Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Dżeki dzisiaj był trochę nieswój i rano nie bardzo chciał spacerować po ogrodzie, schował się w budzie. Nie wszedł - tak jak zawsze - ze wszystkimi psiakami do domu, musiałam go wołać. Wczoraj wieczorem wszedł jako ostatni, więc pewnie już wtedy coś było nie tak. Zauważyłam mokrą sierść na boku, a tam rozlizana skóra. podejrzewam, że był to ropień albo kaszak, który pękł. Przy okazji oględzin drugiego małego już pękniętego kaszaka znalazłam na głowie. Oba miejsca potraktowałam fioletem (dezynfekuje i osusza) i będę obserwować. Jak będzie się coś działo to podjadę z Dżekim do weta.
  2. Doyek bardzo lubi wygrzewać się na słoneczku:) Wycwanił się i teraz nie chce w ogóle jeść suchej karmy, czeka aż przyjdę z puszką:) Pianka przesłała dla niego obróżkę przeciwko pchłom i kleszczom i ma ją już na sobie (to białe co dynda na pierwszym zdjęciu).
  3. Rozliczenie: Stan konta na 26 luty wynosił +4035,50 zł +30 zł p.Anna -300 zł hotelowanie 27.02-27.03 Stan konta na 27 marzec wynosi +3765,50 zł.
  4. Byłam dziś u weta i zaopatrzyłam przy okazji Klarę w preparat na stawy, koszt 33 zł. Poniżej rachunek zbiorczy i rozpiska: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1c75e31f9adc697e rozpiska: Dolfos Arthrofos (Klara) 33 zł Selehold 58 zł Amigo - Niedziela 45 zł + dzisiaj 85 zł Argo - 94 zł
  5. Dziś byłam z Argo u weta, bo kaszel nie znika. Wet stwierdził infekcję gardła. Argo dostał zastrzyki i antybiotyk na dłuższy czas, koszt wszystkiego to 94 zł. Poniżej rachunek zbiorczy i rozpiska: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1c75e31f9adc697e rozpiska: Dolfos Arthrofos (Klara) 33 zł Selehold 58 zł Amigo - Niedziela 45 zł + dzisiaj 85 zł Argo - 94 zł
  6. P. Mieczysław wpłacił na moje konto 200 zł na poczet hotelowania Grzesia:)
  7. Muszę dołożyć złych wieści niestety: Amigo ma nawrót i dzisiaj wzięłam dla niego leki na dłuższy czas. Koszty za niedzielę to 45 zł, a za dzisiaj 85 zł, poniżej rachunek zbiorczy i rozpiska: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1c75e31f9adc697e rozpiska: Dolfos Arthrofos (Klara) 33 zł Selehold 58 zł Amigo - Niedziela 45 zł + dzisiaj 85 zł Argo - 94 zł
  8. Amigo dostał zapalenia korzonków nerwowych. W sobotę wieczorem nie chciał mi wyjść z boksu, wciąż się kładł, nie chciał w ogóle chodzić. W niedzielę podjechałam z nim do weta, który dał mu leki. Wieczorem była już znaczna poprawa, a dzisiaj Amigo jest już prawie taki jak wcześniej:)
  9. Doyek czuje się zdecydowanie lepiej po lekach przeciwbólowych, jest żywszy, trochę więcej je. Bardzo chętnie zjada mokrą karmę, więc będę musiała na stałe wprowadzić mu ją do diety. Leki przeciwbólowe chyba też będzie musiał brać cały czas...
  10. Jo37 zasugerowała, żeby zaopatrzeć Miłą w karmę na 2 miesiące, ze względu na możliwe braki asortymentu. Rzeczywiście tam, gdzie zawsze kupowałam karmę dużych opakowań już nie było. Kupiłam drożej, ale i tak najtaniej jak znalazłam. Dwa worki kosztowały 386 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/04e198e178a9dda9 Karma dziś doszła:)
  11. Rozliczenie suni: Stan konta na 22 luty wynosił -300 zł +150 zł Fundacja ZEA +150 zł Jo37 -300 zł hotelowanie 23.02-23.03 -42 zł Arthrodol Stan konta na 23 marzec wynosi -342 zł.
  12. Rozliczenie: Stan konta na 21 luty wynosił -560,79 zł +560,79 zł Help Animals +20 zł Iwona K. -360 zł hotelowanie 22.02-22.03 -99,90 zł Caniviton Stan konta na 22 marzec wynosi -439,90 zł. Argo ostatnio trochę kaszle. Długi czas był spokój, kiedyś kaszel pojawiał się i dość szybko znikał, a teraz utrzymuje się już jakiś czas. Będę musiała chyba podjechać z tym do weta.
  13. Szkoda, że teraz taki kiepski czas, bo domek zapowiada się naprawdę dobrze. Niestety w naszej wsi są przypadki koronawirusa, jeden pan zmarł (trzeci przypadek śmiertelny w Polsce, mieszkał od nas 1 km), parę domów jest na kwarantannie. Siedzimy z psiakami i prawie się nie ruszamy z domu. Przyjmowanie gości z drugiego końca Polski to naprawdę kiepski pomysł w tym momencie. Trzeba jakoś przeczekać ten czas.
  14. I znów rozliczenie: -360 zł hotelowanie 21.02-21.03 Rachunek dziś wysłany.
  15. Rita, a właściwie Uzi, bo tak się teraz nazywa, raczej nie wróci do nas:) Dobrze, że udało mi się ją wywieźć przed tym całym cyrkiem z koronawirusem...
  16. Wygląda na to, że się zagoiło, jeszcze wczoraj dla pewności drugi raz potraktowałam fioletem. Teraz chyba będzie ciężki czas na adopcje:(
  17. Niestety po sterydzie nie widać poprawy:( Teraz Doyek jest sam w boksie, więc widzę ile je: znika zaledwie garstka karmy na dobę... wydaje mi się, że nadal chudnie:( Na pewno trzeba mu znów podawać przeciwzapalne/przeciwbólowe (od Pianki mam Cimalgex), bo znów chowa się w budce i mało przebywa poza, a na "piętrach" w ogóle go nie widuję. Chodzi zgięty, robi koopę na chodzonego, z sikaniem bez zmian, z tymże teraz już nie sika na półkę tylko pod bramką. Dla mnie lepiej, bo łatwiej sprzątnąć, ale to świadczy o tym, że ból zmusza go do pozostawania na parterze:( Póki co będę mu dodawać trochę mokrej karmy, może dzięki temu więcej będzie zjadał. No i Cimalgex włączam na nowo.
  18. Kupiłam dla Argo Caniviton, koszt 99,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/408f9745fdb2316c
  19. Ja się nie nudzę absolutnie:) ale jestem bardzo ciekawa Melisy:) Ja wrzucam fotki na fotosik (mam wykupiony abonament, ale jak się mało używa to można mieć pakiet bezpłatny).
  20. U nas w tym momencie nie ma żadnego psiaka z alergią pokarmową/problemami skórnymi prócz Miłej, która niestety jest uczulona na ryby, a karma zawiera olej rybi. Sprawdzę skład puszek i ew. te puszki przeznaczę dla Miłej na podawanie leków. Co do karmy: jeśli nikt nie ma innego pomysłu to przeznaczę ją dla Klary. Chodzi mi o to, aby się nie zmarnowała.
  21. Jak miejscowe działanie nie pomoże to zgłoszę się do weta, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Póki co jest ok, sunia tego nie rusza.
  22. Miła znów się drapie:( jak jej nie minie, to jej chociaż sam steryd dam, bo rozdrapie się na amen.
×
×
  • Create New...