-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Nie jest konieczny osobisty odbiór psa. Oczywiście najlepiej gdy ktoś może przyjechać po psa do schroniska, ale gdy nie ma takiej możliwości, to schronisko i my zawsze staramy się pomóc w transporcie. Zwłaszcza gdy chodzi o zwierzaki starsze i kalekie. Jednakże ja nigdy nie piszę tego w ogłoszeniach, bo wtedy ludzie odbierają to, że oni łaskę zrobią jak psa wezmą i my na głowie staniemy, żeby ten pies do nich dotarł. I czekają sobie z założonymi rękami. Kiedy komuś zależy to przeważnie sam pyta mailowo czy istenieje pomoc w dowiezieniu psiaka. Wówczas proponuje np. dojazd do połowy drogi, zwrot kosztów paliwa itp. Wtedy wiemy, że komuś naprawdę zależy. -
Ja będę jechać do Zgorzelca (Mielec mam po drodze), ale niestety nie wiem kiedy. Może być za tydzień, a może za trzy tygodnie (nie zależy to ode mnie). Natomiast napiszcie do graynew, ona średnio raz w miesiącu jeździ Wrocław-Tarnów. Na [url=http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=62304&start=0]miau[/url] są też oferty transportu np. Wrocław - Chełm. Ostatni post to propozycja Kielce-Poznań. Z Kielc do Mielca już nie tak daleko. Myślę, że za zwrotem kosztów paliwa Mielec-Kielce ktoś z Mielca mógłby piecha podrzucić. Ja też bym mogła, tylko do Mielca mam 100 km :-( I tak jak pisze Ulka18, najwazniejsze zarezerwować piesa w schronisku - zadzwonić, podać dane itp.
-
Faktycznie nie ten pies :-o Niesamowita odmiana. 7 lat w schronisku? :shake: Dziewczyny niesamowite jesteście :Rose: A jak zgłosił się dom dla Batona? Z netu? Pytam, bo też szukam domu dla trzyłapka Czarusia, który już kilka lat siedzi w schronisku :placz: i tak mi się marzy, że kiedyś zobaczę jego zdjęcia z nowego domu uśmiechniętego i biegającego... Trzymam kciuki za klimatyzację Batona w nowym domu :happy1:
-
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
Jak wsuwa trawę, to znaczy że coś mu tam nietak w żołądku jest i sobie "przeczyszcza" :roll: To może być faktycznie skutek stresu i zmiany miejsca (zwłaszcza że w schronisku tej trawy tak wiele tam nie miał...). Borys też tak wsuwał trawę na początku. Ale co pies to obyczaj, może u Rexa (?) trwa to po prostu dłużej... A wodę pije normalnie? -
Niestety nie wiem jakiego typu sterylizacje robią w schronisku :roll: Ulka18 pewnie wie, tylko nie wiem czy ma szas zaglądnąć tutaj. Jak się dowiem to dam znać. Kosztów sterylki jeszcze nie znam, jak tylko otrzymam odpowiedź ze schroniska to napiszę.
-
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Znów ktoś obserwuje Czarusia... Zdjęcia przydałyby się Rino, oj przydałyby. Tylko jego trudno uchwycić, bo jest dość ruchliwy i szczekliwy. Ale może ulka18 jak będzie następnym razem w schronisku (bo ja nie wiem kiedy będę - jak będę to też postaram się odwiedzić Rina) mogłaby do niego zajrzeć. -
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
A może to przez stres? Tyle się dzieje i nie ma apetytu? Nasz Borys jak do nas trafił się zmartwiłam, że będziemy mieć kolejnego niejadka (zwłaszcza przez pierwsze 2 dni praktycznie nic nie jadł), ale po kilku dniach się rozkręcił i wsuwa równiutko wszystko. -
Ja już wysłałam maila do Kierownika, żeby się upewnić czy sunia nie jest już wysterylizowana i jaki byłby koszt zabiegu. [B]kakadu[/B], dzięki za zasponsorowanie malutkiej sterylki - to z pewnością zwiększy jej szansę na dom! :multi: I oczywiście za zaoferowanie jej domu tymczasowego! Sterylizacja w schronisku ma swoje plusy, bo jest generalnie taniej i szybciej. I bardzo często w Mielcu takie zabiegi są przeprowadzane za pieniążki przyszłych właścicieli. Mam ogromną nadzieję, że suni poszczęści się w Stolicy i będzie tam więcej chętnych by zaadoptować taką drobiznę. Kłopot będzie w transporcie, ale będziemy kombinować ;)
-
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
[B]graynew[/B], to co gotują w schronisku to ciężko będzie odtworzyć :evil_lol: Tam generalnie robią jedzonko z tego co mają. Borys (Grom) w czasie jazdy ze schroniska do nas wymiotował jakąś kaszą, makaronem i były tam kawałki kiełbasy :roll: Pewnie też moczą i dodają suchą karmę. Nasz Borysek raczej nie narzeka na brak apetytu i wsuwa wszelkie gotowane żarełko jakie mu serwuję ;) i chrupeczkami też dopycha. Niestety nadal chudzinka z niego :shake: Ale mamy nadzieję, że jednak uda nam się go trochę zaokrąglić. -
Kierownik potwierdził moje wcześniejsze wypowiedzi ;) [QUOTE]Pani Kasiu Iza przebywa na świetlicy i zarówno na świetlicy jak i w kuchni ciągle przebywają koty. Więc z tym chyba problemu nie ma. Iza jest spokojniutką suczką jeszcze nie słyszałem jej szczekania.[/QUOTE]
-
Ona ma kontakt z kotami, bo w świetlicy i w kuchni (gdzie wszędobylskie świetlicowe psiaki mają wstęp), są klatki z kotami i kociakami. Jak kiedyś robiłam zdjęcia jednej kotek z klatki i podeszła jakaś sunia (nie wiem czy to była Iza czy jakaś inna - chyba jamnikowata jakaś), to p.Iza mówiła, żeby uważać, bo ona by mogła dziabnąć kota. Także oni tam powinni wiedzieć jakie Iza ma relacje z kotami. Maila już wysłałam. O szczekliwość też zapytałam ;) Sterylizowana Iza chyba nie jest, chyba, że ktoś jej zasponsorował sterylkę :roll: Ulka18, wiesz coś? A nick mam po kici ze schroniska, którą adoptowałam akurat kiedy zaczynałam swoje poczynania na dogo :eviltong: Mój tata (udaje, że nie lubi kotów i ogólnie zwierząt) nazwał ją Murka, więc stwierdziłam, że trzeba to jakoś uczcić :evil_lol: ). Murka oczywiście nadal jest z nami, tzn. z moimi rodzicami, bo ja niedawno wyprowadziłam sie do męża (i stworzyłam nowe stadko :evil_lol:).
-
Kochani, ja już co wiedziałam to napisałam :-( Ale zapytam mailowo kierownika o szczekanie i o koty, bo Ulka18 pewnie nie ma kiedy. Jak mi odpisze to dam znać.
-
[B]kakadu[/B], poczekaj proszę aż zajrzy tu Ulka18, bo ona najczęściej jest w schronisku i najwięcej miała z sunią kontaktu. Ja głasiałam ją tylko 3 razy.
-
Ona absolutnie nie jest agresywna :shake:
-
Wobec innych psów i suczek całkowicie ok - mieszka w świetlicy z całą zgrają. Wobec kotów chyba też, ale to musi potwierdzić Ulka18 jeśli wie, lub w schronisku. Szczekliwa raczej nie jest - nigdy nie widziałam żeby szczekała :roll: Ale to też musi ktoś potwierdzić.
-
A co to za czarna co poszła do adopcji? :roll: To kot czy pies? :eviltong:
-
Dobermany z Mielca. Wszystkie w SWOICH DOMACH!!!
Murka replied to Reno2001's topic in Już w nowym domu
W Mielcu jest jeszcze taki mix dobka: [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/mix%20dobus%20%2810%29.JPG[/IMG] [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/mix%20dobus%20%2812%29.JPG[/IMG] [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/mix%20dobus%20%284%29.JPG[/IMG] "Piesek czarny podpalany bez ogona, 2 lata, bardzo ładny i spokojny pies. Mieszka na wybiegu z Mają seterką na wprost wyjścia ze świetlicy" -
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
[B]graynew[/B], bo się piechowi przewróci w głowie i pomyśli że już nie żyje i poszedł do psiego nieba :lol: Strasznie sie cieszę, że wszystko idzie ku dobremu :laugh2_2: -
[quote name='Ulka18']W schronisku przepelnienie do granic, bardzo duzo szczeniakow :placz: Co najmniej 20 maluchow, bede po kolei dodawac je na strone oraz na watek maluchow na pwp. Panowie robia 2 nowe boksy, bo juz nie ma gdzie psow trzymac.[/quote] Piękny ten nowy mix retrievera :crazyeye: Dałam już info do Szansy - na pomoc goldenom. Wklejaj Aguś, wklejaj. Ja już klecę aukcję na allegro dla kici Chore Oczko i dumam już nad textem dla Okruszka ;)
-
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
[B]graynew[/B] :loveu: super, że się udało :multi: I że piecho jest grzeczny :multi: Pisz, pisz o nim jak najwięcej! Nikt nie ma pretensji. To zrozumiałe wystraszyć się psa (zwłaszcza tak dużego), który warczy :roll: Ale cudownie, że daliście mu szansę! :lilangel: Trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze! -
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
Ja jak go widziałam to też sprawiał wrażenie bardzo łagodnego. Stał spokojnie, wywalił lejzor i merdał zawzięcie ogonem. Nie podchodziliśmy bliżej, bo szukaliśmy coś bardziej "ostrego" ;) No i wzięliśmy straszną bestię Groma :eviltong: Notabene, to po oględzinach kilku psów mających spełnić w/w wymagania pan Wiesiu miał nam już wyprowadzać poza schronisko takiego jednego krzykacza z boksu co niedawno trafił, ale przypomniałam sobie o Gromie i chcieliśmy jeszcze jego zobaczyć. Podeszliśmy z p.Basią powoli do niego, a on... zaczął lizać nas po rękach. No i przepadliśmy :p Mimo to, w ciągu pierwszego tygodnia w domu kilka razy zawarczał w różnych sytuacjach. Na mnie też... Ale teraz jest już całkowicie ok i nikt się nikogo nie boi (ani my Groma - każdy z nas może mu grzebać w misce gdy je, ani on nas, bo wie, że nikt nie ma wobec niego złych zamiarów, a wprost przeciwnie). Myślę, że w jego przypadku warczenie wynikało głównie ze strachu - warczał na wszelki wypadek, bo nie wiedział czego się od niego chce. Może tak samo było z tym ONkiem... Jeśli jednak graynew nie wzięła ONka, to nie ma się co dziwić. Ja też bałabym się wziąć do samochodu nieznanego dużego psa, który warczy i zwłaszcza na taaaaką trasę... :( -
Zajączki też nikt jeszcze nie wziął :shake:
-
MIELEC – 73 psy, ON-ki i mix ON-ki, w schronisku czekają na domy
Murka replied to terra's topic in Już w nowym domu
Ojej :shake: I co? Nie udało się go przekonać, że jedzie do domu? :-(