Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Wczoraj dzwoniła sympatyczna pani z Lublina, ale znów zdziwienie, że to nie jest młody piesek. Straciła właśnie yorka w wieku 10 lat i nie chce znów przeżywać odejścia psiaka:( Ja nie wiem... może w tytule ogłoszenia napisać, to staruszek. Np. "sympatyczny staruszek" lub coś w tym stylu.
  2. Wczoraj miałam kolejny tel. o Jogusia, ale też żadnych konkretów. Pan prosił o przesłanie fotek, przesłałam. Potem odpowiadałam na kilka SMSów, ale jak się pytania zaczęły powtarzać to mnie to zaczęło irytować.
  3. Misio ma szansę na DS, ale na razie Ciiiii... żeby nie zapeszyć:)
  4. Teraz już noce chłodne, więc muszę Miłą wykąpać i przetrzymać przez noc w domu. Mam teraz trochę zamieszania, planuję przeprowadzić akcję kąpania Miłej po weekendzie.
  5. Zakupiłam dla Klary Dolfos Arthrofos, wet z pośpiechu policzył mi dwa opakowania, więc sunia dłużej będzie mieć zapas:) W przypadku gdyby znalazła dom, to zapas odkupi Doyek:) Koszt obu opakowań 66 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5d24210a8c8a2def
  6. Poniżej faktura za antybiotyk dla Maxa (Amoksiklav), koszt 29,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/dea9b2599bd43add Leki błyskawicznie podziałały, skóra się zagoiła. Antybiotyk wet zalecił podawać przez tydzień, więc już kończymy, ale steryd jeszcze chwilę pociągnę. Kończą się krople Kerabol.
  7. Na filmik trzeba będzie trochę poczekać, bo muszę trochę materiału zebrać, żeby coś fajnego sklecić. A póki co Grześ z Misiem - czarni panowie dwaj:)
  8. Przy wodopoju:) Jogiemu ciężko jest zrobić zdjęcie z odległości, bo najczęściej plącze się przy nogach:)
  9. Ja miałam w ciągu ostatniego tygodnia dwa SMSy z pytaniem o Jogiego oraz telefon. Szkoda tylko, że ludzie nie doczytują, że to psiak starszy. Najczęściej wielkie zdziwienie :/ A sam Jogi ma się bardzo dobrze. Z domu wychodzi tylko, żeby zrobić siku i koopę i to najczęściej 1-2 metry od drzwi, po czym siada pod drzwiami i jojczy, żeby go wpuścić z powrotem:) Spaceruje więcej tylko kiedy ktoś jest na ogrodzie. A jak jest mokro/pada deszcz to go trzeba na rękach wynosić, bo nie chce wyjść:) Ciekawe jak on to czuje, bo zauważyłam, że zanim się otworzy drzwi to on robi w tył zwrot:)
  10. Końcowe rozliczenie Roxi: Stan konta na 13 sierpień wynosił +244,57 zł +100 zł bakusiowa +50 zł helli +63,50 zł wiolhelm (bazarek) +30 zł ŚWIAT -212,50 zł hotelowanie 14.08-07.09 (zniżka ze względu na karmę) -57,70 zł szczepienia + książeczka + dojazd weta Pozostałość po hotelowaniu Roxi wynosi +217,87 zł.
  11. Amigo na wolności:) Długo wyprowadzałam go na lince, bo obawiałam się czy nie będzie problemu z powrotem do boksu (na początku nie miał ochoty wracać:)) Na szczęście teraz wbiega sam bez wołania. Muszę tylko popracować nad przychodzeniem na zawołanie do człowieka, bo tu ma wyraźny uraz po spuszczaniu z łańcucha: jak np. biegnie to omija łukiem, a jak widzi wyciągniętą rękę to tym bardziej przyspiesza. Ale spokojnie damy radę, na pieszczoty już przychodzi coraz częściej. Zabawkami się na razie nie bawi, tzn. w boksie zmemłał piłkę:) ale rzuconych się na razie boi, czasem pobiegnie, ale nie podejmuje.
  12. Ja im mówiłam, żeby nie pozwalali jej na początku na wszystko, żeby się nie rozbestwiła i nie zaczęła rządzić i wygląda na to, że sobie to mocno wzięli do serca:)
  13. Dostałam MMSa z DSu:) "Roxi szybko się zaklimatyzowała, teraz ma na imię Fajka, jest grzeczna, spokojna i szczęśliwa. Na razie mamy jedynie odrębne zdania na temat leżenia na kanapie:) Fajka zdecydowanie stoi na stanowisku, że kanapa należy do niej, ale pracujemy nad tym:) Także nasz kot jak widać powoli przyzwyczaja się do nowej sytuaci. Dziękujemy!"
  14. Rozliczenie Maxa: Stan konta na 8 sierpień wynosił -391,60 zł +391,60 zł Alaskan Malamute -360 zł hotelowanie 09.08-07.09 -31,70 zł Agapurin x 2 opak. -114 zł Bravecto Stan konta na 7 wrzesień wynosi -505,70 zł.
  15. Wiatr w uszach:)
  16. Roxi ma domek:) Dzisiaj pojechała do Wieliczki:) Państwo po nią przyjechali całą rodzinką. Przyjechali, żeby ją poznać, ale od razu zapadła im w serca:) Przygotowując się do adopcji psa przez całe lato opiekowali się psiakami ludzi, którzy wyjechali na wakacje. Mieli m.in. jack russela, którego Roxi im trochę przypomina z postury i charakteru:) Syn przez miesiąc wstawał rano, żeby pokazać, że potrafi się zmobilizować, żeby przed szkołą wyprowadzić psiaka na spacer:) Państwo zdają sobie sprawę, że początki nie będą łatwe, ale są dobrej myśli. Mają zamiar zaczipować Roxi. Sunia będzie zostawać w domu sama tylko parę godzin w dni robocze. Jest to dom z ogródkiem, mieszka tam już kotek.
  17. Dzisiaj dotarł: 2 x szampon 500 ml - nawet nie wiedziałam, że są takie duże wersje tego szamponu:) Super, bardzo dziękuję:)
  18. Wg zaleceń weta Max dostał antybiotyk + steryd (wygryzanie na boku było coraz bardziej intensywne:( ). Dodatkowo wet zalecił podać Bravecto (w kroplach na skórę) jako ochrona przed nużeńcem. Koszt Bravecto to 114 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8836db72188fe73b Steryd mam (Encorton), a antybiotyk będę musiała dokupić, bo tego co mam mi nie wystarczy. Max dostał leki już w środę i już jest poprawa z okiem:)
  19. Amigo został w środę wykastrowany, koszt 100 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8836db72188fe73b
  20. Super:) Adres hotelu: Hotelik u Murki Katarzyna Mróz Krzemień Drugi 111 23-304 Dzwola Dziś przyszła karma dla Miłki, koszt 174,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6b1869b590a5425f
×
×
  • Create New...