkę chwyta od razu, czy z opóźnieniem. Niech osoba, która Wam towarzyszy, odejdzie z boku i zacznie się bawić, np. podrzucając sobie zabawkę. Zaobserwujcie jaka jest reakcja psa, czy jest zainteresowany, czy ciągnie, czy się niepokoi, czy odchodzi obojętnie. Zaobserwujcie jak pies reaguje na ruch uliczny, czy się boi samochodów itd. Spróbujcie z psem wejść do jakiegoś pomieszczenia przez zwykłe drzwi. Sprawdźcie, czy pies bez oporu przechodzi, czy komfortowo się czuje w zamknięciu. Warto także sprawdzić reakcję do psów. Ale tu ciężko mi Wam w sensowy sposób opisać testowanie. Więc na razie nie piszę. -
Zdjęcia Gastona z Iwoną, która się nim opiekowała w lecznicy. [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxQZBRymlkI/AAAAAAAAAmY/3_qXGPWe5nc/s512/ciapek2%20015.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxQZBWVhxgI/AAAAAAAAAmc/Iu7Imc6qt24/ciapek%20006.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxQZBbsLHuI/AAAAAAAAAmg/in-tB1PbbQY/ciapek%20010.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxQZB_bT8hI/AAAAAAAAAmo/sLIa7pyvuK0/ciapek%20016.jpg[/img]
-
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
doddy replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Pamiętam, by Wam odpisać. Jeszcze chwilka :) -
I zabawy z Breną: [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP6NncUktI/AAAAAAAAAl4/FUnaan9QMZU/DSC_0187.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP6N626HYI/AAAAAAAAAmA/VIpN6OhyUC0/DSC_0190.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP6Nw5R__I/AAAAAAAAAmE/YMtNdB4dcuI/DSC_0203.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP6N3MWIvI/AAAAAAAAAmI/AE20-FLk_Vc/DSC_0224.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP6eg3UOWI/AAAAAAAAAmQ/UuY5HGxGquU/DSC_0199.jpg[/img]
-
Państwo szukają psiaka, w którym się zakochają, niekoniecznie pitbulla. Kolejne fotki: [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP38pZ2XCI/AAAAAAAAAlk/lsx6OjcivC0/DSC_0146.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP38k2EM1I/AAAAAAAAAlo/-nVCfLKs1Uw/DSC_0155.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP38_UlsGI/AAAAAAAAAls/I-flHA-KyHw/DSC_0163.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP39D7txJI/AAAAAAAAAl0/kZOxjfirQec/DSC_0177.jpg[/img] Aż dostały zeza tak się bawiły :mrgreen: [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxP38_o4KGI/AAAAAAAAAlw/4sLO5NmIkaE/DSC_0176.jpg[/img]
-
Kilka fotek czekolady jeszcze z pobytu u nas: [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxPxs9ZOCiI/AAAAAAAAAlU/Cw1EjrGtGpA/DSC_0235.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxPxs-MroKI/AAAAAAAAAlY/UJNVkg7zUTw/DSC_0234.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxPxtKjKa5I/AAAAAAAAAlc/hNywRboo7_w/DSC_0230.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/SxPxtFCgr0I/AAAAAAAAAlg/SKuHu6H2-Dk/DSC_0182.jpg[/img]
-
Czaruś - Ast - pod opieką Fundacji Ast. Ma dom - za TM
doddy replied to ocelot's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Na początek odpowiedź na pytanie NusiiJa odnośnie kagańca. Polecam zamówienie kagańca na stronie: http://chopo.pl/ Na amstaffa najlepiej zamówić model o nazwie: Amstaff/Pitbull pies. -
BOOGI -uratowany dzięki dogomaniakom - już w nowym domu
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Zdjęcia Boogiego z nowego domu: [URL=http://img100.imageshack.us/i/boogind1.jpg/][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/2540/boogind1.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img100/boogind1.jpg/1/][IMG]http://img100.imageshack.us/img100/boogind1.jpg/1/w600.png[/IMG][/URL] [URL=http://img522.imageshack.us/i/boogind2.jpg/][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/8711/boogind2.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://g.imageshack.us/img522/boogind2.jpg/1/][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/boogind2.jpg/1/w600.png[/IMG][/URL] -
HESIA i VIVA - szczeniaki PITBULLKI - OBIE W SUPER DOMACH
doddy replied to doddy's topic in Już w nowym domu
Jak ona pięknie wyrosła. Łał! -
On może przyjechać w każdej chwili, tylko transport musiał by się znaleźć do Wawy. :)
-
Do mnie dzwonili o Konę ludzie z Warszawy. Byli nawet u nas w odwiedzinach. Fajna rodzina, ale raczej na Konę się nie zdecydują. Kona niestety boi się ludzi w pierwszym kontakcie i na nich warczała. O Diego niestety niewiele osób dzwoniło :(
-
Młoda amstaffka dostała wyrok - ZNALAZŁA NOWY SUPER DOM
doddy replied to paros's topic in Już w nowym domu
Jakie są dalsze losy Simony? -
Kona wczoraj przeprowadziła się na DT do Agnieszki. Agnieszko, ogromnie dziękujemy za pomoc!
-
Wszystko wskazuje na to, że możemy zabrać psiaka do fundacji. :) Trafi do hoteliku, więc będziemy wdzięczni za pomoc finansową na niego.