-
Posts
35697 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Mili wczoraj miała sterylizację, dzień wcześniej porobiłam trochę fotek (na zewnątrz kiepska pogoda, więc robiłam w domu). Sunia jest bardzo fajna. Jest bardzo ruchliwa i musiałam sporo czasu spędzić, żeby udało się mi ją złapać w bezruchu:) Bardzo fajnie czuje się w domu, zachowuje czystość, z psami dogaduje się bardzo dobrze, tylko na początku się boi nowych znajomości. Potem niektóre psy zaprasza do zabawy. Koty niestety lubi gonić i te zapędy staramy się w niej hamować (w miejscu gdzie była nauczyła się, że pogoń za kotem to fajna, zbiorowa frajda). Na smyczy ładnie spaceruje. Jest bardzo łagodna.
-
Mam wrażenie, że Dżeki się postarzał ostatnio:( wygląda jak 10-latek:(
-
Kupiłam dla Maxa maść do ucha Otoxolan, ponieważ ta skorupa okazała się być zaschniętą ropą i wyglądało to ucho coraz gorzej:( Koszt Otoxolanu 37 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/813e91efcd1492c8 Rozliczenie: Stan konta na 7 październik wynosił -466,50 zł +106,50 zł Alaskan Malamute +360 zł Fundacja ZEA +130 zł Fundacja ZEA -360 zł hotelowanie 08.10-06.11 -37 zł Otoxolan Stan konta na 6 listopad wynosi -267 zł.
-
Tak, sunia pojechała do domku, już na wstępie była zachwycona, że jest w centrum uwagi: Ale żeby się cieszyć, trzeba trochę poczekać. Póki co DS nie odbiera telefonów i nie możemy się dowiedzieć jak sobie radzą... mam nadzieję, że to przez nadmiar obowiązków i że wszystko jest ok...
-
Nową karmę je dopiero od niedawna więc na razie chyba trudno o efekty, ale właśnie miałam pisać, że odstawiałam steryd, dawałam co drugi dzień i znów nagle pojawiło się wygryzanie do krwi:( musiałam wrócić do większej dawki sterydu:( Z nową karmą jest jeszcze gorzej niż z poprzednią jeśli chodzi o jedzenie mimo, że nadal daję ok. 500 g: Max mi nawet nasypać nie daje, wpycha łeb i rozsypuje przy tym wszystko. Muszę brać miskę, nasypywać żeby nie miał dostępu i dopiero wtedy mu daję. W uchu ma jakieś skorupy pozasychane. Stan zapalny to chyba nie jest, bo go to ucho nie boli, nie drapie się, nie ma zaczerwienienia. Wygląda na bród. Zapuściłam mu parę razy płyn do uszu, ale słabo wytrząsuje i nic nie wyleciało. Muszę chyba spróbować wacikiem to usunąć.
-
ROZLICZENIE ZA PAŹDZIERNIK: AMIGO: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -682,70 zł. +424 zł Ala123 (bazarek) +146 zł danuta1 (forum oaza) +258,70 zł Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt -465 zł hotelowanie 1-31.10 Stan konta na 31 październik wynosi -319 zł. MISIO: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -147,48 zł. +50 zł Renata D. +100 zł Gosia G. -276 zł hotelowanie 1-23.10. -80 zł transport do lecznicy (odrobaczenie i badanie przed wyjazdem) i do Zamościa (trasa Krzemień-Janów Lubelski-Zamość-Janów Lubelski-Krzemień wyniosła w sumie 160 zł - po połowie dla Misia i Mili, która jechała w drodze powrotnej) Stan konta na 31 październik wynosi -353,48 zł. CYGAN: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -12,70 zł. +50 zł Renata D. +50 zł Sybilla N. +15 zł Joanna B. +15 zł Agata W. +50 zł Gosia G. -372 zł hotelowanie 1-31.10 Stan konta na 31 październik wynosi -204,70 zł. MILI: -80 zł hotelowanie 24-31.10 -80 zł transport z Zamościa do lecznicy w Janowie Lubelskiem (trasa Krzemień-Janów Lubelski-Zamość-Janów Lubelski-Krzemień wyniosła w sumie 160 zł - po połowie dla Mili i Misia, który jechał w drugą stronę). -132 zł koszty wet (badanie, odrobaczenie, preparat na pchły/kleszcze, szczepienie p.wirusom) -16 zł odbiór z lecznicy Stan konta na 31 październik wynosi -308 zł. LOLEK: -48 zł hotelowanie 28-31.10 -80 zł transport z Miączyna (połowa kosztów ze 160 zł, bo w drugą stronę jechała Zefirka do DS pod Hrubieszów) -53 zł szczepienie p. wściekliźnie i wirusówkom -16 zł przejazd do lecznicy Stan konta na 31 październik wynosi -197 zł. Tutaj rachunek za szczepienia Lolka: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f66028f4e610b60d
-
DOY już bezpieczny w hoteliku u Murki. BRAKUJE FUNDUSZY NA HOTELIK!
Murka replied to Stevie Rae's topic in Już w nowym domu
Rozliczenie: Stan konta na 1 październik wynosił -616,10 zł +20 zł Barbarela +20 zł malti +500 zł jess +30 zł Iwona K. +20 zł malti +50 zł grazia60 -360 zł hotelowanie 2-31.10 Stan konta na 31 październik wynosi -336,10 zł. -
Dzięki zbiórce karmy dla Fundacji ZEA w naszej szkole w Krzemieniu Klara będzie miała zniżkę w hotelowaniu przez 2-3 miesiące. Rozliczenie: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -176 zł +176 zł Jo37 +350 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. -310 zł hotelowanie 1-31.10 (zniżka ze względu na karmę) -78,30 zł Lotensin x 2,5 opak. Stan konta na 31 październik wynosi -3,30 zł.
-
Dzięki zbiórce karmy dla Fundacji ZEA w naszej szkole w Krzemieniu Dżeki będzie miał zniżkę w hotelowaniu przez 2 miesiące. I znów rozliczenie: Stan konta na 2 październik wynosił -518 zł +30 zł Diana K. +30 zł Marta P. +50 zł Marzanna K. +40 zł Iwona K. +30 zł Ewa S. -300 zł hotelowanie 3.10-1.11 (zniżka ze względu na karmę) Stan konta na 1 listopad wynosi -638 zł.
-
Rozliczenie za październik: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -295 zł +295 zł Jo37 +50 zł Fundacja ZEA +35 zł Iwona K. +10 zł malti -310 zł hotelowanie 1-31.10 -175 zł badanie krwi -16 zł przejazd do lecznicy na pobranie krwi -175 zł karma -13,70 zł Euthyrox Stan konta na 31 październik wynosi -594,70 zł.
-
Rozliczenie za październik: Stan konta na 30 wrzesień wynosił -130,80 zł +300 zł Pianka -60 zł karma -65 zł badanie krwi -16 zł przejazd do lecznicy na pobranie krwi -91 zł Immunoactiv Max Stan konta na 31 październik wynosi -62,80 zł.
-
Waży dokładnie 14,30 kg (dzisiaj byłam z nim w lecznicy, żeby go zaszczepić - rachunek wrzucę potem, za dwa tygodnie kastracja). Ma ok. 1,5 roku (info z książeczki). Ma niestety chorobę lokomocyjną. W drodze z Zamościa wymiotował bardzo obficie. Do lecznicy miałam nadzieję, że dojadę bez przygód, bo to tylko 10 km, ale w drodze powrotnej niestety wymiotował... Poza tym bardzo fajny chłopak, przyjazny, spokojny. Na smyczy w miarę chodzi (czasem jest problem jak chcę, żeby poszedł w konkretnym kierunku, bywa, że się zapiera jak osioł). W domu czystość zachowuje, kotów nie zjada:) Do psów na razie różnie; dużo obserwuje. Raz przyjaźnie macha ogonem, chce się bawić jak widzi inne biegające psy, innym razem warczy i nie ma ochoty na poufałości. Generalnie nie lubi być za długo na ogrodzie i chętnie wraca do domu:) Jak się trochę zadomowi to mu porobię ładniejsze fotki.
-
Warto dopisać, że zachowuje czystość (opanowała to w ciągu paru dni, początki były kiepskie:)) i że jest przyjaźnie nastawiona wobec innych psów.
-
Misio wybył do DS do Anglii :) Kupiłam mu jeszcze na odchodne preparat na stawy Caniviton, koszt 99,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f26196d82c6bd979 Na podmiankę przybyła mała (waga 9,5 kg) suczka Mili: Suńka mieszkała parę lat w strasznych warunkach, na łańcuchu, zamiast budy miała komórkę jako schronienie przed deszczem i zimnem. Po interwencjach poprawiono jej warunki na boks. Na szczęście właścicielka zgodziła się oddać maliznę. Koszty wet 132 zł (sunia została solidnie odrobaczona, dostała preparat na pchły i kleszcze - jednego miała na sobie - i została zaszczepiona na wirusówki): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9b994b846490f832 Ma lekkie zapalenie spojówek, podaję jej maść do oczu. Za ok. dwa tygodnie sterylizacja.
-
Koszt badania krwi 65 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9b994b846490f832 Przyszedł Immunoactiv, koszt 91 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/dd53400ea5d35f89
-
W sumie to dziwne, że nie ma nawet głupich pytań o sunię, bo jest przecież bardzo ładna, długowłosa... Mamy bardzo podobną sunię (ta sama wielkość, też kudłata, wiek ten sam) tylko czarną i też zero odzewu:( Rozliczenie Samby: Stan konta na 25 wrzesień wynosił -300 zł +200 zł Fundacja ZEA +300 zł Jo37 -300 zł hotelowanie 26.09-25.10 -30 zł odrobaczenie + Fiprex Stan konta na 25 październik wynosi -130 zł.
-
Tutaj faktura za sterylizację (150 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cac9b3b178a86755