Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Problemy koopkowe zostały opanowane, ale teraz znów się coś dzieje z tylną łapką - między palcami jakiś stan zapalny. Trudno mi było zrobić temu zdjęcie, bo Mittsu wije się jak piskorz, ale jest zaczerwienienie: Póki co zamazałam to fioletem gencjanowym, który działa wysuszająco i dezynfekująco (bakterie i grzyby). Jest świetny, tylko bardzo brudzi. Mam nadzieję, że to pomoże.
  2. Sikanie na półce to niestety bezsprzecznie robota Doyka:( Za radą Pianki podałam dziś Doykowi steryd w zastrzyku - jednorazowo i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa. Koszt sterydu 8 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3b8a4dd5a046fd36 Od Pianki dostałam sporo preparatów i leków na stawy, także Doyek ma póki co zapas:)
  3. Rita od wczoraj w DS:) Domek fantastyczny, młodzi ludzie od zawsze mający kontakt ze zwierzętami (w rodzinie są psy z adopcji, także takie po przejściach). Rita od razu ich zachwyciła, do dzieci sama podeszła, usiadła i dała im buzi jak się nadstawiły:) dzieciaczki bardzo fajne. Kotka, która trochę fukała, została zignorowana:) Takie posłanie czekało na sunię (bardzo się jej spodobało i dostałam też fotkę, jak sobie na nim leży, ale nie mogę jej zrzucić na kompa): A to fotki z dzisiaj:
  4. Doyek skończył leki i zastanawiam się co dalej. Sikanie na półce w boksie niestety jest nadal. Po weekendzie - jak wszystko dobrze pójdzie - wybędzie do DS współlokatorka Doyka, także będę miała pełny obraz czyja sprawka jest z tym sikaniem. Poza tym Doyek nadal kuca tak jak na zdjęciach. Rozmawiałam z wetem i on jest zdania, że prawdopodobnie powodem dolegliwości Doyka jest chory kręgosłup - boli go i stąd mniej je i ma te wszystkie problemy. Wg niego należałoby skupić się na wsparciu kręgosłupa, czyli np. Nivalin, leki przeciwbólowe/przeciwzapalne przez dłuższy czas itp. Dolfos Arthrofos można by zamienić przy następnym zakupie na np. Arthrodol.
  5. Kupiłam Immunoactiv Max, koszt 91 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c694755cedc6ed66 Z kaszlem - odpukać - nadal spokój:)
  6. Jak przelew poszedł, to napisz kiedy. Może ja przeoczyłam. U Mittsu z koopkami na razie lepiej.
  7. U suni od ponad tygodnia pojawia się rzadka koopa ze śladami krwi. Jednego dnia jest, potem nie ma. Zrobi normalną koopę, a potem za jakiś czas rzadką ze śluzem itp. Myślałam, że to może od robali, więc zrobiłam jej solidne 5-dniowe odrobaczenie, ale poprawa była chwilowa. Chyba to jakiś wirus, bo u niektórych psów też się takie coś pojawiało, ale najczęściej jednorazowo. U suni utrzymuje się to od dłuższego czasu, ale nie jest to typowa biegunka, tylko te kiepskie koopy pojawiają się raz na jakiś czas. Spróbuję jej przez weekend zapodać preparat na biegunki (Pectovit), mam resztkę. Jak nie pomoże to poradzę się weta w poniedziałek. Rozliczenie: +107,20 zł pozostałość po Mai i Roxi +30 zł ŚWIAT +50 zł helli +30 zł ŚWIAT +50 zł helli +30 ŚWIAT +15 zł Niesiowata +60 zł Anula +50 zł Mruczka +50 zł helli +63 Nadziejka (bazarek) +30 zł ŚWIAT -360 zł hotelowanie 06.02-06.03 -128 zł transport z Zawady do lecznicy w Janowie Lub. (niestety nadal jest objazd przez Biłgoraj) -8 zł odbiór z lecznicy -146 zł koszty wet. (badanie, odrobaczenie, środek na pchły/kleszcze, szczepienia) -37,50 zł odrobaczenie II (5-dniowe) Stan konta na 6 marca wynosi -134,30 zł.
  8. Dotarło. Niedługo minie 30 dni hotelowania to zrobię rozliczenie. Ogólnie Mittsu robi postępy w zachowywaniu czystości oraz chodzeniu na smyczy. Ostatnio pojawił się problem: totalnie zwariowała na punkcie kur, które łażą dookoła naszej posesji. Nie reagowała na żadne wołania, szarpania smyczą, smaczki. Co ją odciągałam, to znów biegła do płotu. Żeby się załatwiła musiałam ją odciągać w miejsce, skąd nic nie widziała co się dzieje za ogrodzeniem. Wówczas się uspokajała i robiła co trzeba. Wieczorami (kiedy kur nie było) nie ten pies - spokojny, przyjemny spacerek. Ale już jest lepiej, zaczęła reagować na wołanie i przybiega do mnie. Widać niestety, że zainteresowanie kurami jest u niej bardzo silne.
  9. Utylizacja kosztowała 310 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/59ece1b429c8d06e Rozliczenie końcowe: Stan konta na 4 luty wynosił -117 zł +117 zł Alaskan Malamute +170 zł Fundacja ZEA -204 zł hotelowanie 5-21.02 -310 zł utylizacja -16 zł ostatnia podróż do lecznicy Pozostałość po hotelowaniu Maxa wynosi -360 zł.
  10. Argo jak zwykle niechętny do pozowania do zdjęć. Trzyma się dziadek dzielnie.
  11. ROZLICZENIE ZA LUTY: AMIGO: Stan konta na 31 styczeń wynosił -478,50 zł. +478 zł ala123 (bazarek) +15 zł ranias +50 zł Małgorzata G.-D. (forum oaza) -435 zł hotelowanie 1-29.02 Stan konta na 29 luty wynosi -370,50 zł. CYGAN: Stan konta na 31 styczeń wynosił -255,18 zł. +100 zł Renata D. +100 zł Renata D. +15 zł Krystyna S. +20 zł Krystyna S. +55 zł Agnieszka S. +50 zł Ewa K. +50 zł Sybilla N. +15 zł Agata W. +15 zł Joanna B. +255,18 zł Agnieszka S. +100 zł Aneta M. +131 zł Agnieszka S. -348 zł hotelowanie 1-29.02 Stan konta na 29 luty wynosi +303 zł MILI: Stan konta na 31 styczeń wynosił -189 zł +189 zł ala123 (bazarek) -290 zł hotelowanie 1-29.02 Stan konta na 29 luty wynosi -290 zł.
  12. Rozliczenie za luty: Stan konta na 31 styczeń wynosił -128,50 zł +128,50 zł +35 zł Iwona K. +400 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -348 zł hotelowanie 1-29.02 Stan konta na 29 luty wynosi +122 zł.
  13. Rozliczenie: Stan konta na 31 styczeń wynosił -495,50 zł +495,50 zł Jo37 +35 zł Iwona K. +10 malti +35 zł Iwona K. -290 zł hotelowanie 1-29.02 -68,10 zł antybiotyk (Enroxil) -95 zł badanie krwi (panel tarczycowy) -8 zł przejaz do weta na pobranie krwi (1/2 kosztów) -175 zł karma Stan konta na 29 luty wynosi -556,10 zł.
  14. Dziś jest nadal spokój, oby tak zostało... Rozliczenie: Stan konta na 31 styczeń wynosił -182,80 zł -60 zł karma Stan konta na 29 luty wynosi -242,80 zł.
  15. No i nici. Dżeki nadal bez domku:( Rozliczenie: Stan konta na 30 styczeń wynosił -535,50 zł +30 zł Marta P. +30 zł Ewa S. +50 zł Anna H. +70 zł Iwona K. +20 zł anonim +70 zł Iwona K. +30 zł Ewa S. -360 zł hotelowanie 31.01-29.02 Stan konta na 29 luty wynosi -595,50 zł.
  16. Super gromadka:)
  17. Kupiłam karmę dla Miłej, koszt 175 zł (na fakturze dodali wysyłkę, ale nie wiem dlaczego, bo była darmowa i ja nic nie płaciłam): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2651be9c4438fbba
  18. Kubuś coraz bardziej siwy, ale nadal ma energię na małe brykanka:)
  19. Wczoraj wieczorem Plamek parę razy zakaszlał, dzisiaj znów spokój.
  20. Rozliczenie: Stan konta na 29 styczeń wynosił -48,26 zł +20 zł Aga76 +100 zł grazia60 +20 zł Barbarela +40 zł Iwona K. +40 zł malti +40 zł Iwona K. -360 zł hotelowanie 30.01-28.02 -33 zł Dolfos Arthrofos -111 zł leki po badaniu moczu (antybiotyk i Urinoloxan) -218 zł badania (krew, USG, RTG) oraz leki - 24 zł zawiezienie i potem odbiór z lecznicy Stan konta na 28 luty wynosi -534,26 zł.
×
×
  • Create New...