Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. U nas wciąż pada i pada :-( Pieski częściej przebywają w domu, bo moknąć nie lubią :shake: I tak się zastanawiam czy Borysek to kiedyś nie mieszkał w domu :roll: bo wygląda na to, że dom nie jest mu obcy, a zwłaszcza kanapa :razz: wchodzi sobie na nią, jakby mu się należało i jeszcze ciężko go wyprosić :razz:
  2. Murka

    Metamorfozy

    [COLOR=red]CAŁEGO ŚWIATA NIE URATUJEMY, ALE RATUJĄC JEDNO ŻYCIE RATUJEMY JEDEN ŚWIAT[/COLOR] :-) W naszym stadku nie ma może drastycznych zmian w wyglądzie zewnętrznym, ale z pewnością los każdego z naszych zwierzaków odmienil się na lepszy ;) Niestety nie posiadamy zdjęć [COLOR=red]Soni[/COLOR] z dnia, w którym do nas trafiła (przybłąkała się do znajomej znajomej ;), kości obciągnięte skórą :-(), przedstawiam fotki, kiedy była u nas 2-3 tygodnie. [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/4518/sonia2ni1.jpg[/IMG] [IMG]http://img150.imageshack.us/img150/1231/soniabu8.jpg[/IMG] [COLOR=red]Sonia[/COLOR] po roku czasu... [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/73/sonia1yc8.jpg[/IMG] [IMG]http://img262.imageshack.us/img262/9276/sonia3rk9.jpg[/IMG] [IMG]http://img126.imageshack.us/img126/3493/sonia4ea7.jpg[/IMG] To zdjęcie [COLOR=red]Saby[/COLOR] (w środku) wraz z rodzeństwem w dniu, kiedy zostały znalezione w lesie... [url]http://img526.imageshack.us/img526/909/psiakila4.jpg[/url] Rodzeństwo zostało wyadoptowane, [COLOR=red]Saba[/COLOR] została... [url]http://img209.imageshack.us/img209/8847/psiak2nt5.jpg[/url] [COLOR=red]Saba[/COLOR] skończyła roczek... [url]http://img253.imageshack.us/img253/9263/saba1wv4.jpg[/url] [url]http://img253.imageshack.us/img253/2762/sabasv6.jpg[/url] [url]http://img239.imageshack.us/img239/1472/saba2ev2.jpg[/url] [COLOR=red]Borys[/COLOR] (Grom) ponad tydzień temu był jeszcze w schronisku... [url]http://img441.imageshack.us/img441/5180/grom3dp9.jpg[/url] [COLOR=red]Borysek[/COLOR] u nas... [url]http://img395.imageshack.us/img395/3190/borysag8.jpg[/url] [url]http://img139.imageshack.us/img139/4216/b1yr9.jpg[/url] [url]http://img149.imageshack.us/img149/1729/b3nb6.jpg[/url] [url]http://img76.imageshack.us/img76/4834/borys4kw7.jpg[/url] [COLOR=red]A tu cała trójka[/COLOR] :p [url]http://img20.imageshack.us/img20/4682/stado1zo8.jpg[/url] [url]http://img158.imageshack.us/img158/5324/stado2lj9.jpg[/url] [url]http://img249.imageshack.us/img249/8735/b2ib6.jpg[/url] [COLOR=red]Sherman[/COLOR] został znaleziony, ale przeszedł przez trzy domki zanim trafił do nas, więc wyglądał i wygląda sobie dobrze :p [url]http://img404.imageshack.us/img404/6139/shermanut6.jpg[/url]
  3. Borysek już ciachnięty :-( Troszkę jest obruszony z powodu kołnierza (cioci jogi mało ręki nie zjadł jak mu go zakładała :cool3: był jeszcze pod wpływem narkozy), niestety musi go nosić, bo za bardzo go interesuje co mu tam ubyło... U nas niestety na wsi pełno suczek z cieczkami... lepiej żeby się nie nauczył przeskakiwać płotu... Do metamorfoz go dodamy jak tylko się nieco zaokrągli :lol: Jak znajdę odpowiednie zdjęcia to umieścimy tam też Sonię i Sabę ;) [B]Ulka18[/B], a w tej ankiecie nie ma Mielca?... [SIZE=1]Do schroniska mieliśmy jechać dziś, ale pogoda była kijowa i fotki wyszłyby beznadziejne. Niech się tylko słonko zaświeci to pojedziemy.[/SIZE]
  4. [B]Paulina_mickey[/B], superrrrr :multi: Jestem bardzo ciekawa co z tego "malca" wyrośnie :cool3:
  5. eeeeee tam :oops: Ta artystka to miała być w cudzysłowiu...:roll: [B]dogomanka_[/B], jaki wątek metamorfozy? Podasz mi linka? Bo ja nie kumata jestem, za moich czasów nie było takich wynalazków ;) Jutro jedziemy z Boryskiem do cioci jogi obejrzeć uszko, tylnią łapkę (coś nam kuleje bidulek) i zrobić ciach-ciach.
  6. [quote]Murka wyszłaś już zamąż /gratulacje/, a teraz rozmnażaj sie szybko[/quote]Rozmnażam się, rozmnażam: w ciągu miesiąca przybyło mi dwa zwierzaki :-P :-P :-P [quote]straszny ma balagan na glowie ten Borys[/quote]Jak na psa artystki przystało - jest asymetryczny :eviltong: Najważniejsze, że w głowie ma poukładane ;)
  7. [quote]A co tam u Groma vel Borysa.?[/quote]Dzisiaj spędził noc w domu, bo było zimno, a budy jeszcze nie ma. Nawet nie nabrudził :roll: w dodatku rano stukał łapką w drzwi, że chce wyjść :cool3: Jedzonko wpyla aż miło patrzeć :loveu: przy nim nawet Sonia nabrała apetytu :razz: Z Sonią szaleje jak mały szczeniak. [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/7862/a2sb5.jpg[/IMG] [IMG]http://img473.imageshack.us/img473/7060/a3jn1.jpg[/IMG] [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/7554/a4wr2.jpg[/IMG] [IMG]http://img473.imageshack.us/img473/4738/a5ho0.jpg[/IMG] [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/6143/a6jj6.jpg[/IMG] [IMG]http://img206.imageshack.us/img206/7545/a1ts4.jpg[/IMG] [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/4755/87398682et9.jpg[/IMG] Saba niezgrabnie do nich dobiega i z groźnym warczeniem dziabie w nogi jakie się jej nawiną :evil_lol: jeszcze brakuje żeby kot się przyłączył :lol:
  8. Jak ruszymy, to się z pewnością całe dogo się dowie o co chodzi :p
  9. Możliwe :roll: Jak będziemy w schronisku to postaram się o lepsze fotki.
  10. Wygląda jak mix bernardyna :roll: Ma chyba 4 miesiące. Zdjęcia kiepskie, bo bardzo się śpieszyliśmy :-(
  11. Jak byliśmy po Groma-Boryska w czwartek to zrobiłam zdjęcia takiemu cudo, które trafiło do schroniska: [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/1091/psiakzq1.jpg[/IMG] [IMG]http://img458.imageshack.us/img458/5760/psiak1oh3.jpg[/IMG] Chyba to piesek :roll: W tym tygodniu będę jeszcze w schronisku to sprawdzę. [B]Ulka18[/B], jak coś trzeba w schronisku zrobić (jakieś fotki) to daj znać.
  12. [QUOTE]Mureczko jaką Ty to działalnosc zakładac masz zamiar.?Bo nie jestem wtajemniczona.[/QUOTE] Psiowo-kociową :p Na razie nie chcemy nic rozgłaszać, żeby nie zapeszać, bo dużo pracy przed nami ;)
  13. [QUOTE]Taki godny, sila spokoju.[/QUOTE] On taki właśnie jest. W dodatku jest bardzo cierpliwy wobec małych psów, a do dzieci się tuli... dzisiaj rozczuliło mnie, jak 7-letniemu chłopcu położył głowę na kolanach :iloveyou: Z działalnością mamy zamiar ruszyć na dobre wiosną, ale jeszcze w tym roku może uda nam się już zrobić kilka miejsc dla psów w potrzebie... :roll:
  14. Akurat na furtkę to one mają wypięte... ogony :oops: Ale może to tylko kamuflaż? :hmmmm:
  15. Niedzielne popołudnie psów obronnych... ;) [IMG]http://img249.imageshack.us/img249/8735/b2ib6.jpg[/IMG] [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/4216/b1yr9.jpg[/IMG] [IMG]http://img149.imageshack.us/img149/1729/b3nb6.jpg[/IMG] A tu widać jaki jest chudziutki, na szczęście apetyt mu wrócił, więc szybko się zaokrągli :p [IMG]http://img48.imageshack.us/img48/7619/53772213iz5.jpg[/IMG]
  16. [B]Alaa[/B], na zdjęciach widać tylko fragment trawki przed domem.. tej trawki to my mamy jeszcze tak pięć razy więcej za krzakami widocznymi w tle ;) psiaki mimo tej swobody, przebywają tuż koło domu, a Borys to już zupełnie przykleił się do drzwi wejściowych :lol: Na razie robimy remont dwóch pokoi na dolnym piętrze, nad resztą będziemy pracować w czasie uzależnionym od finansów. Zapraszamy w każdym razie w odwiedziny, bo miejsca jest dużo i można przenocować. Tylko łazienkę mamy jedną na razie :-( A o spokój się nie martw, bo wbrew pozorom nasze stadko hałaśliwe nie jest :lol: Zwłaszcza Borys robi wrażenie kiedy chodzi po zaroślach - nie widać go, nie słychać... a można poczuć na d... :P [B]Ulka18[/B], Borys to pewny siebie dominant. Parys to dominant i zadziora... Oba spore samce. Skutki chyba można przewidzieć :diabloti: [B]ewatr[/B], jak nas te szczęścia nie będą bronić, to sobie sprawimy czwarte szczęście :diabloti: jak nie jakością, to ilością :eviltong: I zalożymy placówkę: ekspresowe odstresowywanie psów agresywnych :D [B]jogi[/B], ja tę wypowiedź swoją sprzed 2 lat przeczytałam przedwczoraj i pomyślałam to samo :lol: sama sobie kciuki trzymałam :lol::lol::lol: A o Paryniu pogadamy jak przyjadę z Boryskiem do Stalówki na ciach-ciach (wtorek lub środa).
  17. [B]jogi, [/B]możesz śmiało chwalić się za mnie, bo wiesz, że ja do chwalenia jestem średnia :oops: ale fakt, że całe to biegające stado to zbieranina smutnych historii.. Sonia rok temu wyglądała jak kości obciągnięte skórą (tu podziękowania skierowane do boruni za uratowanie tego kochanego suczydła :)). Saba została znaleziona wraz z dwójką rodzeństwa w środku lasu jako szczeniak :-( Jej rodzeństwu znalazłam dom, a ona została ;) Sonia traktuje ją jak swoje dziecko. Kojec wraz z super ocieplanymi budami (choć pewnie w mrozy psy i tak będą spać w domu...) zamówiony już mamy - na razie dla Borysa i Soni. Jak sie fachowiec sprawdzi, to będziemy zamawiać hurtowo ;) Teraz, bez kojca, to Parynia Borys by zjadł... :shake: [B]Kluska4[/B], jak najbrdziej! [B]Ulka18[/B], Saba na razie dobiega z daleka, bo jeszcze się trochę chwieje na nóżkach, ale już bardzo by chciała dołączyć do harców :roll: [B]Poza tym chciałam podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w szukaniu domu dla Groma vel Borysa i nie zostawili go samego przez te prawie 2 lata kiedy czekał na nas w schronisku.[/B] Gdyby nie zdjęcia i info zamieszczone w internecie, na allegro, na dogo i na stronie Mielca, nie wiem czy w ogóle zwrócilibyśmy na niego uwagę... Wciąż się na niego natykałam, Ulka18 mi o nim wspomniała i tak jakoś wlazł mi do głowy...
  18. [B]dogomanka_ :loveu::loveu::loveu: [/B]dzięki :loveu::loveu::loveu: Szkoda, że o spełnieniu niektórych życzeń mogę tylko pomarzyć, np. o niezawieszającym się komputerze :lol: A teraz troszkę fotek: Od strony stojącego ucha wyglądam groźnie :razz: [IMG]http://img76.imageshack.us/img76/4834/borys4kw7.jpg[/IMG] Bez eskorty remontu się nie zrobi... [IMG]http://img128.imageshack.us/img128/3588/stadovh1.jpg[/IMG] [IMG]http://img300.imageshack.us/img300/5589/stado3fq5.jpg[/IMG] [IMG]http://img169.imageshack.us/img169/4534/glaskanie2qh4.jpg[/IMG] Czasami ręce opadają... :lol: [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/1249/glaskanieoi2.jpg[/IMG] [IMG]http://img131.imageshack.us/img131/56/glaskanie1no9.jpg[/IMG] [IMG]http://img182.imageshack.us/img182/6722/glaskanie3wn3.jpg[/IMG] Zabawy w stadzie... [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4682/stado1zo8.jpg[/IMG] [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/5324/stado2lj9.jpg[/IMG] Ciemna i Jasna Strona Mocy :eviltong: [IMG]http://img158.imageshack.us/img158/6119/soniaiborysrt9.jpg[/IMG]
  19. [B]terra[/B], dzięki ;) czy sławna byłam to nie wiem, ale kiedyś bardziej się udzialałam na dogo (byłam moderatorem PWP) i w schroniskowych sprawach... [B]ewatr, Ulka18[/B], Borysek nas po rękach lizał w schronisku... Wzięliśmy go głównie dlatego, że pracownicy nas zapewniali, że potrafi szczekać :lol: Poza tym miałam przeczucie, że ten spokojny pies na swoim terenie może się wykazać... Za bramą schroniska się wysmyknął nam z obroży... odbiegł kilka metrów... i wrócił do nas na wołanie :crazyeye: stał jak cielątko i dał sobie bez problemu zapiąć obrożę. Myślę, że ludzi odstraszała jego postura, wiek i błysk w oczach... Borysek ma charakter i jest to dominant, czasem bywa uparty. Ale jest, spokojny, zrównoważony i bardzo inteligentny. W dodatku jest bardzo spragniony pieszczot, kontaktu z człowiekiem i zabawy (wyobraźcie sobie takie bydlątko pędzące za piłeczką :lol:). I - tak jak pisałam - prawdopodobnie nie myliłam się co do niego, bo powoli zaczyna rozumieć, że to już jego teren, którego ma bronić ;) Na razie bada ile mu wolno i kogo może sobie podporządkować :razz: O tej Asinej suni z Dylągówki zapomniałam zupełnie :oops: Dzięki, ewatr, za pilotowanie sprawy i za wspaniałe wiadomości :loveu:
  20. [B][COLOR=Black]Ulka18[/COLOR][/B], ja też jestem za tym, aby przejął dowodzenie :) Mariusz teraz wieczorem patroluje teren i razem z Borysem Sonia się zrobiła odważniejsza :crazyeye: Niestety, wbrew temu co widać na zdjęciach, Borysek jest bardzo chudy (ale umięśniony solidnie), żeberka mu sterczą. Nie jest to wina schroniskowej karmy, bo z tego co widzę, to on ogólnie taki niejadek jest (smakuje mu czasem jedynie jedzonko w Soniowej misce). Ale to bardzo dobrze, bo nikt go nie przyłasi jedzeniem i nie nakarmi byle czym (rok temu jedną suczkę tutaj struto...). Poza tym od zdjęć sprzed dwóch lat do teraz - strasznie posiwiała mu mordka, zapewne ze stresu :-( Prawdopodobnie ma też zapalenie ucha (jedno ma klapnięte i czasem łeb przekrzywia w jego stronę), ale to juz obejrzymy dokładnie przy okazji kastracji za kilka dni. Poza tym jak on szaleje z Sonią... Wygląda to jak starcie tytanów :lol: Nic dziwnego, prawie dwa lata nie mógł się wyszaleć... Jeśli chodzi o ten wątek, to na pewno będę sie odzywać i informować co nowego u naszego Boryska. No i oczywiście umieszczać zdjęcia ;) Z dogo mam taki problem, że nie przychodzą mi powiadomienia jak ktoś odpowie w wątku, w którym się udzielam, więc bardzo trudno mi spamiętać wątki i odnaleźć je potem na forum :-( Dlatego m.in. trochę zapuściłam się z dogomanią :-( A z tym opisem mnie na ślubnych zdjęciach to trochę przesadziłaś :shake: no, oprócz tego przystojniaka wpatrzonego we mnie jak w tęczę :loveu: [B]Alaa[/B], jeśli Ulka18 pisze, że dobrze myślisz, to dobrze myślisz :evil_lol:, a do przesłania zdjęć potrzebuję maila :cool3:
  21. Widziałam Baronka w czwartek, jest teraz na łańcuchu, bardzo schowany w krzakach za boksami :-(
  22. [B]dogomanka_[/B], zostaje, zostaje :-) I bardzo prawdopodobne jest, że swoje zadanie spełni - tak na moje oko :cool3: Gdzież ja bym umiała oddać psa do schroniska :shake: [B]Ulka18[/B], z suniami się dogaduje super, Saba (mniejsza) miała na początku najwięcej do gadania, ale Borys nie zwracał uwagi nawet na jej podszczypywanie :razz: Trochę się obawialiśmy, bo ona dopiero odzyskuje władzę w łapach (oberwała w kręgosłup) i ledwo chodząca warczała na Borysa (chyba ją uraził w kręgosłup przy pierwszym spotkaniu). W dodatku Sonia chciała jej bronić... Ale on zachował się pięknie - totalna olewka. Jeszcze jest nieco problemu przy karmieniu, ale pracujemy nad tym ;) Zdaje się Borys przejmuje dowodzenie w stadzie :cool1: [B] Alaa[/B], witaj :loveu: Nie było mnie, bo mnie mój mąż porwał :evil_lol: Ale jak widać po stadku zwierzaków, nie zdołał mnie porwać całkowicie :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Poza tym chcemy otwierać interes związany ze zwierzakami, ale o tym ciiii, żeby nie zapeszyć ;)
  23. Borysek jak na razie groźnie tylko wygląda ;), może z czasem się rozkręci, ważne że jest odważny, więc może w razie jakiejś akcji ruszy do boju :razz: na razie przywitał się z goścmi, poprzytulał do dzieci, obszczekał kota (oddał za prychanie)... Bardziej niż z doga posiada cechy bulla - szeroki pysk, przenikliwe spojrzenie, hopel ;) na punkcie piłki, picie wody z węża :lol: Jest cudownym, zrównoważonym i bardzo mądrym psem i nawet jakby się okazał trzecim cielątkiem, to i tak go nie oddamy :evil_lol: Co najwyżej weźmiemy czwartego psa :eviltong:
  24. [B]ewatr[/B], tak, jest u mnie :evil_lol: Oto kilka fotek z porannej socjalizacji: Sonia wreszcie znalazła towarzysza do zabaw swoich gabarytów ;) i odstąpiła mu :crazyeye: przywództwo [IMG]http://img242.imageshack.us/img242/3923/borys1hh0.jpg[/IMG] [IMG]http://img295.imageshack.us/img295/5765/borys3cp8.jpg[/IMG] Cała trójka i kawałek mojego męża :p [IMG]http://img168.imageshack.us/img168/919/borys2ug5.jpg[/IMG] Chyba mu się tu podoba :roll: [IMG]http://img395.imageshack.us/img395/3190/borysag8.jpg[/IMG]
  25. Grom (teraz Borys ;)) dotarł już do miejsca docelowego :eviltong: Był bardzo grzeczny przez całą podróż (ok. 100 km), troszkę wymiotował, ale byliśmy na to przygotowani. Ptactwa nie mamy ;) więc nie ma takich wymogów, aby ich nie jadał. Naszych dwóch suniek (też po przejściach...) nam nie zjadł jak na razie ;) Z kotem (też po przejściach...) się jeszcze nie spotkał, ale będziemy nad tym pracować, żeby było dobrze. Najważniejsze, aby odnalazł się w roli stróża i obrońcy naszych suń oraz ogromnej działki na której mieszkamy, bo nasze suńki sobie nie dają rady :shake: czego skutkiem jest ostatnie pobicie jednej z nich na naszym ogrodzonym terenie przez jakiegoś nocnego łazęgę :mad:
×
×
  • Create New...