-
Posts
35697 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Pod koniec stycznia minie 9 lat jak Plamek trafił do nas...
-
No cisza... nie miałam złudzeń, że pani się odezwie przed Świętami. Ale może chociaż potem...
-
Rita ma prawie 2300 wyświetleń! I to bez wyróżniania... 6 osób obserwuje... może ktoś się namyśli przez Święta i odezwie po...
-
Zapas leków dla Maxa: Agapurin 2 opakowania (koszt 31,50 zł) i Encorton 2 opakowania (17 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4be8c09730b9fb43 Wcześniej Max korzystał z Encortonu zakupionego dla innego psiaka (bierze go stale), więc część jest do "oddania", a część na ewentualne wygryzanie (oby nie był potrzebny).
-
Zrobiłam zapas Encortonu, dla Plamki 2 opakowania, koszt 17 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4be8c09730b9fb43
-
Wczoraj odebrałam od weta i podałam Sambie drugą dawkę zastrzyków. Sunia czuje się super, jakby wszystko było w porządku. Na tych zastrzykach na razie koniec. Zobaczymy jak się sunia będzie czuła. Arthrodol zamówiłam u weta, jeszcze przed Świętami postaram się odebrać. Niedzielna wizyta (zastrzyki), RTG oraz wczorajsze zastrzyki kosztowały w sumie 184 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/70e598a9b821fc5d
-
Niestety Sambie siada kręgosłup:( W sobotę rano wyszła na spacer wolniej niż normalnie i kulejąc, a wieczorem w ogóle nie chciała już wyjść z budy. Wyciągnęłam ją i podprowadziłam trochę, sprawdziłam, że łapki sprawne, ale Samba w ogóle nie chciała się sama ruszyć. Musiało ją boleć bardzo, bo tylna łapki stawiała sztywno i robiła nimi małe kroczki. Darowałam jej spacer, schowała się w budzie i tak sobie siedziała. W niedzielę w południe przyjechał wet ją obejrzeć. W tylnych łapkach słabsze odruchy:( kręgosłup:( Wet dał dwa zastrzyki żeby suni ulżyć i powiedział, że trzeba zrobić RTG. Po zastrzykach już tego samego dnia wieczorem było lepiej, sunia wyszła na spacer, choć jeszcze nieco wolniej niż wcześniej. Dziś było robione RTG. Opisu jeszcze nie mam (ani faktury, bo wet miał dzisiaj straszny młyn), ale tak na szybko to jest spondyloza L-S, zmiany wytwórcze na kości krzyżowej i niestabilność L-S. Ogólnie to kiepsko to wróży suni na przyszłość:( Konieczne jest włączenie jakichś preparatów na stawy najlepiej z czarcim pazurem (np. Caniviton czy tańszy Arthrodol). Wet polecał kurację z zastrzyków kwasu hialuronowego, ale jest to bardzo drogie (kilka zastrzyków, jeden to koszt prawie 100 zł). Póki co na razie działają zastrzyki podane w niedzielę i zobaczymy jak się sunia będzie czuć potem. Może trzeba będzie podawać coś przeciwbólowego. No i wet zalecił odchudzenie suni, tak ze 2-3 kg. Ona wbrew pozorom nie waży dużo, bo aż się zdziwiłam, tylko 23 kg, z tego samo futro pewnie z kilo:) Nawet wet się zdziwił, bo na oko dawał jej ok. 30 kg. Z odchudzaniem będzie trudno, bo Samba jest razem z Argo. Ale spróbuję im po prostu mniej karmy dawać, Argo też może trochę ciałka zrzucić.
-
Oto i ogłoszenie:) https://www.olx.pl/oferta/rita-niewielka-wesola-8-miesieczna-terierka-szuka-domu-CID103-IDqHMUx.html
-
Zainteresowanie jest, ale żadnych konkretów nie ma. Jakiś czas temu nawet przyjechali bardzo fajni ludzie z Krakowa sunię poznać, byli ponad godzinę, mieli świetne podejście (pani studiuje behawiorystykę), suka się im baardzo podobała, mieli wcześniej podobnego psa ze schroniska; wydawało się, że już, już los uśmiechnął się do suni. I d... blada. Ludzie zrezygnowali, bali się, że nie podołają:(
-
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Oni już mają jednego psa, Bona miała być jego towarzyszką. Ale nie będzie, bo ludzie zrezygnowali:( -
Dzisiaj dzwoniła bardzo fajna pani o Jogusia z okolic Lublina. Gadałyśmy z pół godziny:) Pani z ogromnym sercem dla zwierząt i z doświadczeniem. Ma 5 kotów z odzysku (m.in. ze schroniska), miała też sunię wcześniej. Jest w trakcie przeprowadzki do domu z ogrodem (obecnie mieszka w bloku) i chce dokoptować do stadka psiaka, a nawet bierze pod uwagę dwa psiaki, żeby im było raźniej. Przesłałam jej adres naszej strony, żeby sobie zobaczyła inne psiaki. Proponowałam jej adopcję Zefirki razem z Jogim, ale może jakiś większy psiak/sunia się jej spodoba (pani nie chce młodego pieska, chce dać dom starszym). Psiaki oczywiście mają być domowe. Obiecała, że się odezwie jak się już urządzą, tak na spokojnie po Nowym Roku. Mam nadzieję, że się odezwie, bo bardzo fajnie to brzmiało i myślę, że to dobry dom.
-
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Forest korzysta, bo może więcej śniegu nie będzie:) -
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Pierwszy śnieg tegorocznej zimy:) Zdjęcia robiłam dwa dni temu i obecnie nie ma po nim śladu... -
Argo to już staruszek pełną gębą. Kręgosłup musi mu dokuczać, bo chodzi powoli i sztywno... Kupiłam dla niego Caniviton. Jeszcze trochę ma poprzedniego, ale kończy się już, a akurat była okazja bezpłatnej wysyłki, więc zrobiłam zapasik. Koszt 99,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2dad45ea2ee63761
-
Kolejna zima Plamka u nas... Kupiłam dla niego Immunoactiv Max, koszt 91 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2dad45ea2ee63761